Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Ungdomens 10mila

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: Ungdomens 10mila
Arrangörsorganisationer: OK Tranan / Ulricehamns OK
Datum: fredag 4 augusti 2017

Frölunda OL

5 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
35Frölunda OL / IK Uven / Lerums SOK 1 / Kungälv / SjövallaHD-186:09:02
1. Martin Lamm39:3042+3:4639:3042
2. Axel Blom51:3456+16:321:31:0440-2
3. Johan Grahn32:5547+7:542:03:5938-2
4. Gabriel Sturesson51:3723+7:382:55:3632-6
5. Fabian Alinder19:0964+5:023:14:4533+1
5. Linus Alinder19:4080+5:333:15:16
6. Marcus Lamm15:4212+1:523:30:2729-4
7. VakantKarl Aderstedt Althoff18:4533+5:473:49:1227-2
8. Zebastian Arfwedson46:0971+22:414:35:2133+6
9. Edvin Borne43:5863+23:435:19:1944+11
10. Emil Axelsson49:4318+8:246:09:0235-9
36OK Landehof / Rydboholms SK 3HD-1258:47
1. Isak Nilsson16:5092+4:2116:5092
2. Edith Holmstrand13:5243+3:0030:4261-31
3. Nathalie Ringström14:2751+2:4745:0951-10
3. vacant 16:57129+5:1747:39
3. Noah Ringströmej startfullföljt
4. Edvin Sonedahl13:3816+2:0558:4736-15
48Karlskrona SOK 1HD-121:00:29
1. Emma Zettervall14:1630+1:4714:1630
2. Emma Larsson13:0830+2:1627:2428-2
3. vacant 19:14179+7:3446:3855+27
3. Märta Svennerudej startfullföljt
4. Jan Antonowicz13:5120+2:181:00:2948-7
56OK Kåre 2HD-121:02:02
1. Walter Söderqvist15:0355+2:3415:0355
2. Julia Hagelberg Nordahl16:5690+6:0431:5977+22
3. vacant 15:2585+3:4547:2466-11
3. Ylva Hansson15:3289+3:5247:31
3. Lina Widelundej startfullföljt
4. Wille Söderqvist14:3831+3:051:02:0256-10
61Frölunda OL / Lerums SOK 1HD-121:02:53
1. Alexander Fedje19:53111+7:2419:53111
2. Martin Ek15:1666+4:2435:09100-11
3. Elin Axelsson14:3558+2:5549:4483-17
4. Marcus Lamm13:0913+1:361:02:5361-22

IK Uven

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
35Frölunda OL / IK Uven / Lerums SOK 1 / Kungälv / SjövallaHD-186:09:02
1. Martin Lamm39:3042+3:4639:3042
2. Axel Blom51:3456+16:321:31:0440-2
3. Johan Grahn32:5547+7:542:03:5938-2
4. Gabriel Sturesson51:3723+7:382:55:3632-6
5. Fabian Alinder19:0964+5:023:14:4533+1
5. Linus Alinder19:4080+5:333:15:16
6. Marcus Lamm15:4212+1:523:30:2729-4
7. VakantKarl Aderstedt Althoff18:4533+5:473:49:1227-2
8. Zebastian Arfwedson46:0971+22:414:35:2133+6
9. Edvin Borne43:5863+23:435:19:1944+11
10. Emil Axelsson49:4318+8:246:09:0235-9

Karlskrona SOK

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
48Karlskrona SOK 1HD-121:00:29
1. Emma Zettervall14:1630+1:4714:1630
2. Emma Larsson13:0830+2:1627:2428-2
3. vacant 19:14179+7:3446:3855+27
3. Märta Svennerudej startfullföljt
4. Jan Antonowicz13:5120+2:181:00:2948-7

Lerums SOK

2 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
35Frölunda OL / IK Uven / Lerums SOK 1 / Kungälv / SjövallaHD-186:09:02
1. Martin Lamm39:3042+3:4639:3042
2. Axel Blom51:3456+16:321:31:0440-2
3. Johan Grahn32:5547+7:542:03:5938-2
4. Gabriel Sturesson51:3723+7:382:55:3632-6
5. Fabian Alinder19:0964+5:023:14:4533+1
5. Linus Alinder19:4080+5:333:15:16
6. Marcus Lamm15:4212+1:523:30:2729-4
7. VakantKarl Aderstedt Althoff18:4533+5:473:49:1227-2
8. Zebastian Arfwedson46:0971+22:414:35:2133+6
9. Edvin Borne43:5863+23:435:19:1944+11
10. Emil Axelsson49:4318+8:246:09:0235-9
61Frölunda OL / Lerums SOK 1HD-121:02:53
1. Alexander Fedje19:53111+7:2419:53111
2. Martin Ek15:1666+4:2435:09100-11
3. Elin Axelsson14:3558+2:5549:4483-17
4. Marcus Lamm13:0913+1:361:02:5361-22

OK Kåre

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
56OK Kåre 2HD-121:02:02
1. Walter Söderqvist15:0355+2:3415:0355
2. Julia Hagelberg Nordahl16:5690+6:0431:5977+22
3. vacant 15:2585+3:4547:2466-11
3. Ylva Hansson15:3289+3:5247:31
3. Lina Widelundej startfullföljt
4. Wille Söderqvist14:3831+3:051:02:0256-10

OK Landehof

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
36OK Landehof / Rydboholms SK 3HD-1258:47
1. Isak Nilsson16:5092+4:2116:5092
2. Edith Holmstrand13:5243+3:0030:4261-31
3. Nathalie Ringström14:2751+2:4745:0951-10
3. vacant 16:57129+5:1747:39
3. Noah Ringströmej startfullföljt
4. Edvin Sonedahl13:3816+2:0558:4736-15

Rydboholms SK

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
36OK Landehof / Rydboholms SK 3HD-1258:47
1. Isak Nilsson16:5092+4:2116:5092
2. Edith Holmstrand13:5243+3:0030:4261-31
3. Nathalie Ringström14:2751+2:4745:0951-10
3. vacant 16:57129+5:1747:39
3. Noah Ringströmej startfullföljt
4. Edvin Sonedahl13:3816+2:0558:4736-15

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser