Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Motionsorientering Umeå 10 april

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Motionsorientering Umeå 10 april
Arrangörsorganisation: Umedalens IF
Datum: söndag 10 april 2016

Öppen motion 1

980 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Isac JohanssonUmeå OK11:3711:51
2Alfred DagbergUmedalens IF16:43+5:0617:03
3Love DagbergUmedalens IF20:27+8:5020:52
4Emelie DagbergUmedalens IF21:04+9:2721:29
5Erika DahlbergKlubblös27:04+15:2727:37
6Phoibe SundströmKlubblös27:38+16:0128:11
7Neo BrokersSK Björnen38:44+27:0739:31
8Lora BrokersSK Björnen41:11+29:3442:01

Öppen motion 3

2 170 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1John ValingerKlubblös15:086:58
2Alice LarssonSundsvalls OK16:00+0:527:22
3Tuva SirviöUmeå OK17:30+2:228:03
4Ernst ÅmanSundsvalls OK18:11+3:038:22
5Lova HornlidenUmedalens IF18:37+3:298:34
6Jakob EricssonUmedalens IF22:16+7:0810:15
7Love DagbergUmedalens IF28:44+13:3613:14
8Nina DagbergUmedalens IF28:45+13:3713:14
9Hugo RydbergUmeå OK30:42+15:3414:08
10Gerd BerglundHögåkers OK31:23+16:1514:27
11Adrian VidmarkUmeå OK35:10+20:0216:12

Öppen motion 5

3 100 m, 31 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Viktor holmgrenUmeå OK20:416:40
2Svante SirviöUmeå OK21:35+0:546:57
3Jesper RamebäckUmeå OK21:39+0:586:59
4Karin LarssonSundsvalls OK21:40+0:596:59
5Erik JohanssonUmeå OK22:12+1:317:09
6Ulrika ValingerUmeå OK23:23+2:427:32
7Henrik JonssonUmedalens IF26:05+5:248:24
8Oskar ÅdahlUmeå OK26:26+5:458:31
9Åke BerglundHögåkers OK26:59+6:188:42
10Mårten ErikssonUmedalens IF27:11+6:308:46
11Jakob AnderssonUmeå OK27:44+7:038:56
12Alvin HornlidenUmedalens IF27:59+7:189:01
13Torbjörn HornlidenUmedalens IF28:04+7:239:03
14Göran BerglundSundsvalls OK28:31+7:509:11
15Alva LarssonSundsvalls OK28:57+8:169:20
16Anna AhlströmLugnviks IF29:36+8:559:32
17Mats KlingvallUmeå OK29:37+8:569:33
18Chatarina KarlssonUmeå OK30:38+9:579:52
19Nora StaafjordUmeå OK32:03+11:2210:20
20Anna HelmerssonKlubblös32:21+11:4010:26
21Emmy KärrlanderUmedalens IF33:26+12:4510:47
22Sara KimUmedalens IF34:13+13:3211:02
23Thea HolmgrenUmeå OK35:23+14:4211:24
24Anna-Lena AxelssonUmeå OK35:32+14:5111:27
25Håkan ErikssonUmeå OK35:54+15:1311:34
26Hilja BerggrundUmeå OK37:11+16:3011:59
27Mattias BerggrundUmeå OK37:12+16:3112:00
28Simon LundbergUmeå OK38:30+17:4912:25
29Hardy PaulssonUmeå OK44:00+23:1914:11
30Sofia AnderssonKlubblös51:54+31:1316:44
31P-O FängmarkIFK Umeå52:08+31:2716:49

Öppen motion 8

4 260 m, 30 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Fredrik ÅhmanIFK Umeå23:225:29
2Steffen LloydUmeå OK24:27+1:055:44
3Henrik JohanssonUmeå OK25:46+2:246:02
4Emil LarssonUmeå OK26:01+2:396:06
5Karl BengtssonUmeå OK26:21+2:596:11
6Isak LundholmUmeå OK26:28+3:066:12
7Rasmus BehrenfeldtSkogis IF26:46+3:246:16
8Albin BjörnuddIFK Umeå26:49+3:276:17
9Stefan GyllenbergLugnviks IF27:06+3:446:21
10Emil HornlidenUmedalens IF29:20+5:586:53
11Janis BrokersUmeå OK29:37+6:156:57
12Ann-Sofie JohanssonUmeå OK29:47+6:256:59
13Anders HoferIFK Umeå30:01+6:397:02
14Mikael SirviöUmeå OK30:04+6:427:03
15Åsa BäckstrandUmeå OK30:20+6:587:07
16Freja VredinUmeå OK30:40+7:187:11
17Katarina JohanssonSundsvalls OK31:13+7:517:19
18Mikael YngvessonRobertsfors IK31:23+8:017:22
19Klara Hofer-MattssonIFK Umeå31:35+8:137:24
20Gunnar TigerUmeå OK31:42+8:207:26
21Anders LöfgrenUmedalens IF32:59+9:377:44
22Robert VidmarkUmeå OK33:16+9:547:48
23Mats SandewallUmeå OK33:30+10:087:51
24Jakob NilssonUmeå OK34:15+10:538:02
25Mattias KarlssonUmeå OK34:39+11:178:08
26Helena KönigssonRobertsfors IK35:14+11:528:16
27Henrik LundbergUmeå OK35:58+12:368:26
28Sara HornlidenUmedalens IF36:30+13:088:34
29Erik KärrlanderUmedalens IF38:24+15:029:00
30Ove PerssonTelia IF39:28+16:069:15

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser