Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Ungdomens 10mila

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: Ungdomens 10mila
Arrangörsorganisationer: OK Tranan / Ulricehamns OK
Datum: fredag 4 augusti 2017

Garphyttans IF

3 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
28Garphyttans IF / OK Milan 2HD-1257:25
1. Axel Nilsson15:3464+3:0515:3464
2. Cecilia Eriksson13:1934+2:2728:5336-28
3. Fabian Larsson13:2526+1:4542:1831-5
3. Fabian Bergqvist13:2928+1:4942:22
3. Jakob Fahlström13:3130+1:5142:24
4. Rasmus Doering15:0736+3:3457:2528-3
31Garphyttans IF 1HD-1257:34
1. Måns Bergqvist14:2435+1:5514:2435
2. Elin Doering14:3051+3:3828:5437+2
3. Marius Dahlberg13:3130+1:5142:2533-4
3. Olle Haglund14:4262+3:0243:36
4. Nelly Mårtensson15:0937+3:3657:3431-2
64OK Milan / Garphyttans IF 1D-184:35:38
1. Sanna Sander57:0065+21:3557:0065
2. Sofia Troedsson1:20:2569+43:442:17:2567+2
3. Stina Bern21:4498+5:432:39:09670
3. Cecilia Erikssonej startfullföljt
3. Nelly Mårtenssonej startfullföljt
4. Vilma Larsson44:5759+19:273:24:0666-1
5. Carolina Eriksson1:11:3259+31:034:35:3864-2

Linköpings OK

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
64OK Milan / Garphyttans IF 1D-184:35:38
1. Sanna Sander57:0065+21:3557:0065
2. Sofia Troedsson1:20:2569+43:442:17:2567+2
3. Stina Bern21:4498+5:432:39:09670
3. Cecilia Erikssonej startfullföljt
3. Nelly Mårtenssonej startfullföljt
4. Vilma Larsson44:5759+19:273:24:0666-1
5. Carolina Eriksson1:11:3259+31:034:35:3864-2

OK Milan

2 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
28Garphyttans IF / OK Milan 2HD-1257:25
1. Axel Nilsson15:3464+3:0515:3464
2. Cecilia Eriksson13:1934+2:2728:5336-28
3. Fabian Larsson13:2526+1:4542:1831-5
3. Fabian Bergqvist13:2928+1:4942:22
3. Jakob Fahlström13:3130+1:5142:24
4. Rasmus Doering15:0736+3:3457:2528-3
64OK Milan / Garphyttans IF 1D-184:35:38
1. Sanna Sander57:0065+21:3557:0065
2. Sofia Troedsson1:20:2569+43:442:17:2567+2
3. Stina Bern21:4498+5:432:39:09670
3. Cecilia Erikssonej startfullföljt
3. Nelly Mårtenssonej startfullföljt
4. Vilma Larsson44:5759+19:273:24:0666-1
5. Carolina Eriksson1:11:3259+31:034:35:3864-2

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser