Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Gnestatrippeln, medel

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Gnestatrippeln, medel
Arrangörsorganisation: OK Klemmingen
Datum: måndag 1 maj 2017

D21

3 490 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Karolin OhlssonJärla Orientering22:106:21
2Rebecka HeinrupTullinge SK24:59+2:497:09
3Johanna LönnkvistTullinge SK26:44+4:347:39
4Sanna SkoogKils OK27:33+5:237:53
5Therese KlintbergLinköpings OK27:35+5:257:54
6Anna Dahlgren-RosénJärla Orientering27:36+5:267:54
7Anna-Stina PåledalOK Roxen28:09+5:598:03
8Gabriella GustafssonIK Hakarpspojkarna28:55+6:458:17
9Terese HerlinAttunda OK31:03+8:538:53
10Rebecka HylanderNyköpings OK31:26+9:169:00
11Sofie OhlssonSödertälje-Nykvarn OF32:41+10:319:21
12Linnéa GustafssonOK Hällen34:09+11:599:47
13Sanna GustavssonLinköpings OK37:38+15:2810:46
14Erica BlythAttunda OK38:50+16:4011:07
15Kristin HylanderNyköpings OK53:44+31:3415:23
Galina RibediucHellas Orienteringej start
Frida JunegardTullinge SKej start
Sandra Karlsson BierfeldtÄrla IFej start
Anna BirkestålKöping-Kolsva OKej start

H21

4 550 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kent OhlssonSödertälje-Nykvarn OF25:435:39
2Oscar VångellÄrla IF27:44+2:016:05
3Ludvig ErikssonKils OK28:30+2:476:15
4Pål SkogtjärnSödertälje-Nykvarn OF28:59+3:166:22
5Martin JanssonOK Rodhen31:40+5:576:57
6Felix Lindell ÖhmanOK Måsen33:54+8:117:27
7Lukas GustavssonLinköpings OK35:04+9:217:42
8Ulf HylanderNyköpings OK35:32+9:497:48
9Albin LarssonKatrineholms OK35:58+10:157:54
10Zdenek LiscinskyTullinge SK36:49+11:068:05
11Aleksandr ManoilovJärfälla OK37:30+11:478:14
12Henrik LundgrenCentrum OK45:39+19:5610:01
13Christofher RamströmSträngnäs-Malmby OL1:00:17+34:3413:14
William NilssonNyköpings OKutgått
Martin ŠmelíkHellas Orienteringej start
Leonas MockunasHellas Orienteringej start

D20

3 280 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ebba LeicktTullinge SK38:5211:50

H20

3 490 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Joakim SkärlénHaninge SOK26:217:33
2Johan RydingÄrla IF30:14+3:538:39
3Alexander GarinSträngnäs-Malmby OL38:36+12:1511:03

H18

3 490 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Henrik WillamoSödertälje-Nykvarn OF32:389:21
2Martin SkärlénHaninge SOK33:02+0:249:27
3Pontus BierfeldtÄrla IF35:11+2:3310:04
4Christoffer AhlsénSödertälje-Nykvarn OF36:39+4:0110:30

D16

3 520 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Wilma LarssonOK Tor36:4710:26
2Hillevie SvärdSträngnäs-Malmby OL37:03+0:1610:31
3Lovisa TunessonSkogspojkarnas OK39:32+2:4511:13
4Josefine JonssonOK Tor41:50+5:0311:53
5Ingrid OlssonOK Tor43:20+6:3312:18
Malin BierfeldtÄrla IFej godkänd
Nadja Dixon KassmanNyköpings OKej start
Katja LeicktTullinge SKej start
Agnes OlssonOK Torej start

H16

3 520 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Albin FalkNyköpings OK24:136:52
2Isak AnängenNyköpings OK27:19+3:067:45
3Casper HedarOK Tor28:32+4:198:06
4Tobias SjöstedtOK Måsen32:28+8:159:13
5Joel MagnussonOK Tor35:08+10:559:58
6Linus AlbinssonIFK Enskede38:49+14:3611:01
7Ola EklundKatrineholms OK46:24+22:1113:10
8Christopher AnderssonVingåkers OK47:27+23:1413:28
9Emil JanssonVingåkers OK50:19+26:0614:17
10Andreas BorängSnättringe SK52:33+28:2014:55

D16 Kort

2 950 m, 0 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Tindra EkholmOK Måsenej start

D14

2 950 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Smilla MogensenOK Ravinen25:128:32
2Tindra JonssonSkarpnäcks OL28:35+3:239:41
3Katja GustafssonTrosabygdens OK30:00+4:4810:10
4Caroline GuttkeNyköpings OK30:12+5:0010:14
5Emma WesterlundNyköpings OK31:04+5:5210:31
6Wilma LeicktTullinge SK32:38+7:2611:03
7Felicia Von LindernÅkers IF38:56+13:4413:11
8Miranda FredrikssonNyköpings OK39:54+14:4213:31
9Märta SödervallTullinge SK41:44+16:3214:08
10Lena PerssonTullinge SK46:03+20:5115:36
11Alma GauffinSödertälje-Nykvarn OF49:28+24:1616:46
12Amanda JanssonOK Klemmingen52:58+27:4617:57
Meja AleniusNyköpings OKej start

H14

2 950 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Edvin HellstenNyköpings OK22:277:36
2Johan FochsenWaxholms OK22:38+0:117:40
3Hugo KindbornOK Hällen24:09+1:428:11
4Valter FredrikssonTjalve IF Norrköping26:03+3:368:49
5Kasper LagerströmNyköpings OK27:57+5:309:28
6Axel LindgrenNyköpings OK29:48+7:2110:06
7Andreas HolmqvistNyköpings OK34:06+11:3911:33
8Wilhelm BergmanTullinge SK35:20+12:5311:58
9Sven SjöqvistOK Måsen38:34+16:0713:04
10Pablo MagnussonOK Tor41:30+19:0314:04
11Linus SandströmNyköpings OK45:56+23:2915:34
12Alexander AhlsénSödertälje-Nykvarn OF46:05+23:3815:37
13Erik FranklingIFK Lidingö SOK1:11:44+49:1724:18
Zeb SvenssonOK Tjärnenej godkänd
Oscar EkenborgNyköpings OKej godkänd

D14 Kort

2 400 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Vendela RundströmOK Ravinen23:389:50
2Lisa EdénSödertälje-Nykvarn OF27:42+4:0411:32

H14 Kort

2 400 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Rasmus PåledalOK Roxen20:458:38
2Erik RoslundÅkers IF24:48+4:0310:20
3Isak SöderblomNyköpings OK43:02+22:1717:55
Valle SehlerOK Kolmårdenutgått

D12

2 400 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ellen TrofastTjällmo-Godegårds OK21:138:50
2Sofia TunessonSkogspojkarnas OK21:17+0:048:52
3Filippa GuttkeNyköpings OK21:21+0:088:53
4Cajsa AleniusNyköpings OK21:37+0:249:00
5Hanna AnängenNyköpings OK21:54+0:419:07
6Elvira BjörnbergVästerås SOK23:10+1:579:39
7Emilia BergmanTullinge SK24:08+2:5510:03
8Kajsa WallinSträngnäs-Malmby OL26:04+4:5110:51
9Tuva HolmströmOK Ravinen26:14+5:0110:55
10Lina Von LindernÅkers IF27:42+6:2911:32
11Klara JunegardTullinge SK28:27+7:1411:51
12Vinja ChrislanTrosabygdens OK32:20+11:0713:28
13Agnes SkogVingåkers OK36:45+15:3215:18
14Matilda MarjakajSödertälje-Nykvarn OF37:26+16:1315:35
Tilda LarssonOK Klemmingenej godkänd
Malva Habana LindénOK Klemmingenej godkänd

H12

2 400 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jacob PåledalOK Roxen17:417:22
2Jens FochsenWaxholms OK17:45+0:047:23
3Casper KarlssonOK Tor18:22+0:417:39
4Emil ClashammarNyköpings OK18:36+0:557:45
5Niklas ErlandssonOK Södertörn19:08+1:277:58
6Arvid MyrbergerTullinge SK19:57+2:168:18
7Wilhelm TengrothOK Måsen21:32+3:518:58
8Victor JacobsenOK Måsen22:31+4:509:22
9William AnderssonOK Måsen24:22+6:4110:09
10Anders PeterssonNyköpings OK24:23+6:4210:09
11Rasmus HedarOK Tor25:49+8:0810:45
11August EkingeOK Motala25:49+8:0810:45
13Rasmus ÖbergOK Hällen25:50+8:0910:45
14Emanuel ErikssonNyköpings OK26:21+8:4010:58
15Albin StenssonNyköpings OK26:51+9:1011:11
16Axel TrofastTullinge SK28:16+10:3511:46
17Jonathan AnderssonVingåkers OK30:19+12:3812:37
18Melker KronqvistOK Klemmingen41:08+23:2717:08
19Pål SödervallTullinge SK48:53+31:1220:22
Hannes MogensenOK Ravinenej start
Sebastian SjöqvistOK Måsenej start

D12 Kort

1 930 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elsa JohanssonOK Måsen30:1015:37

H12 Kort

1 930 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hampus HolmgrenOK Måsen21:2911:07
2Gustav LübckeOK Ravinen22:56+1:2711:52
3Oskar RoslundÅkers IF26:33+5:0413:45

D10

1 930 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anna FranklingIFK Lidingö SOK19:139:57
2Fanny BergmanTullinge SK22:33+3:2011:41
3Emma LindgrenNAIS Orienteringsklubb25:43+6:3013:19
4Viola HolmströmOK Ravinen30:44+11:3115:55
5Maja GustafssonOK Måsen31:14+12:0116:10
6Klara BjällhageOK Tor36:25+17:1218:52
7Nike RinaldoOK Tor43:11+23:5822:22
Alma WesselLänna IFej godkänd
Saga SehlerOK Kolmårdenej godkänd
Miriam GustafssonTrosabygdens OKej start

H10

1 930 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Valle LarssonIF Thor12:316:29
2Petter FochsenWaxholms OK14:07+1:367:18
3Arvid TrofastTjällmo-Godegårds OK14:42+2:117:36
4Sixten WallinSträngnäs-Malmby OL16:11+3:408:23
5Gustav MyrbergerTullinge SK16:29+3:588:32
6Kalle LindelöfSträngnäs-Malmby OL17:09+4:388:53
7Ruben ArenanderSkarpnäcks OL17:29+4:589:03
8Oscar LennellSträngnäs-Malmby OL19:10+6:399:55
9Ted LagerströmAttunda OK20:12+7:4110:27
10August JacobsenOK Måsen20:44+8:1310:44
11Teodor JonssonSkarpnäcks OL20:57+8:2610:51
12Arvid RundströmOK Ravinen21:43+9:1211:15
13Valdemar HamiltonNyköpings OK21:55+9:2411:21
14Gabriel GöranssonOK Måsen32:00+19:2916:34
15Alfred WesselLänna IF41:32+29:0121:31
16Wilmer HagrotTäby OK43:54+31:2322:44
17Casper Andersson CarlénOK Måsen50:00+37:2925:54
18Gustav JohnssonOK Måsen51:04+38:3326:27
Erik EkbergOK Måsenutgått

D35

3 490 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elin PetterssonVingåkers OK51:1314:40
2Helena LindgrenNAIS Orienteringsklubb52:57+1:4415:10

H35

4 550 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Allan MogensenOK Ravinen31:006:48
2Erik HellstenNyköpings OK41:01+10:019:00
3Henrik SjögrenHaninge SOK50:18+19:1811:03
4Christian BjörkmanÅkers IF51:21+20:2111:17
5Mattias HenrikssonCentrum OK57:53+26:5312:43

D40

3 280 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Maria MogensenOK Ravinen27:498:28
2Eva DanielssonEskilstuna OL31:43+3:549:40
3Andrea BalakovaNyköpings OK34:56+7:0710:39
4Marianne HenkeAttunda OK37:21+9:3211:23
5Johanna SundelöfNyköpings OK42:21+14:3212:54
6Stina BorängSnättringe SK49:15+21:2615:00
7Monica AnderssonVingåkers OK58:23+30:3417:47
Malin AlbinssonIFK Enskedeej godkänd

H40

4 050 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Magnus JohanssonNyköpings OK27:256:46
2Sören Nilsson PåledalOK Roxen27:38+0:136:49
3Henrik AnängenNyköpings OK31:05+3:407:40
4Emil AnderssonLänna IF31:08+3:437:41
5Tobias TrofastTjällmo-Godegårds OK31:20+3:557:44
6Mats LiwellSödertälje-Nykvarn OF32:04+4:397:55
7Stefan SehlerOK Kolmården37:12+9:479:11
8Daniel TjernbergSödertälje-Nykvarn OF37:15+9:509:11
9Mats GustafssonTrosabygdens OK38:27+11:029:29
10Mathias LindgrenNyköpings OK39:25+12:009:43
11Thomas TörnkvistKöping-Kolsva OK39:42+12:179:48
12Daniel BjörnbergVästerås SOK42:03+14:3810:22
13Thomas AnderssonVästerås SOK43:57+16:3210:51
14Anders GalinSurahammars SOK46:21+18:5611:26
15Fredrik EkenborgNyköpings OK48:29+21:0411:58
16Peter BergmanTullinge SK59:38+32:1314:43
17Jesper AnderssonVingåkers OK1:12:18+44:5317:51
18Robert LindelöfSträngnäs-Malmby OL1:16:30+49:0518:53
Tomas HenrikssonAttunda OKej start

D45

3 280 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tina JunegardTullinge SK28:038:33
2Jeanette EnckellSödertälje-Nykvarn OF28:20+0:178:38
3Sonia RodiéreIFK Lidingö SOK33:28+5:2510:12
4Cecilia FochsenWaxholms OK34:19+6:1610:27
5Katarina OlssonOK Tor34:31+6:2810:31
6Anna TimnerKatrineholms OK36:56+8:5311:15
7Maria BroströmOK Denseln37:56+9:5311:33
8Eva KindlundhTrosabygdens OK39:13+11:1011:57
9Annika OhlssonÄrla IF40:53+12:5012:27
10Therese HolmströmOK Ravinen43:51+15:4813:22
11Lisa LeicktTullinge SK45:05+17:0213:44
12Karin von KronhelmOK Måsen58:43+30:4017:54
13Margrita SjöqvistOK Måsen1:02:16+34:1318:59

H45

4 050 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ulrik EnglundTumba-Mälarhöjden OK28:267:01
2Niklas HenrikssonAttunda OK30:52+2:267:37
3Patrik LeicktTullinge SK32:17+3:517:58
4Andreas FredrikssonAttunda OK33:04+4:388:09
5Henrik MorastHaninge SOK37:36+9:109:17
6Peter AlbinssonIFK Enskede40:15+11:499:56
7Christer LinderborgKöping-Kolsva OK40:43+12:1710:03
8Fredrik MorastHaninge SOK50:28+22:0212:27
9Björn RundströmOK Ravinen50:58+22:3212:35
10Janne SkarnerLeksands OK51:55+23:2912:49
Mikael GuttkeNyköpings OKej godkänd
Anders EkingeOK Motalaej godkänd
Börje PerssonOK Ravinenutgått
Jörgen JonssonOK Torej start

D50

3 010 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Marie HedarOK Tor26:478:53
2Anna FolkegårdSträngnäs-Malmby OL28:26+1:399:26
3Lina BerggrenTullinge SK28:34+1:479:29
4Anna-Lena LängheimTullinge SK28:42+1:559:32
5Anna EkSödertälje-Nykvarn OF29:23+2:369:45
6Monica GustafssonEskilstuna OL29:58+3:119:57
7Eva-Lena JonssonNyköpings OK34:15+7:2811:22
8Lena ErlandssonOK Södertörn37:32+10:4512:28
9Anna BacklundOK Södertörn37:38+10:5112:30
10Kristina KlangHaninge SOK40:10+13:2313:20
Carina JohanssonTumba-Mälarhöjden OKej start
Kristina ZillingOK Södertörnej start

H50

3 470 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Niklas RönnbäckOK Eken25:267:19
2Jan CarlssonSöders-Tyresö27:37+2:117:57
3Mats FryxellTullinge SK28:08+2:428:06
4Thomas JanssonOK Roslagen28:22+2:568:10
5Göran LängheimTullinge SK29:10+3:448:24
6Dan NilssonNyköpings OK29:14+3:488:25
7Ian HamiltonNyköpings OK29:19+3:538:26
8Gunnar KindlundhTrosabygdens OK29:38+4:128:32
9Magnus SternerSträngnäs-Malmby OL30:55+5:298:54
10Håkan OlofssonÄrla IF31:28+6:029:04
11Ola EnvallTullinge SK33:30+8:049:39
12Tomas HultqvistTullinge SK33:38+8:129:41
13Anders MagnussonNyköpings OK36:29+11:0310:30 Ladda ner rutt i gpx-format
14Kent BörjessonOK Måsen36:50+11:2410:36
15Mats GustafssonSkellefteå OK38:41+13:1511:08
16Tomas BäckTrosabygdens OK38:46+13:2011:10
17Johan MalmOK Kolmården41:58+16:3212:05
18Christer BroströmOK Denseln42:12+16:4612:09
19Per-Anders LindgrenCentrum OK43:03+17:3712:24
20Håkan BernSträngnäs-Malmby OL55:14+29:4815:55
21Gunnar SkärlénHaninge SOK1:00:57+35:3117:33
22Patrick HolmqvistNyköpings OK1:41:37+1:16:1129:17
Henrik OlssonOK Torej godkänd
Mats NordTumba-Mälarhöjden OKej start
Staffan ZillingOK Södertörnej start

D55

3 010 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mona BierfeldtÄrla IF30:1010:01
2Carina DoyleSundbybergs IK30:22+0:1210:05
3Ann-sofie SvanbergOK Södertörn33:37+3:2711:10
4Barbro LönnkvistTullinge SK34:52+4:4211:35
5Anita KarlssonOK Södertörn35:37+5:2711:49
6Åsa SundbergOK Södertörn39:24+9:1413:05
7Kerstin OhlssonHaninge SOK40:40+10:3013:30
8Christina GranathOK Södertörn43:46+13:3614:32
9Eva WareniusAvesta OK47:53+17:4315:54

H55

3 470 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mikael KindbornOK Hällen26:017:29
2Johnny JunegardTullinge SK27:20+1:197:52
3Gunnar LangsSkarpnäcks OL29:34+3:338:31
4Janne NilssonCentrum OK29:51+3:508:36
5Jörgen BatzSkarpnäcks OL30:29+4:288:47
6Mats AronssonBromma-Vällingby SOK35:00+8:5910:05
7Stefan WestlinOK Måsen37:48+11:4710:53
8Bo NeidenströmFrölunda OL39:19+13:1811:19
9Karri LindellOK Måsen43:43+17:4212:35
10Anders WinaldHellas Orientering46:45+20:4413:28
11Werner KöhlerTullinge SK50:44+24:4314:37
Tore EklundSödertälje-Nykvarn OFej start
Joakim ErikssonSödertälje-Nykvarn OFej start

D60

2 490 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Inger OnsbringEskilstuna OL27:5711:13
2Pia-Lena PutkonenTullinge SK30:56+2:5912:25
3Monika LarssonSkarpnäcks OL35:44+7:4714:21
4Helena BachmanTäby OK36:54+8:5714:49
5Kerstin Alneberg StenssonSträngnäs-Malmby OL43:50+15:5317:36
6Inger SchwartzOK Södertörn44:40+16:4317:56

H60

3 280 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anders LillstrandSödertälje-Nykvarn OF25:437:50
2Lars LönnkvistTullinge SK25:54+0:117:53
3Thomas KarlssonSödertälje-Nykvarn OF27:06+1:238:15
4Stefan GustafssonOK Hällen29:51+4:089:06
5Stefan MyrefeltSkarpnäcks OL30:22+4:399:15
6Roland JanssonOK Linné30:33+4:509:18
7Thomas WesterGustavsbergs OK30:52+5:099:24
8Weine WolterÅkers IF31:25+5:429:34
9Mikael SternJärla Orientering31:50+6:079:42
10Lars ForsstedtSöders-Tyresö32:37+6:549:56
11Göran DoyleSundbybergs IK32:38+6:559:56
12Dan KlangHaninge SOK33:11+7:2810:07
13Mats HastadFellingsbro GOIF34:15+8:3210:26
14Jan LindgrenOK Södertörn36:31+10:4811:07
15Torbjörn BergmanSnättringe SK36:40+10:5711:10
16Mikael TorstenssonOK Hällen37:59+12:1611:34
17Håkan GustafsonEskilstuna OL38:27+12:4411:43
18Lars MongårdSkogsluffarnas OK40:55+15:1212:28
19Ove ErikssonNyköpings OK43:53+18:1013:22
20Lars HagrotTäby OK47:57+22:1414:37
21Kurt NensénOK Måsen54:17+28:3416:32
Mats JohanssonSödertälje-Nykvarn OFej start

D65

2 490 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Karin GustafssonSträngnäs-Malmby OL28:1311:19
2Ann-Britt GöranssonAlmby IK32:43+4:3013:08
3Mona ForsbergNyköpings OK39:34+11:2115:53
4Titti BergendahlOK Måsen42:17+14:0416:58
5Ingegerd LusenskySträngnäs-Malmby OL43:30+15:1717:28
6Anna BlomgrenTullinge SK48:00+19:4719:16
7Birgitta PåledalSträngnäs-Malmby OL54:38+26:2521:56
8Birgitta WallinTrosabygdens OK1:12:56+44:4329:17
9Eva BrattVingåkers OK1:27:38+59:2535:11
Kerstin SvenskOK Hällenej godkänd
Lena AlshedenIFK Enskedeej start

H65

3 280 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Roland WareniusAvesta OK26:568:12
2Ingemar GardSöders-Tyresö28:17+1:218:37
3Peter RasmussenNyköpings OK29:32+2:369:00
4Lennart LundquistOK Nalle39:22+12:2612:00
5Conny NilssonNyköpings OK41:23+14:2712:37
6Göran ForsbergNyköpings OK42:22+15:2612:55
7Per ÖhlundGustavsbergs OK43:22+16:2613:13
8Lars-Gunnar AndénSödertälje-Nykvarn OF44:28+17:3213:33
9Karl-Gösta HarvenbergNyköpings OK45:17+18:2113:48
10Olle ArmanNyköpings OK45:31+18:3513:52
11Hans GustavssonNyköpings OK51:01+24:0515:33
12Bendy WallinTrosabygdens OK56:01+29:0517:04
Kjell LindblomJärfälla OKej godkänd
Clas-Göran HerrgårdGustavsbergs OKej start
Kenneth JohanssonEskilstuna OLej start
Christer NordströmOK Älvsjö-Örbyej start

D70

2 490 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Inga JohanssonNyköpings OK31:1112:31
2Anita JohanssonOK Tor37:20+6:0914:59
3Ulla LindellOK Hällen38:58+7:4715:38
4Eva LindgrenLinköpings OK45:38+14:2718:19
5Solveig TjernbergSödertälje IF1:00:14+29:0324:11
6Kristina SkoglundSödertälje-Nykvarn OF1:13:46+42:3529:37

H70

3 010 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hans-Ove ErikssonNyköpings OK24:258:06
2Roland KusgårdSödertälje-Nykvarn OF28:38+4:139:30
3Leif StrandbergGustavsbergs OK30:18+5:5310:03
4Rolf SkoglundSödertälje-Nykvarn OF31:58+7:3310:37
5Curt KarlssonNyköpings OK32:26+8:0110:46
6Håkan AlderudNyköpings OK34:52+10:2711:35
7Rune RådeströmSnättringe SK35:27+11:0211:46
8Anders HasselboOK Måsen35:52+11:2711:54
9Erik RundströmOK Tjärnen37:16+12:5112:22
10Bo NorbäckTullinge SK38:13+13:4812:41
11Jan-Olof WåhlbergIBM-Klubben40:06+15:4113:19
12Lars JohnssonOK Måsen58:06+33:4119:18
Åke LewanderSkarpnäcks OLej godkänd
Anders GärderudIFK Lidingö SOKej start
Bengt JönssonÅkers IFej start
Klas LangelsSkarpnäcks OLej start

D75

2 490 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Berit LindungerHaninge SOK50:1020:08
2Barbro CedérusSnättringe SK53:21+3:1121:25
3Dagny AnderssonOK Tjärnen1:08:35+18:2527:32
Edda NilssonStockholmspolisens IF OFutgått

H75

3 010 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Curt ThorénNyköpings OK34:3211:28
2Jerry HolmEskilstuna OL35:23+0:5111:45
3Staffan ElmhagenSöders-Tyresö37:33+3:0112:28
4Lars CedérusSnättringe SK38:01+3:2912:37
5Sune LindellOK Hällen38:55+4:2312:55
6Lars JohanssonOK Tor40:59+6:2713:36
7Lars PerssonVäsby OK42:17+7:4514:02
8Hans LindgrenTrosabygdens OK43:42+9:1014:31
9Håkan SjökvistSöders-Tyresö46:25+11:5315:25
10Nils JohanssonOK Tjärnen47:03+12:3115:37
11Alf LundkvistOK Tor47:53+13:2115:54
12Gunnar BramstenSundbybergs IK48:45+14:1316:11
13Anders JohanssonNyköpings OK52:11+17:3917:20
Bertil RydgrenIFK Enskedeej godkänd
Sture NilssonStockholmspolisens IF OFutgått

Inskolning

1 460 m, 26 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Love Andersson CarlenOK Måsenfullföljt
Vilia Andersson CarlénOK Måsenfullföljt
Anja ArvenKlubblösfullföljt
Joshua BlythAttunda OKfullföljt
Elsa FrankssonSödertälje-Nykvarn OFfullföljt
Johan FrankssonSödertälje-Nykvarn OFfullföljt
Melker FranzonOK Älvsjö-Örbyfullföljt
Svante GustafssonOK Måsenfullföljt
Agnes HolstOK Måsenfullföljt
Axel HolstOK Måsenfullföljt
Erik JohanssonOK Måsenfullföljt
Flora KalinÅkers IFfullföljt
Filip KarlssonOK Måsenfullföljt
Vidar LarssonIF Thorfullföljt
Anna LindstenTumba-Mälarhöjden OKfullföljt
Jonas NicanderJärla Orienteringfullföljt
Per NicanderJärla Orienteringfullföljt
Algot OdénOK Tjärnenfullföljt
Jakob SternerSträngnäs-Malmby OLfullföljt
Ida StrindSödertälje-Nykvarn OFfullföljt
Ellen SörensenTumba-Mälarhöjden OKfullföljt
Lowe Von LindernÅkers IFfullföljt
Ebba KingsleyOK Klemmingenej godkänd
Elias KingsleyOK Klemmingenej godkänd
Lias Von LindernÅkers IFej godkänd
Henry KarlssonVingåkers OKutgått

U1

1 460 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sigge RinaldoOK Tor12:228:28
2Theo AleniusNyköpings OK15:27+3:0510:34
3Emil ÖbergOK Hällen16:43+4:2111:26
4Lukas ÖbergOK Hällen17:21+4:5911:53
5Emilia LennellSträngnäs-Malmby OL20:14+7:5213:51
6Isak RingelsOK Södertörn21:55+9:3315:00
7Lukas TarandiIFK Lidingö SOK24:10+11:4816:33
8Mia LagerströmAttunda OK24:16+11:5416:37
9Isak WolfOK Klemmingen24:29+12:0716:46
10Vidar OdénOK Tjärnen24:59+12:3717:06
11Solveig SoldaggOK Klemmingen32:22+20:0022:10
12Agnes LübckeOK Ravinen35:33+23:1124:20
13Ebba HjelmÅkers IF41:43+29:2128:34
Emma EnckellSödertälje-Nykvarn OFdiskvalificerad
Ellen KarlssonKatrineholms OKej godkänd
Sofia LundströmSträngnäs-Malmby OLej godkänd
Lovisa Jessen EklundOK Måsenej start
Oskar LiwellSödertälje-Nykvarn OFej start

U2

1 930 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gösta WallinSträngnäs-Malmby OL20:2410:34
2Tuva BjörkmanÅkers IF21:22+0:5811:04
3Johannes JakobssonOK Klemmingen26:49+6:2513:53
4Jonathan PeterssonNyköpings OK28:56+8:3214:59
5Evelina PeterssonNyköpings OK30:09+9:4515:37
6Lova JonssonSkarpnäcks OL33:52+13:2817:32
7William BernhardssonOK Klemmingen36:38+16:1418:58
8Victor BernhardssonOK Klemmingen36:39+16:1518:59
9Frida SöderkvistÅkers IF40:34+20:1021:01

Öppen motion 1

1 930 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Vilgot HellstenNyköpings OK19:4810:15
2Elsa LindqvistOK Måsen20:12+0:2410:27
3Lo JademarkSödertälje-Nykvarn OF23:02+3:1411:56
4Klara StrrindSödertälje-Nykvarn OF23:50+4:0212:20
5Louise KassmanNyköpings OK28:40+8:5214:51
6Alvin NordinOK Älvsjö-Örby29:39+9:5115:21
7Molly LindelöfSträngnäs-Malmby OL31:54+12:0616:31
8Noel DosenOK Klemmingen32:38+12:5016:54
9Lisa TorgrenOK Klemmingen36:15+16:2718:46
10Hanna FranzonOK Älvsjö-Örby50:16+30:2826:02
Loke SundbergOK Södertörnej godkänd

Öppen motion 3

2 400 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ilse WicheldsSträngnäs-Malmby OL24:3110:12
2Arvid LindqvistOK Måsen26:30+1:5911:02
2Reneé MyrmanNyköpings OK26:30+1:5911:02
4Felix ArkängTullinge SK28:57+4:2612:03
5Edward Skoog HolstOK Måsen33:12+8:4113:50
6Linda BergmanTullinge SK33:22+8:5113:54
7Caroline VidingÅkers IF33:26+8:5513:55
8Magdalena Hoffsten-ArkängTullinge SK33:28+8:5713:56
9Carlos Aristondo MelgarOK Tor34:00+9:2914:10
10Lars-Göran TideliusKlubblös34:46+10:1514:29
11Alexander JanssonOK Klemmingen36:03+11:3215:01
12Ingvar JanssonSundbybergs IK38:07+13:3615:52
13Barbro AhlsénSödertälje-Nykvarn OF38:41+14:1016:07
14Cecilia WallinKlubblös41:52+17:2117:26
15Liselott AnderssonKlubblös42:22+17:5117:39
16Catarina LindgrenTrosabygdens OK44:50+20:1918:40
17Lena SödervallTullinge SK50:36+26:0521:05
18Susanne AhlstrandOK Måsen1:13:44+49:1330:43
Anna JacobsenOK Måsenej godkänd
Sofia GimholtTrosabygdens OKej godkänd
Carolina KällgrenKlubblösutgått

Öppen motion 5

2 950 m, 39 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gustav NyströmKlubblös31:0910:33
2Anton BörjessonOK Måsen31:53+0:4410:48
3Ingela ArenanderSkarpnäcks OL33:48+2:3911:27
4Justus ArenanderSkarpnäcks OL35:29+4:2012:01
5Karl Martin SvärdSträngnäs-Malmby OL39:11+8:0213:16
6Johan StrindSödertälje-Nykvarn OF40:56+9:4713:52
7Cecilia WeistrandSödertälje-Nykvarn OF40:59+9:5013:53
8Per FranklingIFK Lidingö SOK42:55+11:4614:32
9Fredrik RoslundÅkers IF43:48+12:3914:50
10Andreas KågemalmNyköpings OK44:16+13:0715:00
11Göran HildenborgNyköpings OK44:35+13:2615:06
12Per ArnessonSkarpnäcks OL44:52+13:4315:12
13Vera CarlssonOK Hällen45:32+14:2315:26
14Peter LübckeOK Ravinen45:57+14:4815:34
15Annika KällmanOK Hällen46:27+15:1815:44
16Kenneth LarssonKöping-Kolsva OK48:02+16:5316:16
17Anna GustafssonTrosabygdens OK49:26+18:1716:45
18Ejvin Von LindernÅkers IF49:34+18:2516:48
19Kenneth LjungbergNyköpings OK50:25+19:1617:05
20Frida ChrislanTrosabygdens OK50:49+19:4017:13
21Elias HenkeAttunda OK51:43+20:3417:31
22Pernilla TunessonSkogspojkarnas OK52:06+20:5717:39
23Malin SehlerOK Kolmården52:25+21:1617:46
24Birgitta TorstenssonOK Hällen53:19+22:1018:04
25Lars HolmströmKöping-Kolsva OK55:16+24:0718:44
26Mattias KarlssonVingåkers OK58:12+27:0319:43
27Anna EkhagenSödertälje-Nykvarn OF58:37+27:2819:52
28Pia HammarSträngnäs-Malmby OL1:05:10+34:0122:05
29Maria FranklingIFK Lidingö SOK1:09:15+38:0623:28
30Lena SchultzOK Klemmingen1:11:23+40:1424:11
31Åsa CarlssonOK Hällen1:19:28+48:1926:56
32Els-Marie TideliusKlubblös1:55:22+1:24:1339:06
Peter AhlstrandOK Måsenej godkänd
Anita AnderssonKlubblösej godkänd
Tomas EklundSkogsluffarnas OKej godkänd
Jesper JademarkSödertälje-Nykvarn OFej godkänd
Fredrik ArenanderSkarpnäcks OLej godkänd
Peter HedenSödertälje-Nykvarn OFej godkänd
Johan LiljaKlubblösutgått
Nikolas HolmVingåkers OKej start

Öppen motion 7

3 010 m, 67 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jorrit BoekelCentrum OK25:198:24
2Amanda KarlssonCentrum OK27:29+2:109:07
3Leif TynongTullinge SK27:57+2:389:17
4Niclas ClashammarNyköpings OK29:29+4:109:47
5Anna FrankssonSödertälje-Nykvarn OF29:54+4:359:56
6Magnus JedarÅkers IF30:19+5:0010:04
7Tomas LindgrenTrosabygdens OK30:40+5:2110:11
8Ronnie DahlgrenGustavsbergs OK30:41+5:2210:11
9Hans SöderbergGamleby OK30:52+5:3310:15
10Bo PetterssonÖstgöta Helikopter SK & IF32:18+6:5910:43
11Lukas ArkängTullinge SK32:29+7:1010:47
12Svante SandbergSödertälje-Nykvarn OF32:48+7:2910:53
13Inda GarinSträngnäs-Malmby OL33:05+7:4610:59
14Kajsa SundkvistOK Måsen33:43+8:2411:12
15Dag SundinSträngnäs-Malmby OL33:48+8:2911:13
16Tomas GauffinSödertälje-Nykvarn OF34:05+8:4611:19
17Christer AndénSödertälje-Nykvarn OF34:54+9:3511:35
18Arne WesterlundNyköpings OK35:06+9:4711:39
19Carin RosénGustavsbergs OK35:27+10:0811:46
20Anders RunanderTrosabygdens OK36:02+10:4311:58
21Sofie HagbergNyköpings OK37:07+11:4812:19
22Göran EklundTrosabygdens OK37:14+11:5512:22
23Anneli CarlénOK Måsen38:46+13:2712:52
24Arne LindqvistSödertälje-Nykvarn OF38:48+13:2912:53
25Anna-Karin OhlssonTullinge SK39:17+13:5813:03
26Helen MagnussonOK Tor39:54+14:3513:15
27Jakob AnderssonKatrineholms OK39:55+14:3613:15
28Susanna KarlssonSödertälje-Nykvarn OF40:00+14:4113:17
29Katarina TynongTullinge SK40:10+14:5113:20
30Lars NicanderJärla Orientering40:34+15:1513:28
31Hanna TynongTullinge SK40:38+15:1913:29
32Karl Henry AnderssonVingåkers OK41:00+15:4113:37
33Mari HeijkenskjöldTullinge SK41:42+16:2313:51
34Örjan ArkängTullinge SK42:07+16:4813:59
35Britta EklundTrosabygdens OK42:15+16:5614:02
36Bo AnderssonSträngnäs-Malmby OL42:26+17:0714:05
37Jimmy LarssonIF Thor42:43+17:2414:11
38Marcus AnderssonKatrineholms OK42:44+17:2514:11
39Pirkko HammarströmOK Måsen42:52+17:3314:14
40Tommy ÖhlingÄrla IF43:30+18:1114:27
41Johan KarlssonSundbybergs IK44:30+19:1114:47
42Linda StrindSödertälje-Nykvarn OF44:47+19:2814:52
43Ingemar GreisOK Måsen46:03+20:4415:17
44Gitte JutvikTrosabygdens OK46:26+21:0715:25
45Gullan AnderssonSträngnäs-Malmby OL47:26+22:0715:45
46Inger SörlenKlubblös47:57+22:3815:55
47Karin AlmströmSödertälje-Nykvarn OF49:01+23:4216:17
48Eva LindellTrosabygdens OK50:30+25:1116:46
49Kjell JohanssonNyköpings OK52:11+26:5217:20
50Centh PåledalSträngnäs-Malmby OL52:33+27:1417:27
51Irene GustafssonOK Måsen52:46+27:2717:31
52Niclas BjällhageOK Tor53:07+27:4817:38
53Cecilia JanzonOK Måsen55:52+30:3318:33
54Stina BjörnbergVästerås SOK56:27+31:0818:45
55Emil HelanderTullinge SK56:59+31:4018:55
56Daniel HelanderTullinge SK57:10+31:5118:59
57Carina LidforssJärla Orientering58:50+33:3119:32
58Jan BrundellSolna OK1:02:21+37:0220:42
59Irene ÖhlingÄrla IF1:02:29+37:1020:45
60Monica Lindquist MöllerSödertälje-Nykvarn OF1:03:05+37:4620:57
61Lars HeijkenskjöldTullinge SK1:07:52+42:3322:32
62Margaretha NylundOK Södertörn1:09:58+44:3923:14
63Per WesterlundSkogsluffarnas OK1:10:09+44:5023:18
64Bo SkoogTumba-Mälarhöjden OK1:15:03+49:4424:56
65Kerstin SkoogTumba-Mälarhöjden OK1:15:05+49:4624:56
Arne AlmströmSödertälje-Nykvarn OFej godkänd
Sofia KarlssonKlubblösutgått

Öppen motion 8

4 550 m, 40 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hans Olof AmblieIFK Lidingö SOK30:056:36
2Torbjörn SvenskOK Hällen32:38+2:337:10
3Johan StrandbergGustavsbergs OK34:32+4:277:35
4Niklas WansölinOK Ravinen39:55+9:508:46
5Magnus KarlssonCentrum OK41:57+11:529:13
6Martin KarlssonCentrum OK42:39+12:349:22
6Kristina JohanderSödertälje-Nykvarn OF42:39+12:349:22
8Torbjörn JohanssonOK Södertörn42:42+12:379:23
9Oskar HermanssonHellas Orientering42:45+12:409:23
10Björn CarlssonOK Hällen43:01+12:569:27
11Per LjungStockholms OK43:18+13:139:30
12Moa Leijon LindSödertälje-Nykvarn OF43:35+13:309:34
13Erik NylundJärfälla OK43:53+13:489:38
14Joakim GimholtTrosabygdens OK45:13+15:089:56
15Lenka ZatloukalovaTullinge SK45:36+15:3110:01
16Johan HammarströmOK Måsen46:35+16:3010:14
17Arvid RudbergGamleby OK46:54+16:4910:18
18Johanna ClarinIF Rigor47:32+17:2710:26
19Tomas ÖbergOK Hällen47:38+17:3310:28
20Gustaf GergeCentrum OK48:27+18:2210:38
21Royne MyrmanNyköpings OK48:31+18:2610:39
22Gunnar ErikssonSödertälje-Nykvarn OF49:09+19:0410:48
23Kent BerggrenTullinge SK51:00+20:5511:12
24Kristin WillamoSödertälje-Nykvarn OF51:31+21:2611:19
25Johan KammargårdenBjörkfors GOIF52:52+22:4711:37
26Maria CarlströmCentrum OK52:59+22:5411:38
27Erik SjöqvistOK Måsen53:28+23:2311:45
28Kari TalltjärnVästerås SOK54:36+24:3112:00
29Sten ÅhlinOK Måsen54:46+24:4112:02
30Hans ÖbergOK Hällen55:34+25:2912:12
31Johan WallinSträngnäs-Malmby OL57:54+27:4912:43
32Anders KarlssonTullinge SK59:01+28:5612:58
33Marie NilssonStockholm Multisport Klubb1:04:02+33:5714:04
34Jacek LachowiczKlubblös1:06:27+36:2214:36
35Klas NordlingKlubblös1:19:02+48:5717:22
36Anders WetterlingStigmännen Karlshamns OK1:24:00+53:5518:27
Patrik DreberKlubblösej godkänd
Håkan LindqvistOK Måsenej godkänd
Sten SvanbergOK Södertörnej godkänd
Johan R JohanderSödertälje-Nykvarn OFej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser