Officiell resultatlista för Ultraträffen, dag 2, lång

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Ultraträffen, dag 2, lång
Arrangörsorganisationer: OK Tranan / Ulricehamns OK
Datum: söndag 6 augusti 2017

D21

7 340 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Myrra CarlssonOK Orion1:01:558:26
2Karin ThernOK Skogshjortarna1:02:01+0:068:26
3L.M.L. Reimedansk militære biathlon landshold1:02:39+0:448:32
4Elvira BjörklundTrollhättans SOK1:04:03+2:088:43
5Anna Nilsson SimkovicsUlricehamns OK1:06:28+4:339:03
6Filippa JohanssonJönköpings OK1:12:21+10:269:51
7Sofie SöderblomFalkenbergs OK1:13:17+11:229:59
8Ida WillénFalköpings AIK OK1:14:01+12:0610:05
9Karin HåkanssonOK Gränsen1:18:25+16:3010:41
10Alice AronengHestra IF1:18:50+16:5510:44
11Martina JohanssonHestra IF1:20:36+18:4110:58
12Elin TörnrothHjobygdens OK1:21:20+19:2511:04
13Sara IvarssonOK Kullingshof1:23:43+21:4811:24
14A. Edsendansk militære biathlon landshold1:34:31+32:3612:52
15Malin EirefeltForsa OK1:45:01+43:0614:18
Louise BorgTrollhättans SOKej godkänd
Stina GranefeltOK Tyrej start
Amanda Falck WeberFarumTisvilde OKej start
Karin HolmFalköpings AIK OKej start

H21

10 340 m, 37 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johan HögstrandIFK Göteborg1:01:255:56
2Johan TörnrothHestra IF1:04:28+3:036:14
3Joakim HederskogIK Hakarpspojkarna1:05:11+3:466:18
4Erik MartinssonLinköpings OK1:05:21+3:566:19
5Filip OssianssonIK Hakarpspojkarna1:08:04+6:396:34
6Markus HederskogIK Hakarpspojkarna1:08:12+6:476:35
7Erik Nilsson SimkovicsUlricehamns OK1:08:40+7:156:38
8Albin AnderssonMarkbygdens OK1:09:23+7:586:42
9Martin HederskogIFK Umeå1:11:42+10:176:56
10Albin AxelssonIK Hakarpspojkarna1:12:39+11:147:01
11Johan IngemarssonHestra IF1:13:33+12:087:06
12Adam GranstedtIK Hakarpspojkarna1:13:46+12:217:08
13Jesper SjögrenHestra IF1:14:51+13:267:14
14Markus LarssonHestra IF1:14:52+13:277:14
15T.G. Jensendansk militære biathlon landshold1:15:18+13:537:16
16Krzysztof WolowczykOK Denseln1:15:27+14:027:17
17Linus LandergrenHestra IF1:17:00+15:357:26
18Richard SjöholmOK Pan-Kristianstad1:18:40+17:157:36
19Andreas LundbladOK Nackhe1:18:44+17:197:36
20Björn KristianssonTrollhättans SOK1:19:04+17:397:38
21J.F. Weberdansk militære biathlon landshold1:19:30+18:057:41
22Martin BellanderGustavsbergs OK1:19:52+18:277:43
23Björn KarlssonHalmstad OK1:22:17+20:527:57
24Ed NashSV Turbine Neubrandenburg1:22:36+21:117:59
25Johan IvarssonOK Kullingshof1:23:46+22:218:06
26Kristjan LaasOK Skogshjortarna1:26:29+25:048:21
27Oscar TörnrothHjobygdens OK1:32:57+31:328:59
28Erik ForsHestra IF1:41:27+40:029:48
29Rasmus ArfwedsonFrölunda OL1:42:20+40:559:53
30J.R.R. Andersendansk militære biathlon landshold1:43:54+42:2910:02
31H.K. Larsendansk militære biathlon landshold1:50:31+49:0610:41
32S. Underbjergdansk militære biathlon landshold1:51:58+50:3310:49
33Daniel HåkanssonOK Gränsen1:54:52+53:2711:06
34Magnus CarlssonGöteborg-Majorna OK2:01:41+1:00:1611:46
35Axel MatssonHjärnarps OL2:19:37+1:18:1213:30
Simon LarssonSävedalens AIKej godkänd
Carl Emil Schøier KovstedFarumTisvilde OKej godkänd
Anton KarlssonOK Kullingshofej start
Viktor WassénVänersborgs SKej start
Lars HolmgårdKils OKej start
Filip KarlssonIF Hagenej start
Joel JohnssonOK Nackheej start
Adam GeorgssonKarlskrona SOKej start
Jonatan BylarsForsa OKej start
J.M. Jensendansk militære biathlon landsholdej start

D21 Kort

4 950 m, 0 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Elisabet MöllerOK Nackheej start

H21 Kort

7 630 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Roine SchölinLaholms IF OK1:15:369:54
2Albert JohannessonGöteborg-Majorna OK1:28:47+13:1111:38
Erik Bäcklund EkvallTrollhättans SOKej start

D18

4 860 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ida ØbroOK Orion38:387:56
2Klara AxelssonEksjö SOK43:33+4:558:57
3Johanna NilssonKungälvs OK44:08+5:309:04
4Frida JohanssonOK Djerf44:53+6:159:14
5Ebba HjertbergHestra IF46:23+7:459:32
6Ida KristianssonTrollhättans SOK48:33+9:559:59
7Elsa LindeblomHestra IF48:36+9:5810:00
8Sofia JohanssonOK Skärmen50:08+11:3010:18
9Elvira WildheimFK Friskus-Varberg52:16+13:3810:45
10Elsa HolmgårdKils OK53:31+14:5311:00
11Ebba LindmanIK Hakarpspojkarna55:46+17:0811:28
12Sofia KlassonHestra IF59:23+20:4512:13
13Olivia LönkvistOK Vivill1:09:19+30:4114:15
14Paulina JägstedtHalmstad OK1:10:30+31:5214:30
15Lovisa RingHalmstad OK1:10:40+32:0214:32
16Malin StrandbergGustavsbergs OK1:16:14+37:3615:41
Julia GlowaczKalmar OKej godkänd
Tove JohanssonOK Alehofej godkänd
Alice HultinOK Löftanej start
Isa LundqvistJärfälla OKej start
Johanna SärnbrinkOK Tisarenej start
Tilda BellanderGustavsbergs OKej start

H18

6 150 m, 26 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1August MollénOK Denseln38:196:13
2Felix AxelssonMarkbygdens OK39:24+1:056:24
3Daniel BogrenIF Hagen39:37+1:186:26
4Emil PetterssonKarlskrona SOK40:15+1:566:32
5Oskar EdvardssonJärfälla OK40:38+2:196:36
6Malte Kjær HemmingsenFarumTisvilde OK42:11+3:526:51
7Andreas GustafssonIK Hakarpspojkarna42:36+4:176:55
7Isac EricssonVäxjö OK42:36+4:176:55
9Axel HalvarssonKarlskrona SOK42:37+4:186:55
10Albin AlsiöIF Hagen43:42+5:237:06
11Lukas GranstedtIK Hakarpspojkarna44:23+6:047:13
12Carl HolmbergIF Hagen44:29+6:107:13
13Rasmus Krogh MadsenFarumTisvilde OK47:42+9:237:45
14Hampus NyströmIF Hagen47:49+9:307:46
15Noel WaldenfjordJärfälla OK48:54+10:357:57
16Lasse Falck WeberFarumTisvilde OK49:12+10:538:00
17Malthe PoulsenKarlskrona SOK52:50+14:318:35
18Reto GiezendannerIF Hagen53:56+15:378:46
19Hampus LindmanIK Hakarpspojkarna54:07+15:488:47
20Benjamin LangerakJärfälla OK54:20+16:018:50
21Viktor OssianssonIK Hakarpspojkarna58:30+20:119:30
22Rasmus TäckOK Hammaren59:16+20:579:38
23Erik LundStenungsunds OK1:01:41+23:2210:01
24Hampus NorrbyJärfälla OK1:31:47+53:2814:55
25Gabriel BladOK Kullingshof1:38:10+59:5115:57
Marcus CarlssonIF Hagenej godkänd
Lasse Fugmann ThamdrupFarumTisvilde OKej start
Oscar JohanssonKarlskrona SOKej start
Olle SörqvistMarkbygdens OKej start
Jakob Schøier KovstedFarumTisvilde OKej start
Axel OlssonIF Hagenej start
Mikkel Lau PetersenFarumTisvilde OKej start
Axel BlomFrölunda OLej start
Mikkel Lyskjær JensenFarumTisvilde OKej start

D16

4 360 m, 35 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emma LingIK Hakarpspojkarna34:167:51
2Ellen BlennowFalköpings AIK OK34:31+0:157:55
3Märta LjungbergSjövalla FK35:46+1:308:12
4Amanda KarmetunOK Njudung37:56+3:408:42
5Thea FagerströmIFK Göteborg39:42+5:269:06
6Elin LindbladOK Djerf40:38+6:229:19
7Sarina ZülligEksjö SOK41:14+6:589:27
8Maria LogrenSjövalla FK43:04+8:489:52
9Elsa Aderstedt AlthoffKungälvs OK43:41+9:2510:01
10Nora AronengHestra IF44:03+9:4710:06
11Vendela LönkvistOK Vivill44:32+10:1610:12
12Maja PorleVäxjö OK45:11+10:5510:21
13Alma VilhelmssonFalköpings AIK OK45:33+11:1710:26
14Emely WeihartHestra IF46:09+11:5310:35
15Cornelia IvarssonOK Hammaren46:18+12:0210:37
16Ida JohnssonOK Kåre46:22+12:0610:38
16Ylva JohanssonOK Djerf46:22+12:0610:38
18Olivia AspIFK Göteborg46:46+12:3010:43
19Alma HjertbergHestra IF47:31+13:1510:53
20Klara JohanssonVästvärmlands OK48:29+14:1311:07
21Ebba LindOK Skärmen49:58+15:4211:27
22Matilda NilssonHalmstad OK50:32+16:1611:35
23Tove ErikssonRyda SK51:06+16:5011:43
24Tilda WiklundFalköpings AIK OK51:10+16:5411:44
25Nicolina MobergOK Tyr52:23+18:0712:00
26Julia MianowskaKalmar OK54:34+20:1812:30
27Johanna PetterssonGustavsbergs OK57:52+23:3613:16
28Sofia EdvardssonJärfälla OK1:00:42+26:2613:55
29Irma SvenssonOK Klyftamo1:07:33+33:1715:29
30Matilda ÅkessonOK Landehof1:14:25+40:0917:04
31Kajsa WardOK Vivill1:30:08+55:5220:40
Malin KristianssonTrollhättans SOKej godkänd
Clara JohanssonOK Skärmenej godkänd
Alva SonessonFalköpings AIK OKej godkänd
Amanda JanssonOK Djerfej godkänd
Julia SusekKarlskrona SOKej start
Emma BellanderGustavsbergs OKej start
Erica BogrenIF Hagenej start
Lisa WreebyOK Landehofej start
Moa AlsiöIF Hagenej start
Vera WallinFalköpings AIK OKej start
Emma IvarssonOK Kullingshofej start

H16

5 300 m, 42 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Axel ElmbladBredaryds SOK35:416:43
2Alfred PetterssonMullsjö SOK37:18+1:377:02
3Samuel PihlströmOK Landehof38:22+2:417:14
4Olle BergstedtMarkbygdens OK39:43+4:027:29
5Johan LundbäckJärfälla OK40:19+4:387:36
6Karl PetersénOK Njudung40:28+4:477:38
7Linus KristianssonTrollhättans SOK41:12+5:317:46
8Karl LundinKatrineholms OK41:16+5:357:47
9Melker LundinKatrineholms OK41:18+5:377:47
10Frantisek SvetnickyKarlskrona SOK41:40+5:597:51
11Arvid AronssonOK Kroppefjäll41:48+6:077:53
11Axel NalbinMullsjö SOK41:48+6:077:53
13Albin TollOK Njudung42:14+6:337:58
14Johan LangerakJärfälla OK42:28+6:478:00
15Michal PierzchalaKalmar OK43:33+7:528:13
16Manne HammarbergJärfälla OK44:49+9:088:27
17Albin PerssonHalmstad OK45:22+9:418:33
18Hugo MandingerTrollhättans SOK46:16+10:358:43
19Jacob SteinthalFIF Hillerød46:26+10:458:45
20Arvid KronmarKarlskrona SOK48:10+12:299:05
21Erik IngemarssonHestra IF49:56+14:159:25
22Rasmus PetterssonOK Djerf50:17+14:369:29
23Adrian SkobeKalmar OK52:54+17:139:58
24Melker ElofssonOK Njudung53:18+17:3710:03
25Fabian ValleriusGamleby OK54:08+18:2710:12
26Linus MalmKFUM Örebro OK54:47+19:0610:20
27Isak HagbergKalmar OK56:09+20:2810:35
28Jakob WilhelmssonKarlskrona SOK56:10+20:2910:35
29Nils KylbornAlmby IK58:18+22:3711:00
30Johan HolmbergIF Hagen59:36+23:5511:14
31Linus TäckOK Hammaren1:01:22+25:4111:34
32Olle ElfströmOK Orinto1:01:43+26:0211:38
33Arvid LundqvistHalmstad OK1:05:06+29:2512:16
34Tobias ErixonOK Kullingshof1:06:37+30:5612:34
35William WasseniusUddevalla OK1:09:10+33:2913:03
36Melvin NilssonHärlövs IF1:09:29+33:4813:06
37Ludvig CarlbomUlricehamns OK1:09:50+34:0913:10
38Erik JohanssonOK Alehof1:25:12+49:3116:04
Aron ÖstangårdGamleby OKej godkänd
Maxim OmelchenkoKarlskrona SOKej godkänd
Hugo StrömMullsjö SOKej godkänd
Nils KörleOK Landehofej godkänd
David NeroNässjö OKej start
Erik ÅkessonVäxjö OKej start
Isak WestringJärfälla OKej start
Isak OlssonStigsökarnaej start
Anton SilierJärfälla OKej start
Niklas SvenssonJärfälla OKej start

D14

3 680 m, 40 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Erika ÅkessonMarkbygdens OK23:336:23
2Lisa ÅkessonMarkbygdens OK24:58+1:256:47
3Elina ReinholdssonOK Alehof30:23+6:508:15
4Moa SkoogFalköpings AIK OK30:53+7:208:23
5Lisa SwartzOK Orion31:20+7:478:30
6Ebba ThernOK Skogshjortarna31:36+8:038:35
7Elsa SonessonFalköpings AIK OK31:53+8:208:39
8Olivia LundstedtSjövalla FK32:12+8:398:45
9Cornelia KindlundOK Tyr32:17+8:448:46
10Vera PetterssonFalköpings AIK OK33:02+9:298:58
11Filippa SöderbergKalmar OK33:23+9:509:04
12Alma SvennerudKarlskrona SOK33:31+9:589:06
13Hanna AlsiöIF Hagen33:40+10:079:08
14Hanna ÖbergGamleby OK33:44+10:119:10
15Tove ValleriusGamleby OK34:12+10:399:17
16Ellen TollOK Njudung34:53+11:209:28
17Frida JohanssonOK Skärmen35:12+11:399:33
18Embla KamsvågGustavsbergs OK35:18+11:459:35
19Aleksandra NitschKalmar OK35:20+11:479:36
20Maja GraadIF Rigor35:47+12:149:43
21Xenia BregensøeFarumTisvilde OK36:28+12:559:54
22Lena ChabieraUNTS Warszawa36:58+13:2510:02
23Molly GranängKungälvs OK37:43+14:1010:14
24Klara PerssonHalmstad OK37:56+14:2310:18
25Emilia JohnssonOK Kåre38:25+14:5210:26
26Amanda SvenssonOK Orion38:26+14:5310:26
27Wilma PetterssonOK Kullingshof38:41+15:0810:30
28Hanna StalebrantGamleby OK38:46+15:1310:32
29Sanna SanderOK Milan39:06+15:3310:37
30Julia WesthMullsjö SOK39:18+15:4510:40
31Unni GranforsIF Rigor40:28+16:5510:59
32Emma EliassonFK Friskus-Varberg43:57+20:2411:56
33Malin BorgLinköpings OK45:11+21:3812:16
34Maja InghammarHestra IF46:34+23:0112:39
35Elin AxelssonMullsjö SOK47:01+23:2812:46
36Miia RollerJärfälla OK49:41+26:0813:30
37Vera ElfströmOK Orinto50:48+27:1513:48
38Tindra JonssonSkarpnäcks OL58:38+35:0515:55
39Astrid ErikssonUlricehamns OK1:01:08+37:3516:36
Judith LundqvistKalmar OKej godkänd
Ellen ArneborgUlricehamns OKej start
Linn AldénOK Roxenej start
Sandra WiduchKarlskrona SOKej start
Thea LennartssonJärfälla OKej start

H14

3 810 m, 50 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anton CarlssonIF Hagen26:016:49
2Anton TörnqvistKarlskrona SOK27:41+1:407:15
3Olle KallurOK Ravinen29:41+3:407:47
4Albin HjellströmIK Hakarpspojkarna30:01+4:007:52
5William GrunderJärfälla OK30:04+4:037:53
6Albin NyqvistOK Landehof31:37+5:368:17
7Alexander JanssonOK Djerf31:53+5:528:22
8Arvid EkströmStenungsunds OK32:54+6:538:38
9Filip BrolingBredaryds SOK33:04+7:038:40
10Hugo LarssonKarlskrona SOK33:34+7:338:48
11Oscar HultgrenOK Njudung33:57+7:568:54
12Alex JohanssonFK Friskus-Varberg34:46+8:459:07
13Hugo ÖrnKFUM Örebro OK36:11+10:109:29
14Fritjof Aderstedt AlthoffKungälvs OK36:34+10:339:35
15Alexander GustafssonOK Njudung36:39+10:389:37
16Samuel BökeOK Kullingshof36:51+10:509:40
17Isak LiljeholmGamleby OK37:20+11:199:47
18David AlménTrollhättans SOK37:33+11:329:51
19Erik JohanssonFK Boken38:07+12:0610:00
20Isak FranssonOK Njudung38:17+12:1610:02
21Simon BååthSävedalens AIK38:45+12:4410:10
22Martin KöhleO - Motion38:56+12:5510:13
23Melker ÅkessonOK Landehof39:09+13:0810:16
23Erik LingIK Hakarpspojkarna39:09+13:0810:16
25Elis Forsberg RundströmIFK Enskede39:17+13:1610:18
26Adam SkoglundUlricehamns OK39:25+13:2410:20
27Oscar David Broman JensenFarumTisvilde OK39:35+13:3410:23
28Alfred ErdeliusIF Rigor40:05+14:0410:31
29Karl GranforsOK Landehof40:23+14:2210:35
30Konrad StamerPreetzer TSV40:41+14:4010:40
31Krzysztof WojtowiczKalmar OK41:08+15:0710:47
32Joel HolmbergUlricehamns OK41:39+15:3810:55
33Alfred JohanssonOK Alehof41:51+15:5010:59
34Viktor SandelinTumba-Mälarhöjden OK45:06+19:0511:50
35Emil JägstedtHalmstad OK45:41+19:4011:59
36Bruno GöranssonAlmby IK46:40+20:3912:14
37Terje StormoGustavsbergs OK47:40+21:3912:30
38Alfred HallqvistUlricehamns OK55:26+29:2514:32
39Tobias OllozFarumTisvilde OK57:25+31:2415:04
40Lukas HagbergKalmar OK59:08+33:0715:31
41Isak HenningssonOK Gisle1:01:29+35:2816:08
42Adrian BergqvistOK Alehof1:02:29+36:2816:23
43Anton MörkforsJärfälla OK1:03:25+37:2416:38
44Johan LundStenungsunds OK1:04:22+38:2116:53
45Albin GenbergUlricehamns OK1:06:11+40:1017:22
46Rasmus LindblomGustavsbergs OK1:37:30+1:11:2925:35
47Filip CarlqvistFK Friskus-Varberg1:38:32+1:12:3125:51
Filip IngemarssonHestra IFej godkänd
Erik BovalliusJärfälla OKej godkänd
Hugo EricssonVäxjö OKej godkänd
Fredrik BrolingBredaryds SOKej start
Karl KylbornAlmby IKej start
Rasmus PåledalOK Roxenej start
Lucas AlzénGustavsbergs OKej start

D14 Kort

2 830 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Matilda AspIFK Göteborg28:089:56
2Emelie RökenTäby OK48:39+20:3117:11

H14 Kort

2 830 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Simon LjungkvistOK Alehof30:5410:55
2Alvin RösehagVänersborgs SK34:59+4:0512:21
3Emil AnderssonFalköpings AIK OK48:23+17:2917:05

D12

2 620 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sandra LingIK Hakarpspojkarna18:357:05
2Hanna MorénHjärnarps OL18:40+0:057:07
3Minna PalmIK Hakarpspojkarna18:43+0:087:08
4Tuva ÖstangårdGamleby OK18:50+0:157:11
5Irma WesthMullsjö SOK18:54+0:197:12
6Stina ThernOK Skogshjortarna19:55+1:207:36
7Klara EberlénOK Skogshjortarna20:32+1:577:50
8Maja KarlssonTolered-Utby Ol-klubb21:57+3:228:22
9Verena KöhleO - Motion21:59+3:248:23
10Wilma ReinholdssonOK Alehof22:37+4:028:37
11Agnes IvarssonOK Skogshjortarna22:42+4:078:39
12Ida KörleOK Landehof23:43+5:089:03
13Signe HördegårdhIFK Göteborg23:46+5:119:04
14Emelie ForslundKristinehamns OK24:00+5:259:09
15Lovisa EliassonFK Friskus-Varberg24:11+5:369:13
16Annika StamerPreetzer TSV25:39+7:049:47
17Lova KronmarKarlskrona SOK25:41+7:069:48
18Alice RökenTäby OK27:07+8:3210:20
19Elin BlomqvistMarkbygdens OK27:22+8:4710:26
20Clara LövgärdOK Alehof28:12+9:3710:45
21Helena ErikssonUlricehamns OK31:46+13:1112:07
22Hannah LandergrenHestra IF33:34+14:5912:48
23Ella NilssonHalmstad OK42:22+23:4716:10
24Nathalie RingströmRydboholms SK44:21+25:4616:55
25Anna GenbergUlricehamns OK57:37+39:0221:59
Ebba WestringJärfälla OKej start
Lisa ErikssonOK Landehofej start
Alice JohanssonFK Bokenej start

H12

2 750 m, 41 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Karl Aderstedt AlthoffKungälvs OK17:476:28
2Jan AntonowiczKarlskrona SOK18:08+0:216:35
3Jonatan AnderssonJärfälla OK18:53+1:066:52
4Liam HogedalVänersborgs SK19:12+1:256:58
5Simon WesthMullsjö SOK19:21+1:347:02
6Albin SundströmHestra IF19:34+1:477:06
7Axel KylbornAlmby IK20:04+2:177:17
8Sixten LindqvistSkogsluffarnas OK20:45+2:587:32
9Tom WeihartHestra IF21:11+3:247:42
10Nils SwartzOK Orion21:14+3:277:43
11Wilhelm KarmetunOK Njudung21:32+3:457:49
12Julius WiklundFalköpings AIK OK21:37+3:507:51
13Olle PetersénOK Njudung22:00+4:138:00
14Olle MalmKFUM Örebro OK22:20+4:338:07
15Isak LindelövHjärnarps OL22:26+4:398:09
16Isak SkoglundUlricehamns OK22:30+4:438:10
17Marcus GrunderJärfälla OK23:12+5:258:26
18Oliver JohanssonBredareds IF23:43+5:568:37
19Erik SlättOK Alehof23:59+6:128:43
20Elias NyqvistOK Landehof24:29+6:428:54
21Simon StridhSkogsluffarnas OK24:32+6:458:55
22Malte BellanderGustavsbergs OK24:39+6:528:57
22Olle SynnermarkSkogsluffarnas OK24:39+6:528:57
24Arvid JohanssonOK Djerf24:53+7:069:02
25Isak HolmgårdKils OK26:21+8:349:34
26Jakob OmelchenkoKarlskrona SOK26:28+8:419:37
27Viggo WulffOK Gränsen26:37+8:509:40
27Åke FalkenströmSkogsluffarnas OK26:37+8:509:40
29Felix JohanssonOK Alehof28:43+10:5610:26
30Kasper VemdalMullsjö SOK29:27+11:4010:42
31Victor LjungströmJärfälla OK29:38+11:5110:46
32Wilhelm VictorzonMullsjö SOK31:08+13:2111:19
33Rasmus LarssonBredareds IF32:03+14:1611:39
34Nils JohanssonVästvärmlands OK32:48+15:0111:55
35Erik ArneborgUlricehamns OK34:46+16:5912:38
36Adam AnderssonKarlskrona SOK35:15+17:2812:49
37Adam NeroNässjö OK35:26+17:3912:53
38Edvin LennartsonUlricehamns OK36:17+18:3013:11
39Gustav LundqvistHalmstad OK40:05+22:1814:34
Lukas SandelinTumba-Mälarhöjden OKej godkänd
Kasper FagerKarlskrona SOKej godkänd
Einar SörqvistMarkbygdens OKej start
Casper GunnarssonHalmstad OKej start
Jacob PåledalOK Roxenej start
Noah RingströmRydboholms SKej start

H12 Kort

2 030 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ludvig FuxborgSjövalla FK25:5112:44

D10

2 100 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Antonina MianowskaUNTS Warszawa12:546:08
2Moa VemdalMullsjö SOK13:28+0:346:24
3Lisa MalmKFUM Örebro OK13:40+0:466:30
4Emma PerssonHalmstad OK14:07+1:136:43
5Ida AnderssonVänersborgs SK14:15+1:216:47
6Linn EnbomVänersborgs SK14:20+1:266:49
7Andrea EnbomVänersborgs SK14:32+1:386:55
8Märta SvennerudKarlskrona SOK14:51+1:577:04
9Lova JohanssonFK Friskus-Varberg15:16+2:227:16
10Hilma TrofastJönköpings OK16:15+3:217:44
11Ida IvarssonOK Skogshjortarna16:19+3:257:46
12Hilma EkströmStenungsunds OK17:20+4:268:15
13Alice CarlqvistFK Friskus-Varberg18:12+5:188:40
14Nikki WeihartHestra IF18:51+5:578:58
15Kajsa ElfströmOK Orinto20:16+7:229:39
16Alice LarssonBredareds IF21:10+8:1610:04
17Nellie NilssonOK Vivill21:15+8:2110:07
18Elsa IngemarssonHestra IF22:37+9:4310:46
19Ebba LövgärdOK Alehof23:22+10:2811:07
20Ida RökenTäby OK23:30+10:3611:11
21Tilda KindlundOK Tyr30:51+17:5714:41
22Agnes BestermanIK Trenne Ullared36:28+23:3417:21

H10

2 060 m, 27 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emil LingIK Hakarpspojkarna11:355:37
2Nicolas MohnOLC Kapreolo12:23+0:486:00
3Gustav AspIFK Göteborg12:49+1:146:13
4Hjalmar IngelsboOK Tranan13:18+1:436:27
5Malte GranefeltOK Tyr13:21+1:466:28
6Rasmus GranängKungälvs OK13:40+2:056:38
7Gabriel HogedalVänersborgs SK14:36+3:017:05
8Teodor JonssonSkarpnäcks OL15:22+3:477:27
9Henning FalkenströmSkogsluffarnas OK15:38+4:037:35
10Anton KarlssonUlricehamns OK15:56+4:217:44
11Joel HolmgårdKils OK16:19+4:447:55
12Oskar HjertbergHestra IF16:40+5:058:05
13Vilgot ÅhlundVänersborgs SK18:00+6:258:44
14Joar BlomqvistBredareds IF19:06+7:319:16
15Andy GranforsIF Rigor19:41+8:069:33
16Jacob HolmbergUlricehamns OK19:46+8:119:35
17Alvin LönkvistOK Vivill20:14+8:399:49
18Malte LjungkvistOK Alehof20:23+8:489:53
19Hannes HolmbergOK Gränsen20:30+8:559:57
20William BjörnbeckerSjövalla FK20:39+9:0410:01
21Axel SlättOK Alehof20:49+9:1410:06
22Gustav KarlssonUlricehamns OK21:57+10:2210:39
23Axel LindbladOK Djerf22:07+10:3210:44
24Melker SundströmHestra IF22:33+10:5810:56
25Algot CarlssonUlricehamns OK24:04+12:2911:40
26Johannes AnderssonVänersborgs SK24:32+12:5711:54
27Isak SandelinTumba-Mälarhöjden OK54:04+42:2926:14

D35

6 120 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sofia HolmgårdKils OK53:598:49
2Emelie SvalinVänersborgs SK57:04+3:059:19
3Sara HelanderDomnarvets GOIF57:08+3:099:20
4Hanna PerssonGöteborg-Majorna OK57:21+3:229:22
5Therése IvarssonOK Skogshjortarna59:15+5:169:40
6Therese BarjeJönköpings OK1:04:04+10:0510:28
7Ulrika BornetunSkillingaryds FK1:04:29+10:3010:32
8Susanne AxelssonJönköpings OK1:18:22+24:2312:48
9Jenny EkströmStenungsunds OK1:31:02+37:0314:52
Jenny GreenOK Vivillej start

H35

7 780 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mikael TrofastJönköpings OK1:13:199:25
2Måns ThörnqvistBredareds IF1:13:50+0:319:29
3Martin AnderssonSjövalla FK1:15:28+2:099:42
4David AndréGöteborg-Majorna OK1:18:01+4:4210:01
5Urban RingströmRydboholms SK1:19:53+6:3410:16
6Anders FogelbergVästvärmlands OK1:21:19+8:0010:27

D40

4 860 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Louise GötforsGöteborg-Majorna OK45:129:18
2Johanna KindlundOK Tyr46:12+1:009:30
3Therese DahlströmOK Alehof49:07+3:5510:06
4Karin JohnssonOK Kåre49:38+4:2610:12
5Johanna SundströmHestra IF50:28+5:1610:23
6Katarina EnbomVänersborgs SK58:30+13:1812:02
7Sofia LundbergGöteborg-Majorna OK59:52+14:4012:19
8Ann-Sofie TäckOK Hammaren1:01:34+16:2212:40
9Anna JanssonOK Djerf1:02:20+17:0812:49
10Maria IngemarssonHestra IF1:05:56+20:4413:33
11Cecilia KarmetunOK Njudung1:16:15+31:0315:41
12Beate StemerPreetzer TSV1:28:34+43:2218:13
13Magdalena GrunderJärfälla OK1:35:25+50:1319:37
Angelica BrandqvistTibro OKej start
Annika WesthMullsjö SOKej start

H40

7 310 m, 27 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sören KindlundOK Tyr46:096:18
2Tommy AnderssonVänersborgs SK48:14+2:056:35
3Martin IvarssonOK Skogshjortarna50:29+4:206:54
4Sven GranforsOK Landehof54:58+8:497:31
5Jörgen GranefeltKils OK55:54+9:457:38
6Magnus FalkenströmSkogsluffarnas OK56:17+10:087:41
7Anders PåhlmanIstrums SK56:26+10:177:43
8Mikael LundqvistHalmstad OK57:36+11:277:52
9Patrik JohnssonOK Kåre58:07+11:587:57
10Robert EnbomVänersborgs SK58:11+12:027:57
11Thomas LjungOK Kullingshof58:23+12:147:59
12Joakim KarmetunOK Njudung59:59+13:508:12
13Martin HjertbergHestra IF1:02:52+16:438:36
14Anders LövgärdOK Alehof1:02:56+16:478:36
15Erik AderstedtKungälvs OK1:03:16+17:078:39
16Anders BestermanIK Trenne Ullared1:04:44+18:358:51
17Jonas LundbergGöteborg-Majorna OK1:04:49+18:408:52
18Johan ÅhlundVänersborgs SK1:06:24+20:159:05
19Magnus LennartssonJärfälla OK1:07:59+21:509:18
20Magnus LindblomGustavsbergs OK1:09:14+23:059:28
21Jan GrahnIK Uven1:09:22+23:139:29
22Johan GranforsIF Rigor1:12:22+26:139:53
23Rafał MianowskiUNTS Warszawa1:19:29+33:2010:52
24Jan StridhSkogsluffarnas OK1:24:29+38:2011:33
25Patrick EricsonMullsjö SOK1:24:36+38:2711:34
26Kalle LindqvistSkogsluffarnas OK1:30:00+43:5112:18
27Urban SärnbrinkOK Tisaren1:38:59+52:5013:32
Magnus WåkeråsRydboholms SKej start
Andreas PerssonGöteborg-Majorna OKej start
Mattias JägstedtHalmstad OKej start
Johan TirénSkogsluffarnas OKej start

D45

4 670 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anna Gornicka-AntonowiczKalmar OK42:509:10
2Susanne AldénOK Roxen45:21+2:319:42
3Marina AxelssonMarkbygdens OK46:31+3:419:57
4Nina VinnytskaO - Motion48:35+5:4510:24
5Helena SandbergIK Hakarpspojkarna53:16+10:2611:24
6Maria BogrenIF Hagen56:12+13:2212:02
7Åse FuxborgSjövalla FK56:17+13:2712:03
8Ulrika GranforsIF Rigor56:52+14:0212:10
9Ellinor JohanssonOK Alehof1:03:30+20:4013:35
10Karin TorstenssonFalköpings AIK OK1:10:25+27:3515:04
11Anna-Karin RybergOK Klyftamo1:10:33+27:4315:06
12Mariola WolowczykUNTS Warszawa1:11:59+29:0915:24
13Malin JohanssonFK Friskus-Varberg1:15:41+32:5116:12
14Maria EdvardssonJärfälla OK1:16:42+33:5216:25
15Katarina RundströmIFK Enskede1:17:02+34:1216:29
16Anna-Märta JohanssonVästvärmlands OK1:19:06+36:1616:56
17Catrin SandelinTumba-Mälarhöjden OK1:21:25+38:3517:26
18Camilla WeihartOK Orinto1:22:02+39:1217:33
19Josefina BerglundFK Boken1:28:21+45:3118:55
20Lotta BorgLinköpings OK1:31:29+48:3919:35
21Monika HjellströmGränna-Bygdens OK1:40:37+57:4721:32
22Caroline KarlssonTolered-Utby Ol-klubb2:32:00+1:49:1032:32
Marina JohanssonOK Njudungej godkänd
Britt-Marie ErlandssonStigsökarnaej start
Annelie JohanssonOK Skärmenej start
Sofia KarlssonOK Landehofej start
Anna ErikssonOK Landehofej start
Andrea SilierJärfälla OKej start
Sylvia KarlssonOK Lindénaej start

H45

6 770 m, 36 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jan LagerHalmstad OK48:217:08
2Magnus HomannOK Orinto55:10+6:498:08
3Magnus LarssonKarlskrona SOK55:55+7:348:15
4Jesper David JensenFarumTisvilde OK56:47+8:268:23
5Anders ArfwedsonFrölunda OL59:13+10:528:44
6Kristoffer SidebyGöteborg-Majorna OK1:00:43+12:228:58
7Johan WestringJärfälla OK1:02:11+13:509:11
8Christian StamerPreetzer TSV1:02:48+14:279:16
9Mattias BååthSävedalens AIK1:03:53+15:329:26
10Mikael BergstedtMarkbygdens OK1:04:43+16:229:33
11Emil ErdeliusIF Rigor1:04:54+16:339:35
12Nils EdvardssonJärfälla OK1:06:31+18:109:49
13Dennis TollOK Njudung1:07:45+19:2410:00
14Martin JohanssonOK Orinto1:08:52+20:3110:10
15Johan LindeblomIK Omega1:09:26+21:0510:15
16Anders LingIK Hakarpspojkarna1:09:46+21:2510:18
17Gert WildheimFK Friskus-Varberg1:11:27+23:0610:33
18Urban SörqvistMarkbygdens OK1:13:45+25:2410:53
19Torbjörn LönkvistOK Vivill1:15:13+26:5211:06
20Andreas GrunderJärfälla OK1:16:32+28:1111:18
21Brett WeihartHestra IF1:16:34+28:1311:18
22Jens KovstedFarumTisvilde OK1:18:26+30:0511:35
23Magnus EricssonVäxjö OK1:19:25+31:0411:43
24Dan JohanssonFK Boken1:19:54+31:3311:48
25Mats HolmbergOK Gränsen1:19:55+31:3411:48
26Anders HolmbergOK Vivill1:20:53+32:3211:56
27Anders RybergMölndal Outdoor IF1:21:31+33:1012:02
28Ulf ÄrligOK Gränsen1:22:28+34:0712:10
29Per CarlssonIF Hagen1:25:23+37:0212:36
30Fredrik PlumppuHestra IF1:28:01+39:4013:00
31Björn NilssonHärlövs IF1:32:02+43:4113:35
32Patrik FriskGustavsbergs OK1:34:43+46:2213:59
33Lennart MorénHjärnarps OL1:35:03+46:4214:02
34Erik SandelinTumba-Mälarhöjden OK1:43:10+54:4915:14
35Fredrik MalmKFUM Örebro OK2:01:46+1:13:2517:59
Rickard NilssonHalmstad OKej godkänd
Jona LjungströmJärfälla OKej start
Mickael GöranssonAlmby IKej start
Mårten WaldenfjordJärfälla OKej start
Thomas JohanssonGamleby OKej start
Ulf NyqvistOK Landehofej start

D50

4 160 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Helena LindmanOK Gränsen46:1411:06
2Ingrid JohanssonLaholms IF OK46:22+0:0811:08
3Kristina JohanssonBredaryds SOK46:34+0:2011:11
4Anna JohanssonJönköpings OK48:12+1:5811:35
5Ing-Marie AronengBredareds IF51:03+4:4912:16
6Åsa AlsiöIF Hagen53:45+7:3112:55
7Christina OlssonSkåneslättens OL54:50+8:3613:10
8Kristina LindOK Skärmen54:54+8:4013:11
9Lena TuressonBurseryds IF1:00:07+13:5314:27
10Iben MaagSøllerød OK1:00:48+14:3414:36
11Suzy LarssonOK Skogshjortarna1:01:07+14:5314:41
12Marita FilipssonMarkaryds FK1:04:28+18:1415:29
Iréne BengtssonOK Kompassenej godkänd
Carina IvarssonOK Kullingshofej start
Helena JohanssonOK Gisleej start

H50

6 120 m, 37 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Thomas AspIFK Göteborg40:356:37
2Håkan SvenssonBredaryds SOK42:20+1:456:55
3Ingvar ÅkessonIFK Göteborg42:27+1:526:56
4Ulrik OlssonBrattås CK44:52+4:177:19
5Peter ThelinBredaryds SOK45:53+5:187:29
6Tim Falck WeberFarumTisvilde OK46:54+6:197:39
7Bertil ÅkessonMarkbygdens OK48:42+8:077:57
8Niklas SkoogGöteborg-Majorna OK49:37+9:028:06
9Anders YngströmGöteborg-Majorna OK50:04+9:298:10
10Stefan AronengHestra IF52:21+11:468:33
11Mårten WikströmHalmstad OK53:14+12:398:41
12Jonatan BörjessonOK Skogshjortarna54:29+13:548:54
13Lasse Karlsson-LodIstrums SK56:48+16:139:16
14Jan TuressonBurseryds IF56:52+16:179:17
15Magnus PorleVäxjö OK57:12+16:379:20
16Kent KlassonHestra IF57:20+16:459:22
17Magnus BlennowFalköpings AIK OK57:35+17:009:24
18Bengt JohanssonFK Friskus-Varberg58:17+17:429:31
19Jan WiklundFalköpings AIK OK59:01+18:269:38
20Erik LösethFalköpings AIK OK59:11+18:369:40
21Martin MandingerTrollhättans SOK1:01:33+20:5810:03
22Per JohanssonOK Reftele1:01:55+21:2010:07
23Stefan MusslinderFalköpings AIK OK1:02:11+21:3610:09
24Marek WolowczykOK Denseln1:02:33+21:5810:13
25Kjell EinarssonOK Skogshjortarna1:04:51+24:1610:35
26Per-Anders AxelssonMarkbygdens OK1:04:56+24:2110:36
27Ingvar IvarssonOK Kullingshof1:06:43+26:0810:54
28Kennet HorvathHalmstad OK1:08:37+28:0211:12
29Björn SvenssonOK Djerf1:10:34+29:5911:31
30Klaes AxelssonMullsjö SOK1:10:36+30:0111:32
31Niklas SanderOK Milan1:12:47+32:1211:53
32Hans NilssonKungälvs OK1:13:54+33:1912:04
33Urs KöhleO - Motion1:15:25+34:5012:19
34Peter AnderssonOK Klyftamo1:26:50+46:1514:11
35Jens LindströmTibro OK1:33:29+52:5415:16
36Lars LjungbergSjövalla FK1:43:01+1:02:2616:49
Christer BorgGöteborg-Majorna OKej godkänd
Jonas BornetunSkillingaryds FKej start
Frank SteinerJärfälla OKej start
Henrik PoulsenFIF Hillerødej start

D55

3 770 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Britta SahlinVänersborgs SK37:359:58
2Marianne HanssonBredareds IF40:05+2:3010:37
3Christina SöderblomÄtrans IF40:45+3:1010:48
4Annette Falck LarssonVänersborgs SK41:12+3:3710:55
5Lena SwartzOK Orion41:54+4:1911:06
6Nina BejbomUddevalla OK42:00+4:2511:08
7Mona OlssonBrattås CK42:39+5:0411:18
8Birgit HanssonHerrestads AIF45:52+8:1712:09
9Anita BodinGällstadbygdens SOK49:14+11:3913:03
10Helena LarssonHestra IF50:50+13:1513:29
11Lena RunessonOK Vivill51:06+13:3113:33
12Maria AnderssonBredaryds SOK51:44+14:0913:43
13Lisa LarssonSjövalla FK1:03:44+26:0916:54
14Monika NilssonOK Alehof1:11:48+34:1319:02
Ann Warma LaasOK Skogshjortarnaej godkänd

H55

5 250 m, 28 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Axel WasseniusUddevalla OK44:518:32
2Jan-Olof SvenssonHalmstad OK46:35+1:448:52
3Lars HolmbergIF Hagen47:49+2:589:06
4Torbjörn AronssonGöteborg-Majorna OK49:18+4:279:23
5Arto BlomdahlIK Hakarpspojkarna51:46+6:559:51
6Lennart JosefssonRydboholms SK51:56+7:059:53
7Magnus JoelssonSOK 6852:49+7:5810:03
8Stefan OlofssonOK Gisle53:51+9:0010:15
9Bo JohanssonOK Älme57:26+12:3510:56
10Pär ClaessonSävedalens AIK57:47+12:5611:00
11Magnus WideFrölunda OL57:48+12:5711:00
12Rikard BorgLinköpings OK58:02+13:1111:03
13Elis BengtssonOK Norrvirdarna59:06+14:1511:15
14Andres LaasOK Skogshjortarna1:00:51+16:0011:35
15Jonas KarlssonMarkbygdens OK1:00:53+16:0211:35
16Tommy LjungdahlIK Hakarpspojkarna1:02:22+17:3111:52
17Ingemar MånssonRonneby OK1:03:27+18:3612:05
18Leif SandahlOK Tyr1:05:37+20:4612:29
19Lars RunessonOK Vivill1:07:22+22:3112:49
20Roy JohanssonOK Skogsvargarna1:09:13+24:2213:11
21Ulf SundinGöteborg-Majorna OK1:16:07+31:1614:29
22Anders AxelssonOK Skogsvargarna1:17:38+32:4714:47
23Nils-Olof LarssonVänersborgs SK1:18:25+33:3414:56
24Stefan HornebrantTrollhättans SOK1:19:53+35:0215:12
25Håkan ErikssonOK Räven1:34:29+49:3817:59
26Niclas MobergOK Tyr1:43:10+58:1919:39
27Börje PerssonOK Alehof1:53:10+1:08:1921:33
Jörgen IvarssonHestra IFej godkänd
Hans GarmerGöteborg-Majorna OKej start

D60

3 630 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Inger WesterbergIF Hagen35:159:42
2Jane JohanssonIstrums SK37:21+2:0610:17
3Anne KaillIK Omega41:46+6:3111:30
4Susanne DittmerIK Hakarpspojkarna41:59+6:4411:33
5Solveig HedenblomSjövalla FK43:02+7:4711:51
6Marianne ThorssonIK Trenne Ullared46:03+10:4812:41
7Gunilla HogedalVänersborgs SK47:58+12:4313:12
8Erén Lång AlbinssonBredaryds SOK49:16+14:0113:34
9Eva AndreassonBorås GIF50:38+15:2313:56
10Ulla EngelbyOK Pan-Kristianstad52:32+17:1714:28
11Ann-Britt WinnbergIK Trenne Ullared57:27+22:1215:49
12Inger JohanssonOK Klyftamo58:28+23:1316:06
13Kerstin Haugen LundStenungsunds OK1:04:07+28:5217:39
14Siv LarssonEmmaboda Verda OK1:15:02+39:4720:40
15Lena JohanssonSkogspojkarnas OK1:18:55+43:4021:44

H60

4 800 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kurt SvenssonIK Hakarpspojkarna42:038:45
2Lasse JohanssonEds SK43:13+1:109:00
3Kjell AnderssonMölndal Outdoor IF43:40+1:379:05
4Jan-Olov ErikssonAnnebergs GIF45:26+3:239:27
5Thomas GeorgssonOK Nackhe46:03+4:009:35
6Göran CarnanderIK Hakarpspojkarna49:24+7:2110:17
7Jan-Ola KarlssonOK Njudung50:33+8:3010:31
8Kent TörnqvistKarlskrona SOK52:12+10:0910:52
9Svante BjurgrenIK Hakarpspojkarna52:30+10:2710:56
10Bengt JonassonGöteborg-Majorna OK56:50+14:4711:50
11Per-Olof LarssonHestra IF1:02:46+20:4313:04
11Stefan ArbinAnnebergs GIF1:02:46+20:4313:04
13Arne AnderssonBredaryds SOK1:03:20+21:1713:11
14Roy GjerdingOK Moss1:07:26+25:2314:02
15Anders AlamaaIK Vikings OK1:09:35+27:3214:29
16Arne LundStenungsunds OK1:10:38+28:3514:42
17Tommy RoosFalköpings AIK OK1:10:40+28:3714:43
18Sören KarlssonMullsjö SOK1:17:24+35:2116:07
19Ulf BengtssonOK Kompassen1:27:23+45:2018:12
20Thord EkströmTrollhättans SOK1:33:02+50:5919:22
Arne BogrenOK Vivillej start
Mikael JohanssonOK Gisleej start

D65

3 310 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lena GranefeltOK Tyr37:5711:27
2Gun-Britt FranssonEmmaboda Verda OK38:09+0:1211:31
3Britt-Marie LarssonSOK 6841:29+3:3212:31
4Monica LööfMariestads FK43:33+5:3613:09
5Gunvor ArbinAnnebergs GIF44:39+6:4213:29
6Inger JönssonIK Ymer45:10+7:1313:38
7Marianne RosénIK Ymer53:55+15:5816:17
8Marion HallstenUddevalla OK54:49+16:5216:33
9Marianne SjöbergOK Gränsen56:47+18:5017:09
10Monica IvarssonOK Skogshjortarna59:33+21:3617:59
Marianne SellgrenSigtuna OKej godkänd

H65

4 180 m, 29 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Rune LarssonOK Skogshjortarna37:178:55
2Björn JägerströmIK Uven42:01+4:4410:03
3Håkan WinnbergIK Trenne Ullared43:04+5:4710:18
4Per IvarssonTrollhättans SOK43:23+6:0610:22
5Lennart GustafssonJönköpings OK43:29+6:1210:24
6Kent ErikssonLerums SOK44:17+7:0010:35
7Rainer ScholzIK Vista45:17+8:0010:50
8Jan VulcanTolered-Utby Ol-klubb45:43+8:2610:56
9Lars HogedalVänersborgs SK45:47+8:3010:57
10Yngve NilssonOK Gipen46:42+9:2511:10
11Torgny PetterssonMarkbygdens OK46:49+9:3211:12
12Tommy WesterbergIF Hagen46:50+9:3311:12
13Lars GrehnMullsjö SOK46:51+9:3411:12
14Sören SvenssonSjövalla FK48:08+10:5111:30
15Staffan DittmerIK Hakarpspojkarna48:24+11:0711:34
16Per FredrikssonOK Skogshjortarna48:56+11:3911:42
17Gunnar BejbomUddevalla OK50:07+12:5011:59
18Håkan LööfMariestads FK53:29+16:1212:47
19O. Christiansendansk militære biathlon landshold55:53+18:3613:22
20Håkan AnderssonMarkbygdens OK55:54+18:3713:22
21Kent JogelandIK Ymer56:02+18:4513:24
22Gert OlssonSkåneslättens OL58:14+20:5713:55
23Tommy OlaussonSOK Aneby59:15+21:5814:10
24Kent IvarssonOK Skogshjortarna59:52+22:3514:19
25Sven-Olof LarssonEmmaboda Verda OK59:54+22:3714:19
26Sven Erik MolanderTolered-Utby Ol-klubb1:14:05+36:4817:43
27Jan RosénIK Ymer1:27:03+49:4620:49
Håkan OlssonHjobygdens OKej godkänd
Kent KardellLjungskile FKej godkänd
Bengt JohanssonOK Skogshjortarnaej start
Ove ThorssonIK Trenne Ullaredej start
Åke SjöbergOK Gränsenej start
Thomas AlbinssonBredaryds SOKej start

D70

3 090 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Birgitta OlssonRonneby OK31:4810:17
2Inga JohanssonNyköpings OK33:24+1:3610:48
3Gunnel SvenssonIK Ymer35:13+3:2511:23
4Lisbeth KarlssonVaggeryds SOK36:33+4:4511:49
5Gun LarssonOK Lindéna38:03+6:1512:18
6Britt RangertIK Ymer38:27+6:3912:26
7Ingrid HermanssonIK Ymer40:45+8:5713:11
8Hjördis ErlandssonOK Lindéna40:55+9:0713:14
9Birgitta KarlssonOK Orinto41:45+9:5713:30
10Kaarina VoudinmäkiMullsjö SOK41:48+10:0013:31
11Vega SlottnerJönköpings OK41:51+10:0313:32
12Ulla LingJönköpings OK41:55+10:0713:33
13Margareta LarssonOK Njudung42:20+10:3213:42
14Barbro BörjessonOK Skogshjortarna51:26+19:3816:38
15Gerd WallinJönköpings OK54:32+22:4417:38

H70

3 730 m, 29 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lars GranefeltOK Tyr32:228:40
2Olle AdolfssonLerums SOK33:58+1:369:06
3Kalle JohanssonOK Skogshjortarna35:17+2:559:27
4Kjell ErlandssonOK Lindéna36:27+4:059:46
5Dag LorénOK Frisene36:43+4:219:50
6Henry DjurbäckMarkbygdens OK37:19+4:5710:00
7Jonas LarssonOK Kullingshof37:26+5:0410:02
8Rune SandbergUddevalla OK37:32+5:1010:03
9Hans M CarlssonIFK Göteborg38:32+6:1010:19
10Olof KarlssonUddevalla OK38:34+6:1210:20
11Anders SellgrenSigtuna OK39:06+6:4410:28
12Olle JohanssonIFK Hedemora OK40:58+8:3610:58
13Per-Olof FernbergIS Skanne41:14+8:5211:03
14Stellan AhnströmForserums SOK42:03+9:4111:16
15Torbjörn BlomqvistJönköpings OK42:25+10:0311:22
16Stefan G LarssonOK Njudung42:48+10:2611:28
17Bengt SörensenJönköpings OK42:55+10:3311:30
18Göran BengtssonTockarps IK43:23+11:0111:37
19Lars-Göran AxmalmSävedalens AIK44:01+11:3911:48
20Jörgen FranssonEmmaboda Verda OK46:24+14:0212:26
21Bengt MattssonOK Orinto48:11+15:4912:55
22Gunnar WallinJönköpings OK49:07+16:4513:10
23Ted LiivrandOK Skogshjortarna50:35+18:1313:33
24Ulf SkogtjärnOK Linné51:29+19:0713:48
25Benny IvarssonFjärås AIK53:09+20:4714:14
26Gunnar AnderssonIK Vista53:45+21:2314:24
27Toivo VoudinmäkiMullsjö SOK58:14+25:5215:36
28Bengt-Åke SvenssonIK Ymer58:40+26:1815:43
29Christer WestbergIFK Göteborg1:04:47+32:2517:22
Torbjörn WikströmOK Orintoej start
Sven Erik SjöholmMullsjö SOKej start

D75

2 920 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Birgitta StenströmVänersborgs SK39:5213:39
2Ulla LindheIK Stern41:40+1:4814:16
3Helen AndertoftMarkaryds FK45:32+5:4015:35
4Anna-Cajsa ErikssonJönköpings OK48:24+8:3216:34
5Gunnel BörjessonIK Uven49:47+9:5517:02
6Inger SundinOK Landehof54:33+14:4118:40
7Lisbeth JohanssonOK Skogshjortarna58:14+18:2219:56
8Lillemor HallinOK Landehof1:07:44+27:5223:11
Lisbeth BernhedTolered-Utby Ol-klubbej start

H75

3 250 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lars LjungbergTrollhättans SOK31:209:38
2Lars JohanssonOK Skogshjortarna32:00+0:409:50
3Erland LingJönköpings OK33:12+1:5210:12
4Lars FinbomOK Landehof34:00+2:4010:27
5Henrik HvoslefIK Stern34:19+2:5910:33
6Åke GatelidOK Skogshjortarna35:27+4:0710:54
7Stig-Ove TollIK Stern36:26+5:0611:12
8Ronny AnderssonOK Skogshjortarna37:14+5:5411:27
9Hans KarlssonOK Orinto37:47+6:2711:37
10Ingemar SvenssonLunds OK38:24+7:0411:48
11Lars FranssonBottnaryds IF38:55+7:3511:58
12Bengt AnderssonTidaholm SOK Sisu42:09+10:4912:58
13Rune AhlanderJönköpings OK43:40+12:2013:26
14Per-Olof JohanssonOK Klyftamo45:27+14:0713:59
15Ragnar OlssonRonneby OK56:34+25:1417:24
Hans FalkVärend GN OLej start

D80

2 430 m, 0 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Brita SärdquistIK Ymerej start

H80

2 510 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Håkan SkogumMarkbygdens OK27:5811:08
2Torild BornetunSkillingaryds FK28:21+0:2311:17
3Sven-Erik LundAnderstorps OK28:47+0:4911:28
4Peo BengtssonOK Pan-Kristianstad29:24+1:2611:42
5Lennart BernhedTolered-Utby Ol-klubb29:26+1:2811:43
6Göran OlofssonFjärås AIK29:34+1:3611:46
7Göran LarssonSödertälje-Nykvarn OF30:23+2:2512:06
8Per LarssonJönköpings OK31:15+3:1712:27
9Nils JanssonSkattkärrs SOK32:40+4:4213:00
10Bernt PeterssonAlvesta SOK33:26+5:2813:19
11Stig JohanssonHalmstad OK33:58+6:0013:31
12Sigvard RudolfssonOK Gisle52:14+24:1620:48
Bernt LarssonOK Lindénaej start

H85

2 510 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Carl-Henrik HallbergIK Uven38:0715:11
2Valter AlamaaIK Vikings OK59:48+21:4123:49
Lars MagnussonKristinehamns OKej godkänd

Inskolning

1 980 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Fredrik MartinssonNässjö OK14:027:05
2Althea VictorzonMullsjö SOK22:08+8:0611:10
3Theodor LauriJärla Orientering22:22+8:2011:17
4Efraim VictorzonMullsjö SOK23:16+9:1411:45
5August LennartsonUlricehamns OK49:31+35:2925:00
Klara AnderssonFalköpings AIK OKej start

U1

1 970 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Axel PerssonGöteborg-Majorna OK13:206:46
2Jonna Jodal GötforsGöteborg-Majorna OK14:31+1:117:22
3Linus HolmbergOK Gränsen15:29+2:097:51
4Gustaf IngelsboOK Tranan15:45+2:257:59
5Elsa PerssonGöteborg-Majorna OK16:26+3:068:20
6Oskar AnderssonFalköpings AIK OK18:10+4:509:13
7Elvira ÅhlundVänersborgs SK18:54+5:349:35
8Hjalmar JohanssonOK Alehof19:57+6:3710:07
9Olle LaasOK Skogshjortarna20:05+6:4510:11
10Vera WesthMullsjö SOK20:34+7:1410:26
11Alma TrofastJönköpings OK21:25+8:0510:52
12Olle BlomqvistMarkbygdens OK23:56+10:3612:08
13Johannes HolmbergUlricehamns OK24:36+11:1612:29
14Johannes BlomqvistBredareds IF24:43+11:2312:32
15Amanda SidebyGöteborg-Majorna OK24:56+11:3612:39
16Theo ElofssonOK Njudung25:02+11:4212:42
17Hugo BestermanIK Trenne Ullared25:08+11:4812:45
18Agnes JohanssonBredareds IF25:24+12:0412:53
19Ellen CarlssonUlricehamns OK26:59+13:3913:41
20Emil HofflanderGöteborg-Majorna OK29:07+15:4714:46
21Axel HofflanderGöteborg-Majorna OK30:10+16:5015:18
Nils EkströmStenungsunds OKej godkänd

U2

2 070 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jorina FluehmannOLG Wislig18:158:48
2Erik MarkusOK Norrvirdarna20:07+1:529:43
3Emmy NilssonOK Vivill21:34+3:1910:25
4Måns DahlbergAlmby IK22:02+3:4710:38
5Lova JonssonSkarpnäcks OL26:42+8:2712:53
6Ines EjebornGöteborg-Majorna OK43:09+24:5420:50
Noah RingströmRydboholms SKej godkänd

Öppen motion 1

2 010 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Simon JörgensenTisvilde Hegn OK23:2211:37
2Jonatan JörgensenTisvilde Hegn OK23:42+0:2011:47
3Anna-Lena AnderssonFalköpings AIK OK26:26+3:0413:09
4Barbro NilssonAlvesta SOK30:56+7:3415:23
5Carola BestermanIK Trenne Ullared37:27+14:0518:37
6Elsie SalomonssonFjärås AIK39:19+15:5719:33
Sten HjelmOK Trananej godkänd

Öppen motion 2

3 520 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jona LjungströmJärfälla OK30:458:44
2Anja SvenssonGamleby OK35:39+4:5410:07
Siw PetterssonGöteborg-Majorna OKej godkänd

Öppen motion 3

2 780 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elisabeth HenningssonOK Gisle23:378:29
2Malcolm SvenssonAnderstorps OK23:40+0:038:30
3Sara AnderssonVänersborgs SK24:35+0:588:50
4Olof MusslinderNyköpings OK24:37+1:008:51
5Maria PetterssonOK Njudung26:30+2:539:31
6Gunitha RobertssonVaggeryds SOK29:14+5:3710:30
7Lena WahssAvesta OK29:54+6:1710:45
8Stanley TaivulaKlubblös30:14+6:3710:52
9Mathias ThörnblomOK Alehof31:29+7:5211:19
10Jessica SandinOds FF32:39+9:0211:44
11Sven-Åke AndertoftMarkaryds FK32:46+9:0911:47
12Anders JohanssonNyköpings OK33:32+9:5512:03
13Ida HolstenHestra IF33:40+10:0312:06
14Karin VidarssonOK Nackhe33:58+10:2112:13
15Marita LarssonMarkbygdens OK35:15+11:3812:40
16Eva JohanssonOK Älme35:22+11:4512:43
17Andrea FasthHestra IF36:49+13:1213:14
17Pia RagnmarkOK Skogshjortarna36:49+13:1213:14
19Hanna CarlqvistFK Friskus-Varberg41:10+17:3314:48
20Ulrika CarlqvistFK Friskus-Varberg41:20+17:4314:52
21Ove NilssonUddevalla SK41:53+18:1615:03
22Oskar WardOK Vivill51:30+27:5318:31
23Jenny HomannOK Orinto52:07+28:3018:44
24Annica HolstenHestra IF55:38+32:0120:00

Öppen motion 4

4 380 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elin HerrmannFalköpings AIK OK39:168:57
2Lars BergmanKlubblös44:07+4:5110:04
3Malin SjöblomOK Gisle45:34+6:1810:24
4Anna LindqvistOK Stigen46:50+7:3410:41
5Kjell VallinFjärås AIK1:05:58+26:4215:03
6Carina ÄngkulleFjärås AIK1:06:08+26:5215:05

Öppen motion 5

3 440 m, 54 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1FREDRIK ERELTOK Norrvirdarna28:088:10
2David MorénHjärnarps OL29:31+1:238:34
3Henrik HanssonJärfälla OK29:49+1:418:40
4Sara WulffOK Gränsen30:19+2:118:48
5Robert SvenssonAnderstorps OK31:59+3:519:17
6Rikard AnderssonFalköpings AIK OK32:48+4:409:32
7David WesthMullsjö SOK32:54+4:469:33
8Erik AlbinssonHjärnarps OL33:10+5:029:38
9Sofia SkördeBredaryds SOK33:26+5:189:43
10Annika JörgensenTisvilde Hegn OK33:46+5:389:48
11Arvid AlbinssonHjärnarps OL33:53+5:459:50
12Kathrin FabianOJE Wappler34:07+5:599:55
13Magnus LindbergIK Ymer34:35+6:2710:03
14Elin FredinOK Nackhe34:43+6:3510:05
15Emma HultgrenOK Njudung35:08+7:0010:12
16Ulrika SanderOK Milan35:15+7:0710:14
17Marie SvennerudKarlskrona SOK36:02+7:5410:28
18Lotta MorénHjärnarps OL36:17+8:0910:32
18Patrik MarkusOK Norrvirdarna36:17+8:0910:32
20Kurt JohanssonOK Gisle36:23+8:1510:34
21Kent RobertssonVaggeryds SOK36:26+8:1810:35
22Dan LundstedtSjövalla FK36:37+8:2910:38
23Fredrik CarlqvistFK Friskus-Varberg36:39+8:3110:39
24Lennart JohnssonOK Skogshjortarna36:41+8:3310:39
25Marianne WasseniusUddevalla OK36:58+8:5010:44
26Nils-Anders BrunnsgårdOK Reftele36:59+8:5110:45
27Helene Wengholt JohnssonOK Skogshjortarna37:14+9:0610:49
28Anna RökenTäby OK37:22+9:1410:51
29Lars WassénVänersborgs SK38:04+9:5611:03 Ladda ner rutt i gpx-format
30Leif BlomqvistBredareds IF39:02+10:5411:20
31Michael MagnussonMarkbygdens OK40:02+11:5411:38
32Siv OlssonOK Kroppefjäll40:03+11:5511:38
33Nina OlssonFalköpings AIK OK40:23+12:1511:44
34Kajsa HomannOK Orinto41:04+12:5611:56
35Niklas RökenTäby OK41:18+13:1012:00
36Lennart SvenssonOK Kullingshof42:27+14:1912:20
37Pär InghammarHestra IF44:28+16:2012:55
38Karin InghammarHestra IF44:36+16:2812:57
39Moa HolstenHestra IF45:56+17:4813:21
40Martin HagbergKalmar OK48:28+20:2014:05
41Lena ElfströmOK Orinto48:45+20:3714:10
42Maria KlamfeltSävedalens AIK48:50+20:4214:11
43Kristina PerssonHalmstad OK50:06+21:5814:33
44Magnus BergqvistOK Alehof50:51+22:4314:46
45Frida LyxellGöteborg-Majorna OK51:44+23:3615:02
46Annelie WardOK Vivill52:05+23:5715:08
47Pia NilssonHalmstad OK53:12+25:0415:27
48Yvonne SvenssonOK Kullingshof54:15+26:0715:46
49Gunnel NilssonOLC Wienerwald55:38+27:3016:10
50Stina MartinssonKlubblös1:02:49+34:4118:15
51Linus VictorzonMullsjö SOK1:05:33+37:2519:03
52Irmgard FabianOJE Wappler1:16:20+48:1222:11
Wolfgang FabianOJE Wapplerej godkänd
Emanuel ZitkaUlricehamns OKej godkänd

Öppen motion 6

5 960 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Andreas LidénDalsjöfors GoIF1:07:5811:24
2Erik KöllerströmFjärås AIK1:11:24+3:2611:58
3Joel SjöholmOK Pan-Kristianstad1:12:45+4:4712:12
4Viktor LyxellGöteborg-Majorna OK1:14:38+6:4012:31
5Marco ZülligEj klubbansluten1:15:55+7:5712:44
6Kristina ÅhlundVänersborgs SK1:16:00+8:0212:45
7Marcus SvennerudKarlskrona SOK1:16:42+8:4412:52
8Mikael SöderströmOK Stigen1:17:36+9:3813:01
9Dan SjöholmOK Pan-Kristianstad1:18:58+11:0013:14

Öppen motion 7

3 370 m, 62 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tommy JohanssonVästvärmlands OK31:289:20
2Susanne FlühmannOLG Wislig33:01+1:339:47
3Sofia LauriJärla Orientering35:48+4:2010:37
4Bo LindqvistHestra IF38:31+7:0311:25
5Per LeanderssonAnderstorps OK39:01+7:3311:34
6Filip ÖrnKFUM Örebro OK39:30+8:0211:43
7Anna-Karin BondessonFrosta OK40:08+8:4011:54
8Anna LövgärdOK Alehof40:11+8:4311:55
9Helena BlomqvistMarkbygdens OK41:14+9:4612:14
10Magnus EliassonFK Friskus-Varberg41:32+10:0412:19
11Marianne Mohn-LaglerOLC Kapreolo41:42+10:1412:22
12Jenny AnderssonÄtrans IF41:55+10:2712:26
13Kristin HanssonMarkbygdens OK42:19+10:5112:33
14Marie HögstrandMarkbygdens OK42:55+11:2712:44
15Pia ÖstangårdGamleby OK43:37+12:0912:56
16Leif MörkforsJärfälla OK43:42+12:1412:58
17Erik HanssonKarlskrona SOK43:50+12:2213:00
18Monica KnutssonSävedalens AIK43:54+12:2613:01
19Maria SturessonAnderstorps OK44:38+13:1013:14
20Åke JohanssonRydboholms SK44:49+13:2113:17
21Amanda MullinsSjövalla FK45:04+13:3613:22
22Anders GustavssonKlubblös45:29+14:0113:29
23Maria SibilevaKarlskrona SOK45:36+14:0813:31
24Hasse AdolfssonOK Gisle46:01+14:3313:39
25Anders ThomassonUlricehamns OK46:23+14:5513:45
26Thomas ElofssonOK Njudung47:23+15:5514:03
27Ingemar BrunssonOK Skogshjortarna48:03+16:3514:15
28Clas BörjessonIK Uven48:13+16:4514:18
29Per GustafssonRyda SK49:51+18:2314:47
30Joacim FranssonAnderstorps OK50:06+18:3814:51
31Lennart EklundMålilla OK50:15+18:4714:54
32Carl-Erik FogelstrandRyda SK51:39+20:1115:19
33Lars ErikssonMarkbygdens OK52:14+20:4615:29
34Oskar DalströmOK Klyftamo52:19+20:5115:31
35Kurt BodinGällstadbygdens SOK54:36+23:0816:12
36Agneta JohanssonRydboholms SK55:34+24:0616:29
37Mats HanssonOK Alehof56:10+24:4216:40
38Sigrid VemdalMullsjö SOK56:42+25:1416:49
39Katarina AnderssonÄtrans IF56:49+25:2116:51
40Bernt KarlssonOK Reftele57:21+25:5317:01
41Anna LindeblomIK Omega58:20+26:5217:18
42Lars-Olof RönnqvistOK Löftan59:02+27:3417:31
43Hanna AnderssonFalköpings AIK OK59:57+28:2917:47
44Petter AnderssonStenungsunds OK1:00:34+29:0617:58
45Sofia SörqvistMarkbygdens OK1:01:20+29:5218:11
46Anne TuressonBredaryds SOK1:02:11+30:4318:27
47Barbro AnderssonOK Skogshjortarna1:02:13+30:4518:27
48Enid IngemarssonHestra IF1:02:27+30:5918:31
49Isabell IsidorssonOK Vivill1:02:31+31:0318:33
50Annika IsidorssonOK Vivill1:02:47+31:1918:37
51Berit JansonFalköpings AIK OK1:02:49+31:2118:38
52Emma IsidorssonOK Vivill1:03:12+31:4418:45
53Joakim ÅkessonOK Landehof1:03:58+32:3018:58
54Katarina Westin-KarlssonOK Reftele1:08:09+36:4120:13
55Fredrika ErikssonRyda SK1:09:29+38:0120:37
56Helen NilssonHärlövs IF1:10:42+39:1420:58
57Mats JonassonGäddede SK1:12:42+41:1421:34
58Maria ÅkerfeldtGäddede SK1:12:55+41:2721:38
59Sofia Claesson ÅkerfeldtElfsborg SOK1:13:49+42:2121:54
60Lizkulla PetterssonMarkbygdens OK1:35:25+1:03:5728:18
61Annika JohanssonOK Alehof1:57:20+1:25:5234:49
Johan AbrahamssonGällstadbygdens SOKej godkänd
Jonas HultinOK Löftanej start

Öppen motion 8

4 670 m, 29 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Fredrik PerssonHalmstad OK39:528:32
2Beat FlühmannOLG Wislig40:26+0:348:39
3Peter MohnOLC Kapreolo42:00+2:088:59
4Erik HanssonBredareds IF45:54+6:029:49
5Joakim DahlbergAlmby IK47:28+7:3610:09
6Bo HerderssonMarkbygdens OK49:26+9:3410:35
7Jan GranängKungälvs OK49:45+9:5310:39
8Malin SörstrandIstrums SK50:07+10:1510:43
9Oskar EklundMålilla OK51:37+11:4511:03
10Stefan SvenssonBredaryds SOK51:40+11:4811:03
11Joar TryggöTrollhättans SOK51:56+12:0411:07
12Stefan JohanssonOK Vivill53:09+13:1711:22
13Jimmy HäggFK Friskus-Varberg53:39+13:4711:29
14Stefan JohanssonBredaryds SOK55:01+15:0911:46
15Micael ElmbladBredaryds SOK55:56+16:0411:58
16Håkan SonessonFalköpings AIK OK58:35+18:4312:32
17Lina AnderssonFalköpings AIK OK59:32+19:4012:44
18Kristina HederskogJönköpings OK59:34+19:4212:45
19August AbrahamssonGällstadbygdens SOK1:00:51+20:5913:01
20Mats AronssonBromma-Vällingby SOK1:03:18+23:2613:33 Ladda ner rutt i gpx-format
21Tove HammarbergJärfälla OK1:10:55+31:0315:11
22Phil MullinsSjövalla FK1:12:48+32:5615:35
23Mats LogrenSjövalla FK1:13:13+33:2115:40
24Mikael WardOK Vivill1:17:03+37:1116:29
25Fredrik HofflanderGöteborg-Majorna OK1:19:28+39:3617:00
26Carin HomannJärfälla OK1:19:31+39:3917:01
27Claes-Håkan SvenssonOK Klyftamo1:21:04+41:1217:21
28Cathrin EricsonOK Tranan1:33:40+53:4820:03
29Christian AnderssonOK Tranan1:33:42+53:5020:03

Öppen motion 9

7 310 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Simon FriskGustavsbergs OK59:128:05
2Andreas KaverenKlubblös1:02:26+3:148:32
3Klas FriborgJönköpings OK1:02:50+3:388:35
4Tord HederskogHJS-Vansbro OK1:02:56+3:448:36
5Johan SamuelssonIK Trenne Ullared1:04:11+4:598:46
6Per NyfeldtIK Ymer1:12:18+13:069:53
7Simon EngelHässleholms OK1:15:26+16:1410:19
8Olle WindeliusFrosta OK1:17:42+18:3010:37
9Thomas GustafssonGöteborg-Majorna OK1:40:22+41:1013:43
10Lucie KomarkovaHjärnarps OL2:10:28+1:11:1617:50
Stefan GraadIF Rigorej godkänd

ÖM Trail kort

4 070 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Åsa DryseliusMarkbygdens OK43:3010:41
2Gunnel HanssonKarlskrona SOK43:34+0:0410:42

ÖM Trail lång

7 760 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Dennis GustafssonOK Njudung1:02:218:02
2Tomas PetersénOK Njudung1:03:13+0:528:08
3Anna KörleOK Landehof1:04:57+2:368:22
4Annika PeterssonBurseryds IF1:15:34+13:139:44
5Fredrik KörleOK Landehof1:22:08+19:4710:35
6Amanda MellqvistElfsborg SOK1:30:55+28:3411:42
7Jenny OlssonUlricehamns OK2:02:51+1:00:3015:49

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser