Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Ungdomens 10mila

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: Ungdomens 10mila
Arrangörsorganisationer: OK Tranan / Ulricehamns OK
Datum: fredag 4 augusti 2017

Alvesta SOK

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
13Växjö OK / Alvesta SOK / OK Norrvirdarna 1HD-185:21:05
1. Noel Braun38:1739+2:3338:1739
2. Gustav Runefors37:595+2:571:16:166-33
3. Erik Åkesson27:3112+2:301:43:475-1
4. Isac Ericsson48:3513+4:362:32:222-3
5. Alfred Östergren18:2949+4:222:50:513+1
5. Martina Braun33:27164+19:203:05:49
6. Nora Andersson24:0159+10:113:14:5215+12
7. Elin Rahm19:5143+6:533:34:43150
8. Maja Porle30:4333+7:154:05:2617+2
9. Hugo Ericsson24:218+4:064:29:4713-4
10. Elias Andersson51:1822+9:595:21:05130

Linköpings OK

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
13Växjö OK / Alvesta SOK / OK Norrvirdarna 1HD-185:21:05
1. Noel Braun38:1739+2:3338:1739
2. Gustav Runefors37:595+2:571:16:166-33
3. Erik Åkesson27:3112+2:301:43:475-1
4. Isac Ericsson48:3513+4:362:32:222-3
5. Alfred Östergren18:2949+4:222:50:513+1
5. Martina Braun33:27164+19:203:05:49
6. Nora Andersson24:0159+10:113:14:5215+12
7. Elin Rahm19:5143+6:533:34:43150
8. Maja Porle30:4333+7:154:05:2617+2
9. Hugo Ericsson24:218+4:064:29:4713-4
10. Elias Andersson51:1822+9:595:21:05130

OK Norrvirdarna

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
13Växjö OK / Alvesta SOK / OK Norrvirdarna 1HD-185:21:05
1. Noel Braun38:1739+2:3338:1739
2. Gustav Runefors37:595+2:571:16:166-33
3. Erik Åkesson27:3112+2:301:43:475-1
4. Isac Ericsson48:3513+4:362:32:222-3
5. Alfred Östergren18:2949+4:222:50:513+1
5. Martina Braun33:27164+19:203:05:49
6. Nora Andersson24:0159+10:113:14:5215+12
7. Elin Rahm19:5143+6:533:34:43150
8. Maja Porle30:4333+7:154:05:2617+2
9. Hugo Ericsson24:218+4:064:29:4713-4
10. Elias Andersson51:1822+9:595:21:05130

Växjö OK

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
13Växjö OK / Alvesta SOK / OK Norrvirdarna 1HD-185:21:05
1. Noel Braun38:1739+2:3338:1739
2. Gustav Runefors37:595+2:571:16:166-33
3. Erik Åkesson27:3112+2:301:43:475-1
4. Isac Ericsson48:3513+4:362:32:222-3
5. Alfred Östergren18:2949+4:222:50:513+1
5. Martina Braun33:27164+19:203:05:49
6. Nora Andersson24:0159+10:113:14:5215+12
7. Elin Rahm19:5143+6:533:34:43150
8. Maja Porle30:4333+7:154:05:2617+2
9. Hugo Ericsson24:218+4:064:29:4713-4
10. Elias Andersson51:1822+9:595:21:05130

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser