Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Ungdomens 10mila

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: Ungdomens 10mila
Arrangörsorganisationer: OK Tranan / Ulricehamns OK
Datum: fredag 4 augusti 2017

Brattås CK

2 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
35Brattås CK 1HD-1257:47
1. Malva Arvidsson14:4244+2:1314:4244
2. Lisa Hafstad Wallander14:3852+3:4629:20440
3. Anton Arvidsson12:339+0:5341:5329-15
3. Erik Südhoff21:43205+10:0351:03
4. Molly Bergstrand15:5453+4:2157:4735+6
45Bohuslän-Dals OF 1HD-186:24:06
1. Arvid Aronsson35:533+0:0935:533
2. Isak Olsson47:5434+12:521:23:4726+23
3. Ebba Lind33:5854+8:571:57:4531+5
4. Sofia Johansson1:06:0660+22:073:03:5147+16
5. Frida Johansson18:0943+4:023:22:0042-5
5. William Wassenius18:1145+4:043:22:02
5. Emelie Backman25:52143+11:453:29:43
6. Lovis Bergstrand21:5752+8:073:43:5741-1
7. Johan Lund20:1046+7:124:04:0739-2
8. Clara Johansson34:1250+10:444:38:1938-1
9. Arvid Ekström36:1055+15:555:14:2939+1
10. Erik Lund1:09:3763+28:186:24:0645+6

OK Kroppefjäll

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
45Bohuslän-Dals OF 1HD-186:24:06
1. Arvid Aronsson35:533+0:0935:533
2. Isak Olsson47:5434+12:521:23:4726+23
3. Ebba Lind33:5854+8:571:57:4531+5
4. Sofia Johansson1:06:0660+22:073:03:5147+16
5. Frida Johansson18:0943+4:023:22:0042-5
5. William Wassenius18:1145+4:043:22:02
5. Emelie Backman25:52143+11:453:29:43
6. Lovis Bergstrand21:5752+8:073:43:5741-1
7. Johan Lund20:1046+7:124:04:0739-2
8. Clara Johansson34:1250+10:444:38:1938-1
9. Arvid Ekström36:1055+15:555:14:2939+1
10. Erik Lund1:09:3763+28:186:24:0645+6

OK Skärmen

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
45Bohuslän-Dals OF 1HD-186:24:06
1. Arvid Aronsson35:533+0:0935:533
2. Isak Olsson47:5434+12:521:23:4726+23
3. Ebba Lind33:5854+8:571:57:4531+5
4. Sofia Johansson1:06:0660+22:073:03:5147+16
5. Frida Johansson18:0943+4:023:22:0042-5
5. William Wassenius18:1145+4:043:22:02
5. Emelie Backman25:52143+11:453:29:43
6. Lovis Bergstrand21:5752+8:073:43:5741-1
7. Johan Lund20:1046+7:124:04:0739-2
8. Clara Johansson34:1250+10:444:38:1938-1
9. Arvid Ekström36:1055+15:555:14:2939+1
10. Erik Lund1:09:3763+28:186:24:0645+6

Stenungsunds OK

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
45Bohuslän-Dals OF 1HD-186:24:06
1. Arvid Aronsson35:533+0:0935:533
2. Isak Olsson47:5434+12:521:23:4726+23
3. Ebba Lind33:5854+8:571:57:4531+5
4. Sofia Johansson1:06:0660+22:073:03:5147+16
5. Frida Johansson18:0943+4:023:22:0042-5
5. William Wassenius18:1145+4:043:22:02
5. Emelie Backman25:52143+11:453:29:43
6. Lovis Bergstrand21:5752+8:073:43:5741-1
7. Johan Lund20:1046+7:124:04:0739-2
8. Clara Johansson34:1250+10:444:38:1938-1
9. Arvid Ekström36:1055+15:555:14:2939+1
10. Erik Lund1:09:3763+28:186:24:0645+6

Stigsökarna

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
45Bohuslän-Dals OF 1HD-186:24:06
1. Arvid Aronsson35:533+0:0935:533
2. Isak Olsson47:5434+12:521:23:4726+23
3. Ebba Lind33:5854+8:571:57:4531+5
4. Sofia Johansson1:06:0660+22:073:03:5147+16
5. Frida Johansson18:0943+4:023:22:0042-5
5. William Wassenius18:1145+4:043:22:02
5. Emelie Backman25:52143+11:453:29:43
6. Lovis Bergstrand21:5752+8:073:43:5741-1
7. Johan Lund20:1046+7:124:04:0739-2
8. Clara Johansson34:1250+10:444:38:1938-1
9. Arvid Ekström36:1055+15:555:14:2939+1
10. Erik Lund1:09:3763+28:186:24:0645+6

Uddevalla OK

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
45Bohuslän-Dals OF 1HD-186:24:06
1. Arvid Aronsson35:533+0:0935:533
2. Isak Olsson47:5434+12:521:23:4726+23
3. Ebba Lind33:5854+8:571:57:4531+5
4. Sofia Johansson1:06:0660+22:073:03:5147+16
5. Frida Johansson18:0943+4:023:22:0042-5
5. William Wassenius18:1145+4:043:22:02
5. Emelie Backman25:52143+11:453:29:43
6. Lovis Bergstrand21:5752+8:073:43:5741-1
7. Johan Lund20:1046+7:124:04:0739-2
8. Clara Johansson34:1250+10:444:38:1938-1
9. Arvid Ekström36:1055+15:555:14:2939+1
10. Erik Lund1:09:3763+28:186:24:0645+6

Åmåls OK

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
45Bohuslän-Dals OF 1HD-186:24:06
1. Arvid Aronsson35:533+0:0935:533
2. Isak Olsson47:5434+12:521:23:4726+23
3. Ebba Lind33:5854+8:571:57:4531+5
4. Sofia Johansson1:06:0660+22:073:03:5147+16
5. Frida Johansson18:0943+4:023:22:0042-5
5. William Wassenius18:1145+4:043:22:02
5. Emelie Backman25:52143+11:453:29:43
6. Lovis Bergstrand21:5752+8:073:43:5741-1
7. Johan Lund20:1046+7:124:04:0739-2
8. Clara Johansson34:1250+10:444:38:1938-1
9. Arvid Ekström36:1055+15:555:14:2939+1
10. Erik Lund1:09:3763+28:186:24:0645+6

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser