Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Kretsmästerskap medeldistans

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Kretsmästerskap medeldistans
Arrangörsorganisation: Tjällmo-Godegårds OK
Datum: torsdag 28 april 2016

D21

3 080 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Susanna ForsellMotala AIF OL29:569:43
2Britta NorénBoxholm-Mjölby OL34:22+4:2611:09
3Marika LundinTjällmo-Godegårds OK43:43+13:4714:11

H21

4 300 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Victor BergstrandMotala AIF OL35:508:20
2Ulrik KarlssonMotala AIF OL40:57+5:079:31
3Niklas KarlssonBoxholm-Mjölby OL41:49+5:599:43
4Vidar SjögrenTjällmo-Godegårds OK42:54+7:049:58
5Rasmus JonssonTjällmo-Godegårds OK56:58+21:0813:14
6Hugo EkingeOK Motala1:06:27+30:3715:27
Håkan SamorTjällmo-Godegårds OKej start

D16

2 550 m, 0 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Linnea JonssonTjällmo-Godegårds OKej start

H16

2 550 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Oskar PetterssonBoxholm-Mjölby OL37:1914:38

D14

2 520 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Alva SvenskTjällmo-Godegårds OK22:579:06
2Emma ErikssonTjällmo-Godegårds OK29:02+6:0511:31
3Erica MolinBoxholm-Mjölby OL33:12+10:1513:10
4Märta KämmerlingOK Motala52:15+29:1820:44
5Ellen EkingeOK Motala1:04:23+41:2625:32
6Ebba LövgrenBoxholm-Mjölby OL1:35:14+1:12:1737:47
Johanna TörnqvistMotala AIF OLej start
Wilma TudénBoxholm-Mjölby OLej start

H14

2 520 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Adrian SiiraOK Motala24:219:39
2Oliver HöögOK Motala35:31+11:1014:05
3Emil SöderbergTjällmo-Godegårds OK44:11+19:5017:31
4Ture SjöstedtTjällmo-Godegårds OK1:28:41+1:04:2035:11
5Ture MyrhedeMotala AIF OL1:41:10+1:16:4940:08
Erik BlomgrenMotala AIF OLej godkänd

D12

1 990 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Alice ErikssonTjällmo-Godegårds OK18:309:17
2Ellen TrofastTjällmo-Godegårds OK24:30+6:0012:18
3Klara HaraldssonMotala AIF OL44:10+25:4022:11
4Sabina SiiraOK Motala45:36+27:0622:54
5Moa KleistBoxholm-Mjölby OL48:08+29:3824:11
6Lovisa JonssonTjällmo-Godegårds OK54:07+35:3727:11
Elvira LarssonMotala AIF OLej godkänd
Tilda TudénBoxholm-Mjölby OLej start
Milla StrömquistMotala AIF OLej start

H12

1 990 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Elias OhlssonTjällmo-Godegårds OK21:3910:52
2Ludvig KarlqvistTjällmo-Godegårds OK21:40+0:0110:53
3Karl HjärtsjöTjällmo-Godegårds OK21:45+0:0610:55
4August EkingeOK Motala23:59+2:2012:03
5Tim MartinssonOK Motala25:29+3:5012:48
6Allan WigrenOK Motala31:23+9:4415:46
7Max DoverforsTjällmo-Godegårds OK31:40+10:0115:54
8Lucas PilemalmMotala AIF OL39:35+17:5619:53
9Oliver HaleniusMotala AIF OL51:14+29:3525:44
10Karl BlomgrenMotala AIF OL1:01:17+39:3830:47
Daniel JonssonTjällmo-Godegårds OKej godkänd
Tronje SkoglundOK Motalaej start
Elias LångströmBoxholm-Mjölby OLej start

D10

1 460 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ebba HjärtsjöTjällmo-Godegårds OK17:4612:10
2Johanna KleistBoxholm-Mjölby OL19:15+1:2913:11
3Irma FrisellBoxholm-Mjölby OL19:47+2:0113:33
4Greta StåhlklooBoxholm-Mjölby OL20:26+2:4013:59
5Mollie SederströmMotala AIF OL23:51+6:0516:20
6Linn MagnussonMotala AIF OL23:52+6:0616:20
Thula SkoglundOK Motalaej start
Maja ForsMotala AIF OLej start

H10

1 460 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Oscar SvenskTjällmo-Godegårds OK12:538:49
2Arvid TrofastTjällmo-Godegårds OK13:21+0:289:08
3Oskar KarlqvistTjällmo-Godegårds OK14:29+1:369:55
4Filip HöögOK Motala14:56+2:0310:13
5Martin PilemalmMotala AIF OL16:15+3:2211:07
5Alfred LarssonMotala AIF OL16:15+3:2211:07
7Emil LagnetegBoxholm-Mjölby OL18:15+5:2212:30
8Ivar FrisellBoxholm-Mjölby OL19:01+6:0813:01
9Leon MustapicMotala AIF OL20:20+7:2713:55
10Filip FlisMotala AIF OL25:35+12:4217:31
11Noah KorallMotala AIF OL28:26+15:3319:28

D35

2 600 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Helena SkoglundOK Motala52:1220:04

D40

2 600 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lena MolinBoxholm-Mjölby OL30:5711:54

H40

3 080 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Erik KarlssonTjällmo-Godegårds OK26:528:43
2Kristian NylanderMotala AIF OL29:01+2:099:25
3Magnus ForsbergOK Motala29:22+2:309:32
4Thorbjörn GustafssonTjällmo-Godegårds OK35:26+8:3411:30
5James MelanderTjällmo-Godegårds OK35:48+8:5611:37
6Matz HöögOK Motala46:36+19:4415:07
7Nils-Åke SkoglundOK Motala47:59+21:0715:34
Mårten LindquistBoxholm-Mjölby OLej start

D45

2 600 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lena StrömTjällmo-Godegårds OK26:2810:10
2Boel EklundOK Motala1:04:46+38:1824:54

H45

3 080 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Per JohanssonMotala AIF OL24:488:03
2Fredrik JönssonMotala AIF OL28:02+3:149:06
3Fredrik KorallMotala AIF OL28:10+3:229:08
4Johan PetterssonOK Motala28:37+3:499:17
5Anders EkingeOK Motala34:17+9:2911:07
6Peter BergstrandMotala AIF OL37:50+13:0212:17
7Henric KarlssonMotala AIF OL42:53+18:0513:55
8Anders MalmqvistMotala AIF OL44:10+19:2214:20
9Torbjörn AnderssonOK Motala45:36+20:4814:48
10Johan KarlssonTjällmo-Godegårds OK58:16+33:2818:55
Patric HaleniusMotala AIF OLej godkänd

D50

2 600 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Maria BergstrandMotala AIF OL34:4413:21
2Annelie AleniusBoxholm-Mjölby OL36:40+1:5614:06
3Elke MyrhedeMotala AIF OL1:22:49+48:0531:51

H50

2 600 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anders MolinBoxholm-Mjölby OL22:468:45
2Christer KarlssonBoxholm-Mjölby OL28:03+5:1710:47
3Patric MolinBoxholm-Mjölby OL32:03+9:1712:19
4Mats LönngrenBoxholm-Mjölby OL36:46+14:0014:08
5Peter LaudonBoxholm-Mjölby OL58:53+36:0722:38
Jan-Erik KarlssonBoxholm-Mjölby OLej godkänd
Göran ValfridssonBoxholm-Mjölby OLej start
Anders BruhnMotala AIF OLej start

D55

2 600 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Carina Berger-SvenssonMotala AIF OL43:5816:54
Marianne NymanTjällmo-Godegårds OKej start

H55

2 600 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Christer FranssonMotala AIF OL35:0413:29
Tony EloffTjällmo-Godegårds OKej start

D60

2 550 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Mona PetersenOK Motala1:00:0523:33

H60

2 600 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Rolf AxelssonTjällmo-Godegårds OK24:559:35
2Håkan GustafssonBoxholm-Mjölby OL31:13+6:1812:00
3Leif EfraimssonMotala AIF OL33:50+8:5513:00
4Karl-Johan NorénBoxholm-Mjölby OL51:41+26:4619:52

H65

2 600 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Christer JohanssonOK Motala39:4815:18
2Tord FranssonMotala AIF OL45:11+5:2317:22
3Lars JohanssonOK Motala1:01:20+21:3223:35
Lars StrömTjällmo-Godegårds OKej godkänd

D70

2 550 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Kerstin BengtssonMotala AIF OL1:04:5825:28

H70

2 600 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sievert GustafssonTjällmo-Godegårds OK37:3414:26
2Jerry MartinssonOK Motala42:01+4:2716:09
3Arne AnderssonOK Motala45:58+8:2417:40
4Uno BergOK Motala49:45+12:1119:08
5Leif SamorTjällmo-Godegårds OK51:55+14:2119:58
6Gunnar HejdenbergMotala AIF OL53:57+16:2320:45
Ove CaesarTjällmo-Godegårds OKej godkänd

H75

2 550 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Stig BengtssonMotala AIF OL1:12:1828:21
Karl-Gustaf ÖrmanTjällmo-Godegårds OKej start

Inskolning

1 410 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Viktor AbrahamssonTjällmo-Godegårds OKfullföljt
Gustav AktnerTjällmo-Godegårds OKfullföljt
Wilma AktnerTjällmo-Godegårds OKfullföljt
Axel EricssonTjällmo-Godegårds OKfullföljt
Carl FurhoffTjällmo-Godegårds OKfullföljt
Isak HammerMotala AIF OLfullföljt
Meja HammerMotala AIF OLfullföljt
Märta HaraldssonMotala AIF OLfullföljt
Arvid KarlssonTjällmo-Godegårds OKfullföljt
Elliot KarlssonTjällmo-Godegårds OKfullföljt
Viktor KarlssonTjällmo-Godegårds OKfullföljt
Alvin KorallMotala AIF OLfullföljt
Elsa KorallMotala AIF OLfullföljt
Isak LarssonTjällmo-Godegårds OKfullföljt
Pär LindahlTjällmo-Godegårds OKfullföljt
Tristan NockmarBoxholm-Mjölby OLfullföljt
Emma PilemalmMotala AIF OLfullföljt
Malva StrömquistMotala AIF OLfullföljt
Agnes SöderbergTjällmo-Godegårds OKfullföljt
Alma AktnerTjällmo-Godegårds OKej start
Theo DoverforsTjällmo-Godegårds OKej start
Freija FogelkvistOK Motalaej start
Arvid ForsMotala AIF OLej start
Malte ForsbergOK Motalaej start
Isabell HaralssonOK Motalaej start
Ellen RingdahlOK Motalaej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser