Officiell resultatlista för Falkdrevet

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Falkdrevet
Arrangörsorganisation: OK Skogsfalken
Datum: söndag 8 oktober 2017

D21

3 810 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ebba BerglinKarlskrona SOK34:289:02
2Hanne FoghFSK Orientering41:14+6:4610:49
3Eva GustafssonVäxjö OK41:18+6:5010:50
4Marie BerglinKarlskrona SOK43:14+8:4611:20
5Linnea GustafssonOK Gynge54:14+19:4614:14
Evelina EkelundMalmö OKej start

H21

4 560 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Håkan GunnarssonFK Göingarna33:017:14
2Thomas JohannessonRonneby OK35:07+2:067:42
3Gabriel BengtssonStigmännen Karlshamns OK35:50+2:497:51
4Johan EngströmOK Orion37:17+4:168:10
5Rasmus SvenssonVärend GN OL40:50+7:498:57
6Albin AnderssonVäxjö OK43:51+10:509:36
7Allan SøgaardOK Roskilde45:24+12:239:57
8Per Arne EvaldssonOK Gynge54:41+21:4011:59
Torgny LindströmRonneby OKej start

D16

3 620 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elin EmilssonOK Skogsfalken34:499:37
2Ella SöderbergOK Skogsfalken35:51+1:029:54
3Johanna NilssonFK Göingarna36:20+1:3110:02
4Hilma HolmströmHärlövs IF39:36+4:4710:56
5Nellie NilssonOK Orion40:56+6:0711:18
6Nelli OlvegårdFK Göingarna41:43+6:5411:31
Hanna RingRonneby OKej godkänd

H16

3 620 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Arvid KronmarKarlskrona SOK26:187:15
2Axel OrrhedeHelsingborgs SOK26:45+0:277:23
3Jacob MobergHelsingborgs SOK29:05+2:478:02
4Simon GiselssonRonneby OK30:22+4:048:23
5Carl ÅsLunds OK31:05+4:478:35
6Patrick SøgaardOK Roskilde50:15+23:5713:52

D14

3 070 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emma EmilssonOK Skogsfalken26:308:37
2Alice OlvegårdFK Göingarna31:40+5:1010:18
3Sandra WiduchKarlskrona SOK35:33+9:0311:34
Viola HolmströmHärlövs IFej godkänd
Lisa SwartzOK Orionej start
Anna ViktorssonOK Skogsfalkenej start

H14

3 070 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Edvin SelinFK Göingarna24:167:54
2Linus VernströmRonneby OK25:28+1:128:17
3Emil ViktorssonOK Skogsfalken34:50+10:3411:20
4Erik ErikssonOK Skogsfalken38:05+13:4912:24
5Erik JönssonStigmännen Karlshamns OK39:30+15:1412:51
6Rasmus EjermarkTorsås OK46:12+21:5615:02

H14 Kort

2 290 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Christopher SøgaardOK Roskilde34:5915:16

D12

2 290 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tuva SelinFK Göingarna19:398:34
2Hedda SvenssonOK Orion21:11+1:329:15
3Lova KronmarKarlskrona SOK22:09+2:309:40
4Elin SaleskogRonneby OK23:30+3:5110:15
5Matilda Ekengren KarlssonTorsås OK24:13+4:3410:34
6Teresa SøndergaardOK Roskilde26:33+6:5411:35
7Agnes OlssonOK Skogsfalken31:01+11:2213:32
8Alexia WaldschmidtStigmännen Karlshamns OK47:22+27:4320:41

H12

2 290 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Wilmer SelinFK Göingarna17:387:42
2Svante SelinFK Göingarna19:16+1:388:24
3Nils SwartzOK Orion19:27+1:498:29
4Axel BrattOK Orion19:49+2:118:39
5Wille VernströmRonneby OK21:18+3:409:18
6Vilmer LindströmOK Skogsfalken21:24+3:469:20
7Axel KjellvågOK Skogsfalken24:48+7:1010:49
8Casper PegardOK Gynge32:27+14:4914:10
Emil RingRonneby OKej godkänd
Viktor WerkströmStigmännen Karlshamns OKej start
Carl GlivesonRonneby OKej start

D10

2 000 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Matilda SöderbergOK Skogsfalken13:376:48
2Inez OlssonOK Skogsfalken16:45+3:088:22
3Elin NilssonKarlskrona SOK20:15+6:3810:07

H10

2 000 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Albin EmilssonOK Skogsfalken12:016:00
2Carl-Johan OlvegårdFK Göingarna12:42+0:416:21
3Elias KronmarKarlskrona SOK14:53+2:527:26
4Olof OlssonOK Skogsfalken17:32+5:318:46
5Eric KjellvågOK Skogsfalken20:12+8:1110:06
6Johan JönssonStigmännen Karlshamns OK20:57+8:5610:28
7Erik KarlssonOK Skogsfalken21:21+9:2010:40
8Joar AnderssonVäxjö OK30:12+18:1115:06
9Olle SaleskogRonneby OK33:00+20:5916:30
Olle HåkanssonRonneby OKej start

D35

3 670 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Katarina LenanderVäxjö OK38:3710:31
2Karin LindqvistStigmännen Karlshamns OK41:26+2:4911:17
3Eva PerssonVäxjö OK41:37+3:0011:20
4Camilla SelinFK Göingarna43:29+4:5211:50
5Angelica BrandqvistTibro OK45:19+6:4212:20
6Christina OlssonSkåneslättens OL46:55+8:1812:47
7Maria PeterssonHalmstad OK49:07+10:3013:22
8Kerstin OlvegårdFK Göingarna57:52+19:1515:46

H35

4 150 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jesper HåkanssonFK Göingarna31:537:40
2Ola MarkholmSkåneslättens OL38:53+7:009:22
3Linus MalmstenMalmö OK43:08+11:1510:23
4Tobias SvenssonFK Finn43:32+11:3910:29
5Erik ÅsLunds OK46:01+14:0811:05

D45

3 180 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Marie MarkholmSkåneslättens OL30:479:40
2Carina GustafssonOK Gynge36:48+6:0111:34
3Christina SternerTockarps IK38:51+8:0412:13
4Ingrid JohanssonLaholms IF OK41:29+10:4213:02
5Karin JägrydSkåneslättens OL41:49+11:0213:08
6Ann-Sofie BrinkMarkaryds FK43:43+12:5613:44
7Christin OlssonOK Gynge46:48+16:0114:43
8Kerstin DahlHärlövs IF50:43+19:5615:56
9Marita FilipssonMarkaryds FK55:29+24:4217:26
10Linda ØstbergOK Roskilde1:10:49+40:0222:16
Annica RosengrenOK Orionej start
Maria ModigOK Pan-Kristianstadej start

H45

3 810 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anders SelinFK Göingarna32:028:24
2Niklas EdvardssonHästveda OK33:33+1:318:48
3Anders JägrydSkåneslättens OL34:08+2:068:57
4Tomas KarlssonKexholms SK34:16+2:148:59
5Jens LindströmTibro OK37:48+5:469:55
6Martin JohanssonHalmstad OK38:36+6:3410:07
7Jonas SvenssonOK Orion38:46+6:4410:10
8Magnus PorleVäxjö OK38:59+6:5710:13
9Per JohanssonOK Reftele39:05+7:0310:15
10Björn KarlssonKexholms SK43:38+11:3611:27
11Torgny HolmströmHärlövs IF47:49+15:4712:33
12Lars DahlHärlövs IF49:55+17:5313:06
13Claes OlvegårdFK Göingarna50:45+18:4313:19
14Jørgen KroghOK Roskilde51:29+19:2713:30
15Mats PeterssonStigmännen Karlshamns OK54:34+22:3214:19
16Jakob SøndergaardOK Roskilde59:50+27:4815:42
16Mads Nordahl SvendsenOK Roskilde59:50+27:4815:42
18Per-Ola MelanderStigmännen Karlshamns OK1:07:11+35:0917:38
Martin ØstbergOK Roskildeej godkänd
Peter EkdahlEmmaboda Verda OKej godkänd

D55

2 850 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ann-Christin Nero ForsmanRonneby OK26:419:21
2Lollo NybergOK Kontinent27:07+0:269:30
3Hanne Möller JensenOK Roskilde35:04+8:2312:18
4Birgitta NilssonStigmännen Karlshamns OK36:10+9:2912:41
5Eva PetterssonVäxjö OK37:10+10:2913:02
6Inger FrickFK Göingarna37:46+11:0513:15
7Ann ÖhlinStigmännen Karlshamns OK41:55+15:1414:42
8Eva TollsternVäxjö AIS46:04+19:2316:09
9Berit RuneforsVäxjö OK48:14+21:3316:55
10Jette KreibergOK Roskilde56:00+29:1919:38
Marianne ThorssonIK Trenne Ullaredej godkänd
Lena SwartzOK Orionej start
Bente KällVäxjö OKej start

H55

3 670 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Stefan OlofssonOK Gisle30:568:25
2Bengt LarssonFK Göingarna31:10+0:148:29
3Jan-Ola KarlssonOK Njudung35:04+4:089:33
4Ingemar MånssonRonneby OK36:00+5:049:48
5Ola SvenssonOK Orion37:01+6:0510:05
6Per-Ivan EngströmOK Orion37:48+6:5210:17
7Jan WahlströmSnättringe SK38:23+7:2710:27
8Stellan MartinssonOK Tyringe39:15+8:1910:41
9Elis BengtssonOK Norrvirdarna39:27+8:3110:44
10Thommy BergmanStigmännen Karlshamns OK40:35+9:3911:03
11Per NilssonStigmännen Karlshamns OK40:46+9:5011:06
12Jan KarlssonVäxjö OK40:56+10:0011:09
13Sverker ErikssonOK Gynge41:04+10:0811:11
14Bo SalomonsonKalmar OK41:53+10:5711:24
15Lennart SohlinOK Orion43:30+12:3411:51
16Benjamin ViebkeMalmö OK45:02+14:0612:16
17Bo PeterssonLessebo OK48:26+17:3013:11
18Michael Leth JessOK Roskilde54:29+23:3314:50
19Lars OlsenOK Roskilde1:02:07+31:1116:55
Jan FrederiksenOK Roskildeej start
Roger ThörnOK Vilse 87ej start
Mogens Hald KristensenOK Roskildeej start

D65

2 850 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Inge JørgensenOK Roskilde30:1210:35
2Monica PåhlstorpEmmaboda Verda OK33:17+3:0511:40
3Kerstin HjalmarssonEmmaboda Verda OK35:51+5:3912:34 Ladda ner rutt i gpx-format
4Bigge BengtssonStigmännen Karlshamns OK35:57+5:4512:36
5Gunnel MånssonOK Vilse 8736:49+6:3712:55
6Ulla LingJönköpings OK38:35+8:2313:32
7Bodil RuterOK Älme39:14+9:0213:45
8Ann-Helen LinnersjöOK Orion39:45+9:3313:56
9Gun-Britt FranssonEmmaboda Verda OK41:37+11:2514:36
10Margareta LarssonOK Njudung42:50+12:3815:01
11Marie-Louise KarlssonNybro OK44:11+13:5915:30
12Ulla-Britt KarlssonVäxjö OK46:10+15:5816:11
13Ann-Mari PerssonVäxjö OK46:24+16:1216:16
14Eva EskilssonHässleholms OK46:39+16:2716:22
15Ane VeierskovOK Roskilde46:54+16:4216:27
16Ulla HåkanssonOK Gynge47:49+17:3716:46
17Berit ByströmOK Virdarna48:53+18:4117:09
18Solbritt GustafssonOK Virdarna50:43+20:3117:47
19Barbro NilssonAlvesta SOK51:16+21:0417:59
20Margareta WikströmVäxjö AIS54:31+24:1919:07
21Eva ArvidssonAlvesta SOK55:46+25:3419:34
22Harriet KarlssonTorsås OK58:53+28:4120:39
23Siv EkelöfVärend GN OL1:02:48+32:3622:02
24Berit NilssonOK Älme1:03:21+33:0922:13
Anna-Lisa HanssonOK Pan-Kristianstadej start

H65

3 180 m, 45 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ronny HjalmarssonEmmaboda Verda OK28:529:04 Ladda ner rutt i gpx-format
2Leif SandgrenFrosta OK30:45+1:539:40
3Nils KarlssonVäxjö AIS31:00+2:089:44
4Björn PalmLessebo OK31:23+2:319:52
5Krister NilssonVäxjö OK31:37+2:459:56
6Tommy OlssonKarlskrona SOK32:46+3:5410:18
7Göran JohnssonSkåneslättens OL32:56+4:0410:21
8Janne BrunstedtOK Roskilde33:05+4:1310:24
9Lennart SmedenmarkRonneby OK33:44+4:5210:36
10Willie OlssonRävetofta OK34:00+5:0810:41
11Kenneth FagerKarlskrona SOK34:22+5:3010:48
12Nils-Arne HåkanssonStigmännen Karlshamns OK34:26+5:3410:49
13Lars PerssonOK Kompassen35:06+6:1411:02
14Owe NilssonStigmännen Karlshamns OK35:24+6:3211:07
15Lennart AnderssonOK Orion36:15+7:2311:23
16Lennart GustafssonJönköpings OK36:58+8:0611:37
17Håkan NilssonMalmö OK37:02+8:1011:38
18John TripaxOK Roskilde38:20+9:2812:03
19Roger BergvikVäxjö OK38:38+9:4612:08
20Gert OlssonSkåneslättens OL39:00+10:0812:15
21Jan KarlssonOK Virdarna39:23+10:3112:23
22Hans GottfridssonTorsås OK39:28+10:3612:24
23Ingemar AnderssonOK Orion39:47+10:5512:30
24Stefan G LarssonOK Njudung39:52+11:0012:32
25Kent EkdahlEmmaboda Verda OK39:57+11:0512:33
26Jörgen NilssonRonneby OK40:28+11:3612:43
27Benkt AnderssonFrosta OK40:54+12:0212:51
28Göran SvenssonFK Finn41:15+12:2312:58
29Lars JohanssonMalmö OK41:17+12:2512:58
30Tommy PerssonVäxjö OK41:31+12:3913:03
31Bengt AspvallRonneby OK41:59+13:0713:12
32Erling SamuelssonOK Vilse 8743:32+14:4013:41
33Lars-Gunnar BengtssonStigmännen Karlshamns OK43:43+14:5113:44
34Jörgen FranssonEmmaboda Verda OK44:11+15:1913:53
35Lars-Åke ÅbergKalmar OK45:19+16:2714:15
36Ole  SvendsenOK Roskilde45:29+16:3714:18
37Bill SchölinTockarps IK45:51+16:5914:25
38Sven RuterOK Älme46:28+17:3614:36
39Christer GrönbladHärlövs IF47:26+18:3414:54
40Nils-Erik BondessonFrosta OK48:11+19:1915:09
41Göran KarlssonLessebo OK53:52+25:0016:56
42Göte GustafssonEmmaboda Verda OK58:44+29:5218:28
43Waste ByströmOK Virdarna59:28+30:3618:42
Gerth SällströmLessebo OKej godkänd
Yngve MagnussonOK Orionej godkänd Ladda ner rutt i gpx-format
Karsten RichardtKøge OKej start
Bengt ElmerssonOK Norrvirdarnaej start
Lars HenrikssonOK Älmeej start
Anders GärderudIFK Lidingö SOKej start

D75

2 640 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Birgitta OlssonRonneby OK31:4812:02
2Elsa SvenssonOK Vilse 8742:00+10:1215:54
3Kerstin HenmyrOK Vilse 8742:02+10:1415:55
4Inga-Lill WikingssonStigmännen Karlshamns OK42:35+10:4716:07
5Gunilla GrönbladHärlövs IF58:41+26:5322:13
6MariAnn SvenssonVäxjö AIS1:01:38+29:5023:20
Ann-Charlotte JensenHässleholms OKej godkänd

H75

2 850 m, 30 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anders BuhréNybro OK25:529:04
2Kjell MånssonKarlskrona SOK28:01+2:099:49
3Björn LinnersjöOK Orion30:00+4:0810:31
4Göran AnderssonStigmännen Karlshamns OK30:29+4:3710:41
5Åke EkstrandHärlövs IF32:12+6:2011:17
5Kurt BergstrandLessebo OK32:12+6:2011:17
7Erland LingJönköpings OK33:39+7:4711:48
8Erling EkelöfVärend GN OL33:48+7:5611:51
9Raimo SalminenOK Pan-Kristianstad33:52+8:0011:52
10Krister SandbladVäxjö OK34:57+9:0512:15
11Hagbert PerssonVäxjö OK34:59+9:0712:16
12Sivert AxelssonKalmar OK35:00+9:0812:16
13Sven-Åke GranquistHästveda OK35:40+9:4812:30
14Anders CarlssonSkåneslättens OL35:44+9:5212:32
15Peter DahlstedtOK Pan-Kristianstad37:50+11:5813:16
16Bertil OttossonFK Göingarna39:09+13:1713:44
17Stig KarlssonTorsås OK39:44+13:5213:56
18Hubert HugossonOK Gynge40:36+14:4414:14
19Nils-Åke NilssonHärlövs IF40:49+14:5714:19
20Stig KarlssonLessebo OK41:43+15:5114:38
21Leif SjögrenOK Orion43:17+17:2515:11
22Peo BengtssonOK Pan-Kristianstad43:21+17:2915:12
23Torgny JonssonVäxjö AIS43:29+17:3715:15
24Kenneth LindborgHässleholms OK45:10+19:1815:50
25Roland EkelöfStigmännen Karlshamns OK48:19+22:2716:57
26Johan JanssonVäxjö OK49:28+23:3617:21
27Gillis AlmVäxjö OK50:56+25:0417:52
28Göran ThourVärend GN OL54:19+28:2719:03
29Inge ÅkessonStigmännen Karlshamns OK1:02:07+36:1521:47
30Ragnar OlssonRonneby OK1:03:44+37:5222:21
Lars PerssonVäsby OKej start

H85

2 640 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sven SvenssonKarlskrona SOK1:11:3827:08

Inskolning

1 660 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Olle SchybergOK Skogsfalken18:1310:58
2Emil EreltOK Norrvirdarna19:48+1:3511:55
3Herman SchybergOK Skogsfalken23:00+4:4713:51
4Alma FaxénVäxjö OK28:34+10:2117:12
5Sophie WiduchKarlskrona SOK30:45+12:3218:31

U1

1 840 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Oskar SöderbergOK Skogsfalken14:197:46
2Alma EreltOK Norrvirdarna15:28+1:098:24
3Viola OlssonOK Skogsfalken16:37+2:189:01
4Ebba AnderssonAlvesta SOK18:17+3:589:56
5Albin SöderbergOK Skogsfalken19:21+5:0210:30
6Inez KjellvågOK Skogsfalken19:49+5:3010:46
7Franka SøndergaardOK Roskilde20:12+5:5310:58
8Fifi PegardOK Gynge21:16+6:5711:33
9Rasmus NilssonOK Gynge22:19+8:0012:07
10Erik WaldschmidtStigmännen Karlshamns OK23:55+9:3612:59
11Kimberly WaldschmidtStigmännen Karlshamns OK34:36+20:1718:48

U2

2 290 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ebba NilssonOK Gynge21:449:29
2Frida Weigelt SvendsenOK Roskilde22:42+0:589:54
3Malin NilssonFK Göingarna35:30+13:4615:30
4Anton FaxénVäxjö OK36:07+14:2315:46

Öppen motion 1

2 290 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sviatlana PInchukKlubblös43:0618:49

Öppen motion 3

2 290 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ulf NilssonOK Skogsfalken20:389:00
2Anders SaleskogRonneby OK21:30+0:529:23
3Bengt AnderssonAlvesta SOK23:44+3:0610:21
4Petra ErikssonOK Gynge28:16+7:3812:20
5Sandra Olsson LindquistStigmännen Karlshamns OK28:54+8:1612:37
6Clara SvenssonLaholms IF OK30:35+9:5713:21
7Christer SvenssonRonneby OK31:21+10:4313:41
8Bo JönssonStigmännen Karlshamns OK32:20+11:4214:07
9Britt AxelssonNybro OK33:52+13:1414:47
10Anna-Lena SöderbergOK Gynge37:28+16:5016:21
11Selma LeopoldOK Orion39:19+18:4117:10
12Erik LeopoldOK Orion39:28+18:5017:14
13Anders LeopoldOK Orion39:29+18:5117:14
14Ingrid NilssonVäxjö OK44:09+23:3119:16
15Maria BerglundOK Vilse 8744:16+23:3819:19
16Asta NilssonHärlövs IF57:38+37:0025:10
17Sarah EjermarkTorsås OK1:02:31+41:5327:17
18Sölvi BjörsvikFK Göingarna1:09:23+48:4530:17
Nora AnderssonOK Norrvirdarnaej godkänd
Cecilia NilssonKarlskrona SOKej godkänd
Niclas LindblomStigmännen Karlshamns OKej godkänd

Öppen motion 5

3 660 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Victor JensenOK Kontinent36:4010:01
2Magnus KronmarKarlskrona SOK38:33+1:5310:31
3Håkan ForsmanRonneby OK39:56+3:1610:54
4Linda IngemarssonKarlskrona SOK40:06+3:2610:57
5Anna MattssonOK Norrvirdarna43:05+6:2511:46
6Jan-Olof EngströmVäxjö OK47:41+11:0113:01
7Clas NilssonKarlskrona SOK48:44+12:0413:18
8Oscar SchybergOK Skogsfalken51:07+14:2713:57
9Anna-Maria LarssonStigmännen Karlshamns OK55:22+18:4215:07
10Svante LorentzsonStigmännen Karlshamns OK55:32+18:5215:10
11Fredrik EreltOK Norrvirdarna1:02:40+26:0017:07
12Jennie SaleskogRonneby OK1:05:12+28:3217:48
13Gitte Krogh MadsenOK Roskilde1:17:14+40:3421:06
14Julia KarlssonOK Skogsfalken1:34:10+57:3025:43
Marko  TorkkeliLessebo OKej godkänd
Håkan NybergOK Kontinentej godkänd

Öppen motion 7

2 850 m, 27 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1William LindblomStigmännen Karlshamns OK28:3010:00
2Göran LassingKlubblös31:50+3:2011:10
3Per PegardOK Gynge31:59+3:2911:13
4Viveka LassingKlubblös32:47+4:1711:30
5Christian LindblomStigmännen Karlshamns OK34:34+6:0412:07
6Ola WinqvistFK Göingarna34:41+6:1112:10
7Semona NilssonOK Orion35:17+6:4712:22
8Åke ÖstberghKarlskrona SOK36:29+7:5912:48
9Lennart BohmanKarlskrona SOK36:42+8:1212:52
10Conny BerggrenVäxjö AIS36:44+8:1412:53
11Lena NorrmanIS Kullen36:57+8:2712:57
12Barbro MartinssonOK Tyringe38:00+9:3013:20
13Lennart MartinssonOK Tyringe38:21+9:5113:27
14Per BrattRonneby OK39:56+11:2614:00
15Magnus NyrellAlvesta SOK40:02+11:3214:02
16Jan PåhlstorpEmmaboda Verda OK41:41+13:1114:37
17Ingalill NilssonStigmännen Karlshamns OK41:53+13:2314:41
18Hasse AxelssonStigmännen Karlshamns OK44:17+15:4715:32
19Fredy SchwyterOK Gynge45:17+16:4715:53
20Eivor MagnussonOK Pan-Kristianstad47:11+18:4116:33
21Torgny ÅstedtHärlövs IF47:53+19:2316:48
22Kenneth ArvidssonAlvesta SOK52:32+24:0218:25
23Kerstin ÅstedtHärlövs IF57:13+28:4320:04
24Lillemor BlomqvistOK Vilse 8759:27+30:5720:51
25Jan EmanderStigmännen Karlshamns OK59:44+31:1420:57
26Siw BlomqvistOK Vilse 871:07:34+39:0423:42
27MariAnne MånssonRonneby OK1:20:30+52:0028:14

Öppen motion 8

4 560 m, 26 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Philip PerssonOK Orion30:386:43
2Moltas ViebkeMalmö OK36:34+5:568:01
3Elias AnderssonOK Norrvirdarna43:23+12:459:30
4Jonas AnderssonOK Norrvirdarna47:34+16:5610:25
5Måns FaxénVäxjö OK47:40+17:0210:27
6Anders NilssonOK Orion49:57+19:1910:57
7Mikael WahlbomOK Orion50:14+19:3611:00
8Peter WirenstedtRonneby OK50:33+19:5511:05
9Göran FastOK Pan-Kristianstad55:37+24:5912:11
10Roger NilssonLaholms IF OK59:46+29:0813:06
11Johan JacobssonOK Orion1:00:08+29:3013:11
12Annika EmanderStigmännen Karlshamns OK1:00:43+30:0513:18
13Jan JohanssonSkåneslättens OL1:02:04+31:2613:36
14Magnus JohanssonFörsvarsmakten1:03:33+32:5513:56
15Ingrid LarssonFK Göingarna1:03:44+33:0613:58
16Daniel AxelssonMålilla OK1:07:41+37:0314:50
16Kim FolanderFSK Orientering1:07:41+37:0314:50
18Jörgen GöranssonFK Göingarna1:10:03+39:2515:21
19Jens FrandsenOK Sorø1:15:40+45:0216:35
20Anne Bloch FrandsenOK Sorø1:22:57+52:1918:11
21Sven TörnkvistTormestorps IF1:27:14+56:3619:07
22Henrik BoesenOK Roskilde1:34:08+1:03:3020:38
23Monika LydinOK Kontinent1:39:01+1:08:2321:42
24Jytte HougaardOK Roskilde1:44:11+1:13:3322:50
Katarina FastOK Pan-Kristianstadej godkänd
Gunilla GustafssonOK Orionej godkänd
Alexey AfanasyevEj klubbanslutenej start
Albert MingaleevEj klubbanslutenej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser