Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Ungdomens 10mila

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: Ungdomens 10mila
Arrangörsorganisationer: OK Tranan / Ulricehamns OK
Datum: fredag 4 augusti 2017

Falköpings AIK OK

4 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1Falköpings AIK OK 1D-182:46:18
1. Ellen Blennow36:216+0:5636:216
2. Alma Vilhelmsson42:3013+5:491:18:513-3
3. Elsa Sonesson16:0111:34:521-2
4. Moa Skoog28:4412+3:142:03:362+1
5. Alva Sonesson42:423+2:132:46:181-1
41Falköpings AIK OK 1HD-1259:38
1. Julius Wiklund13:4721+1:1813:4721
2. Oliver Hammar13:5141+2:5927:3832+11
3. Alice Wahlberg13:5040+2:1041:2827-5
3. Tindra Molin17:15132+5:3544:53
3. Adam Samuelsson17:18134+5:3844:56
4. William Härström18:1088+6:3759:3841+14
41Falköpings AIK OK / Tidaholm SOK Sisu / Trollhättans SOK 2D-183:33:13
1. Vera Pettersson40:4635+5:2140:4635
2. Tilda Wiklund44:3823+7:571:25:2423-12
3. Alice Wahlberg21:4196+5:401:47:0530+7
3. Ebba Karlström31:21153+15:201:56:45
3. Tindra Molin31:22154+15:211:56:46
4. Clara Jakobsson54:4964+29:192:41:5450+20
5. Malin Kristiansson51:1922+10:503:33:1341-9
50Mullsjö SOK / Falköpings AIK OK / Hestra IF 1HD-186:29:31
1. Hugo Ström38:0638+2:2238:0638
2. Erik Ingemarsson45:1326+10:111:23:1925-13
3. Alfred Pettersson25:172+0:161:48:3617-8
4. Axel Nalbin57:0238+13:032:45:3823+6
5. Eric Åstrand21:10106+7:033:06:4827+4
5. Moa Holmvik37:21170+23:143:22:59
6. Kasper Vemdal19:0239+5:123:25:5025-2
7. Simon Westh24:5266+11:543:50:4228+3
8. Julia Westh45:0969+21:414:35:5135+7
9. Elin Axelsson50:0470+29:495:25:5546+11
10. Lukas Magnerfelt1:03:3656+22:176:29:3150+4

Hestra IF

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
50Mullsjö SOK / Falköpings AIK OK / Hestra IF 1HD-186:29:31
1. Hugo Ström38:0638+2:2238:0638
2. Erik Ingemarsson45:1326+10:111:23:1925-13
3. Alfred Pettersson25:172+0:161:48:3617-8
4. Axel Nalbin57:0238+13:032:45:3823+6
5. Eric Åstrand21:10106+7:033:06:4827+4
5. Moa Holmvik37:21170+23:143:22:59
6. Kasper Vemdal19:0239+5:123:25:5025-2
7. Simon Westh24:5266+11:543:50:4228+3
8. Julia Westh45:0969+21:414:35:5135+7
9. Elin Axelsson50:0470+29:495:25:5546+11
10. Lukas Magnerfelt1:03:3656+22:176:29:3150+4

Mullsjö SOK

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
50Mullsjö SOK / Falköpings AIK OK / Hestra IF 1HD-186:29:31
1. Hugo Ström38:0638+2:2238:0638
2. Erik Ingemarsson45:1326+10:111:23:1925-13
3. Alfred Pettersson25:172+0:161:48:3617-8
4. Axel Nalbin57:0238+13:032:45:3823+6
5. Eric Åstrand21:10106+7:033:06:4827+4
5. Moa Holmvik37:21170+23:143:22:59
6. Kasper Vemdal19:0239+5:123:25:5025-2
7. Simon Westh24:5266+11:543:50:4228+3
8. Julia Westh45:0969+21:414:35:5135+7
9. Elin Axelsson50:0470+29:495:25:5546+11
10. Lukas Magnerfelt1:03:3656+22:176:29:3150+4

Tidaholm SOK Sisu

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
41Falköpings AIK OK / Tidaholm SOK Sisu / Trollhättans SOK 2D-183:33:13
1. Vera Pettersson40:4635+5:2140:4635
2. Tilda Wiklund44:3823+7:571:25:2423-12
3. Alice Wahlberg21:4196+5:401:47:0530+7
3. Ebba Karlström31:21153+15:201:56:45
3. Tindra Molin31:22154+15:211:56:46
4. Clara Jakobsson54:4964+29:192:41:5450+20
5. Malin Kristiansson51:1922+10:503:33:1341-9

Trollhättans SOK

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
41Falköpings AIK OK / Tidaholm SOK Sisu / Trollhättans SOK 2D-183:33:13
1. Vera Pettersson40:4635+5:2140:4635
2. Tilda Wiklund44:3823+7:571:25:2423-12
3. Alice Wahlberg21:4196+5:401:47:0530+7
3. Ebba Karlström31:21153+15:201:56:45
3. Tindra Molin31:22154+15:211:56:46
4. Clara Jakobsson54:4964+29:192:41:5450+20
5. Malin Kristiansson51:1922+10:503:33:1341-9

Västerås SOK

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
41Falköpings AIK OK / Tidaholm SOK Sisu / Trollhättans SOK 2D-183:33:13
1. Vera Pettersson40:4635+5:2140:4635
2. Tilda Wiklund44:3823+7:571:25:2423-12
3. Alice Wahlberg21:4196+5:401:47:0530+7
3. Ebba Karlström31:21153+15:201:56:45
3. Tindra Molin31:22154+15:211:56:46
4. Clara Jakobsson54:4964+29:192:41:5450+20
5. Malin Kristiansson51:1922+10:503:33:1341-9

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser