Officiell resultatlista för Ultraträffen, dag 1, medel

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Ultraträffen, dag 1, medel
Arrangörsorganisationer: OK Tranan / Ulricehamns OK
Datum: lördag 5 augusti 2017

D21

3 900 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Karin ThernOK Skogshjortarna33:558:41
2Ida ØbroOK Orion35:11+1:169:01
3Louise GötforsGöteborg-Majorna OK35:12+1:179:01
4Anna Nilsson SimkovicsUlricehamns OK36:09+2:149:16
5Magdalena TuzilovaSK Zabovresky Brno36:14+2:199:17
6Hanna PerssonGöteborg-Majorna OK36:21+2:269:19
7Sara HelanderDomnarvets GOIF37:11+3:169:32
8Sofia HolmgårdKils OK37:17+3:229:33
9Myrra CarlssonOK Orion37:22+3:279:34
10Alice AxelssonIK Hakarpspojkarna38:09+4:149:46
11Stina GranefeltOK Tyr38:48+4:539:56
12Katerina ChromaSK Zabovresky Brno39:26+5:3110:06
13Annika WesthMullsjö SOK40:08+6:1310:17
14Frida WallströmSävedalens AIK40:11+6:1610:18
15Ida WillénFalköpings AIK OK41:14+7:1910:34
16Louise BorgTrollhättans SOK42:24+8:2910:52
17Elin TörnrothHjobygdens OK43:16+9:2111:05
18Amanda ClaessonSävedalens AIK43:46+9:5111:13
19Emelie UnossonBredareds IF44:18+10:2311:21
20Karin HåkanssonOK Gränsen45:09+11:1411:34
21L.M.L. Reimedansk militære biathlon landshold46:07+12:1211:49
22Sara IvarssonOK Kullingshof46:49+12:5412:00
23A. Edsendansk militære biathlon landshold47:47+13:5212:15
24Emma EkbergLidköpings VSK51:18+17:2313:09
25Malin EirefeltForsa OK1:02:27+28:3216:00
Stina NeroMullsjö SOKej start
Amanda Falck WeberFarumTisvilde OKej start

H21

4 590 m, 49 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Filip OssianssonIK Hakarpspojkarna29:486:29
2Tobias NobornIFK Göteborg29:50+0:026:29
3Erik MartinssonLinköpings OK30:31+0:436:38
4Erik ClassonOK Orinto30:58+1:106:44
5Joakim HederskogIK Hakarpspojkarna31:09+1:216:47
6Martin DjerfIK Hakarpspojkarna31:21+1:336:49
7Erik Nilsson SimkovicsUlricehamns OK31:22+1:346:50
8Martin HederskogIFK Umeå31:51+2:036:56
9Markus HederskogIK Hakarpspojkarna31:59+2:116:58
10Johan TörnrothHestra IF32:03+2:156:58
11Oliwer LundbergOK Bävern32:12+2:247:00
12Thomas AspIFK Göteborg32:44+2:567:07
13Krzysztof WolowczykOK Denseln33:13+3:257:14
14J.F. Weberdansk militære biathlon landshold33:51+4:037:22
15Albin AnderssonMarkbygdens OK34:00+4:127:24
16Fredrik SturessonOK Alehof34:33+4:457:31
17Albin AxelssonIK Hakarpspojkarna35:04+5:167:38
18Andréas ThernOK Skogshjortarna35:32+5:447:44
19Björn KarlssonHalmstad OK35:35+5:477:45
20Stepan ZimmermannSK Zabovresky Brno35:37+5:497:45
21Carl Emil Schøier KovstedFarumTisvilde OK35:57+6:097:49
22Jonatan FridolfssonOK Gränsen35:58+6:107:50
23Edvin CarlssonMarkbygdens OK36:01+6:137:50
24Stanislav MokrySK Zabovresky Brno36:05+6:177:51
25Rickard DjerfTibro OK36:22+6:347:55
26Arvid VågIFK Göteborg36:27+6:397:56
27Fritjof AxelssonFK Göingarna36:53+7:058:02
28Andreas LundbladOK Nackhe37:17+7:298:07
29Rasmus LundbergOK Bävern37:27+7:398:09
30T.G. Jensendansk militære biathlon landshold38:41+8:538:25
31Albin ClaessonSävedalens AIK40:23+10:358:47
32Adam KazdaSK Zabovresky Brno40:37+10:498:50
33Thomas PolsterSK Zabovresky Brno41:26+11:389:01
33Johnny HålsjöGöteborg-Majorna OK41:26+11:389:01
35Erik HanssonBredareds IF42:13+12:259:11
36Jonas HjertFalköpings AIK OK42:50+13:029:19
37Libor ZridkaveselySK Zabovresky Brno43:34+13:469:29
38J.R.R. Andersendansk militære biathlon landshold44:25+14:379:40
39Oscar TörnrothHjobygdens OK45:55+16:0710:00
40Jes Mose Jensendansk militære biathlon landshold46:11+16:2310:03
41Erik Bäcklund EkvallTrollhättans SOK46:58+17:1010:13
42Roine SchölinLaholms IF OK47:42+17:5410:23
43Peter PrikrylSK Zabovresky Brno49:36+19:4810:48
44Daniel HåkanssonOK Gränsen51:07+21:1911:08
45Anders YngveIK Hakarpspojkarna52:09+22:2111:21
46S. Underbjergdansk militære biathlon landshold57:25+27:3712:30
47Axel MatssonHjärnarps OL59:39+29:5112:59
48Viktor TorstenssonÄtrans IF1:22:46+52:5818:01
Jonatan BylarsForsa OKej godkänd
Mårten WaldenfjordJärfälla OKej start
Alexandr JordanovSK Zabovresky Brnoej start
Jan ZhanalSK Zabovresky Brnoej start
H.K. Larsendansk militære biathlon landsholdej start
Jakub HruskaSK Zabovresky Brnoej start

D20

3 640 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Johanna TrummerSK Zabovresky Brno37:3210:18
Antonia ErhartSK Zabovresky Brnoej start

H20

3 830 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Florian KurzSK Zabovresky Brno28:317:26
2Vladimir KelblSK Zabovresky Brno34:36+6:059:02
3Niklas BrantnerSK Zabovresky Brno36:13+7:429:27
Nicolas KastnerSK Zabovresky Brnoej start
Emanuel BrauerSK Zabovresky Brnoej start

D18

3 620 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Johanna NilssonKungälvs OK34:549:38
2Julia GlowaczKalmar OK37:06+2:1210:14
3Sofia KlassonHestra IF38:09+3:1510:32
4Lovisa RingHalmstad OK39:33+4:3910:55
5Elvira WildheimFK Friskus-Varberg43:04+8:1011:53
6Paulina JägstedtHalmstad OK45:45+10:5112:38
7Jenny JakobssonGamleby OK48:07+13:1313:17
8Johanna SärnbrinkOK Tisaren54:18+19:2415:00
9Alma HaagOK Gränsen1:08:03+33:0918:47
Vera BogrenSundbybergs IKej start
Isa LundqvistJärfälla OKej start
Alva LindellIF Thorej start

H18

3 600 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1August MollénOK Denseln24:226:46
2Oscar JohanssonKarlskrona SOK25:00+0:386:56
3Jonatan GustafssonKFUM Örebro OK25:18+0:567:01
4Oskar EdvardssonJärfälla OK25:20+0:587:02
5Isac EricssonVäxjö OK26:05+1:437:14
6Victor HanssonJönköpings OK26:10+1:487:16
7Emil PetterssonKarlskrona SOK26:42+2:207:25
8Lukas GranstedtIK Hakarpspojkarna27:04+2:427:31
9Malte Kjær HemmingsenFarumTisvilde OK27:31+3:097:38
10Axel HalvarssonKarlskrona SOK27:46+3:247:42
11Ivar Lidström LauriSnättringe SK28:22+4:007:52
12Benjamin LangerakJärfälla OK28:40+4:187:57
13Oskar NymanOK Tyr29:01+4:398:03
14Mikkel Lyskjær JensenFarumTisvilde OK29:18+4:568:08
15Hampus NyströmIF Hagen29:49+5:278:16
16Lasse Falck WeberFarumTisvilde OK30:20+5:588:25
17Filip RosjöJönköpings OK32:19+7:578:58
18Marcus CarlssonIF Hagen33:11+8:499:13
19Reto GiezendannerIF Hagen33:33+9:119:19
20Jakob Schøier KovstedFarumTisvilde OK34:44+10:229:38
21Richard TakeOK Tyr35:22+11:009:49
22Filip ÖrnKFUM Örebro OK43:14+18:5212:00
23Hampus NorrbyJärfälla OK54:15+29:5315:04
Malthe PoulsenKarlskrona SOKej godkänd
Olle SörqvistMarkbygdens OKej start
Rasmus Krogh MadsenFarumTisvilde OKej start
Simon BjörklundLindebygdens OKej start
Mikkel Lau PetersenFarumTisvilde OKej start
Arvid ErikssonHagaby GoIF Örebroej start
Lasse Fugmann ThamdrupFarumTisvilde OKej start
Jakob IngströmIK Hakarpspojkarnaej start

D16

3 510 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Emma LingIK Hakarpspojkarna30:498:46
2Kajsa BogrenSundbybergs IK35:50+5:0110:12
3Amanda KarmetunOK Njudung35:51+5:0210:12
4Sofie FranzénAlmby IK36:35+5:4610:25
5Maja PorleVäxjö OK37:08+6:1910:34
6Alma GustafssonSOK Aneby37:09+6:2010:35
7Hilda AxelssonFK Göingarna38:09+7:2010:52
8Sarina ZülligEksjö SOK39:03+8:1411:07
9Ida JohnssonOK Kåre40:47+9:5811:37
10Lovisa JohanssonKarlskrona SOK41:22+10:3311:47
11Nicolina MobergOK Tyr42:33+11:4412:07
12Irma SvenssonOK Klyftamo46:11+15:2213:09
13Lovisa GustafssonKFUM Örebro OK47:12+16:2313:26
14Vilde Jonsson WoldSundbybergs IK48:18+17:2913:45
15Julia MianowskaKalmar OK49:03+18:1413:58
16Ebba LindOK Skärmen49:19+18:3014:03
17Sofia EdvardssonJärfälla OK50:23+19:3414:21
18Lisa WreebyOK Landehof51:38+20:4914:42
19Matilda ÅkessonOK Landehof1:06:42+35:5319:00
20Hanna CarlqvistFK Friskus-Varberg1:11:06+40:1720:15
21Matilda NilssonHalmstad OK1:15:39+44:5021:33
Maria LogrenSjövalla FKej start
Ebba LindellIF Thorej start
Tuva FalkSundbybergs IKej start

H16

3 600 m, 39 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Johan LangerakJärfälla OK24:406:51
2Johan LundbäckJärfälla OK27:51+3:117:44
3Adrian VartiaOK Löftan27:59+3:197:46
4Linus LundbergOK Bävern28:38+3:587:57
5Rasmus PetterssonOK Djerf29:55+5:158:18
6Samuel PihlströmOK Landehof29:59+5:198:19
7Albin TollOK Njudung30:12+5:328:23
7Arvid AronssonOK Kroppefjäll30:12+5:328:23
9Michal PierzchalaKalmar OK30:38+5:588:30
10Anton SilierJärfälla OK30:57+6:178:35
11Frantisek SvetnickyKarlskrona SOK32:41+8:019:04
12Melker ForsbergKFUM Örebro OK33:01+8:219:10
13Albin PerssonHalmstad OK33:21+8:419:15
14Arvid KronmarKarlskrona SOK33:38+8:589:20
15Manne HammarbergJärfälla OK34:29+9:499:34
16Maxim OmelchenkoKarlskrona SOK35:18+10:389:48
17Olle BergstedtMarkbygdens OK35:32+10:529:52
18Melker ElofssonOK Njudung36:04+11:2410:01
19Niklas SvenssonJärfälla OK36:18+11:3810:05
20Jacob SteinthalFIF Hillerød37:38+12:5810:27
21Erik Lidström LauriSnättringe SK37:49+13:0910:30
22Nils KörleOK Landehof37:56+13:1610:32
23Fabian ValleriusGamleby OK38:13+13:3310:36
24Adrian SkobeKalmar OK38:57+14:1710:49
25Isak WestringJärfälla OK40:16+15:3611:11
26Gabriel ÖhgrenSävedalens AIK40:46+16:0611:19
27Linus MalmKFUM Örebro OK41:15+16:3511:27
28Nils KylbornAlmby IK43:08+18:2811:58
29Jakob WilhelmssonKarlskrona SOK44:43+20:0312:25
30Arvid LundqvistHalmstad OK46:52+22:1213:01
31Melvin NilssonHärlövs IF48:09+23:2913:22
32Simon NordbergGöteborg-Majorna OK51:30+26:5014:18
33Felix AbrahamssonHalmstad OK53:14+28:3414:47
34Ivan MagnussonGöteborg-Majorna OK1:04:37+39:5717:56
35Erik JohanssonOK Alehof1:06:59+42:1918:36
Karl PetersénOK Njudungej godkänd
Viktor Jellvert BörjesonGöteborg-Majorna OKej godkänd
Isak HagbergKalmar OKej godkänd
Erik HogedalGöteborg-Majorna OKej godkänd
Axel NalbinMullsjö SOKej start
Axel ElmbladBredaryds SOKej start
Erik ÅkessonVäxjö OKej start
Anton GunnarssonBredaryds SOKej start
Valter PetterssonOK Tisarenej start
William WasseniusUddevalla OKej start
Isak OlssonStigsökarnaej start

D14

2 780 m, 33 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tilda PalmIK Hakarpspojkarna21:477:50
2Sabina AumoKungälvs OK22:26+0:398:04
3Hanna ÖbergGamleby OK24:19+2:328:44
4Cornelia KindlundOK Tyr25:14+3:279:04
5Lisa SwartzOK Orion25:39+3:529:13
6Filippa SöderbergKalmar OK26:21+4:349:28
7Ida RosjöJönköpings OK27:47+6:009:59
8Alma SvennerudKarlskrona SOK28:11+6:2410:08
9Klara PerssonHalmstad OK28:48+7:0110:21
10Tove ValleriusGamleby OK28:56+7:0910:24
11Xenia BregensøeFarumTisvilde OK29:31+7:4410:37
12Lena ChabieraUNTS Warszawa29:44+7:5710:41
13Aleksandra NitschKalmar OK30:53+9:0611:06
14Molly GranängKungälvs OK31:03+9:1611:10
15Sanna SanderOK Milan31:17+9:3011:15
16Linn AldénOK Roxen31:31+9:4411:20
17Emilia JohnssonOK Kåre32:23+10:3611:38
18Miia RollerJärfälla OK32:41+10:5411:45
19Emma EliassonFK Friskus-Varberg33:16+11:2911:57
20Julia WesthMullsjö SOK34:02+12:1512:14
21Linnea Solvang StaggOK Skogsvargarna34:17+12:3012:19
22Rebecka PihlströmOK Landehof34:23+12:3612:22
23Amanda SvenssonOK Orion34:31+12:4412:24
24Tindra JonssonSkarpnäcks OL35:15+13:2812:40
25Hanna StalebrantGamleby OK36:44+14:5713:12
26Amanda SjödinOK Tisaren39:59+18:1214:22
27Clea WallnäsSundbybergs IK43:00+21:1315:28
28Frida MouchardIF Hallby SOK44:30+22:4316:00
29Malin BorgLinköpings OK44:47+23:0016:06
30Sandra WiduchKarlskrona SOK54:22+32:3519:33
31Astrid ErikssonUlricehamns OK1:04:10+42:2323:04
32Thea LennartssonJärfälla OK1:09:33+47:4625:01
33Judith LundqvistKalmar OK1:12:13+50:2625:58
Lovis BergstrandBrattås CKej start
Sigrid CarlssonSundbybergs IKej start
Olivia LundstedtSjövalla FKej start

H14

2 870 m, 52 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Viktor GunnarssonIK Hakarpspojkarna18:186:22
2Hugo EricssonVäxjö OK18:28+0:106:26
3Casper SkeppSävedalens AIK19:17+0:596:43
4Olle KallurOK Ravinen19:46+1:286:53
5Oscar David Broman JensenFarumTisvilde OK20:39+2:217:11
6Anton CarlssonIF Hagen20:49+2:317:15
7Tobias JohanssonOK Löftan20:58+2:407:18
8Arvid SkeppSävedalens AIK21:45+3:277:34
9Karl KylbornAlmby IK22:05+3:477:41
10Isak FranssonOK Njudung22:09+3:517:43
11Olle KarlssonIK Hakarpspojkarna22:28+4:107:49
12Emil LarssonOK Tisaren22:38+4:207:53
13Erik BovalliusJärfälla OK23:07+4:498:03
14Konrad StamerPreetzer TSV23:53+5:358:19
15Alexander JanssonOK Djerf23:54+5:368:19
16Hugo ÖrnKFUM Örebro OK23:59+5:418:21
17Albin HjellströmIK Hakarpspojkarna24:09+5:518:24
17Martin KöhleO - Motion24:09+5:518:24
19Hugo LarssonKarlskrona SOK24:24+6:068:30
20Anton KastrupFK Herkules24:54+6:368:40
21Arvid EkströmStenungsunds OK25:32+7:148:53
22Alex JohanssonFK Friskus-Varberg25:58+7:409:02
23Emil JägstedtHalmstad OK26:06+7:489:05
24Oscar HultgrenOK Njudung26:07+7:499:05
25Filip HåkanssonOK Orion26:11+7:539:07
26Henrik FranzénAlmby IK26:15+7:579:08
26Erik LingIK Hakarpspojkarna26:15+7:579:08
28Oscar OlinIK Hakarpspojkarna26:28+8:109:13
29Johan LundStenungsunds OK27:39+9:219:38
30William GrunderJärfälla OK28:05+9:479:47
31David AlménTrollhättans SOK28:10+9:529:48
32Tobias OllozFarumTisvilde OK28:23+10:059:53
33Elis Forsberg RundströmIFK Enskede28:25+10:079:54
34Alexander GustafssonOK Njudung28:26+10:089:54
35Noel HelmerssonOK Tisaren28:51+10:3310:03
36Krzysztof WojtowiczKalmar OK29:21+11:0310:13
37Isak LiljeholmGamleby OK29:59+11:4110:26
38Melker ÅkessonOK Landehof30:46+12:2810:43
39Tage KinellIFK Göteborg31:03+12:4510:49
40Elias NordbergGöteborg-Majorna OK31:51+13:3311:05
41Alfred JohanssonOK Alehof32:01+13:4311:09
42Joel RingströmOK Landehof33:47+15:2911:46
43Alfred HallqvistUlricehamns OK34:17+15:5911:56
44Bruno GöranssonAlmby IK34:57+16:3912:10
45Joel HolmbergUlricehamns OK35:34+17:1612:23
46Filip IngemarssonHestra IF38:18+20:0013:20
47Isak HenningssonOK Gisle40:52+22:3414:14
48Gustav FribergHelsingborgs SOK46:32+28:1416:12
49Anton MörkforsJärfälla OK46:54+28:3616:20
50Lukas HagbergKalmar OK49:28+31:1017:14
51Filip CarlqvistFK Friskus-Varberg1:08:53+50:3524:00
Malte KristianssonHalmstad OKej godkänd
Liam JohanssonIF Hagenej start
Filip BrolingBredaryds SOKej start
Rasmus PåledalOK Roxenej start

D14 Kort

2 470 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Elsa WibergHelsingborgs SOK31:4412:50
2Moa SteneborgOK Orinto32:55+1:1113:19
3Maja InghammarHestra IF36:58+5:1414:57
4Selma SjöstrandUlricehamns OK45:32+13:4818:26

H14 Kort

2 470 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Simon LjungkvistOK Alehof30:0612:11
2Alvin RösehagVänersborgs SK52:11+22:0521:07

D12

2 460 m, 29 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sandra LingIK Hakarpspojkarna17:377:09
2Tuva ÖstangårdGamleby OK18:23+0:467:28
3Tova RangertIK Hakarpspojkarna20:01+2:248:08
4Hanna MorénHjärnarps OL20:18+2:418:15
5Emma OlinIK Hakarpspojkarna20:37+3:008:22
5Annika StamerPreetzer TSV20:37+3:008:22
7Minna PalmIK Hakarpspojkarna21:09+3:328:35
8Miranda WallströmSävedalens AIK21:14+3:378:37
9Malva ArvidssonBrattås CK21:17+3:408:39
10Alva Lidström LauriSnättringe SK22:03+4:268:57
11Ida KörleOK Landehof22:14+4:379:02
12Maja FalkSundbybergs IK22:55+5:189:18
13Emma KarlssonOK Landehof23:22+5:459:29
14Verena KöhleO - Motion23:34+5:579:34
15Jorina FlühmannOLG Wislig24:49+7:1210:05
16Ebba WestringJärfälla OK25:16+7:3910:16
17Ebba RanbroHelsingborgs SOK25:57+8:2010:32
18Klara EberlénOK Skogshjortarna26:31+8:5410:46
19Maja KarlssonTolered-Utby Ol-klubb27:14+9:3711:04
20Julia LönnHalmstad OK28:01+10:2411:23
21Johanna PihlströmOK Landehof28:35+10:5811:37
21Emelie ForslundKristinehamns OK28:35+10:5811:37
23Anna-Lisa KinellIFK Göteborg29:06+11:2911:49
24Signe HördegårdhIFK Göteborg31:41+14:0412:52
25Nathalie RingströmRydboholms SK32:17+14:4013:07
26Lovisa EliassonFK Friskus-Varberg34:25+16:4813:59
27Helena ErikssonUlricehamns OK42:49+25:1217:24
28Ella NilssonHalmstad OK51:18+33:4120:51
29Clara LövgärdOK Alehof57:35+39:5823:24
Emma ZettervallKarlskrona SOKej start
Saga PalmertzHelsingborgs SOKej start
Agnes JohanssonIF Hagenej start
Lova KronmarKarlskrona SOKej start
Frida LindénVäxjö OKej start
Molly BergstrandBrattås CKej start
Lisa ErikssonOK Landehofej start
Julia GustafssonKFUM Örebro OKej start
Klara FribergHelsingborgs SOKej start
Alice WahlbergFalköpings AIK OKej start

H12

2 430 m, 46 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Karl Aderstedt AlthoffKungälvs OK17:147:05
2Jonatan AndersonJärfälla OK18:36+1:227:39
3Emil ÅbergOK Linné18:41+1:277:41
4Carl ÖbergGamleby OK19:30+2:168:01
5Liam HogedalVänersborgs SK19:46+2:328:08
6Adam ZridkaveselySK Zabovresky Brno19:58+2:448:13
7Hjalmar AxelssonFK Göingarna20:20+3:068:22
8Noah KrikströmHjärnarps OL21:04+3:508:40
9Olle MalmKFUM Örebro OK21:05+3:518:40
10Sixten LindqvistSkogsluffarnas OK22:07+4:539:06
10Jakob OmelchenkoKarlskrona SOK22:07+4:539:06
12Marcus GrunderJärfälla OK22:08+4:549:06
13Robin HelmerssonOK Tisaren22:27+5:139:14
14Olle SynnermarkSkogsluffarnas OK22:41+5:279:20
15Isak SkoglundUlricehamns OK22:45+5:319:21
16Wilhelm KarmetunOK Njudung22:50+5:369:23
17Johan ErikssonOK Skogsvargarna23:30+6:169:40
18Viggo WulffOK Gränsen23:42+6:289:45
19Hugo EkströmOK Tyr23:58+6:449:51
20Olle BorkmarHelsingborgs SOK24:44+7:3010:10
21Simon StridhSkogsluffarnas OK24:54+7:4010:14
22Nils SwartzOK Orion25:06+7:5210:19
23Casper TuressonHärlövs IF25:14+8:0010:23
24Isak LindelövHjärnarps OL25:21+8:0710:25
25Olle PetersénOK Njudung25:55+8:4110:39
26Alfred KjellénHelsingborgs SOK25:59+8:4510:41
27Erik SlättOK Alehof26:21+9:0710:50
28Felix JohanssonOK Alehof28:20+11:0611:39
29Lukas ErdalenIFK Göteborg29:45+12:3112:14
30Arvid AlbinssonHjärnarps OL29:53+12:3912:17
31Edvin LennartsonUlricehamns OK31:06+13:5212:47
32Isak ÖgrenSävedalens AIK33:03+15:4913:36
33Wilhelm VictorzonMullsjö SOK35:52+18:3814:45
34Lukas SandelinTumba-Mälarhöjden OK36:04+18:5014:50
35Nils JohanssonVästvärmlands OK36:06+18:5214:51
36Victor LjungströmJärfälla OK38:42+21:2815:55
37Kasper FagerKarlskrona SOK39:14+22:0016:08
38Samuel RingströmOK Landehof40:13+22:5916:33
39Adam AnderssonKarlskrona SOK43:10+25:5617:45
40Emanuel ErikssonNyköpings OK44:28+27:1418:17
41Erik ArneborgUlricehamns OK50:04+32:5020:36
42Gustav LundqvistHalmstad OK53:31+36:1722:01
43Noah RingströmRydboholms SK1:02:06+44:5225:33
Oliver HåkanssonOK Orionej godkänd
Walter BodinGällstadbygdens SOKej godkänd
Jan AntonowiczKarlskrona SOKej godkänd
Axel KylbornAlmby IKej start
Isak HolmgårdKils OKej start
Jacob PåledalOK Roxenej start
Love GaudenzHalmstad OKej start
Casper GunnarssonHalmstad OKej start
Åke FalkenströmSkogsluffarnas OKej start

D12 Kort

2 160 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Emy PetterssonIK Gandvik24:0411:08
2Ida AlmerOK Landehof25:28+1:2411:47

H12 Kort

2 160 m, 0 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Elias PerssonHelsingborgs SOKej start

D10

2 120 m, 27 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Irma WesthMullsjö SOK16:517:56
2Felicia PerssonHelsingborgs SOK17:45+0:548:22
3Antonina MianowskaUNTS Warszawa18:06+1:158:32
4Andrea EnbomVänersborgs SK20:00+3:099:26
5Emma PerssonHalmstad OK20:46+3:559:47
6Linn EnbomVänersborgs SK21:45+4:5410:15
6Moa VemdalMullsjö SOK21:45+4:5410:15
8Lova JohanssonFK Friskus-Varberg23:23+6:3211:01
9Hilma EkströmStenungsunds OK23:25+6:3411:02
10Maja SjödinOK Tisaren23:52+7:0111:15
11Lisa MalmKFUM Örebro OK24:09+7:1811:23
12Alma KjellénHelsingborgs SOK24:36+7:4511:36
13Ida AnderssonVänersborgs SK24:49+7:5811:42
14Alice CarlqvistFK Friskus-Varberg29:34+12:4313:56
15Elin NobornIFK Göteborg29:35+12:4413:57
16Hilma TrofastJönköpings OK33:25+16:3415:45
17Elsa IngemarssonHestra IF33:29+16:3815:47
18Ebba LövgärdOK Alehof35:33+18:4216:46
19Nellie NilssonOK Vivill36:04+19:1317:00
20Sara LönnHalmstad OK37:01+20:1017:27
21Elin JohanssonIFK Göteborg40:10+23:1918:56
22Ida RökenTäby OK41:05+24:1419:22
23Agnes WåkeråsRydboholms SK1:05:41+48:5030:58
Ebba SkullmanLinköpings OKej godkänd
Ida IvarssonOK Skogshjortarnaej godkänd
Tilda KindlundOK Tyrej godkänd
Elin KarlssonOK Landehofej godkänd
Märta SvennerudKarlskrona SOKej start
Emma LindénVäxjö OKej start

H10

2 080 m, 35 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Emil LingIK Hakarpspojkarna13:316:29
2Nicolas MohnOLC Kapreolo14:11+0:406:49
3Malte GranefeltOK Tyr15:05+1:347:15
4Hjalmar IngelsboOK Tranan15:26+1:557:25
5Henning FalkenströmSkogsluffarnas OK15:40+2:097:31
6Gustav AspIFK Göteborg16:25+2:547:53
7Teodor JonssonSkarpnäcks OL16:35+3:047:58
8Kurt SjöbergHelsingborgs SOK16:40+3:098:00
9Vilgot ÅhlundVänersborgs SK17:20+3:498:20
10Emil SkeppSävedalens AIK17:57+4:268:37
11Gabriel HogedalVänersborgs SK19:46+6:159:30
11Rasmus GranängKungälvs OK19:46+6:159:30
13Elliott RehnGränna-Bygdens OK19:51+6:209:32
14Anton ArvidssonBrattås CK20:19+6:489:46
15Axel SlättOK Alehof20:28+6:579:50
16Anton KarlssonUlricehamns OK21:00+7:2910:05
17Philip SjödinOK Tisaren21:05+7:3410:08
18Anton ÅbergOK Linné21:35+8:0410:22
19William BjörnbeckerSjövalla FK21:43+8:1210:26
20Arvid JosefssonOK Vivill22:07+8:3610:37
21Malte LjungkvistOK Alehof22:41+9:1010:54
22Teo PalmérUlricehamns OK22:48+9:1710:57
23Johannes AnderssonVänersborgs SK22:53+9:2211:00
24Algot CarlssonUlricehamns OK23:47+10:1611:26
25Elias PalmertzHelsingborgs SOK24:07+10:3611:35
26Jakob RingströmOK Landehof25:44+12:1312:22
27Joel HolmgårdKils OK25:52+12:2112:26
28Axel LindbladOK Djerf31:03+17:3214:55
29Gustav KarlssonUlricehamns OK31:48+18:1715:17
30Isak SandelinTumba-Mälarhöjden OK43:33+30:0220:56
31Hannes HolmbergOK Gränsen46:18+32:4722:15
32Albin ThunbergOK Vivill48:21+34:5023:14
Samuel SylvanTullinge SKej godkänd
Martin ZridkaveselySK Zabovresky Brnoej godkänd
Jacob HolmbergUlricehamns OKej godkänd
Simon AndersonJärfälla OKej start
Frej GaudenzHalmstad OKej start

D35

3 640 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sandra LaasOK Skogshjortarna35:329:45
2Emma AhlstrandVäxjö OK35:57+0:259:52
3Emelie SvalinVänersborgs SK36:02+0:309:53
4Malin SörstrandIstrums SK36:03+0:319:54
5Therése IvarssonOK Skogshjortarna37:05+1:3310:11
6Maria LönnHalmstad OK49:07+13:3513:29
7Jenny GreenOK Vivill49:37+14:0513:37
8Charlotte JosefssonOK Vivill51:35+16:0314:10
9Kristina ÅhlundVänersborgs SK56:50+21:1815:36
10Veronika PalmertzHelsingborgs SOK59:33+24:0116:21
11Linda CorneliussonOK Löftan1:02:58+27:2617:17
12Jenny EkströmStenungsunds OK1:04:00+28:2817:34
13Emma LundgrenFalköpings AIK OK1:25:15+49:4323:25
Christina OlssonSkåneslättens OLej godkänd

H35

4 460 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Martin SkoglundOK Landehof41:449:21
2Mikael TrofastJönköpings OK45:31+3:4710:12
3Martin AnderssonSjövalla FK46:26+4:4210:24
4Morgan BodinGällstadbygdens SOK46:39+4:5510:27
5Urban RingströmRydboholms SK46:50+5:0610:30
6Måns ThörnqvistBredareds IF47:17+5:3310:36
7Andreas ClaessonOK Kullingshof50:18+8:3411:16
8Anders FogelbergVästvärmlands OK51:55+10:1111:38
9Patrik CorneliussonOK Löftan52:33+10:4911:46
10Jonas FagerholmHalmstad OK58:31+16:4713:07
11David AndréGöteborg-Majorna OK1:00:23+18:3913:32
12Gustaf BergquistSjövalla FK1:00:32+18:4813:34
13Michael ForslundKristinehamns OK1:20:14+38:3017:59
Jonas NorénHelsingborgs SOKej start

D40

3 620 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Johanna KindlundOK Tyr33:559:22
2Susanne FlühmannOLG Wislig34:52+0:579:37
3Therese DahlströmOK Alehof35:17+1:229:44
4Åsa NordbergGöteborg-Majorna OK36:49+2:5410:10
5Karin JohnssonOK Kåre38:54+4:5910:44
6Anna LövgärdOK Alehof39:06+5:1110:48
7Anna OlinIK Hakarpspojkarna39:35+5:4010:56
8Sofia LundbergGöteborg-Majorna OK39:44+5:4910:58
9Katrin SkeppSävedalens AIK39:48+5:5310:59
10Annika BengtssonOK Alehof41:08+7:1311:21
11Katarina EnbomVänersborgs SK43:40+9:4512:03
12Linda RanbroHelsingborgs SOK45:12+11:1712:29
13Carin RosjöJönköpings OK47:23+13:2813:05
14Marianne Mohn-LaglerOLC Kapreolo49:53+15:5813:46
15Jenny JohanssonIFK Göteborg52:47+18:5214:34
16Anna JanssonOK Djerf55:19+21:2415:16
17Cecilia KarmetunOK Njudung55:59+22:0415:27
18Maria IngemarssonHestra IF57:36+23:4115:54
19Beate StemerPreetzer TSV57:50+23:5515:58
20Maria PeterssonTolered-Utby Ol-klubb1:02:37+28:4217:17
21Magdalena GrunderJärfälla OK1:07:30+33:3518:38
22Fredrika ErikssonRyda SK1:18:57+45:0221:48
Petra LundbäckJärfälla OKej godkänd
Sara AndersonJärfälla OKej start
Angelica BrandqvistTibro OKej start

H40

4 320 m, 36 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Martin IvarssonOK Skogshjortarna30:337:04
2Tommy AnderssonVänersborgs SK31:11+0:387:13
3Magnus PerssonOK Tisaren34:10+3:377:54
4Sören KindlundOK Tyr34:19+3:467:56
5Jörgen GranefeltKils OK34:52+4:198:04
6Magnus FalkenströmSkogsluffarnas OK35:31+4:588:13
7Dan LarssonOK Tisaren36:02+5:298:20
8Jonas LundbergGöteborg-Majorna OK36:39+6:068:29
9Mats ÅbergOK Linné36:44+6:118:30
10Markus OlinIK Hakarpspojkarna36:52+6:198:32
11Mikael LundqvistHalmstad OK37:11+6:388:36
12Christian EnbergLinköpings OK37:25+6:528:39
13Anders PåhlmanIstrums SK37:59+7:268:47
14Robert EnbomVänersborgs SK38:20+7:478:52
15Fredrik PerssonHalmstad OK40:15+9:429:19
16Erik AderstedtKungälvs OK41:13+10:409:32
17Stefan KinellIFK Göteborg41:17+10:449:33
18Johan ÅhlundVänersborgs SK41:18+10:459:33
19Joakim KarmetunOK Njudung41:31+10:589:36
20Per ThunbergOK Vivill41:51+11:189:41
21Patrik JohnssonOK Kåre42:09+11:369:45
22Mathias PerssonHelsingborgs SOK42:39+12:069:52
23Roland PeterssonTolered-Utby Ol-klubb43:31+12:5810:04
24Andreas PerssonGöteborg-Majorna OK44:13+13:4010:14
25Patrick EricsonMullsjö SOK45:51+15:1810:36
26Magnus LennartssonJärfälla OK46:20+15:4710:43
27Magnus WåkeråsRydboholms SK47:26+16:5310:58
28Henrik KlassonOK Gisle49:00+18:2711:20
29Johan TirénSkogsluffarnas OK52:56+22:2312:15
30Jan StridhSkogsluffarnas OK53:59+23:2612:29
31Mattias RehnGränna-Bygdens OK56:37+26:0413:06
32Mikael PetterssonIK Gandvik58:40+28:0713:34
33Rafał MianowskiUNTS Warszawa58:49+28:1613:36
34Magnus EliassonFK Friskus-Varberg1:02:07+31:3414:22
35Kalle LindqvistSkogsluffarnas OK1:04:05+33:3214:50
36Mattias JägstedtHalmstad OK1:04:13+33:4014:51

D45

3 340 m, 34 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anna Gornicka-AntonowiczKalmar OK30:209:04
2Susanne AldénOK Roxen32:14+1:549:39
3Pia JohanssonOK Landehof32:23+2:039:41
4Karin NobornIFK Göteborg32:57+2:379:51
4Nina VinnytskaO - Motion32:57+2:379:51
6Jenny HåkanssonOK Orion33:46+3:2610:06
7Charlotte FlansbjerOK Djerf34:20+4:0010:16
8Johanna AspIFK Göteborg36:05+5:4510:48
9Anna ErikssonOK Landehof36:54+6:3411:02
10Annika EricssonVäxjö OK37:35+7:1511:15
11Anna Nero NordmarkNässjö OK40:23+10:0312:05
12Katarina RundströmIFK Enskede40:50+10:3012:13
13Louise AxelssonFK Göingarna41:02+10:4212:17
14Karin TorstenssonFalköpings AIK OK42:06+11:4612:36
15Andrea SilierJärfälla OK43:03+12:4312:53
16Jessica ElmerssonOK Bävern44:14+13:5413:14
17Jenny JohanssonIK Ymer44:38+14:1813:21
18Mariola WolowczykUNTS Warszawa47:28+17:0814:12
19Maria EdvardssonJärfälla OK48:00+17:4014:22
20Annelie JohanssonOK Skärmen49:13+18:5314:44
21Anna-Karin RybergOK Klyftamo50:03+19:4314:59
22Maria HolmbergJönköpings OK50:19+19:5915:03
23Marie AlbinssonHjärnarps OL52:51+22:3115:49
24Catrin SandelinTumba-Mälarhöjden OK53:29+23:0916:00
25Anna-Märta JohanssonVästvärmlands OK54:39+24:1916:21
26Malin JohanssonFK Friskus-Varberg55:27+25:0716:36
27Maria TuressonHärlövs IF56:34+26:1416:56
28Josefina BerglundFK Boken58:19+27:5917:27
29Monika HjellströmGränna-Bygdens OK59:28+29:0817:48
30Johanna WallinderGöteborg-Majorna OK1:00:04+29:4417:59
31Lotta MorénHjärnarps OL1:05:28+35:0819:36
32Siv OlssonOK Kroppefjäll1:07:26+37:0620:11
33Caroline KarlssonTolered-Utby Ol-klubb1:28:57+58:3726:37
Lotta BorgLinköpings OKej godkänd
Ulrika SanderOK Milanej start
Susanne GranGamleby OKej start
Britt-Marie ErlandssonStigsökarnaej start
Sylvia KarlssonOK Lindénaej start
Karin LindellIF Thorej start
Sofia KarlssonOK Landehofej start
Sofia SörqvistMarkbygdens OKej start

H45

4 070 m, 52 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Klas KarlssonIK Hakarpspojkarna29:587:21
2Lennart SöderbergIK Hakarpspojkarna31:28+1:307:43
3Yuri OmelchenkoOK Orion31:32+1:347:44
4Jesper David JensenFarumTisvilde OK32:38+2:408:01
5Peter JacobssonIK Hakarpspojkarna32:51+2:538:04
6Jan LagerHalmstad OK33:02+3:048:06
7Fredrik KarlssonGöteborg-Majorna OK33:16+3:188:10
8Magnus LarssonKarlskrona SOK33:26+3:288:12
9Magnus HomannOK Orinto34:38+4:408:30
10Kristoffer SidebyGöteborg-Majorna OK34:47+4:498:32
11Hans LundgrenIK Hakarpspojkarna34:59+5:018:35
12Nichlas WallströmSävedalens AIK36:02+6:048:51
13Christian StamerPreetzer TSV36:59+7:019:05
14Ronny FalkSundbybergs IK37:07+7:099:07
15Jonas NiklassonFalköpings AIK OK37:33+7:359:13
16Anders ArfwedsonFrölunda OL37:38+7:409:14
17Anders LingIK Hakarpspojkarna38:07+8:099:21
18Jan SjödinOK Tisaren39:12+9:149:37
19Nils EdvardssonJärfälla OK40:59+11:0110:04
20Mats LundbäckJärfälla OK41:00+11:0210:04
21Thomas KarlssonOK Landehof41:04+11:0610:05
22Johan WestringJärfälla OK42:03+12:0510:19
22Thomas JohanssonGamleby OK42:03+12:0510:19
24Gert WildheimFK Friskus-Varberg42:37+12:3910:28
25Mikael BergstedtMarkbygdens OK43:14+13:1610:37
26Mickael GöranssonAlmby IK43:15+13:1710:37
27Jens KovstedFarumTisvilde OK44:05+14:0710:49
28Dan JohanssonFK Boken45:39+15:4111:12
29Frank SteinerJärfälla OK45:47+15:4911:14
30Mats HolmbergOK Gränsen45:51+15:5311:15
31Magnus EricssonVäxjö OK46:15+16:1711:21
32Per KristianssonOK Kontinent46:19+16:2111:22
33Anders RybergMölndal Outdoor IF48:51+18:5312:00
34Tobias HaagOK Gränsen49:07+19:0912:04
35Urban SärnbrinkOK Tisaren51:16+21:1812:35
36Christer ÖbergGamleby OK52:27+22:2912:53
37Håkan SonessonFalköpings AIK OK53:23+23:2513:06
38Thomas WesterlundHerrljunga SK Skid o OL54:02+24:0413:16
39Andreas GrunderJärfälla OK55:05+25:0713:32
40Fredrik MouchardIF Hallby SOK55:16+25:1813:34
41Per CarlssonIF Hagen56:59+27:0114:00
42Björn NilssonHärlövs IF57:51+27:5314:12
43Erik SandelinTumba-Mälarhöjden OK57:52+27:5414:13
44Andreas EklundGöteborg-Majorna OK58:08+28:1014:17
45Fredrik CarlqvistFK Friskus-Varberg1:00:41+30:4314:54
46Fredrik MalmKFUM Örebro OK1:02:17+32:1915:18
47Andreas PihlströmOK Landehof1:02:45+32:4715:25
48Ola SteneborgOK Orinto1:13:17+43:1918:00
49Lars EdbergOK Nackhe1:18:08+48:1019:11
50Carl-Erik FogelstrandRyda SK1:23:00+53:0220:23
51Jona LjungströmJärfälla OK1:30:57+1:00:5922:20
Rickard NilssonHalmstad OKej godkänd
Jonny LindénVäxjö OKej start
Anders HåkanssonOK Orionej start
Thomas BergstrandBrattås CKej start
Jonas HultinOK Löftanej start
Mats ErikssonHagaby GoIF Örebroej start
Urban SörqvistMarkbygdens OKej start
Fredrik LindellIF Thorej start

D50

3 230 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ulla MolinAttunda OK29:579:16
2Yvonne FranzénAlmby IK31:50+1:539:51
3Ulrika WahlströmTenhults SOK34:39+4:4210:43
4Åsa JellvertGöteborg-Majorna OK35:39+5:4211:02
5Lena CarlssonSävedalens AIK35:55+5:5811:07
6Karin ÖhlinSOK Aneby36:39+6:4211:20
7Suzy LarssonOK Skogshjortarna37:40+7:4311:39
8Iben MaagSøllerød OK39:09+9:1212:07
9Sari HåkanssonOK Gränsen40:28+10:3112:31
10Ingrid JohanssonLaholms IF OK43:32+13:3513:28
11Eva NilssonKungälvs OK43:51+13:5413:34
12Carina IvarssonOK Kullingshof45:00+15:0313:55
13Kristina LindOK Skärmen46:41+16:4414:27
14Ann-Charlotte SolvangOK Skogsvargarna50:02+20:0515:29
15Marita FilipssonMarkaryds FK53:16+23:1916:29
16Mari-Helen LidströmSnättringe SK53:26+23:2916:32
17Susann BerntssonOK Reftele54:23+24:2616:50
18Helena JohanssonOK Gisle55:12+25:1517:05
19Karin SkullmanLinköpings OK1:02:24+32:2719:19
20Iréne BengtssonOK Kompassen1:20:22+50:2524:52
Eva PetterssonKarlskrona SOKej start

H50

3 830 m, 38 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ingvar ÅkessonIFK Göteborg26:577:02
2Ulrik OlssonBrattås CK28:31+1:347:26
3Anders BergLinköpings OK29:05+2:087:35
4Magnus JohanssonOK Löftan29:28+2:317:41
5Tim Falck WeberFarumTisvilde OK30:55+3:588:04
6Peter ThelinBredaryds SOK31:09+4:128:07
7Lars HolmgårdKils OK33:40+6:438:47
8Ola WallinderGöteborg-Majorna OK34:00+7:038:52
9Bengt JohanssonFK Friskus-Varberg34:06+7:098:54
10Beat FlühmannOLG Wislig34:26+7:298:59
11Niclas AnderssonMarkbygdens OK35:21+8:249:13
12Rikard BorgLinköpings OK37:14+10:179:43
13Lars G JohanssonIFK Göteborg37:41+10:449:50
14Kjell EinarssonOK Skogshjortarna38:12+11:159:58
15Martin MandingerTrollhättans SOK38:57+12:0010:10
16Håkan AxelssonFK Göingarna39:01+12:0410:11
17Johan MarsMarkbygdens OK39:06+12:0910:12
18Magnus PorleVäxjö OK40:09+13:1210:28
19Marek WolowczykUNTS Warszawa40:17+13:2010:31
20Christer BorgGöteborg-Majorna OK41:07+14:1010:44
21Kennet HorvathHalmstad OK41:18+14:2110:46
22Peter BrämersonTibro OK41:35+14:3810:51
23Klaes AxelssonMullsjö SOK42:35+15:3811:07
24Krister RosjöJönköpings OK42:56+15:5911:12
25Per JohanssonOK Reftele44:13+17:1611:32
26Anders LarssonAlmby IK44:36+17:3911:38
27Niklas SanderOK Milan45:52+18:5511:58
28Kjell JohanssonIF Hagen46:30+19:3312:08
29Ingvar IvarssonOK Kullingshof46:43+19:4612:11
30Urs KöhleO - Motion48:55+21:5812:46
31Stig GustafssonIK Ymer53:31+26:3413:58
32Sören WilhelmssonFalköpings AIK OK54:16+27:1914:10
33Carl-Gunnar FridolfssonOK Gränsen55:29+28:3214:29
34Hans NilssonKungälvs OK55:36+28:3914:31
35Lars LjungbergSjövalla FK1:03:18+36:2116:31
36Peter AnderssonOK Klyftamo1:04:00+37:0316:42
Anders SjöbergOK Refteleej godkänd
Mats GranstedtIK Hakarpspojkarnaej godkänd
Jens LindströmTibro OKej start
Henrik PoulsenFIF Hillerødej start
Pär JohanssonOK Alehofej start
Anders PetterssonKarlskrona SOKej start

D55

3 020 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Inger BergLinköpings OK29:109:39
2Britta SahlinVänersborgs SK31:39+2:2910:28
3Christina SöderblomÄtrans IF34:10+5:0011:18
4Lena SwartzOK Orion35:36+6:2611:47
5Elisabeth StrandhagenGöteborg-Majorna OK36:52+7:4212:12
6Lena RunessonOK Vivill37:15+8:0512:20
7Annette Falck LarssonVänersborgs SK37:38+8:2812:27
8Helena LarssonHestra IF41:04+11:5413:35
9Nina BejbomUddevalla OK42:46+13:3614:09
10Monika NilssonOK Alehof48:09+18:5915:56
11Mona OlssonBrattås CK48:25+19:1516:01
12Katarina SjöholmMullsjö SOK59:02+29:5219:32
Kati NémethStigmännen Karlshamns OKej godkänd
Lisa LarssonSjövalla FKej godkänd

H55

3 670 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Bo HaglundBredareds IF32:378:53
2Lennart JosefssonRydboholms SK34:35+1:589:25
3Jörgen IvarssonHestra IF34:37+2:009:25
4Magnus JoelssonSOK 6834:39+2:029:26
5Axel WasseniusUddevalla OK35:10+2:339:34
6Claes EkbergLidköpings VSK36:38+4:019:58
7Jan-Olof SvenssonHalmstad OK36:54+4:1710:03
8Arto BlomdahlIK Hakarpspojkarna37:33+4:5610:13
9Stefan OlofssonOK Gisle40:17+7:4010:58
10Pär ClaessonSävedalens AIK40:24+7:4711:00
11Sven BörjesonGöteborg-Majorna OK41:23+8:4611:16
12Ulf WallinGöteborg-Majorna OK41:56+9:1911:25
13Nils-Olof LarssonVänersborgs SK44:16+11:3912:03
14Tommy LjungdahlIK Hakarpspojkarna45:45+13:0812:27
15Tomas AnderssonTrollhättans SOK45:46+13:0912:28
16Lars RunessonOK Vivill48:29+15:5213:12
17Niclas MobergOK Tyr48:38+16:0113:15
18Leif SandahlOK Tyr48:39+16:0213:15
19Jonas KarlssonMarkbygdens OK50:53+18:1613:51
20Anders AxelssonOK Skogsvargarna51:43+19:0614:05
21Roy JohanssonOK Skogsvargarna54:07+21:3014:44
22Leif MörkforsJärfälla OK55:11+22:3415:02
23Gunnar GustavssonOK Reftele58:04+25:2715:49
24Börje PerssonOK Alehof1:07:26+34:4918:22
25Håkan ErikssonOK Räven1:12:40+40:0319:48
Torbjörn AronssonGöteborg-Majorna OKej start
Per FlakbergIFK Göteborgej start

D60

2 730 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Eva Rabe MagnussonIF Hagen29:0210:38
2Susanne DittmerIK Hakarpspojkarna32:08+3:0611:46
3Erén Lång AlbinssonBredaryds SOK36:35+7:3313:24
4Gunilla HogedalVänersborgs SK38:06+9:0413:57
5Kristina Roos LarssonBredareds IF38:46+9:4414:12
6Ann SvärmOK Gisle39:29+10:2714:27
7Ing-Marie HjertFalköpings AIK OK42:50+13:4815:41
8Pia SvenssonFalköpings AIK OK44:53+15:5116:26
9Ulla EngelbyOK Pan-Kristianstad44:55+15:5316:27
10Marianne ThorssonIK Trenne Ullared50:14+21:1218:24
11Siv LarssonEmmaboda Verda OK54:03+25:0119:47
12Marita LarssonMarkbygdens OK55:41+26:3920:23
13Kerstin Haugen LundStenungsunds OK1:00:20+31:1822:06
14Lena JohanssonSkogspojkarnas OK1:08:12+39:1024:58

H60

3 670 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Kjell AnderssonMölndal Outdoor IF32:048:44
2Jan IvarssonOK Skogshjortarna34:32+2:289:24
3Mikael JohanssonOK Gisle34:51+2:479:29
4Thomas SjöholmMullsjö SOK35:11+3:079:35
5Kent TörnqvistKarlskrona SOK35:57+3:539:47
6Torbjörn LöfvingMullsjö SOK37:40+5:3610:15
7Jan-Ola KarlssonOK Njudung37:46+5:4210:17
8Uno MagnussonIF Hagen38:07+6:0310:23
9Lennart HålsjöOK Skogshjortarna39:52+7:4810:51
10Thomas HjertFalköpings AIK OK40:58+8:5411:09
11Mats StrandhagenGöteborg-Majorna OK41:15+9:1111:14
12Stefan ArbinAnnebergs GIF42:50+10:4611:40
13Arne BogrenOK Vivill44:24+12:2012:05
14Bernt KlassonIK Hakarpspojkarna46:18+14:1412:36
15Roy GjerdingOK Moss48:55+16:5113:19
16Tommy RoosFalköpings AIK OK51:02+18:5813:54
17Arne AnderssonOK Torfinn52:03+19:5914:10
18Anders AlamaaIK Vikings OK54:55+22:5114:57
19Bo AnderssonFalköpings AIK OK57:09+25:0515:34
20Reinhold LenneboIF Thor57:42+25:3815:43
21Bernt AnderssonIF Rigor58:05+26:0115:49
22Arne LundStenungsunds OK1:00:22+28:1816:26
23Rolf OhrlanderOK Pan-Kristianstad1:07:19+35:1518:20
24Thord EkströmTrollhättans SOK1:08:52+36:4818:45
25Ulf BengtssonOK Kompassen1:14:10+42:0620:12
Lennart KarlssonMarkbygdens OKej start

D65

2 730 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Britt-Marie LarssonSOK 6837:4813:50
2Gun-Britt FranssonEmmaboda Verda OK38:02+0:1413:55
3Lena GranefeltOK Tyr40:45+2:5714:55
4Monica LööfMariestads FK40:53+3:0514:58
5Marion HallstenUddevalla OK41:09+3:2115:04
6Gunvor ArbinAnnebergs GIF41:23+3:3515:09
7Monica IvarssonOK Skogshjortarna45:21+7:3316:36
8Evy GabrieliiBredareds IF50:10+12:2218:22
9Marianne SellgrenSigtuna OK55:05+17:1720:10
10Marianne SjöbergOK Gränsen56:30+18:4220:41

H65

3 300 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Thomas AlbinssonBredaryds SOK29:539:03
2Carl-Henry AnderssonOK Orinto34:18+4:2510:23
3Rune LarssonOK Skogshjortarna35:06+5:1310:38
4Kent ErikssonLerums SOK35:40+5:4710:48
5Lars HogedalVänersborgs SK36:39+6:4611:06
6Mats AnderssonSelånger SOK37:19+7:2611:18
7Pelle SkullmanLinköpings OK38:37+8:4411:42
8Kent JogelandIK Ymer44:35+14:4213:30
9Håkan LööfMariestads FK46:08+16:1513:58
10Sven-Erik BodinGällstadbygdens SOK46:53+17:0014:12
11Yngve NilssonOK Gipen46:58+17:0514:13
12Sven-Olof LarssonEmmaboda Verda OK47:33+17:4014:24
13Ole Christiansendansk militære biathlon landshold48:09+18:1614:35
14Gert OlssonSkåneslättens OL48:17+18:2414:37
15Åke SjöbergOK Gränsen50:30+20:3715:18
16Gunnar BejbomUddevalla OK53:07+23:1416:05
17Kent IvarssonOK Skogshjortarna56:16+26:2317:03
18Tommy OlaussonSOK Aneby1:02:58+33:0519:04
19Staffan DittmerIK Hakarpspojkarna1:10:43+40:5021:25
Hans TrofastTenhults SOKej godkänd
Lars GrehnMullsjö SOKej start
Ove ThorssonIK Trenne Ullaredej start

D70

2 500 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Inga JohanssonNyköpings OK34:3713:50
2Lisbeth KarlssonVaggeryds SOK34:48+0:1113:55
3Birgitta KarlssonOK Orinto35:09+0:3214:03
4Ingrid HermanssonIK Ymer36:14+1:3714:29
5Gunnel SvenssonIK Ymer37:38+3:0115:03
6Margareta LarssonOK Njudung40:10+5:3316:04
7Gun LarssonOK Lindéna41:01+6:2416:24
8Kaarina VoudinmäkiMullsjö SOK41:32+6:5516:36
9Britt RangertIK Ymer43:21+8:4417:20
10Britta LarssonOK Frisene46:30+11:5318:36
11Enid IngemarssonHestra IF49:05+14:2819:38
12Kristina JohanssonMullsjö SOK49:06+14:2919:38
13Hjördis ErlandssonOK Lindéna50:08+15:3120:03
14Vega SlottnerJönköpings OK50:58+16:2120:23
15Märtha LundhSvenljunga OK53:26+18:4921:22
16Ann-Gerd CarlssonGällstadbygdens SOK55:10+20:3322:04
17Eva RybergJönköpings OK1:12:48+38:1129:07
Ulla LingJönköpings OKej godkänd

H70

3 160 m, 35 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Olle AdolfssonLerums SOK31:069:50
2Kalle JohanssonOK Skogshjortarna31:39+0:3310:00
3Rune SandbergUddevalla OK32:34+1:2810:18
4Lars-Åke ClaessonSkillingaryds FK33:01+1:5510:26
5Hans M CarlssonIFK Göteborg33:44+2:3810:40
6Lars GranefeltOK Tyr35:14+4:0811:08
7Jörgen FranssonEmmaboda Verda OK36:03+4:5711:24
8Stefan G LarssonOK Njudung36:45+5:3911:37
9Benny IvarssonFjärås AIK36:52+5:4611:40
10Dag LorénOK Frisene37:55+6:4911:59
11Stellan AhnströmForserums SOK38:04+6:5812:02
12Lars-Olof LannfeltOK Skogshjortarna39:23+8:1712:27
13Olof KarlssonUddevalla OK39:34+8:2812:31
14Lars-Göran AxmalmSävedalens AIK39:36+8:3012:31
15Göran BengtssonTockarps IK39:41+8:3512:33
16Henry DjurbäckMarkbygdens OK40:09+9:0312:42
17Acke WåhlanderGöteborg-Majorna OK40:37+9:3112:51
18Bo KlamfeltTibro OK40:50+9:4412:55
19Bengt-Åke SvenssonIK Ymer43:06+12:0013:38
20Torbjörn WikströmOK Orinto45:47+14:4114:29
21Kjell JeppsonIF Rigor46:45+15:3914:47
22Bengt SörensenJönköpings OK46:58+15:5214:51
23Torbjörn BlomqvistJönköpings OK47:45+16:3915:06
24Ingvar MarsKinnaströms SK49:07+18:0115:32
25Leif BjörkmanIK Ymer49:27+18:2115:38
26Björn RybergJönköpings OK50:00+18:5415:49
27Lars LorénOK Frisene51:16+20:1016:13
28Ulf SkogtjärnOK Linné51:58+20:5216:26
29Kjell ErlandssonOK Lindéna54:35+23:2917:16
30Eric TenlandStigmännen Karlshamns OK57:15+26:0918:07
31Christer WestbergIFK Göteborg57:32+26:2618:12
32Sune MentorGöteborg-Majorna OK1:01:12+30:0619:22
33Bo BengtssonOK Alehof1:17:59+46:5324:40
Anders SellgrenSigtuna OKej godkänd
Toivo VoudinmäkiMullsjö SOKej godkänd
Sven Erik SjöholmMullsjö SOKej start
Ingmar OlssonHerrljunga SK Skid o OLej start
Bengt MattssonOK Orintoej start

D75

2 150 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Birgitta OlssonRonneby OK25:0511:40
2Birgitta StenströmVänersborgs SK31:54+6:4914:50
3Helen AndertoftMarkaryds FK31:58+6:5314:52
4Mariann KjellbergBredareds IF33:09+8:0415:25
5Gudrun BromanGöteborg-Majorna OK36:40+11:3517:03
6Ann-Marie BirgerssonForserums SOK39:17+14:1218:16
7Vivi-Anne BylundRydboholms SK41:33+16:2819:19
8Ulla LindheIK Stern42:04+16:5919:33
9Birgit KarlssonMariestads FK44:45+19:4020:48
10Anne-Catrine PerssonMariestads FK49:53+24:4823:12
11Gunnel BörjessonIK Uven50:11+25:0623:20
12Gunni EkbergÄtrans IF1:02:43+37:3829:10
13Lillemor HallinOK Landehof1:14:55+49:5034:50
14Anna-Cajsa ErikssonJönköpings OK1:23:29+58:2438:49
Lisbeth JohanssonOK Skogshjortarnaej start
Inger BylanderSvenljunga OKej start

H75

3 020 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Henrik HvoslefIK Stern33:5211:12
2Lars LjungbergTrollhättans SOK36:30+2:3812:05
3Lars FinbomOK Landehof37:42+3:5012:29
4Lars JohanssonOK Skogshjortarna37:53+4:0112:32
5Erland LingJönköpings OK38:04+4:1212:36
6Stig-Ove TollIK Stern39:37+5:4513:07
7Ingemar SvenssonLunds OK39:57+6:0513:13
8Lars FranssonBottnaryds IF40:39+6:4713:27
9Bengt AnderssonTidaholm SOK Sisu43:03+9:1114:15
10Rune AhlanderJönköpings OK43:08+9:1614:16
11Rune ArvidssonMarkbygdens OK48:11+14:1915:57
12Ronny AnderssonOK Skogshjortarna48:55+15:0316:11
13Kjell JohanssonDalsjöfors GoIF49:58+16:0616:32
14Leif CarlssonGällstadbygdens SOK50:57+17:0516:52
15Bernt JohanssonOK Gisle56:48+22:5618:48
16Birger AronssonBredareds IF59:23+25:3119:39
17Ragnar OlssonRonneby OK1:28:56+55:0429:26
Gunnar BylundRydboholms SKej godkänd
Hans KarlssonOK Orintoej godkänd

H80

2 500 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lennart BernhedTolered-Utby Ol-klubb33:5013:32
2Peo BengtssonOK Pan-Kristianstad35:40+1:5014:16
3Kjell PerssonMariestads FK39:46+5:5615:54
4Sven-Erik LundAnderstorps OK39:50+6:0015:56
5Torild BornetunSkillingaryds FK39:59+6:0915:59
6Göran LarssonSödertälje-Nykvarn OF40:56+7:0616:22
7Ingemar HolmbergIF Hagen44:23+10:3317:45
8Per LarssonJönköpings OK51:29+17:3920:35
9Nils JanssonSkattkärrs SOK55:57+22:0722:22
10Mats BirgerssonForserums SOK1:04:56+31:0625:58
Bernt PeterssonAlvesta SOKej godkänd
Sigvard RudolfssonOK Gisleej godkänd
Bernt LarssonOK Lindénaej start
Börje JohanssonOK Stigenej start

H85

1 990 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Carl-Henrik HallbergIK Uven42:1221:12
2Valter AlamaaIK Vikings OK48:08+5:5624:11
3Lars MagnussonKristinehamns OK53:24+11:1226:50
Karleric FranssonTrollhättans SOKej start

Inskolning

1 610 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Fredrik MartinssonNässjö OK11:387:13
2Rikke Van der BergeOK Tranan15:14+3:369:27
3Theodor LauriJärla Orientering17:17+5:3910:44
4Lukas HollanderGällstadbygdens SOK19:09+7:3111:53
5Efraim VictorzonMullsjö SOK19:15+7:3711:57
6Althea VictorzonMullsjö SOK19:31+7:5312:07
7Selma WåkeråsRydboholms SK19:54+8:1612:21
8Astrid NilssonBredaryds SOK24:13+12:3515:02
9Minna KvarndalUlricehamns OK25:47+14:0916:00
10Saga SjöstrandUlricehamns OK28:24+16:4617:38
11Widar BodinGällstadbygdens SOK31:14+19:3619:23
12Amanda SvärmOK Gisle33:15+21:3720:39
13Alice JohanssonKlubblös33:45+22:0720:57
14Lisa InghammarHestra IF33:55+22:1721:03
14Emil InghammarHestra IF33:55+22:1721:03
16Sonja FagerholmHalmstad OK38:40+27:0224:00
17Vidar HanningOK Löftan44:23+32:4527:34
18Vera SylvanTullinge SK44:45+33:0727:47
19Frode SylvanVäxjö OK44:47+33:0927:48
20Love SylvanVäxjö OK44:55+33:1727:53

U1

1 730 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jorin Ilian Mohn FluehmannOLC Kapreolo / OLG Wislig14:288:21
2David ErdalenIFK Göteborg15:23+0:558:53
3Axel PerssonGöteborg-Majorna OK15:48+1:209:07
4Vidar PihlGamleby OK17:42+3:1410:13
5Linus HolmbergOK Gränsen18:15+3:4710:32
6Jonna Jodal GötforsGöteborg-Majorna OK18:23+3:5510:37
7Linus HollanderGällstadbygdens SOK18:59+4:3110:58
8Elvira ÅhlundVänersborgs SK19:59+5:3111:33
9Elias LundbladMarkbygdens OK20:07+5:3911:37
10alma ereltOK Virdarna21:04+6:3612:10
11Almer HanningOK Löftan21:21+6:5312:20
12Emil OlinIK Hakarpspojkarna21:29+7:0112:25
13Hjalmar JohanssonOK Alehof22:22+7:5412:55
14Elsa PalmqvistOK Tranan22:29+8:0112:59
15Johannes HolmbergUlricehamns OK22:40+8:1213:06
16Nils EkströmStenungsunds OK23:20+8:5213:29
17Sixten ThunbergOK Vivill23:21+8:5313:29
18Siri RehnGränna-Bygdens OK23:41+9:1313:41
19Vera BergquistSjövalla FK24:05+9:3713:55
20Amanda SidebyGöteborg-Majorna OK26:36+12:0815:22
21Ellen CarlssonUlricehamns OK29:33+15:0517:04
22Alma TrofastJok30:42+16:1417:44
23Lowe EkströmOK Tyr32:27+17:5918:45
24Emil HofflanderGöteborg-Majorna OK38:01+23:3321:58
25Axel HofflanderGöteborg-Majorna OK38:30+24:0222:15
Emma WulffOK Gränsenej start

U2

2 310 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hugo CorneliussonOK Löftan24:5110:45
2Erik MarkusOK Norrvirdarna25:20+0:2910:58
3Robin HildingHestra IF25:50+0:5911:10
4Rasmus HildingHestra IF25:51+1:0011:11
5Moa WallströmSävedalens AIK32:08+7:1713:54
6Wilma PalmqvistOK Tranan33:17+8:2614:24
7Lova JonssonSkarpnäcks OL37:42+12:5116:19
8Ida FolkelidTenhults SOK38:42+13:5116:45
9Agnes LundströmOK Vivill48:27+23:3620:58
10Einar AamotOK Skogshjortarna1:27:00+1:02:0937:39
11Elsie AamotSkogshjortarna 1:27:03+1:02:1237:41
Noomi GreenAlmby IKej start

Öppen motion 1

2 330 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Marie BerlinNässjö OK37:3516:07
2Walde StoltHestra IF42:43+5:0818:20
3Maria ÖrlundLidköpings VSK50:20+12:4521:36

Öppen motion 3

2 470 m, 34 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Erik HanssonKarlskrona SOK23:579:41
2Kasper VemdalMullsjö SOK24:58+1:0110:06
3Martin HagbergKalmar OK26:01+2:0410:31
4Sara WulffOK Gränsen26:07+2:1010:34
5Stig HjortvallHestra IF27:32+3:3511:08
6Alice RökenTäby OK30:14+6:1712:14
7Elisabeth HenningssonOK Gisle32:26+8:2913:07
8Malin SjöblomOK Gisle32:46+8:4913:15
9Maria PetterssonOK Njudung33:21+9:2413:30
10Sara AnderssonVänersborgs SK34:12+10:1513:50
11Martina LevinssonKlubblös38:21+14:2415:31
12Anja SvenssonGamleby OK38:26+14:2915:33
13Anna LindqvistOK Stigen38:29+14:3215:34
14Stanley TaivulaKlubblös38:51+14:5415:43
15Lizkulla PetterssonMarkbygdens OK41:04+17:0716:37
16Lotta PetersénOK Njudung41:48+17:5116:55
17Erik EksbergRydboholms SK44:23+20:2617:58
18Emelie RökenTäby OK45:22+21:2518:22
19Christian HollanderGällstadbygdens SOK46:55+22:5818:59
20Ayan LingIK Hakarpspojkarna48:07+24:1019:28
21Viktor HollanderGällstadbygdens SOK48:28+24:3119:37
22Emmy NilssonOK Vivill49:26+25:2920:00
23Alice LundströmOK Vivill49:28+25:3120:01
24Mary LarnerGöteborg-Majorna OK49:36+25:3920:04
25Sven-Åke AndertoftMarkaryds FK50:18+26:2120:21
26Erich SimkovicsOLC Wienerwald51:10+27:1320:42
27Åsa KinellIFK Göteborg55:45+31:4822:34
28Pia NilssonHalmstad OK55:47+31:5022:35
29Jenny NorrmanGöteborgmajorna58:43+34:4623:46
30Jenny HomannOK Orinto1:00:28+36:3124:28
31Ove NilssonUddevalla SK1:01:05+37:0824:43
32Margareta HolmbergIF Hagen1:02:35+38:3825:20
33Annica HolstenHestra IF1:18:57+55:0031:57
Gunitha RobertssonVaggeryds SOKej godkänd

Öppen motion 5

3 320 m, 54 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Zebastian ArfwedsonFrölunda OL30:259:09
2Albin  PerssonOK Tranan33:01+2:369:56
3Simon CorneliussonOK Löftan34:33+4:0810:24
4Andreas LidénDalsjöfors GoIF35:11+4:4610:35
5Erik SylvanTullinge SK35:57+5:3210:49
6Tuva PerssonTeam Hästlängder36:16+5:5110:55
7Fredrik KörleOK Landehof36:21+5:5610:56
8Ellen TollOK Njudung39:12+8:4711:48
9Magdalena SjödinOK Tisaren40:17+9:5212:08
10Joakim ÅkessonOK Landehof40:35+10:1012:13
11Anna KörleOK Landehof40:48+10:2312:17
12Niclas RökenTäby OK41:30+11:0512:30
13Jonas NilssonBredaryds SOK43:13+12:4813:01
14Marco ZülligEj klubbansluten43:53+13:2813:13
15Anna RökenTäby OK44:38+14:1313:26
16Erik FinnskogOK Tranan47:52+17:2714:25
17Stefan EksbergRydboholms SK48:23+17:5814:34
18Carin HomannJärfälla OK48:41+18:1614:39
19Kent RobertssonVaggeryds SOK49:30+19:0514:54
20Emma SylvanVäxjö OK50:17+19:5215:08
21fredrik ereltOK Virdarna51:43+21:1815:34
22Jessica De Groot BoersmaRydboholms SK52:15+21:5015:44
23Gunnel HanssonKarlskrona SOK52:19+21:5415:45
24Patrik MarkusOK Virdarna52:23+21:5815:46
25Emma RingströmOK Landehof54:35+24:1016:26
26Anna GustafssonKFUM Örebro OK54:54+24:2916:32
27Marie-Louise StridhHestra IF56:02+25:3716:52
28Elin FredinOK Nackhe56:13+25:4816:55
29Martin WestbergKlubblös56:43+26:1817:05
30Kristina PerssonHalmstad OK57:34+27:0917:20
31Emma HultgrenOK Njudung58:45+28:2017:41
32Karin BergquistSjövalla FK59:47+29:2218:00
33Maria MarkusOK Norrvirdarna1:00:49+30:2418:19
34Kajsa HomannOK Orinto1:00:54+30:2918:20
35Yvonne SvenssonOK Kullingshof1:02:02+31:3718:41
36Karin HelmiusOK Reftele1:03:55+33:3019:15
37Nelly De Groot BoersmaRydboholms SK1:04:02+33:3719:17
38Mikael WiduchKarlskrona SOK1:05:22+34:5719:41
39Lennart SvenssonOK Kullingshof1:05:24+34:5919:41
40Anette ForsbergKFUM Örebro OK1:05:26+35:0119:42
41Moa  HolstenHestra IF1:07:16+36:5120:15
42Kajsa LarssoonHestra IF1:07:26+37:0120:18
43Bodil LjungkvistOK Alehof1:08:43+38:1820:41
44Barbro NilssonAlvesta SOK1:10:33+40:0821:15
45Linnéa HenningssonOK Gisle1:11:25+41:0021:30
46Karin FridolfssonOK Gränsen1:12:00+41:3521:41
47Karin B. Andersson IF Hagen1:19:23+48:5823:54
48Ida HolstenHestra IF1:24:41+54:1625:30
49Linus VictorzonMullsjö SOK1:33:12+1:02:4728:04
50Hilda VictorzonMullsjö SOK1:33:35+1:03:1028:11
51Nina KastrupFK Herkules1:41:30+1:11:0530:34
52Patrik LundströmOK Vivill1:46:35+1:16:1032:06
Emil EksbergRydboholms SKej godkänd
Lisbeth BernhedTolered-Utby Ol-klubbej godkänd

Öppen motion 7

3 290 m, 67 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Magnus BlennowFalköpings AIK OK29:389:00
2Anna-Karin BondessonFrosta OK30:31+0:539:16
3Malin PerssonMarkbygdens OK30:34+0:569:17
4Staffan OlssonStigsökarna33:42+4:0410:14
5Stefan HermanssonTenhults SOK34:05+4:2710:21
6Ulf JohanssonKarlskrona SOK34:17+4:3910:25
7Erik KöllerströmFjärås AIK34:21+4:4310:26
8Bo HultgrenOK Njudung34:30+4:5210:29
9Jan GranängKungälvs OK35:50+6:1210:53
10Sofia LauriJärla Orientering37:02+7:2411:15
11Torgny PetterssonMarkbygdens OK37:27+7:4911:22
12Julia SusekKarlskrona SOK37:30+7:5211:23
13Johan LundbladMarkbygdens OK38:09+8:3111:35
14Sara MelinGöteborg-Majorna OK39:34+9:5612:01
15Sten-Åke NilssonOK Alehof39:58+10:2012:08
16Henrik ErdalenIFK Göteborg40:31+10:5312:18
17Ellinor JohanssonOK Alehof41:05+11:2712:29
18Bo LindqvistHestra IF41:09+11:3112:30
19Claes BörjssonIK Uven41:29+11:5112:36
20Sigrid VemdalMullsjö SOK41:40+12:0212:39
21Nils-Gunnar PetterssonOK Reftele41:48+12:1012:42
22Maria SturessonAnderstorps OK42:16+12:3812:50
23Stefan CaleklintKarlskrona SOK42:24+12:4612:53
24Stina AlbinssonBredaryds SOK42:40+13:0212:58
25Roland BomanUlricehamns OK42:47+13:0913:00
26Linda LarssonRydboholms SK43:12+13:3413:07
27Tomas RahmOK Norrvirdarna44:20+14:4213:28
28Gunilla GedinGöteborg-Majorna OK44:28+14:5013:30
29Marie LindbladOK Djerf44:47+15:0913:36
30Bernt RobertssonMarkbygdens OK45:30+15:5213:49
31Håkan HåkanssonOK Gränsen45:35+15:5713:51
32Peter  RosbergOK Gisle46:28+16:5014:07
33Karin HederskogHJS-Vansbro OK47:13+17:3514:21
34Bernt KarlssonOK Reftele47:49+18:1114:32
35Oskar DalströmOK Klyftamo47:59+18:2114:35
36Tore GunnarssonMarkbygdens OK48:13+18:3514:39
37Mats HanssonOK Alehof49:03+19:2514:54
38Jenny AnderssonÄtrans IF49:16+19:3814:58
39Marita HaglundBredareds IF49:28+19:5015:02
40Leif AhlstrandIF Hallby SOK49:55+20:1715:10
41Jenny OlssonStigsökarna51:18+21:4015:35
42Conny SahlinVänersborgs SK51:29+21:5115:38
43Fredrik HofflanderGöteborg-Majorna OK51:53+22:1515:46
44Ida ThunbergOK Vivill53:06+23:2816:08
45Katarina AnderssonÄtrans IF54:23+24:4516:31
46Pertti HeedOK Orinto55:13+25:3516:46
47Per LeanderssonAnderstorps OK55:27+25:4916:51
48Petter AnderssonStenungsunds OK56:19+26:4117:07
49Lars-Olof RönnqvistOK Löftan57:06+27:2817:21
50Stefan GreenAlmby IK57:41+28:0317:31
51Johan LeireMälarö SOK58:19+28:4117:43
52Pia AdolfssonOK Gisle59:15+29:3718:00
53Liselotte Melin-LarssonLjungskile FK1:00:27+30:4918:22
54Karin SärnbrinkOK Tisaren1:01:09+31:3118:35
55William BodinGällstadbygdens SOK1:01:43+32:0518:45
56Gunnel NilssonOLC Wienerwald1:02:13+32:3518:54
57Annika MartinssonHylte OK1:04:47+35:0919:41
58Martin  EnströmTrollhättans SOK1:07:50+38:1220:37
59Helen NilssonHärlövs IF1:09:00+39:2220:58
60Pär InghammarHestra IF1:10:02+40:2421:17
61Håkan EggertIF Hagen1:11:33+41:5521:44
62Katarina Westin-KarlssonOK Reftele1:16:56+47:1823:23
63Birgitta AugustssonTibro OK1:22:10+52:3224:58
64Annika JohanssonOK Alehof1:39:48+1:10:1030:20
Arne SvärmOK Gisleej godkänd
Tommy JohanssonVästvärmlands OKej godkänd
Margareta HofflanderGöteborg-Majorna OKej godkänd
Helena SonessonFalköpings AIK OKej start

Öppen motion 8

4 550 m, 43 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Rickard StoltHestra IF37:278:13
2Martin BellanderGustavsbergs OK39:30+2:038:40
3Erik AamotOK Skogshjortarna42:26+4:599:19
4Mikael ÖhgrenSävedalens AIK42:29+5:029:20
5Johan SamuelssonIK Trenne Ullared43:47+6:209:37
6Tord HederskogHJS-Vansbro OK45:04+7:379:54
7Marcus JosefssonOK Vivill45:15+7:489:56
8Adam FredénFalköpings AIK OK45:35+8:0810:01
9Anders LövgärdOK Alehof46:06+8:3910:07
10Peter MohnOLC Kapreolo46:07+8:4010:08
11Jacob MikkelsenHorsens OK46:08+8:4110:08
12Mats GustafssonKFUM Örebro OK46:48+9:2110:17
13Dennis TollOK Njudung48:09+10:4210:34
14Andreas KavrénKlubblös49:03+11:3610:46
15Oskar AhlstrandVäxjö OK51:08+13:4111:14
16Jan OlaussonMarkbygdens OK51:45+14:1811:22
17Joakim DahlbergAlmby IK51:46+14:1911:22
18Erik ErlanssonOK Vivill53:51+16:2411:50
19Amanda JanssonOK Djerf58:02+20:3512:45
20Bengt MartinssonHylte OK58:06+20:3912:46
21Preben JörgensenThok58:27+21:0012:50
22Jenny MartinssonOK Tranan58:33+21:0612:52
23Olle WindeliusFrosta OK59:54+22:2713:09
24David EinarssonFloda BOIF1:00:33+23:0613:18
25Patrik FriskGustavsbergs OK1:01:36+24:0913:32
26Irma HåkanssonOK Gränsen1:02:07+24:4013:39
27Marina JohanssonOK Njudung1:03:40+26:1313:59
28Erik EinarssonLerums SOK1:04:08+26:4114:05
29Åsa AlsiöIF Hagen1:05:36+28:0914:25
30Håkan LarssonLjungskile FK1:06:16+28:4914:33
31Anette CarlssonGällstadbygdens SOK1:08:09+30:4214:58
32Lina AnderssonFalköpings AIK OK1:08:23+30:5615:01
33Lennart MorénHjärnarps OL1:08:33+31:0615:03
34Thomas ElofssonOK Njudung1:12:57+35:3016:01
35Erik SvenssonOK Klyftamo1:13:48+36:2116:13
36Claes-Håkan SvenssonOK Klyftamo1:14:01+36:3416:16
37Mikael SöderströmOK Stigen1:14:52+37:2516:27
38Martin JohanssonGöteborg-Majorna OK1:16:22+38:5516:47
39Dennis GustafssonOK Njudung1:17:37+40:1017:03
40Lucie KomarkovaHjärnarps OL1:18:04+40:3717:09
41Bengt KlassonOK Orinto1:18:34+41:0717:16
42Magnus KronmarKarlskrona SOK1:19:39+42:1217:30
43Hasse AdolfssonOK Gisle1:25:19+47:5218:45

ÖM Trail kort

4 790 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Mikael TakeOK Tyr33:296:59
2Tomas PetersénOK Njudung52:27+18:5810:56
3Jenny OlssonUlricehamns OK1:06:21+32:5213:51

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser