Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Ungdomens 10mila

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: Ungdomens 10mila
Arrangörsorganisationer: OK Tranan / Ulricehamns OK
Datum: fredag 4 augusti 2017

Kangasala SK

4 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
19Kangasala SK / Paimion Rasti / Rasti-Lukko / Turun Suunnistajat 1HD-185:30:11
1. Touko Seppä49:2358+13:3949:2358
2. Timi Niemensivu51:3957+16:371:41:02580
3. Vili Olkkonen30:0432+5:032:11:0653-5
4. Topias Arola43:5912:55:0531-22
5. Juho Leonsaari14:452+0:383:09:5028-3
5. Nuutti Vennelä17:5236+3:453:12:57
5. Tuomo Haapala18:0441+3:573:13:09
6. Voima Tuomasjukka16:5222+3:023:26:4226-2
7. Onni Sinervä17:1417+4:163:43:5624-2
8. Topias Ahola28:3223+5:044:12:2823-1
9. Vilhelm Toivonen25:5814+5:434:38:2619-4
10. Kimmo Kontio51:4526+10:265:30:11190
35Kangasala SK 1D-183:23:41
1. Katri Kontio40:3226+5:0740:3226
2. Veera Olkkonen56:3256+19:511:37:0447+21
3. Isabella Lillqvist19:0947+3:081:56:1343-4
3. Siiri Pajula20:5173+4:501:57:55
3. Kirsi Kontio20:5173+4:501:57:55
4. Venla Heinimaa29:5918+4:292:26:1233-10
5. Linda Sainio57:2938+17:003:23:4135+2
44Kangasala SK 1HD-121:00:08
1. Nuutti Vennelä14:2334+1:5414:2334
2. Mia Sipilä15:0463+4:1229:2746+12
3. Erik Lillqvist14:2953+2:4943:5641-5
3. Miko Sipilä14:3356+2:5344:00
4. Kirsi Kontio16:1260+4:391:00:0844+3
109Kangasala SK 2HD-121:18:50
1. Isabella Lillqvist15:0053+2:3115:0053
2. Joni Uusitalo25:33112+14:4140:33109+56
3. Aaro Hämäläinen19:21181+7:4159:541090
4. Leevi Niemelä18:56103+7:231:18:501090

Paimion Rasti

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
19Kangasala SK / Paimion Rasti / Rasti-Lukko / Turun Suunnistajat 1HD-185:30:11
1. Touko Seppä49:2358+13:3949:2358
2. Timi Niemensivu51:3957+16:371:41:02580
3. Vili Olkkonen30:0432+5:032:11:0653-5
4. Topias Arola43:5912:55:0531-22
5. Juho Leonsaari14:452+0:383:09:5028-3
5. Nuutti Vennelä17:5236+3:453:12:57
5. Tuomo Haapala18:0441+3:573:13:09
6. Voima Tuomasjukka16:5222+3:023:26:4226-2
7. Onni Sinervä17:1417+4:163:43:5624-2
8. Topias Ahola28:3223+5:044:12:2823-1
9. Vilhelm Toivonen25:5814+5:434:38:2619-4
10. Kimmo Kontio51:4526+10:265:30:11190

Rasti-Lukko

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
19Kangasala SK / Paimion Rasti / Rasti-Lukko / Turun Suunnistajat 1HD-185:30:11
1. Touko Seppä49:2358+13:3949:2358
2. Timi Niemensivu51:3957+16:371:41:02580
3. Vili Olkkonen30:0432+5:032:11:0653-5
4. Topias Arola43:5912:55:0531-22
5. Juho Leonsaari14:452+0:383:09:5028-3
5. Nuutti Vennelä17:5236+3:453:12:57
5. Tuomo Haapala18:0441+3:573:13:09
6. Voima Tuomasjukka16:5222+3:023:26:4226-2
7. Onni Sinervä17:1417+4:163:43:5624-2
8. Topias Ahola28:3223+5:044:12:2823-1
9. Vilhelm Toivonen25:5814+5:434:38:2619-4
10. Kimmo Kontio51:4526+10:265:30:11190

Turun Suunnistajat

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
19Kangasala SK / Paimion Rasti / Rasti-Lukko / Turun Suunnistajat 1HD-185:30:11
1. Touko Seppä49:2358+13:3949:2358
2. Timi Niemensivu51:3957+16:371:41:02580
3. Vili Olkkonen30:0432+5:032:11:0653-5
4. Topias Arola43:5912:55:0531-22
5. Juho Leonsaari14:452+0:383:09:5028-3
5. Nuutti Vennelä17:5236+3:453:12:57
5. Tuomo Haapala18:0441+3:573:13:09
6. Voima Tuomasjukka16:5222+3:023:26:4226-2
7. Onni Sinervä17:1417+4:163:43:5624-2
8. Topias Ahola28:3223+5:044:12:2823-1
9. Vilhelm Toivonen25:5814+5:434:38:2619-4
10. Kimmo Kontio51:4526+10:265:30:11190

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser