Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för MtbO, DM, Västergötland, Medel

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: MtbO, DM, Västergötland, Medel
Arrangörsorganisation: OK Mark
Datum: söndag 12 juni 2016

H21

11 170 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Henrik OlofssonOK Kompassen45:324:04
2Marcus WadellUlricehamns OK46:15+0:434:08
3Tony LarssonOK Skogsfalken48:08+2:364:18
4Martin SchagerlindTrollhättans SOK49:33+4:014:26
5Anders JanssonMölndal Outdoor IF51:06+5:344:34
6Gustav RingströmMölndal Outdoor IF58:41+13:095:15
7Stefan FalemoMölndal Outdoor IF59:01+13:295:17
8Jan EvertssonMarkbygdens OK59:49+14:175:21
9Martin RådboMölndal Outdoor IF1:01:57+16:255:32
10Klas ÅströmMölndal Outdoor IF1:03:07+17:355:39
Nils EvertssonMarkbygdens OKej start

D17-20

6 390 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Kristin HöögOK Kullingshof34:545:27
Clara JakobssonTidaholm SOK Sisuej godkänd

H16

6 390 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Elias LjungqvistTolered-Utby Ol-klubb33:025:10

H14

5 950 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lukas LarssonOK Skogshjortarna26:564:31
2Gustav OhlinOK Tranan28:23+1:274:46
3Olle ElfströmOK Orinto32:50+5:545:31
4Samuel LjungqvistTolered-Utby Ol-klubb41:24+14:286:57
5Johannes JakobssonTidaholm SOK Sisu48:49+21:538:12
6Linus BacklundTrollhättans SOK54:10+27:149:06
7Emil GranathIF Hallby SOK56:42+29:469:31

D40

7 340 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Karolina WildheimMölndal Outdoor IF44:025:59
2Susann EvertssonMarkbygdens OK44:58+0:566:07
3Annika JohanssonOK Tranan47:44+3:426:30
4Martina LindbergIK Ymer1:02:04+18:028:27
5Madeleine JohanssonOK Skogshjortarna1:07:58+23:569:15
6Helen LjungqvistTolered-Utby Ol-klubb1:11:04+27:029:40
7Martina GabrielssonTrollhättans SOK1:29:22+45:2012:10

H40

10 250 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Kenneth JohanssonOK Tranan51:144:59
2David HallbergIK Ymer53:28+2:145:12
3Henrik MelkstamLerums SOK59:26+8:125:47
4Johan GranathIF Hallby SOK59:34+8:205:48
5Mattias LjungqvistTolered-Utby Ol-klubb59:57+8:435:50
6Gary LarssonOK Skogshjortarna1:00:14+9:005:52
7Henrik SvenssonUlricehamns OK1:00:31+9:175:54
8Martin JohanssonOK Orinto1:01:56+10:426:02
9Johan AbrahamssonGällstadbygdens SOK1:12:29+21:157:04
10Erik BacklundTrollhättans SOK1:29:39+38:258:44
Johan WreebyOK Landehofej godkänd
Ulf JohanssonOK Gisleej godkänd
Martin WildheimMölndal Outdoor IFej godkänd
Max TholénOK Skogshjortarnaej godkänd

D50

6 390 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Annica TholénOK Skogshjortarna35:355:34
2Suzy LarssonOK Skogshjortarna36:31+0:565:42
3Kristin HanssonMarkbygdens OK41:38+6:036:30
4Ammi AnderssonMariestads FK46:26+10:517:15

H50

8 310 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Maths CarlssonTolered-Utby Ol-klubb46:365:36
1Magnus AasaOK Kullingshof46:365:36
3Kjell EinarssonOK Skogshjortarna46:43+0:075:37
4Ulf NyströmTrollhättans SOK49:59+3:236:00
5Anders NilssonGällstadbygdens SOK1:03:23+16:477:37
6Torbjörn SalomonsonVänersborgs SK1:03:40+17:047:39
7Bo LissLerums SOK1:04:31+17:557:45
8Mats AnderssonOK Skogshjortarna1:09:21+22:458:20
9Mats AnderssonMariestads FK1:16:16+29:409:10
10Håkan ErikssonOK Räven1:24:52+38:1610:12

H60

7 340 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sonny MyrefeltKalmar OK47:006:24
2Anders ThomassonUlricehamns OK47:07+0:076:25
3Claes-Göran LundbergUlricehamns OK53:09+6:097:14
4Jens KaminskyGöteborg-Majorna OK54:10+7:107:22
5Bertil TallkvistSkene Sim o IS55:11+8:117:31
6Göran SvenssonSkillingaryds FK1:04:27+17:278:46
Leif AhlstrandIF Hallby SOKej godkänd

Öppen motion Kort

4 070 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Katarina Rydén MarkinhuhtaGöteborgs SK29:277:14
2Magnus BlomOK Nackhe31:03+1:367:37
3Maja OttossonMölndal Outdoor IF31:33+2:067:45
4Agneta OlssonKalmar OK43:12+13:4510:36
5Filip CarlbomMölndal Outdoor IF44:29+15:0210:55
6Linus AftevikOK Gläntan52:00+22:3312:46

Öppen motion Medel

6 390 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Benjamin EdlundHestra IF30:194:44
2Robert JakobssonTidaholm SOK Sisu30:55+0:364:50
3Ronny AnderssonOK Skogshjortarna39:20+9:016:09
4Camilla VargmanMölndal Outdoor IF40:04+9:456:16
5August AbrahamssonGällstadbygdens SOK40:13+9:546:17
6Weine GustavssonSkillingaryds FK43:58+13:396:52
7Torben GustavssonSOK Träff46:36+16:177:17
8Kristina NyströmTrollhättans SOK55:28+25:098:40
9Joel HolmbergUlricehamns OK55:53+25:348:44
10Per HolmbergUlricehamns OK55:56+25:378:45
11Radka KühnelTrollhättans SK57:57+27:389:04
12Klara SäfstenMölndal Outdoor IF1:01:22+31:039:36
13Viggo VisboUlricehamns OK1:26:50+56:3113:35
14Martin VisboUlricehamns OK1:26:51+56:3213:35

Öppen motion Lång

8 310 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hans KööhlerTrollhättans SOK49:155:55
2Magnus ForsbergFK Herkules53:54+4:396:29
3Åsa OttossonMölndal Outdoor IF58:16+9:017:00
4Gunnar MarkinhuhtaGöteborgs SK1:02:13+12:587:29
5Magnus LövgrenKinnaströms SK1:03:37+14:227:39
6Fredrik GanningIK Omega1:05:30+16:157:52
7Karl-Johan OhlinOK Tranan1:17:54+28:399:22
8Björn WestlingMölndal Outdoor IF1:18:17+29:029:25
9Ingvar WelinOK Skogshjortarna1:23:32+34:1710:03
Fredrik AskMarkbygdens OKej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser