Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Kretsmästerskap medeldistans

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Kretsmästerskap medeldistans
Arrangörsorganisation: Tjällmo-Godegårds OK
Datum: torsdag 28 april 2016

Boxholm-Mjölby OL

22 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Oskar PetterssonH16 (1)37:1914:38
1Lena MolinD40 (1)30:5711:54
1Anders MolinH50 (6)22:468:45
2Annelie AleniusD50 (3)36:40+1:5614:06
2Britta NorénD21 (3)34:22+4:2611:09
2Johanna KleistD10 (6)19:15+1:2913:11
2Christer KarlssonH50 (6)28:03+5:1710:47
2Håkan GustafssonH60 (4)31:13+6:1812:00
3Niklas KarlssonH21 (6)41:49+5:599:43
3Erica MolinD14 (6)33:12+10:1513:10
3Patric MolinH50 (6)32:03+9:1712:19
3Irma FrisellD10 (6)19:47+2:0113:33
4Greta StåhlklooD10 (6)20:26+2:4013:59
4Mats LönngrenH50 (6)36:46+14:0014:08
4Karl-Johan NorénH60 (4)51:41+26:4619:52
5Moa KleistD12 (7)48:08+29:3824:11
5Peter LaudonH50 (6)58:53+36:0722:38
6Ebba LövgrenD14 (6)1:35:14+1:12:1737:47
7Emil LagnetegH10 (11)18:15+5:2212:30
8Ivar FrisellH10 (11)19:01+6:0813:01
Tristan NockmarInskolning (19)fullföljt
Jan-Erik KarlssonH50 (6)ej godkänd
Tilda TudénD12 (7)ej start
Mårten LindquistH40 (7)ej start
Wilma TudénD14 (6)ej start
Göran ValfridssonH50 (6)ej start
Elias LångströmH12 (11)ej start

Motala AIF OL

41 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Maria BergstrandD50 (3)34:4413:21
1Susanna ForsellD21 (3)29:569:43
1Carina Berger-SvenssonD55 (1)43:5816:54
1Victor BergstrandH21 (6)35:508:20
1Kerstin BengtssonD70 (1)1:04:5825:28
1Christer FranssonH55 (1)35:0413:29
1Stig BengtssonH75 (1)1:12:1828:21
1Per JohanssonH45 (11)24:488:03
2Ulrik KarlssonH21 (6)40:57+5:079:31
2Kristian NylanderH40 (7)29:01+2:099:25
2Tord FranssonH65 (4)45:11+5:2317:22
2Fredrik JönssonH45 (11)28:02+3:149:06
3Elke MyrhedeD50 (3)1:22:49+48:0531:51
3Klara HaraldssonD12 (7)44:10+25:4022:11
3Fredrik KorallH45 (11)28:10+3:229:08
3Leif EfraimssonH60 (4)33:50+8:5513:00
5Ture MyrhedeH14 (6)1:41:10+1:16:4940:08
5Martin PilemalmH10 (11)16:15+3:2211:07
5Alfred LarssonH10 (11)16:15+3:2211:07
5Mollie SederströmD10 (6)23:51+6:0516:20
6Peter BergstrandH45 (11)37:50+13:0212:17
6Linn MagnussonD10 (6)23:52+6:0616:20
6Gunnar HejdenbergH70 (7)53:57+16:2320:45
7Henric KarlssonH45 (11)42:53+18:0513:55
8Lucas PilemalmH12 (11)39:35+17:5619:53
8Anders MalmqvistH45 (11)44:10+19:2214:20
9Leon MustapicH10 (11)20:20+7:2713:55
9Oliver HaleniusH12 (11)51:14+29:3525:44
10Filip FlisH10 (11)25:35+12:4217:31
10Karl BlomgrenH12 (11)1:01:17+39:3830:47
11Noah KorallH10 (11)28:26+15:3319:28
Isak HammerInskolning (19)fullföljt
Meja HammerInskolning (19)fullföljt
Märta HaraldssonInskolning (19)fullföljt
Alvin KorallInskolning (19)fullföljt
Elsa KorallInskolning (19)fullföljt
Emma PilemalmInskolning (19)fullföljt
Malva StrömquistInskolning (19)fullföljt
Patric HaleniusH45 (11)ej godkänd
Erik BlomgrenH14 (6)ej godkänd
Elvira LarssonD12 (7)ej godkänd
Milla StrömquistD12 (7)ej start
Johanna TörnqvistD14 (6)ej start
Maja ForsD10 (6)ej start
Anders BruhnH50 (6)ej start
Arvid ForsInskolning (19)ej start

OK Motala

24 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Adrian SiiraH14 (6)24:219:39
1Helena SkoglundD35 (1)52:1220:04
1Mona PetersenD60 (1)1:00:0523:33
1Christer JohanssonH65 (4)39:4815:18
2Oliver HöögH14 (6)35:31+11:1014:05
2Boel EklundD45 (2)1:04:46+38:1824:54
2Jerry MartinssonH70 (7)42:01+4:2716:09
3Magnus ForsbergH40 (7)29:22+2:309:32
3Lars JohanssonH65 (4)1:01:20+21:3223:35
3Arne AnderssonH70 (7)45:58+8:2417:40
4Filip HöögH10 (11)14:56+2:0310:13
4Sabina SiiraD12 (7)45:36+27:0622:54
4August EkingeH12 (11)23:59+2:2012:03
4Märta KämmerlingD14 (6)52:15+29:1820:44
4Johan PetterssonH45 (11)28:37+3:499:17
4Uno BergH70 (7)49:45+12:1119:08
5Ellen EkingeD14 (6)1:04:23+41:2625:32
5Anders EkingeH45 (11)34:17+9:2911:07
5Tim MartinssonH12 (11)25:29+3:5012:48
6Hugo EkingeH21 (6)1:06:27+30:3715:27
6Matz HöögH40 (7)46:36+19:4415:07
6Allan WigrenH12 (11)31:23+9:4415:46
7Nils-Åke SkoglundH40 (7)47:59+21:0715:34
9Torbjörn AnderssonH45 (11)45:36+20:4814:48
Tronje SkoglundH12 (11)ej start
Thula SkoglundD10 (6)ej start
Freija FogelkvistInskolning (19)ej start
Malte ForsbergInskolning (19)ej start
Isabell HaralssonInskolning (19)ej start
Ellen RingdahlInskolning (19)ej start

Tjällmo-Godegårds OK

40 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Erik KarlssonH40 (7)26:528:43
1Oscar SvenskH10 (11)12:538:49
1Alice ErikssonD12 (7)18:309:17
1Lena StrömD45 (2)26:2810:10
1Alva SvenskD14 (6)22:579:06
1Rolf AxelssonH60 (4)24:559:35
1Ebba HjärtsjöD10 (6)17:4612:10
1Elias OhlssonH12 (11)21:3910:52
1Sievert GustafssonH70 (7)37:3414:26
2Ellen TrofastD12 (7)24:30+6:0012:18
2Arvid TrofastH10 (11)13:21+0:289:08
2Emma ErikssonD14 (6)29:02+6:0511:31
2Ludvig KarlqvistH12 (11)21:40+0:0110:53
3Emil SöderbergH14 (6)44:11+19:5017:31
3Marika LundinD21 (3)43:43+13:4714:11
3Oskar KarlqvistH10 (11)14:29+1:369:55
3Karl HjärtsjöH12 (11)21:45+0:0610:55
4Vidar SjögrenH21 (6)42:54+7:049:58
4Ture SjöstedtH14 (6)1:28:41+1:04:2035:11
4Thorbjörn GustafssonH40 (7)35:26+8:3411:30
5Rasmus JonssonH21 (6)56:58+21:0813:14
5James MelanderH40 (7)35:48+8:5611:37
5Leif SamorH70 (7)51:55+14:2119:58
6Lovisa JonssonD12 (7)54:07+35:3727:11
7Max DoverforsH12 (11)31:40+10:0115:54
10Johan KarlssonH45 (11)58:16+33:2818:55
Viktor AbrahamssonInskolning (19)fullföljt
Gustav AktnerInskolning (19)fullföljt
Wilma AktnerInskolning (19)fullföljt
Axel EricssonInskolning (19)fullföljt
Carl FurhoffInskolning (19)fullföljt
Arvid KarlssonInskolning (19)fullföljt
Elliot KarlssonInskolning (19)fullföljt
Viktor KarlssonInskolning (19)fullföljt
Isak LarssonInskolning (19)fullföljt
Pär LindahlInskolning (19)fullföljt
Agnes SöderbergInskolning (19)fullföljt
Lars StrömH65 (4)ej godkänd
Daniel JonssonH12 (11)ej godkänd
Ove CaesarH70 (7)ej godkänd
Linnea JonssonD16ej start
Håkan SamorH21 (6)ej start
Marianne NymanD55 (1)ej start
Tony EloffH55 (1)ej start
Karl-Gustaf ÖrmanH75 (1)ej start
Alma AktnerInskolning (19)ej start
Theo DoverforsInskolning (19)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser