Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för SÖRKLUBBS 1

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: SÖRKLUBBS 1
Arrangörsorganisation: Söderhamns OK
Datum: tisdag 12 april 2016

Öppen motion 1

1 700 m, 26 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Saga Andersson 2Söderhamns OK15:519:19
2Christina ErikssonAlfta-Ösa OK18:40+2:4910:58
3Saga AnderssonSöderhamns OK21:00+5:0912:21
4Alma Persson-LönnSegersta OK22:52+7:0113:27
5Elsa JohanssonSegersta OK27:16+11:2516:02
6Isak PetterssonSöderhamns OK29:26+13:3517:18
7Ebbe JacobsSegersta OK29:52+14:0117:34
8Einar BlombergSegersta OK29:55+14:0417:35
9Vilgot SääfSöderhamns OK30:30+14:3917:56
10Halvar LjungSöderhamns OK30:33+14:4217:58
11Noah ThorntonSöderhamns OK30:45+14:5418:05
12Linnea EngversSöderhamns OK30:48+14:5718:07
13Lisa JacobsSegersta OK30:56+15:0518:11
14Hugo WentzelSöderhamns OK33:39+17:4819:47
15Max EngversSöderhamns OK34:06+18:1520:03
16Alma ÅhleniusSöderhamns OK35:07+19:1620:39
17Tuva ÅhleniusSöderhamns OK35:26+19:3520:50
18Thea HenrikssonSöderhamns OK35:42+19:5121:00
19Ellenor HenrikssonSöderhamns OK35:53+20:0221:06
20Olivia BergkvistSöderhamns OK36:04+20:1321:12
21Nils BlombergSegersta OK45:38+29:4726:50
Vinga WorenSöderhamns OKej godkänd
Alve WorenSöderhamns OKej godkänd
Arvid JohanssonRehns BKej godkänd
Nils AnderssonSöderhamns OKej godkänd
Stefan PerssonSegersta OKej godkänd

Öppen motion 3

2 520 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Robert BlomSöderhamns OK23:399:23
2Eva HedbergSegersta OK25:43+2:0410:12
3Elisabeth SkoglundSegersta OK25:48+2:0910:14
3Lina HedbergSegersta OK25:48+2:0910:14
5Elis SandbergAlfta-Ösa OK25:59+2:2010:18
6Elin LadängesAlfta-Ösa OK30:50+7:1112:14
7Ida HedbergSegersta OK31:07+7:2812:20
8Henry TidholmSöderhamns OK32:11+8:3212:46
9Ella SandbergAlfta-Ösa OK35:11+11:3213:57
10Leif BlomqvistKlubblös37:13+13:3414:46
11Kerstin BlomRehns BK37:29+13:5014:52
12Rolf Sten Erland VålemanSöderhamns OK38:18+14:3915:11
13Colin EdwinSöderhamns OK39:12+15:3315:33
14Elin ForslundSöderhamns OK39:42+16:0315:45
15AC ForslundSöderhamns OK39:45+16:0615:46
16Simon WallinLjusne-Ala OK42:09+18:3016:43
17Tindra SundbomAlfta-Ösa OK42:15+18:3616:45
18Mikael WallinLjusne-Ala OK42:20+18:4116:47
19Elisabeth Norsell KarlssonRehns BK43:44+20:0517:21
20Moa BäckströmSöderhamns OK48:55+25:1619:24
20Jonas BäckströmSöderhamns OK48:55+25:1619:24
22Monica SandbergLjusne-Ala OK1:04:25+40:4625:33
23Emma WallinLjusne-Ala OK1:04:30+40:5125:35
24Ludwig HaglundLjusne-Ala OK1:11:48+48:0928:29
25Tomas KarlssonLjusne-Ala OK1:11:51+48:1228:30

Öppen motion 5

4 400 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Henrik ÅhleniusSöderhamns OK38:118:40
2Holme WestinSöderhamns OK43:33+5:229:53
3Bo WestinSöderhamns OK48:44+10:3311:04
4Viktor LadängesAlfta-Ösa OK52:19+14:0811:53
5Robert LadängesAlfta-Ösa OK52:33+14:2211:56
6Anton HenrikssonSöderhamns OK1:26:57+48:4619:45

Öppen motion 7

3 620 m, 38 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sören CallebergSöderhamns OK26:537:25
2Leif EdejärnIFK Bergvik28:03+1:107:44
3Göran EngblomRehns BK31:01+4:088:34
4Albin BlombergSegersta OK31:02+4:098:34
5Lars-Ivar SvenssonRehns BK31:36+4:438:43
6Jonas BlombergSegersta OK32:18+5:258:55
7Curt LandinRehns BK33:08+6:159:09
8Nisse JohanssonRehns BK33:15+6:229:11
9Lina ScholsAlfta-Ösa OK33:47+6:549:19
10Anders AnderssonSegersta OK34:53+8:009:38
11Christer LagerhällRehns BK35:12+8:199:43
12Kenneth SvedlundVallsta SK36:04+9:119:57
13Ingvar SöderkvistSöderhamns OK37:23+10:3010:19
14Lars EkengrenSöderhamns OK38:02+11:0910:30
15Frida AnderssonSegersta OK38:51+11:5810:43
16Claes JonssonSöderhamns OK39:01+12:0810:46
17Åsa BobergSöderhamns OK39:24+12:3110:53
18Henrik MagnussonRehns BK39:28+12:3510:54
19Monika ÖstbergAlfta-Ösa OK40:00+13:0711:02
20Erik BromanAlfta-Ösa OK40:02+13:0911:03
21Ankie LindquistSöderhamns OK41:01+14:0811:19
22Tilda LagerhällRehns BK41:45+14:5211:31
23Monica HåbergSöderhamns OK42:23+15:3011:42
24Birgitta WinbladRehns BK42:41+15:4811:47
25Lennart PerssonSöderhamns OK42:52+15:5911:50
26Stig LundströmSöderhamns OK43:21+16:2811:58
27Anna BlombergSegersta OK44:05+17:1212:10
28Martin MårtenssonIFK Bergvik44:17+17:2412:13
29Joel KihlströmRehns BK44:30+17:3712:17
30Ewa EdejernIFK Bergvik45:14+18:2112:29
31John BerglundAlfta-Ösa OK48:04+21:1113:16
32Gun SvenssonRehns BK48:54+22:0113:30
33Marita ÖstbergAlfta-Ösa OK52:21+25:2814:27
34Rolf JakobssonAlfta-Ösa OK52:33+25:4014:30
35Marie FröjdRehns BK53:21+26:2814:44
Claes JonssonSöderhamns OKej godkänd
Oskar MagnussonRehns BKej godkänd
Veronica BerglundSegersta OKej godkänd

Öppen motion 9

5 700 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Bertil EronnLinköpings OK36:136:21
2Erik LundhRehns BK39:15+3:026:53
3Andreas CallebergRehns BK41:25+5:127:15
4Peter KarsboAlfta-Ösa OK42:04+5:517:22
5Fredrik BromanRehns BK43:46+7:337:40
6Pär OlofssonRehns BK45:43+9:308:01
7Björn KarlssonRehns BK51:23+15:109:00
8Frida JonssonAlfta-Ösa OK52:02+15:499:07
9Albin AnderssonSegersta OK54:42+18:299:35
10Björn JonsingRehns BK1:01:11+24:5810:44
11Max JohanssonSegersta OK1:10:18+34:0512:20
12Emil JohanssonSegersta OK1:12:40+36:2712:44

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser