Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Ungdomens 10mila

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: Ungdomens 10mila
Arrangörsorganisationer: OK Tranan / Ulricehamns OK
Datum: fredag 4 augusti 2017

Brattås CK

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
45Bohuslän-Dals OF 1HD-186:24:06
1. Arvid Aronsson35:533+0:0935:533
2. Isak Olsson47:5434+12:521:23:4726+23
3. Ebba Lind33:5854+8:571:57:4531+5
4. Sofia Johansson1:06:0660+22:073:03:5147+16
5. Frida Johansson18:0943+4:023:22:0042-5
5. William Wassenius18:1145+4:043:22:02
5. Emelie Backman25:52143+11:453:29:43
6. Lovis Bergstrand21:5752+8:073:43:5741-1
7. Johan Lund20:1046+7:124:04:0739-2
8. Clara Johansson34:1250+10:444:38:1938-1
9. Arvid Ekström36:1055+15:555:14:2939+1
10. Erik Lund1:09:3763+28:186:24:0645+6

OK Kroppefjäll

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
45Bohuslän-Dals OF 1HD-186:24:06
1. Arvid Aronsson35:533+0:0935:533
2. Isak Olsson47:5434+12:521:23:4726+23
3. Ebba Lind33:5854+8:571:57:4531+5
4. Sofia Johansson1:06:0660+22:073:03:5147+16
5. Frida Johansson18:0943+4:023:22:0042-5
5. William Wassenius18:1145+4:043:22:02
5. Emelie Backman25:52143+11:453:29:43
6. Lovis Bergstrand21:5752+8:073:43:5741-1
7. Johan Lund20:1046+7:124:04:0739-2
8. Clara Johansson34:1250+10:444:38:1938-1
9. Arvid Ekström36:1055+15:555:14:2939+1
10. Erik Lund1:09:3763+28:186:24:0645+6

OK Skärmen

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
45Bohuslän-Dals OF 1HD-186:24:06
1. Arvid Aronsson35:533+0:0935:533
2. Isak Olsson47:5434+12:521:23:4726+23
3. Ebba Lind33:5854+8:571:57:4531+5
4. Sofia Johansson1:06:0660+22:073:03:5147+16
5. Frida Johansson18:0943+4:023:22:0042-5
5. William Wassenius18:1145+4:043:22:02
5. Emelie Backman25:52143+11:453:29:43
6. Lovis Bergstrand21:5752+8:073:43:5741-1
7. Johan Lund20:1046+7:124:04:0739-2
8. Clara Johansson34:1250+10:444:38:1938-1
9. Arvid Ekström36:1055+15:555:14:2939+1
10. Erik Lund1:09:3763+28:186:24:0645+6

Stenungsunds OK

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
45Bohuslän-Dals OF 1HD-186:24:06
1. Arvid Aronsson35:533+0:0935:533
2. Isak Olsson47:5434+12:521:23:4726+23
3. Ebba Lind33:5854+8:571:57:4531+5
4. Sofia Johansson1:06:0660+22:073:03:5147+16
5. Frida Johansson18:0943+4:023:22:0042-5
5. William Wassenius18:1145+4:043:22:02
5. Emelie Backman25:52143+11:453:29:43
6. Lovis Bergstrand21:5752+8:073:43:5741-1
7. Johan Lund20:1046+7:124:04:0739-2
8. Clara Johansson34:1250+10:444:38:1938-1
9. Arvid Ekström36:1055+15:555:14:2939+1
10. Erik Lund1:09:3763+28:186:24:0645+6

Stigsökarna

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
45Bohuslän-Dals OF 1HD-186:24:06
1. Arvid Aronsson35:533+0:0935:533
2. Isak Olsson47:5434+12:521:23:4726+23
3. Ebba Lind33:5854+8:571:57:4531+5
4. Sofia Johansson1:06:0660+22:073:03:5147+16
5. Frida Johansson18:0943+4:023:22:0042-5
5. William Wassenius18:1145+4:043:22:02
5. Emelie Backman25:52143+11:453:29:43
6. Lovis Bergstrand21:5752+8:073:43:5741-1
7. Johan Lund20:1046+7:124:04:0739-2
8. Clara Johansson34:1250+10:444:38:1938-1
9. Arvid Ekström36:1055+15:555:14:2939+1
10. Erik Lund1:09:3763+28:186:24:0645+6

Uddevalla OK

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
45Bohuslän-Dals OF 1HD-186:24:06
1. Arvid Aronsson35:533+0:0935:533
2. Isak Olsson47:5434+12:521:23:4726+23
3. Ebba Lind33:5854+8:571:57:4531+5
4. Sofia Johansson1:06:0660+22:073:03:5147+16
5. Frida Johansson18:0943+4:023:22:0042-5
5. William Wassenius18:1145+4:043:22:02
5. Emelie Backman25:52143+11:453:29:43
6. Lovis Bergstrand21:5752+8:073:43:5741-1
7. Johan Lund20:1046+7:124:04:0739-2
8. Clara Johansson34:1250+10:444:38:1938-1
9. Arvid Ekström36:1055+15:555:14:2939+1
10. Erik Lund1:09:3763+28:186:24:0645+6

Åmåls OK

3 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
45Bohuslän-Dals OF 1HD-186:24:06
1. Arvid Aronsson35:533+0:0935:533
2. Isak Olsson47:5434+12:521:23:4726+23
3. Ebba Lind33:5854+8:571:57:4531+5
4. Sofia Johansson1:06:0660+22:073:03:5147+16
5. Frida Johansson18:0943+4:023:22:0042-5
5. William Wassenius18:1145+4:043:22:02
5. Emelie Backman25:52143+11:453:29:43
6. Lovis Bergstrand21:5752+8:073:43:5741-1
7. Johan Lund20:1046+7:124:04:0739-2
8. Clara Johansson34:1250+10:444:38:1938-1
9. Arvid Ekström36:1055+15:555:14:2939+1
10. Erik Lund1:09:3763+28:186:24:0645+6
55Åmåls OK 1HD-121:01:37
1. Klara Pettersson17:53101+5:2417:53101
2. Alva Olsson12:2614+1:3430:1954-47
3. Pontus Nilsson16:41120+5:0147:0061+7
3. Ivar Kahra16:42121+5:0247:01
4. Albin Skott14:3729+3:041:01:3755-6
62Åmåls OK 2HD-121:03:01
1. Eric Åhl13:4620+1:1713:4620
2. Arvid Eriksson19:19103+8:2733:0583+63
3. Emilie Hellström14:0245+2:2247:0763-20
3. Vilma Thorpman18:13162+6:3351:18
3. Lina Ahlstedt18:16165+6:3651:21
4. Saga Källstrand15:5453+4:211:03:0162-1

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser