Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Ungdomens 10mila

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: Ungdomens 10mila
Arrangörsorganisationer: OK Tranan / Ulricehamns OK
Datum: fredag 4 augusti 2017

Kils OK

4 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
8OK Tyr / Kils OK 1HD-185:09:24
1. Oskar Nyman40:2946+4:4540:2946
2. Lukas Olm42:3217+7:301:23:0122-24
3. Mattias Hane27:129+2:111:50:1319-3
4. Olof Skoglund48:1011+4:112:38:2310-9
5. Isak Wikström17:2430+3:172:55:47100
5. Danilo Moberg17:3733+3:302:56:00
5. Isak Holmgård21:09105+7:022:59:32
6. Richard Take13:522+0:023:09:396-4
7. Linus Nilsson18:2227+5:243:28:017+1
8. Anton Uller26:119+2:433:54:1270
9. Gustav Perman27:2222+7:074:21:3470
10. Jonathan Uller47:5014+6:315:09:248+1
20Kils OK 1D-183:07:13
1. Linn Lugne44:0045+8:3544:0045
2. Ella Nordström42:0911+5:281:26:0925-20
3. Tove Ordqvist17:5419+1:531:44:0322-3
3. Rebecka Westlund21:0180+5:001:47:10
3. Amanda Mellerdal21:0180+5:001:47:10
4. Nora Holmgård36:4938+11:192:20:5229+7
5. Elsa Holmgård46:2111+5:523:07:1320-9
32Kils OK / Västvärmlands OK 1HD-1257:41
1. Fredrik Westlund14:1931+1:5014:1931
2. Isak Holmgård13:1232+2:2027:3129-2
3. Joel Holmgård15:2081+3:4042:5136+7
3. Nils Johansson15:2786+3:4742:58
4. Lina Uller14:5033+3:1757:4132-4
37OK Tyr / Kils OK / Västvärmlands OK 2D-183:26:47
1. Elsa Albinsson44:0947+8:4444:0947
2. Klara Johansson47:5631+11:151:32:0541-6
3. Lova Perman17:027+1:011:49:0733-8
3. Linn Andersson20:2470+4:231:52:29
3. Klara Nordström22:58117+6:571:55:03
4. Cornelia Kindlund30:1320+4:432:19:2026-7
5. Nicolina Moberg1:07:2752+26:583:26:4737+11

OK Tyr

2 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
8OK Tyr / Kils OK 1HD-185:09:24
1. Oskar Nyman40:2946+4:4540:2946
2. Lukas Olm42:3217+7:301:23:0122-24
3. Mattias Hane27:129+2:111:50:1319-3
4. Olof Skoglund48:1011+4:112:38:2310-9
5. Isak Wikström17:2430+3:172:55:47100
5. Danilo Moberg17:3733+3:302:56:00
5. Isak Holmgård21:09105+7:022:59:32
6. Richard Take13:522+0:023:09:396-4
7. Linus Nilsson18:2227+5:243:28:017+1
8. Anton Uller26:119+2:433:54:1270
9. Gustav Perman27:2222+7:074:21:3470
10. Jonathan Uller47:5014+6:315:09:248+1
37OK Tyr / Kils OK / Västvärmlands OK 2D-183:26:47
1. Elsa Albinsson44:0947+8:4444:0947
2. Klara Johansson47:5631+11:151:32:0541-6
3. Lova Perman17:027+1:011:49:0733-8
3. Linn Andersson20:2470+4:231:52:29
3. Klara Nordström22:58117+6:571:55:03
4. Cornelia Kindlund30:1320+4:432:19:2026-7
5. Nicolina Moberg1:07:2752+26:583:26:4737+11

Västvärmlands OK

2 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
32Kils OK / Västvärmlands OK 1HD-1257:41
1. Fredrik Westlund14:1931+1:5014:1931
2. Isak Holmgård13:1232+2:2027:3129-2
3. Joel Holmgård15:2081+3:4042:5136+7
3. Nils Johansson15:2786+3:4742:58
4. Lina Uller14:5033+3:1757:4132-4
37OK Tyr / Kils OK / Västvärmlands OK 2D-183:26:47
1. Elsa Albinsson44:0947+8:4444:0947
2. Klara Johansson47:5631+11:151:32:0541-6
3. Lova Perman17:027+1:011:49:0733-8
3. Linn Andersson20:2470+4:231:52:29
3. Klara Nordström22:58117+6:571:55:03
4. Cornelia Kindlund30:1320+4:432:19:2026-7
5. Nicolina Moberg1:07:2752+26:583:26:4737+11

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser