Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Ungdomens 10mila

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: Ungdomens 10mila
Arrangörsorganisationer: OK Tranan / Ulricehamns OK
Datum: fredag 4 augusti 2017

OK Älvsjö-Örby

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
18Skogsluffarnas OK / OK Älvsjö-Örby / Söders-Tyresö 1HD-185:30:07
1. Fredrik Glännefors38:2341+2:3938:2341
2. Lucas Fredman40:4812+5:461:19:1112-29
3. Hugo Nilsson29:0824+4:071:48:1916+4
4. Elias Tidevall48:3212+4:332:36:519-7
5. Åke Falkenström17:2632+3:192:54:178-1
5. Olle Synnermark17:4734+3:402:54:38
5. Jakob Wirén24:56140+10:493:01:47
6. Hjalmar Sandberg16:5424+3:043:11:117-1
7. Simon Stridh18:3430+5:363:29:458+1
8. Johan Karlsson32:0941+8:414:01:5414+6
9. Linus Berggren36:0153+15:464:37:5518+4
10. Elias Röstin52:1228+10:535:30:07180

Skogsluffarnas OK

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
18Skogsluffarnas OK / OK Älvsjö-Örby / Söders-Tyresö 1HD-185:30:07
1. Fredrik Glännefors38:2341+2:3938:2341
2. Lucas Fredman40:4812+5:461:19:1112-29
3. Hugo Nilsson29:0824+4:071:48:1916+4
4. Elias Tidevall48:3212+4:332:36:519-7
5. Åke Falkenström17:2632+3:192:54:178-1
5. Olle Synnermark17:4734+3:402:54:38
5. Jakob Wirén24:56140+10:493:01:47
6. Hjalmar Sandberg16:5424+3:043:11:117-1
7. Simon Stridh18:3430+5:363:29:458+1
8. Johan Karlsson32:0941+8:414:01:5414+6
9. Linus Berggren36:0153+15:464:37:5518+4
10. Elias Röstin52:1228+10:535:30:07180

Söders-Tyresö

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
18Skogsluffarnas OK / OK Älvsjö-Örby / Söders-Tyresö 1HD-185:30:07
1. Fredrik Glännefors38:2341+2:3938:2341
2. Lucas Fredman40:4812+5:461:19:1112-29
3. Hugo Nilsson29:0824+4:071:48:1916+4
4. Elias Tidevall48:3212+4:332:36:519-7
5. Åke Falkenström17:2632+3:192:54:178-1
5. Olle Synnermark17:4734+3:402:54:38
5. Jakob Wirén24:56140+10:493:01:47
6. Hjalmar Sandberg16:5424+3:043:11:117-1
7. Simon Stridh18:3430+5:363:29:458+1
8. Johan Karlsson32:0941+8:414:01:5414+6
9. Linus Berggren36:0153+15:464:37:5518+4
10. Elias Röstin52:1228+10:535:30:07180

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser