Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Ungdomens 10mila

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: Ungdomens 10mila
Arrangörsorganisationer: OK Tranan / Ulricehamns OK
Datum: fredag 4 augusti 2017

FK Göingarna

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
55Skånes OF 1HD-186:48:32
1. Viggo Johansson51:5166+16:0751:5166
2. Agnes Lindblom59:1163+24:091:51:0263-3
3. Moa Wallenborg31:4640+6:452:22:4862-1
4. Edvin Selin1:07:5162+23:523:30:3959-3
5. Hanna Larsson20:4599+6:383:51:2457-2
5. Alice Persson20:48101+6:413:51:27
5. Gustav Friberg21:21109+7:143:52:00
6. Lucas Treldal26:1665+12:264:17:4058+1
7. Adam Johansson19:3041+6:324:37:1056-2
8. Albin Andersson35:5254+12:245:13:0257+1
9. Linn Lindblom34:3148+14:165:47:33570
10. Albin Weiden1:00:5949+19:406:48:3255-2

Helsingborgs SOK

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
55Skånes OF 1HD-186:48:32
1. Viggo Johansson51:5166+16:0751:5166
2. Agnes Lindblom59:1163+24:091:51:0263-3
3. Moa Wallenborg31:4640+6:452:22:4862-1
4. Edvin Selin1:07:5162+23:523:30:3959-3
5. Hanna Larsson20:4599+6:383:51:2457-2
5. Alice Persson20:48101+6:413:51:27
5. Gustav Friberg21:21109+7:143:52:00
6. Lucas Treldal26:1665+12:264:17:4058+1
7. Adam Johansson19:3041+6:324:37:1056-2
8. Albin Andersson35:5254+12:245:13:0257+1
9. Linn Lindblom34:3148+14:165:47:33570
10. Albin Weiden1:00:5949+19:406:48:3255-2

Malmö OK

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
55Skånes OF 1HD-186:48:32
1. Viggo Johansson51:5166+16:0751:5166
2. Agnes Lindblom59:1163+24:091:51:0263-3
3. Moa Wallenborg31:4640+6:452:22:4862-1
4. Edvin Selin1:07:5162+23:523:30:3959-3
5. Hanna Larsson20:4599+6:383:51:2457-2
5. Alice Persson20:48101+6:413:51:27
5. Gustav Friberg21:21109+7:143:52:00
6. Lucas Treldal26:1665+12:264:17:4058+1
7. Adam Johansson19:3041+6:324:37:1056-2
8. Albin Andersson35:5254+12:245:13:0257+1
9. Linn Lindblom34:3148+14:165:47:33570
10. Albin Weiden1:00:5949+19:406:48:3255-2

OK Kontinent

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
55Skånes OF 1HD-186:48:32
1. Viggo Johansson51:5166+16:0751:5166
2. Agnes Lindblom59:1163+24:091:51:0263-3
3. Moa Wallenborg31:4640+6:452:22:4862-1
4. Edvin Selin1:07:5162+23:523:30:3959-3
5. Hanna Larsson20:4599+6:383:51:2457-2
5. Alice Persson20:48101+6:413:51:27
5. Gustav Friberg21:21109+7:143:52:00
6. Lucas Treldal26:1665+12:264:17:4058+1
7. Adam Johansson19:3041+6:324:37:1056-2
8. Albin Andersson35:5254+12:245:13:0257+1
9. Linn Lindblom34:3148+14:165:47:33570
10. Albin Weiden1:00:5949+19:406:48:3255-2

OK Torfinn

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
55Skånes OF 1HD-186:48:32
1. Viggo Johansson51:5166+16:0751:5166
2. Agnes Lindblom59:1163+24:091:51:0263-3
3. Moa Wallenborg31:4640+6:452:22:4862-1
4. Edvin Selin1:07:5162+23:523:30:3959-3
5. Hanna Larsson20:4599+6:383:51:2457-2
5. Alice Persson20:48101+6:413:51:27
5. Gustav Friberg21:21109+7:143:52:00
6. Lucas Treldal26:1665+12:264:17:4058+1
7. Adam Johansson19:3041+6:324:37:1056-2
8. Albin Andersson35:5254+12:245:13:0257+1
9. Linn Lindblom34:3148+14:165:47:33570
10. Albin Weiden1:00:5949+19:406:48:3255-2

OK Tyringe

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
55Skånes OF 1HD-186:48:32
1. Viggo Johansson51:5166+16:0751:5166
2. Agnes Lindblom59:1163+24:091:51:0263-3
3. Moa Wallenborg31:4640+6:452:22:4862-1
4. Edvin Selin1:07:5162+23:523:30:3959-3
5. Hanna Larsson20:4599+6:383:51:2457-2
5. Alice Persson20:48101+6:413:51:27
5. Gustav Friberg21:21109+7:143:52:00
6. Lucas Treldal26:1665+12:264:17:4058+1
7. Adam Johansson19:3041+6:324:37:1056-2
8. Albin Andersson35:5254+12:245:13:0257+1
9. Linn Lindblom34:3148+14:165:47:33570
10. Albin Weiden1:00:5949+19:406:48:3255-2

Skåneslättens OL

2 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
42Skåneslättens OL 1D-183:33:56
1. Lovisa Weiden46:2552+11:0046:2552
2. Embla Cinthio49:4639+13:051:36:1145-7
3. Hanne Husby21:3792+5:361:57:48450
3. Alva Nystedt21:3792+5:361:57:48
4. Linnea Briggner43:4455+18:142:41:3249+4
5. Ebba Jensen52:2423+11:553:33:5642-7
55Skånes OF 1HD-186:48:32
1. Viggo Johansson51:5166+16:0751:5166
2. Agnes Lindblom59:1163+24:091:51:0263-3
3. Moa Wallenborg31:4640+6:452:22:4862-1
4. Edvin Selin1:07:5162+23:523:30:3959-3
5. Hanna Larsson20:4599+6:383:51:2457-2
5. Alice Persson20:48101+6:413:51:27
5. Gustav Friberg21:21109+7:143:52:00
6. Lucas Treldal26:1665+12:264:17:4058+1
7. Adam Johansson19:3041+6:324:37:1056-2
8. Albin Andersson35:5254+12:245:13:0257+1
9. Linn Lindblom34:3148+14:165:47:33570
10. Albin Weiden1:00:5949+19:406:48:3255-2

Ystads OK

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
55Skånes OF 1HD-186:48:32
1. Viggo Johansson51:5166+16:0751:5166
2. Agnes Lindblom59:1163+24:091:51:0263-3
3. Moa Wallenborg31:4640+6:452:22:4862-1
4. Edvin Selin1:07:5162+23:523:30:3959-3
5. Hanna Larsson20:4599+6:383:51:2457-2
5. Alice Persson20:48101+6:413:51:27
5. Gustav Friberg21:21109+7:143:52:00
6. Lucas Treldal26:1665+12:264:17:4058+1
7. Adam Johansson19:3041+6:324:37:1056-2
8. Albin Andersson35:5254+12:245:13:0257+1
9. Linn Lindblom34:3148+14:165:47:33570
10. Albin Weiden1:00:5949+19:406:48:3255-2

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser