Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Ungdomens 10mila

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: Ungdomens 10mila
Arrangörsorganisationer: OK Tranan / Ulricehamns OK
Datum: fredag 4 augusti 2017

OK Kullingshof

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
56OK Skogshjortarna / OK Kullingshof / Tolered-Utby Ol-klubb 1HD-186:56:41
1. Elias Ljungqvist37:3128+1:4737:3128
2. Lukas Larsson38:576+3:551:16:287-21
3. Samuel Böke28:5723+3:561:45:259+2
4. Tobias Erixon1:16:0469+32:053:01:2945+36
5. Arvid Petersson21:41112+7:343:23:1046+1
5. Jakob Lundberg44:41174+30:343:46:10
5. Anton Lundej startfullföljt
6. Jakob Lundberg23:0957+9:193:46:1942-4
7. Ludvig Hedström25:2368+12:254:11:4246+4
8. Arvid Öhrvall30:0829+6:404:41:5041-5
9. Samuel Ljungqvist34:2347+14:085:16:1340-1
10. Gabriel Blad1:40:2875+59:096:56:4156+16

OK Skogshjortarna

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
56OK Skogshjortarna / OK Kullingshof / Tolered-Utby Ol-klubb 1HD-186:56:41
1. Elias Ljungqvist37:3128+1:4737:3128
2. Lukas Larsson38:576+3:551:16:287-21
3. Samuel Böke28:5723+3:561:45:259+2
4. Tobias Erixon1:16:0469+32:053:01:2945+36
5. Arvid Petersson21:41112+7:343:23:1046+1
5. Jakob Lundberg44:41174+30:343:46:10
5. Anton Lundej startfullföljt
6. Jakob Lundberg23:0957+9:193:46:1942-4
7. Ludvig Hedström25:2368+12:254:11:4246+4
8. Arvid Öhrvall30:0829+6:404:41:5041-5
9. Samuel Ljungqvist34:2347+14:085:16:1340-1
10. Gabriel Blad1:40:2875+59:096:56:4156+16

Tolered-Utby Ol-klubb

5 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
56OK Skogshjortarna / OK Kullingshof / Tolered-Utby Ol-klubb 1HD-186:56:41
1. Elias Ljungqvist37:3128+1:4737:3128
2. Lukas Larsson38:576+3:551:16:287-21
3. Samuel Böke28:5723+3:561:45:259+2
4. Tobias Erixon1:16:0469+32:053:01:2945+36
5. Arvid Petersson21:41112+7:343:23:1046+1
5. Jakob Lundberg44:41174+30:343:46:10
5. Anton Lundej startfullföljt
6. Jakob Lundberg23:0957+9:193:46:1942-4
7. Ludvig Hedström25:2368+12:254:11:4246+4
8. Arvid Öhrvall30:0829+6:404:41:5041-5
9. Samuel Ljungqvist34:2347+14:085:16:1340-1
10. Gabriel Blad1:40:2875+59:096:56:4156+16
64Tolered-Utby Ol-klubb 3HD-121:04:04
1. Amanda Cliffordson16:3087+4:0116:3087
2. Erik Petersson14:2550+3:3330:5562-25
3. Saga Ringstad16:01107+4:2146:5660-2
4. Maja Nordenfelt17:0875+5:351:04:0464+4
65Tolered-Utby Ol-klubb 1D-184:45:20
1. Linn Mauritzson54:5864+19:3354:5864
2. Siri Larsen59:5761+23:161:54:5562-2
3. Maja Karlsson19:5362+3:522:14:4860-2
3. Silje Ringstad20:5276+4:512:15:47
3. Maja Nordenfelt23:57124+7:562:18:52
4. Mina Shabbaki1:03:3269+38:023:18:2063+3
5. Rakel Hanson1:27:0068+46:314:45:2065+2
67Tolered-Utby Ol-klubb 2HD-121:04:09
1. Jakob Baier17:3499+5:0517:3499
2. Ivar Henriksson12:4318+1:5130:1753-46
3. Erik Rothamel19:15180+7:3549:3282+29
4. Silje Ringstad14:3729+3:041:04:0967-15
72Tolered-Utby Ol-klubb 1HD-121:04:58
1. Melvin Andersson15:5575+3:2615:5575
2. David Rothamel15:3571+4:4331:3071-4
3. Ulrik Olsson17:22136+5:4248:5277+6
3. Albin Törngren17:25139+5:4548:55
4. Maja Karlsson16:0657+4:331:04:5872-5

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser