Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Ungdomens 10mila

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: Ungdomens 10mila
Arrangörsorganisationer: OK Tranan / Ulricehamns OK
Datum: fredag 4 augusti 2017

Falköpings AIK OK

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
41Falköpings AIK OK / Tidaholm SOK Sisu / Trollhättans SOK 2D-183:33:13
1. Vera Pettersson40:4635+5:2140:4635
2. Tilda Wiklund44:3823+7:571:25:2423-12
3. Alice Wahlberg21:4196+5:401:47:0530+7
3. Ebba Karlström31:21153+15:201:56:45
3. Tindra Molin31:22154+15:211:56:46
4. Clara Jakobsson54:4964+29:192:41:5450+20
5. Malin Kristiansson51:1922+10:503:33:1341-9

Tidaholm SOK Sisu

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
41Falköpings AIK OK / Tidaholm SOK Sisu / Trollhättans SOK 2D-183:33:13
1. Vera Pettersson40:4635+5:2140:4635
2. Tilda Wiklund44:3823+7:571:25:2423-12
3. Alice Wahlberg21:4196+5:401:47:0530+7
3. Ebba Karlström31:21153+15:201:56:45
3. Tindra Molin31:22154+15:211:56:46
4. Clara Jakobsson54:4964+29:192:41:5450+20
5. Malin Kristiansson51:1922+10:503:33:1341-9

Trollhättans SOK

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
41Falköpings AIK OK / Tidaholm SOK Sisu / Trollhättans SOK 2D-183:33:13
1. Vera Pettersson40:4635+5:2140:4635
2. Tilda Wiklund44:3823+7:571:25:2423-12
3. Alice Wahlberg21:4196+5:401:47:0530+7
3. Ebba Karlström31:21153+15:201:56:45
3. Tindra Molin31:22154+15:211:56:46
4. Clara Jakobsson54:4964+29:192:41:5450+20
5. Malin Kristiansson51:1922+10:503:33:1341-9

Västerås SOK

4 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
40Västerås SOK 1HD-186:21:34
1. Kalle Åkerman Sjöström43:4751+8:0343:4751
2. Fredrik Hamrefors48:1837+13:161:32:0542-9
3. Martin Sandqvist32:0242+7:012:04:0739-3
4. Sixten Törnqvist57:0339+13:043:01:1044+5
5. Lucas Ahlström21:35110+7:283:22:4545+1
5. Edvin Vare23:40128+9:333:24:50
5. Simon Svensson24:34137+10:273:25:44
6. Sixten Slagbrand31:1669+17:263:54:0148+3
7. Hugo Frisk18:1024+5:124:12:11480
8. Emil Ahlström36:5357+13:254:49:0447-1
9. Markus Österlund29:4232+9:275:18:4643-4
10. Noa Sjöstrand1:02:4854+21:296:21:3440-3
41Falköpings AIK OK / Tidaholm SOK Sisu / Trollhättans SOK 2D-183:33:13
1. Vera Pettersson40:4635+5:2140:4635
2. Tilda Wiklund44:3823+7:571:25:2423-12
3. Alice Wahlberg21:4196+5:401:47:0530+7
3. Ebba Karlström31:21153+15:201:56:45
3. Tindra Molin31:22154+15:211:56:46
4. Clara Jakobsson54:4964+29:192:41:5450+20
5. Malin Kristiansson51:1922+10:503:33:1341-9
56Västerås SOK 1D-184:04:53
1. Amanda Hall43:5644+8:3143:5644
2. Ida Larsson1:02:1662+25:351:46:1258+14
3. Hanna Hermann34:30160+18:292:20:4264+6
3. Hanna Thulin34:45161+18:442:20:57
3. Felicia Sahlén36:33163+20:322:22:45
4. Maja Ahlström36:3836+11:082:57:2058-6
5. Hanna Sundström1:07:3353+27:044:04:5356-2
86Västerås SOK 1HD-121:07:53
1. Kajsa Hall18:07102+5:3818:07102
2. Erik Palm14:0044+3:0832:0778-24
3. Elin Palm20:33196+8:5352:4093+15
3. Nova Sahlén20:36198+8:5652:43
4. Elis Wiklund15:1340+3:401:07:5386-7

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser