Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Ungdomens 10mila

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: Ungdomens 10mila
Arrangörsorganisationer: OK Tranan / Ulricehamns OK
Datum: fredag 4 augusti 2017

Almby IK

2 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
18Örebro Läns OF 1D-183:06:51
1. Lisa Hallmén40:2219+4:5740:2219
2. Sofie Franzén48:4135+12:001:29:0333+14
3. Sofia Green19:5664+3:551:48:5932-1
3. Sofie Bodin22:06103+6:051:51:09
3. Amanda Sjödin23:07118+7:061:52:10
4. Johanna Särnbrink31:0826+5:382:20:0728-4
5. Anna Hallmén46:4412+6:153:06:5118-10
37Örebro Läns OF 1HD-186:12:51
1. Arvid Eriksson1:01:4072+25:561:01:4072
2. Simon Björklund51:1453+16:121:52:5466-6
3. Henrik Fransen28:5622+3:552:21:5060-6
4. Erik Kling1:04:4859+20:493:26:3857-3
5. Noel Helmersson20:0087+5:533:46:3854-3
5. Bruno Göransson20:0289+5:553:46:40
5. Jonatan Green20:1092+6:033:46:48
6. Karl Kylborn17:3227+3:424:04:1052-2
7. Emil Larsson17:5723+4:594:22:07520
8. Johan Alpberg28:1419+4:464:50:2148-4
9. Johannes Green26:5520+6:405:17:1642-6
10. Nils Kylborn55:3533+14:166:12:5137-5

Lindebygdens OK

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
37Örebro Läns OF 1HD-186:12:51
1. Arvid Eriksson1:01:4072+25:561:01:4072
2. Simon Björklund51:1453+16:121:52:5466-6
3. Henrik Fransen28:5622+3:552:21:5060-6
4. Erik Kling1:04:4859+20:493:26:3857-3
5. Noel Helmersson20:0087+5:533:46:3854-3
5. Bruno Göransson20:0289+5:553:46:40
5. Jonatan Green20:1092+6:033:46:48
6. Karl Kylborn17:3227+3:424:04:1052-2
7. Emil Larsson17:5723+4:594:22:07520
8. Johan Alpberg28:1419+4:464:50:2148-4
9. Johannes Green26:5520+6:405:17:1642-6
10. Nils Kylborn55:3533+14:166:12:5137-5

OK Tisaren

3 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
18Örebro Läns OF 1D-183:06:51
1. Lisa Hallmén40:2219+4:5740:2219
2. Sofie Franzén48:4135+12:001:29:0333+14
3. Sofia Green19:5664+3:551:48:5932-1
3. Sofie Bodin22:06103+6:051:51:09
3. Amanda Sjödin23:07118+7:061:52:10
4. Johanna Särnbrink31:0826+5:382:20:0728-4
5. Anna Hallmén46:4412+6:153:06:5118-10
21OK Tisaren 1HD-1256:28
1. Alfred Sjödin (vacant)14:4346+2:1414:4346
2. Isak Larsson (vacant)14:3852+3:4629:2145-1
3. Maja Sjödin (vacant)13:0321+1:2342:2432-13
3. Philip Sjödin18:03158+6:2347:24
4. Robin Helmersson (vacant)14:0423+2:3156:2821-11
37Örebro Läns OF 1HD-186:12:51
1. Arvid Eriksson1:01:4072+25:561:01:4072
2. Simon Björklund51:1453+16:121:52:5466-6
3. Henrik Fransen28:5622+3:552:21:5060-6
4. Erik Kling1:04:4859+20:493:26:3857-3
5. Noel Helmersson20:0087+5:533:46:3854-3
5. Bruno Göransson20:0289+5:553:46:40
5. Jonatan Green20:1092+6:033:46:48
6. Karl Kylborn17:3227+3:424:04:1052-2
7. Emil Larsson17:5723+4:594:22:07520
8. Johan Alpberg28:1419+4:464:50:2148-4
9. Johannes Green26:5520+6:405:17:1642-6
10. Nils Kylborn55:3533+14:166:12:5137-5

Örebro Läns Orienteringsförbund

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
37Örebro Läns OF 1HD-186:12:51
1. Arvid Eriksson1:01:4072+25:561:01:4072
2. Simon Björklund51:1453+16:121:52:5466-6
3. Henrik Fransen28:5622+3:552:21:5060-6
4. Erik Kling1:04:4859+20:493:26:3857-3
5. Noel Helmersson20:0087+5:533:46:3854-3
5. Bruno Göransson20:0289+5:553:46:40
5. Jonatan Green20:1092+6:033:46:48
6. Karl Kylborn17:3227+3:424:04:1052-2
7. Emil Larsson17:5723+4:594:22:07520
8. Johan Alpberg28:1419+4:464:50:2148-4
9. Johannes Green26:5520+6:405:17:1642-6
10. Nils Kylborn55:3533+14:166:12:5137-5

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser