Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Nyköpingsorienteringen

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Nyköpingsorienteringen
Arrangörsorganisation: Nyköpings OK
Datum: lördag 25 mars 2017

Klasser: Visa alla | D21 | H21 | D21K | H21K | D20 | H20 | D18 | H18 | D17-20K | H17-20K | D16 | H16 | D16K | H16K | D14 | H14 | D14K | H14K | D12 | H12 | D12K | H12K | D10 | H10 | D35 | H35 | D40 | H40 | D45 | H45 | D50 | H50 | D55 | H55 | D60 | H60 | D65 | H65 | D70 | H70 | D75 | H75 | D80 | H80 | Insk | U1 | U2 | ÖM1 | ÖM3 | ÖM5 | ÖM7 | ÖM8 | ÖM9

Ålder: Visa alla | Visa <16 år | Visa >17 år | Visa juniorer | Visa seniorer | Visa veteraner

H18

6 600 m, 42 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Jonas AnderssonOK Roxen38:16
2August MollénOK Denseln39:40+1:24
3Hugo LillieströmOK Roxen40:51+2:35
4Niklas CarlssonSundbybergs IK40:54+2:38
5Erik HerneOK Ravinen41:26+3:10
6Albin AnderssonTullinge SK42:01+3:45
7Erik HannrupIF Thor42:20+4:04
8Oskar EdvardssonJärfälla OK42:22+4:06
9Tino PolsiniEksjö SOK42:26+4:10
10Ruben BryngelssonTullinge SK44:20+6:04
11Lukas OlmKils OK45:25+7:09
12Kristoffer TengrothSundbybergs IK45:29+7:13
13Felix PerssonHaninge SOK45:31+7:15
14Gunnar EngströmLinköpings OK45:34+7:18
15Fricis SpektorsTurun Metsänkävijät46:58+8:42
16Andreas GustafssonIK Hakarpspojkarna47:11+8:55
17Benjamin LangerakJärfälla OK47:36+9:20
18Oscar PrytzTjalve IF Norrköping48:44+10:28
19Jonathan UllerKils OK48:50+10:34
20Viktor BarkegrenStora Tuna OK50:07+11:51
21Tobias KarlssonSnättringe SK50:33+12:17
22Noel WaldenfjordJärfälla OK51:14+12:58
23Olof SkoglundKils OK52:24+14:08
24Felix Lindell ÖhmanOK Måsen52:29+14:13
25Emil JonsellIF Thor53:55+15:39
26Hannes SvahnOK Ravinen54:13+15:57
27Joel KarnehedOK Roxen54:26+16:10
28Simon TörnqvistOK Ravinen55:52+17:36
29Robert ColeVäsby OK56:01+17:45
30Hugo DalhammerOK Roxen56:14+17:58
31Thorsten SvenssonFinspångs SOK57:42+19:26
32Jonathan JylltorpLinköpings OK57:56+19:40
33Axel KudinoffOK Södertörn58:54+20:38
34Nicolas BarbozaAttunda OK1:04:35+26:19
35Jesper KarlssonTjalve IF Norrköping1:06:36+28:20
36Karl BrahmLånghundra IF1:07:47+29:31
37Oskar SvahnEksjö SOK1:09:24+31:08
38Victor BylundIF Thor1:13:18+35:02
39Henrik WillamoSödertälje-Nykvarn OF1:22:36+44:20
40Martin SkärlénHaninge SOK1:25:55+47:39
41Jesper NyströmIF Thor1:29:05+50:49
Erik WigleSödertälje-Nykvarn OFutgått
Ludvig LindénAttunda OKej start
Axel GranqvistOK Ravinenej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser

Orienteringsmagasinet 1 kr