Officiell resultatlista för Nyköpingsnatten

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Nyköpingsnatten
Arrangörsorganisation: Nyköpings OK
Datum: fredag 24 mars 2017

D21

5 150 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lilian ForsgrenOrienteringsklubben Tisaren42:368:16
2Ellinor ErikssonOrienteringsklubben Tisaren43:09+0:338:22
3Lisa AnderssonÄrla Idrottsförening43:10+0:348:22
4Lovisa PerssonOrienteringsklubben Tisaren44:24+1:488:37
5Johanna EngströmOrienteringsklubben Hällen45:09+2:338:46
6Rebecka NylinOrienteringsklubben Tisaren48:09+5:339:20
7Kajsa HammarströmLinköpings Orienteringsklubb48:29+5:539:24
8Jannie HagårdOK Pan-Kristianstad52:08+9:3210:07
9Josefin ErlandssonOrienteringsklubben Milan52:11+9:3510:07
10Anna HåkanssonOrienteringsklubben Kolmården58:06+15:3011:16
11Sara JohanssonOrienteringsklubben Linné1:02:26+19:5012:07
12Ella OlssonGrycksbo IF OK1:02:40+20:0412:10
13Hanna BarkegrenOrienteringsklubben Kåre1:06:03+23:2712:49
14Martyna MiskiewiczOK!Sport1:33:57+51:2118:14
Jonna ForsVästerås Skid O OKutgått
Hanna HänströmOrienteringklubben Ravinenutgått
Saga SanderOrienteringsklubben Milanutgått

H21

8 350 m, 87 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gustav BergmanOrienteringklubben Ravinen48:155:46
2Håkon Jarvis WestergårdJärla IF Orienteringsklubb48:42+0:275:49
3David BejbomJärla IF Orienteringsklubb48:48+0:335:50
4Lucas SundbladEksjö Skid o Orienteringsklubb48:50+0:355:50
5Karl WalheimÄrla Idrottsförening48:52+0:375:51
6Nicolas SimoninIFK Lidingös Skid o Orienterin48:55+0:405:51
7Peter ÖbergOrienteringsklubben Hällen49:02+0:475:52
8Daniel AttåsOrienteringsklubben Tisaren49:03+0:485:52
9Scott FraserTurun Metsänkävijät49:06+0:515:52
10Henrik JonssonÄrla Idrottsförening49:08+0:535:53
11Kalle BergmanOrienteringklubben Ravinen49:32+1:175:55
12Esa HuttunenTurun Metsänkävijät49:35+1:205:56
13Thomas CarlssonMalungs OK Skogsmårdarna49:39+1:245:56
13Filip JacobssonOrienteringsklubben Tisaren49:39+1:245:56
15Robbin KantarpÄrla Idrottsförening49:42+1:275:57
16Sander VaherRajamäen Rykmentti49:43+1:285:57
17Antonio Martinez PerezTurun Metsänkävijät49:44+1:295:57
18Oskar DanielsAttunda Orienteringsklubb50:00+1:455:59
19Erik Ivarsson SandbergIFK Lidingös Skid o Orienterin50:46+2:316:04
20Martins SirmaisTurun Metsänkävijät50:54+2:396:05
21Jonas EngströmOrienteringsklubben Hällen50:56+2:416:05
22Oscar VångellÄrla Idrottsförening50:59+2:446:06
23Antti ParjanneTurun Metsänkävijät51:00+2:456:06
24Tapani MäkinenTurun Metsänkävijät51:05+2:506:07
25Sami VähänenRajamäen Rykmentti51:08+2:536:07
26Gustav HindérOrienteringsklubben Tisaren53:53+5:386:27
27Oskar LindEksjö Skid o Orienteringsklubb53:57+5:426:27
28Niklaus ReyNyköpings Orienteringsklubb54:08+5:536:28
29Uldis UpitisTurun Metsänkävijät54:17+6:026:30
30Ville JohanssonOrienteringsklubben Kolmården54:20+6:056:30
31Emil KaleredOrienteringsklubben Denseln54:25+6:106:31
32Moritz DöllgastLinköpings Orienteringsklubb54:27+6:126:31
32Tino PolsiniEksjö Skid o Orienteringsklubb54:27+6:126:31
34Olle JosarpOrienteringsklubben Tisaren54:29+6:146:31
34Halvor Eid NielsenÄrla Idrottsförening54:29+6:146:31
36Love BerzellOrienteringklubben Ravinen54:32+6:176:31
37Tommy SöderbergOrienteringsklubben Hällen54:41+6:266:32
38Linus RappIFK Mora Orienteringsklubb54:50+6:356:34
39Erik PetterssonOrienteringsklubben Denseln55:13+6:586:36
40Endijs D. TitomersTurun Metsänkävijät55:47+7:326:40
41Viktor SilvemarkÄrla Idrottsförening56:28+8:136:45
42Assar HellströmOrienteringklubben Ravinen56:32+8:176:46
43Tomas DlabajaRajamäen Rykmentti56:35+8:206:46
44Mikael AnderssonOrienteringsklubben Kolmården56:38+8:236:46
45Per ÖbergOrienteringsklubben Hällen56:43+8:286:47
46Erik HerneOrienteringklubben Ravinen56:46+8:316:47
47Anton SundgrenLånghundra Idrottsförening58:04+9:496:57
48Johan AronssonOrienteringsklubben Tisaren1:00:50+12:357:17
49Daniel MartinssonGöteborg-Majorna OK1:00:53+12:387:17
50Jonathan UllerKils Orienteringsklubb1:00:58+12:437:18
51Arvid LinderOrienteringsklubben Hällen1:01:01+12:467:18
52Anton LifRehns Bandyklubb1:01:07+12:527:19
53Samuel HedlundLånghundra Idrottsförening1:01:29+13:147:21
54Erik LindgrenKFUM Örebro Orienteringsklubb1:02:14+13:597:27
55Jacob ErikssonKFUM Örebro Orienteringsklubb1:02:32+14:177:29
56Stefan Svensson GeliusSnättringe Sportklubb1:04:57+16:427:46
57Albin SjöhedGävle Orienteringsklubb1:05:25+17:107:50
58Kuba DragowskiOK!Sport1:05:33+17:187:51
59Mattias ZachrissonOrienteringsklubben Roxen1:05:41+17:267:51
60Sören Nilsson PåledalOrienteringsklubben Roxen1:05:49+17:347:52
61Johan PerssonHagaby Gymnastik och Idrottsfö1:05:56+17:417:53
62Joakim SkärlénHaninge Skid o Orienteringsklu1:06:05+17:507:54
63Lukas OlmKils Orienteringsklubb1:07:43+19:288:06
64David SundströmSöderhamns Orienteringsklubb1:07:48+19:338:07
65John GunnarssonSurahammars SOK1:07:55+19:408:08
66Olof SkoglundKils Orienteringsklubb1:08:05+19:508:09
67Nils NedforsOrienteringsklubben Roxen1:11:40+23:258:34
68Christian RedtzerAttunda Orienteringsklubb1:13:29+25:148:48
69Jonas AnderssonOrienteringsklubben Roxen1:13:31+25:168:48
70Fricis SpektorsTurun Metsänkävijät1:13:42+25:278:49
71Tapio PeräRajamäen Rykmentti1:14:38+26:238:56
72Frida Jönsson HellstadiusSödertälje-Nykvarn OF1:16:13+27:589:07
73Lukas OlssonVäsby Orienteringsklubb1:27:38+39:2310:29
74Mats JönssonKorsnäs IF Orienteringsklubb1:29:04+40:4910:40
75Bobby BrahmLånghundra Idrottsförening1:41:04+52:4912:06
Adrian DahlströmIFK Mora Orienteringsklubbej godkänd
Svante LindgrenKorsnäs IF Orienteringsklubbej godkänd Ladda ner rutt i gpx-format
Albin AnderssonOrienteringklubben Ravinenutgått
Viktor AntonssonEksjö Skid o Orienteringsklubbutgått
Anders CarlssonIFK Lidingös Skid o Orienterinutgått
Daniel DuhlboIFK Mora Orienteringsklubbutgått
Erik FernlundOrienteringsklubben Tisarenutgått
Jonas LundgrenLinköpings Orienteringsklubbutgått
Carl PramlidOrienteringsklubben Klemmingenutgått
Jonathan RosendahlÄrla Idrottsföreningutgått
Simon TörnqvistOrienteringklubben Ravinenutgått
Viktor WohlgemuthOrienteringklubben Ravinenutgått
Andreas BerganderEksjö Skid o Orienteringsklubbej start
Oscar BjörckJärla IF Orienteringsklubbej start
Axel GranqvistOrienteringklubben Ravinenej start
Leonas MockunasHellas Orienteringsklubbej start
David ModigOrienteringsklubben Denselnej start

Öppen motion 7

3 500 m, 56 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Erik Lidström LauriSnättringe Sportklubb34:479:56
2Isak GeliusSnättringe Sportklubb34:48+0:019:56
3Emma KantarpÄrla Idrottsförening39:43+4:5611:20
4Oskar EknerSnättringe Sportklubb40:43+5:5611:38
5John WolgastSnättringe Sportklubb40:46+5:5911:38
6Simon SvahnEksjö Skid o Orienteringsklubb41:13+6:2611:46
7Emma RosénHaninge SOK41:57+7:1011:59
8Kent GranqvistVästerviks Orienteringsklubb43:17+8:3012:22
9Mattis NilssonNAIS Orienteringsklubb43:52+9:0512:32
10Lovisa HambäckLånghundra Idrottsförening45:06+10:1912:53
11Lena MolinBoxholm-Mjölby OL49:42+14:5514:12
12Alva JonssonLånghundra Idrottsförening50:22+15:3514:23
13Torbjörn Nilsson AlataloStora Tuna OK50:29+15:4214:25
14Cecilia HectorSnättringe Sportklubb51:16+16:2914:38
15Karolina Bergh PapasikasSkarpnäcks Orienteringslöpare51:18+16:3114:39
16Oskar SvahnEksjö Skid o Orienteringsklubb52:23+17:3614:58
17Lars-Gunnar AndénSödertälje-Nykvarn Orientering52:51+18:0415:06
18Reinhold LenneboIdrottsföreningen Thor53:16+18:2915:13
19Gunnar SkärlénHaninge SOK53:36+18:4915:18
20Per-Åke CarlenstamVäsby Orienteringsklubb54:16+19:2915:30
21Andreas BorängSnättringe Sportklubb54:55+20:0815:41
22Jacob WolgastSnättringe Sportklubb54:59+20:1215:42
23Tilda GolsäterKorsnäs IF Orienteringsklubb55:00+20:1315:42
24Agnes WallinKorsnäs IF Orienteringsklubb55:36+20:4915:53
25Thea Nordin;Korsnäs IF Orienteringsklubb55:38+20:5115:53
26Lotta JungåkerKorsnäs IF Orienteringsklubb55:45+20:5815:55
27Jakob TedhamreSnättringe Sportklubb57:08+22:2116:19
28Johan FredholmSnättringe Sportklubb57:11+22:2416:20
29Harald BauerIFK Lidingö SOK58:04+23:1716:35
30Joel GolsäterKorsnäs IF Orienteringsklubb1:00:05+25:1817:10
31Jesper NordinKorsnäs IF OK1:00:34+25:4717:18
32Annika LundströmVäsby Orienteringsklubb1:01:39+26:5217:36
33Anders GunnarssonSurahammars SOK1:04:19+29:3218:22
34Tove SvedellSkarpnäcks Orienteringslöpare1:07:11+32:2419:11
35Tindra JonssonSkarpnäcks Orienteringslöpare1:07:15+32:2819:12
36Agnes EdgrenSkarpnäcks Orienteringslöpare1:07:23+32:3619:15
36Jörgen StegardSkarpnäcks Orienteringslöpare1:07:23+32:3619:15
38Lukas ÖstmanSkarpnäcks Orienteringslöpare1:07:30+32:4319:17
39Linus HalvorsenSkarpnäcks Orienteringslöpare1:08:27+33:4019:33
40William MöllerSkarpnäcks Orienteringslöpare1:11:38+36:5120:28
41Veronica RedtzerAttunda Orienteringsklubb1:14:03+39:1621:09
42Jonna LundbäckAttunda Orienteringsklubb1:14:05+39:1821:10
43Ulla GummesonVäsby Orienteringsklubb1:18:48+44:0122:30
44Annika BerntssonVäsby Orienteringsklubb1:20:28+45:4122:59
45Werner KöhlerTullinge Sportklubb1:28:21+53:3425:14
46Ida WesselLänna Idrottsförening1:59:37+1:24:5034:10
Charlotte SkoglundKils OKej godkänd
Kirsti Välima- -ej godkänd
Frida ArnessonSkarpnäcks Orienteringslöpareej godkänd
Inez EklundSkarpnäcks Orienteringslöpareej godkänd
Margareta BerghSkarpnäcks Orienteringslöpareej godkänd
Mathias DryseliusSkarpnäcks Orienteringslöpareej godkänd
Filip DryseliusSkarpnäcks Orienteringslöpareej godkänd
Måra StegardSkarpnäcks Orienteringslöpareej godkänd
Justus ArenanderSkarpnäcks Orienteringslöpareej godkänd
Anna Alkevik- -utgått
Björn BylundIFK Enskedeej start
Jonas DetterfeltLinköpings Orienteringsklubbej start
Johannes FastmarkSkarpnäcks Orienteringslöpareej start
Peter HambäckLånghundra Idrottsföreningej start
Mirja NordinRehns Bandyklubbej start
Vera RolfssonSkarpnäcks Orienteringslöpareej start
Maiken SandbergNydalens SKej start

Öppen motion 8

4 525 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Martin RegbornHagaby Gymnastik och Idrottsfö33:547:29
2Per HolmIFK Mora Orienteringsklubb36:17+2:238:01
3Hannes SvahnOK Ravinen36:58+3:048:10
4Emil AnderssonLänna Idrottsförening38:38+4:448:32
5Andreas BerianderEksjö SOK41:23+7:299:08
6Robin PousetteLånghundra Idrottsförening41:54+8:009:15
7Peter ForsOK Grip42:03+8:099:17
8Linnéa GolsäterEksjö Skid o Orienteringsklubb42:36+8:429:24
9Sanna FastEksjö Skid o Orienteringsklubb43:14+9:209:33
10Simon NybergNAIS Orienteringsklubb45:07+11:139:58
11Erik KjellgrenNAIS Orienteringsklubb50:51+16:5711:14
12Anders JohanssonNAIS Orienteringsklubb55:23+21:2912:14
13Jan GlevénJärla IF Orienteringsklubb1:00:33+26:3913:22
14Nils LinderOK Hällen1:01:54+28:0013:40
15Karl BrahmLånghundra Idrottsförening1:04:09+30:1514:10
16Jari Välima- -1:04:40+30:4614:17
17Matias BårströmOK Klemmingen1:06:14+32:2014:38
18Henrik ErikssonTumba-Mälarhöjden OK1:06:40+32:4614:43
19Johan SandbergAttunda Orienteringsklubb1:15:02+41:0816:34
20Patric MolinBoxholm-Mjölby OL1:17:19+43:2517:05
21Per WesterlundSkogsluffarnas OK1:45:37+1:11:4323:20
Allan EverumStockholm Multisport Klubbutgått
Kristian DahlströmIFK Mora Orienteringsklubbej start
Albin FalkNyköpings Orienteringsklubbej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser