Officiell resultatlista för Hökensåsracet, dag 1, medel

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Hökensåsracet, dag 1, medel
Arrangörsorganisation: OK Gränsen
Datum: lördag 6 maj 2017

D21

4 220 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Isa EnvallIdrottsklubben Hakarpspojkarna32:097:37
2Anna EnvallIdrottsklubben Hakarpspojkarna32:23+0:147:40
3Pernilla OlssonSkåneslättens Orienteringslöpa33:06+0:577:50
4Filippa JohanssonJönköpings Orienteringsklubb33:56+1:478:02
5Alice AxelssonIdrottsklubben Hakarpspojkarna34:30+2:218:10
6Chrissie DahlqvistVaggeryds Skid o Orienteringsk35:12+3:038:20
7Emelie SvalinVänersborgs Skidklubb36:46+4:378:42
8Anna RunessonOrienteringsklubben Vivill40:33+8:249:36
9Viktoria ErnstssonGöteborg-Majorna OK40:54+8:459:41
10Katarina ÖstbergBredaryds Skid O OK41:16+9:079:46
11Amanda HallénTrollhättans Skid o Orienterin44:19+12:1010:30

H21

5 060 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Joakim HederskogIdrottsklubben Hakarpspojkarna29:475:53
2Filip OssianssonIdrottsklubben Hakarpspojkarna29:53+0:065:54
3Markus HederskogIdrottsklubben Hakarpspojkarna30:59+1:126:07
4Christian TingströmGöteborg-Majorna OK31:08+1:216:09
5Andreas HöyeFredrikstad SK32:20+2:336:23
6Erik NeroMullsjö Skid O OK33:19+3:326:35
7Marcus KvarndalUlricehamns Orienteringsklubb33:39+3:526:39
8Niclas TjernlundSkåneslättens Orienteringslöpa33:55+4:086:42
9Simon NilssonEksjö Skid o Orienteringsklubb34:22+4:356:47
10Noa PruthIdrottsklubben Hakarpspojkarna36:15+6:287:09
11Anders YngveIdrottsklubben Hakarpspojkarna45:32+15:458:59
Jakob IngströmIdrottsklubben Hakarpspojkarnaej start

D21 Kort

3 180 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elin PoschJönköpings Orienteringsklubb38:4912:12
2Emma HolmbergJönköpings Orienteringsklubb47:35+8:4614:57
3Sofie PetterssonUlricehamns Orienteringsklubb56:51+18:0217:52

H21 Kort

3 740 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Oskar NilssonOrienteringsklubben Stigen48:5513:04
Johan NöjdJönköpings Orienteringsklubbej start

H20

4 670 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Philip EdvardssonEksjö Skid o Orienteringsklubb39:438:30

D18

3 550 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tindra HjortFalköpings AIK Orienteringsklu34:249:41
2Ellen WahlbomOrienteringsklubben Orion36:20+1:5610:14
3Lovisa RingHalmstad Orienteringsklubb38:06+3:4210:43
4Kajsa Den BraverOrienteringsklubben Gränsen38:30+4:0610:50
5Emma BillingHultsfreds Orienteringsklubb44:36+10:1212:33
6Lina ErdeliusIdrottsföreningen Rigor47:07+12:4313:16

H18

4 220 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jacob EnbergHalmstad Orienteringsklubb42:4310:07

D16

3 180 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emma LingIdrottsklubben Hakarpspojkarna24:037:33
2Klara AnderssonOrienteringsklubben Orion24:54+0:517:49
3Ebba LindmanIdrottsklubben Hakarpspojkarna30:50+6:479:41
4Nike PruthIdrottsklubben Hakarpspojkarna39:49+15:4612:31
Emma ErikssonEksjö Skid o Orienteringsklubbutgått
Ida EdvardssonEksjö Skid o Orienteringsklubbej start
Hilda Holmqvist JohanssonIdrottsklubben Hakarpspojkarnaej start

H16

3 790 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Axel ElmbladBredaryds Skid O OK22:566:03
2Joar HertinIdrottsklubben Hakarpspojkarna23:58+1:026:19
3Albin KronkvistÖrkelljunga Friluftsklubb24:31+1:356:28
4Albin PerssonHalmstad Orienteringsklubb25:51+2:556:49
5Erik ÅkessonVäxjö Orienteringsklubb26:23+3:276:57
6Hugo DjurstedtEksjö Skid o Orienteringsklubb27:28+4:327:14
7Anton GunnarssonBredaryds Skid O OK27:45+4:497:19
8Hugo AlmquistIdrottsklubben Hakarpspojkarna31:38+8:428:20
9Emil ÖhlundIdrottsklubben Hakarpspojkarna32:36+9:408:36
10Hampus FyhrSkid- och Orienteringsklubben35:24+12:289:20
11Lukas AndrénTibro Orienteringsklubb46:18+23:2212:12

D16 Kort

3 080 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elna OlssonUlricehamns Orienteringsklubb52:3217:03

D14

3 180 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tilda PalmIdrottsklubben Hakarpspojkarna20:316:27
2Ida EskilssonIdrottsklubben Hakarpspojkarna21:02+0:316:36
3Agnes DjurstedtEksjö Skid o Orienteringsklubb23:23+2:527:21
4Klara PerssonHalmstad Orienteringsklubb24:09+3:387:35
5Maja GraadIdrottsföreningen Rigor26:20+5:498:16
6Emia HjortFalköpings AIK Orienteringsklu27:02+6:318:30
7Felicia FyhrSkid- och Orienteringsklubben28:50+8:199:04
8Unni GranforsIdrottsföreningen Rigor29:35+9:049:18
9Tilda HagelbergEksjö Skid o Orienteringsklubb29:52+9:219:23
10Julia WesthMullsjö Skid O OK30:12+9:419:29
11Ida RosjöJönköpings Orienteringsklubb31:00+10:299:44
12Alice AndellTenhults Skid o Orienteringskl33:44+13:1310:36
13Maja NordinUlricehamns Orienteringsklubb38:05+17:3411:58
14Elin AxelssonMullsjö Skid O OK39:24+18:5312:23

H14

3 080 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Edvin HenryssonTibro Orienteringsklubb19:526:27
2Albin HjellströmIdrottsklubben Hakarpspojkarna21:34+1:427:00
3Victor HanssonOrienteringsklubben Löftan22:02+2:107:09
4Adrian SjödinIdrottsklubben Hakarpspojkarna22:13+2:217:12
5Erik LingIdrottsklubben Hakarpspojkarna22:30+2:387:18
5Filip BrolingBredaryds Skid O OK22:30+2:387:18
7Alfred ErdeliusIdrottsföreningen Rigor22:52+3:007:25
8Mattias ÖhlundIdrottsklubben Hakarpspojkarna24:08+4:167:50
9Gustav LidmanTibro Orienteringsklubb26:21+6:298:33
10Joel BjörnlingerIdrottsklubben Hakarpspojkarna26:28+6:368:35
11Philip VibergRyda Skidklubb26:37+6:458:38
12Olle ErlandssonSkid o Orienteringsklubben Vil26:58+7:068:45
13Alfred HallqvistUlricehamns Orienteringsklubb27:26+7:348:54
14Filip JanekeIdrottsklubben Hakarpspojkarna28:43+8:519:19
15Agust KronkvistÖrkelljunga Friluftsklubb31:42+11:5010:17
16Linus AhlénIF Hagen32:31+12:3910:33
Viktor GunnarssonIdrottsklubben Hakarpspojkarnaej godkänd

D14 Kort

3 040 m, 0 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Ella IngströmBottnaryds Idrottsföreningej start

H14 Kort

3 030 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emil AnderssonFalköpings AIK Orienteringsklu33:4811:09

D12

3 030 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sandra LingIdrottsklubben Hakarpspojkarna19:386:28
2Minna PalmIdrottsklubben Hakarpspojkarna20:46+1:086:51
3Engla PruthIdrottsklubben Hakarpspojkarna25:01+5:238:15
4Meja EnvallIdrottsklubben Hakarpspojkarna25:36+5:588:26
5Jenny JanssonTenhults Skid o Orienteringskl26:58+7:208:53
6Emma AhlénIF Hagen29:40+10:029:47
7Adina NilssonIdrottsklubben Vista31:59+12:2110:33
8Alva HagelbergEksjö Skid o Orienteringsklubb33:34+13:5611:04
9Lisa EkegrenSkid- och Orienteringsklubben33:46+14:0811:08
10Selma HedströmTenhults Skid o Orienteringskl36:14+16:3611:57
11Tilda SundkvistOrienteringsklubben Gränsen44:18+24:4014:37
12Ida KarlssonOrienteringsklubben Gränsen51:56+32:1817:08
13Moa DahlsonOrienteringsklubben Gränsen57:47+38:0919:04
Tova RangertIdrottsklubben Hakarpspojkarnaej godkänd
Lilly AxelssonJönköpings Orienteringsklubbej start

H12

3 040 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Isak EskilssonIdrottsklubben Hakarpspojkarna16:075:18
2Viggo WulffOrienteringsklubben Gränsen21:16+5:096:59
3Liam HogedalVänersborgs Skidklubb21:39+5:327:07
4Kasper VemdalMullsjö Skid O OK22:16+6:097:19
5Simon WesthMullsjö Skid O OK27:10+11:038:56
6Elias NyqvistOrienteringsklubben Landehof27:23+11:169:00
7Axel VibergRyda Skidklubb28:27+12:209:21
8Wilhelm VictorzonMullsjö Skid O OK37:00+20:5312:10
Kalle ÖhlundIdrottsklubben Hakarpspojkarnaej godkänd
Tim AnderssonOrienteringsklubben Trananutgått
Martin ErikssonAnnebergs Gymnastik o Idrottsfutgått

H12 Kort

2 260 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Aron MolanderOrienteringsklubben Gränsen24:4910:58
2Elias DahlqvistOrienteringsklubben Gränsen41:04+16:1518:10

D10

2 260 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Linn EnbomVänersborgs Skidklubb17:467:51
2Linnéa EdvardssonEksjö Skid o Orienteringsklubb17:47+0:017:52
3Irma WesthMullsjö Skid O OK19:08+1:228:27
4Olga DrapellaVänersborgs Skidklubb19:13+1:278:30
5Andrea EnbomVänersborgs Skidklubb19:51+2:058:46
6Emma PerssonHalmstad Orienteringsklubb21:33+3:479:32
7Ida TofténSOK Träff21:56+4:109:42
8Klara JohanssonSkid- och Orienteringsklubben25:07+7:2111:06
9Sofia ÖhlundIdrottsklubben Hakarpspojkarna31:36+13:5013:58
10Molly GraadIdrottsföreningen Rigor35:02+17:1615:30
11Felicia DahlqvistVaggeryds Skid o Orienteringsk41:47+24:0118:29
Moa VemdalMullsjö Skid O OKej start

H10

2 170 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emil LingIdrottsklubben Hakarpspojkarna12:125:37
2Andy GranforsIdrottsföreningen Rigor15:21+3:097:04
3Gabriel HogedalVänersborgs Skidklubb15:41+3:297:13
4Olle NordinUlricehamns Orienteringsklubb15:53+3:417:19
5Elliott RehnGränna-Bygdens OK21:41+9:299:59
6Hannes HolmbergOrienteringsklubben Gränsen21:53+9:4110:05
7Hugo GustavssonTibro Orienteringsklubb22:26+10:1410:20
8Hampus SahlénIF Hagen24:35+12:2311:19
9Vilmer HagelbergEksjö Skid o Orienteringsklubb32:44+20:3215:05
Anton KarlssonUlricehamns Orienteringsklubbej godkänd

H35

4 670 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mikael TrofastJönköpings Orienteringsklubb36:467:52
2Martin BeijerJönköpings Orienteringsklubb43:17+6:319:16
3Karl-Anton KarlssonUlricehamns Orienteringsklubb44:23+7:379:30
4Tomasz DrapellaVänersborgs Skidklubb47:26+10:4010:09
5Kristian AndersonGöteborgs Skidklubb47:33+10:4710:10

D40

3 740 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lotta SaetreOrienteringsklubben Landehof28:507:42
2Nina AhlénIF Hagen29:54+1:047:59
3Susanne BiörsOrienteringsklubben Tranan31:28+2:388:24
4Maria Rosén ThelinJönköpings Orienteringsklubb33:48+4:589:02
5Lotta EnbergHalmstad Orienteringsklubb34:08+5:189:07
6Elisabeth HagelbergEksjö Skid o Orienteringsklubb37:21+8:319:59
7Katarina EnbomVänersborgs Skidklubb38:51+10:0110:23
8Angelica BrandqvistTibro Orienteringsklubb40:03+11:1310:42
9Jessica HolstHjobygdens Orienteringsklubb42:43+13:5311:25
10Sofia HjortFalköpings AIK Orienteringsklu43:09+14:1911:32
11Johanna HallqvistUlricehamns Orienteringsklubb53:41+24:5114:21
Maria PetterssonHalmstad Orienteringsklubbutgått

H40

4 320 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Robert EnbomVänersborgs Skidklubb28:536:41
2Fredrik PerssonHalmstad Orienteringsklubb31:22+2:297:15
3Magnus HanssonOrienteringsklubben Löftan31:26+2:337:16
4Magnus DahlinIdrottsklubben Gandvik32:28+3:357:30
5Stefan GraadIdrottsföreningen Rigor33:30+4:377:45
6Patrick EricsonMullsjö Skid O OK34:05+5:127:53
7Mattias RehnGränna-Bygdens OK36:32+7:398:27
8Johan GranforsIdrottsföreningen Rigor37:18+8:258:38
9Mikael PetterssonIdrottsklubben Gandvik38:04+9:118:48
10Martin RosénOrienteringsklubben Stigen39:36+10:439:10
11Peter WestlundJönköpings Orienteringsklubb39:40+10:479:10 Ladda ner rutt i gpx-format
12Fredrik EnbergHalmstad Orienteringsklubb45:23+16:3010:30
Jan HjortFalköpings AIK Orienteringskluej start

D45

3 550 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Marie OlssonTibro Orienteringsklubb31:138:47
2Anna ErikssonOrienteringsklubben Landehof32:06+0:539:02
3Carin RosjöJönköpings Orienteringsklubb32:32+1:199:09
4Susanna DjurstedtEksjö Skid o Orienteringsklubb35:49+4:3610:05
5Maria AndellTenhults Skid o Orienteringskl36:17+5:0410:13
6Lena HögrellJönköpings Orienteringsklubb36:24+5:1110:15
7Helena RangertIdrottsklubben Hakarpspojkarna38:04+6:5110:43
8Kristina PatrikssonOrienteringsklubben Klyftamo39:55+8:4211:14
9Sofia KarlssonOrienteringsklubben Landehof43:08+11:5512:09
10Maria HolmbergJönköpings Orienteringsklubb44:14+13:0112:27
11Anna-Karin RybergOrienteringsklubben Klyftamo44:30+13:1712:32
12Ingela AnderssonOrienteringsklubben Orion54:55+23:4215:28
13Monika HjellströmGränna-Bygdens OK56:11+24:5815:49
14Kajsa NordinUlricehamns Orienteringsklubb58:48+27:3516:33
15Carina WallgrenIstrums Skidklubb1:01:09+29:5617:13

H45

4 220 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Fridolf EskilssonIdrottsklubben Hakarpspojkarna27:426:33
2Lennart SöderbergIdrottsklubben Hakarpspojkarna28:10+0:286:40
3Kristoffer SidebyGöteborg-Majorna OK29:59+2:177:06
4Thomas AnderssonOrienteringsklubben Tranan31:22+3:407:25
5Urban BillingHultsfreds Orienteringsklubb34:16+6:348:07
6Erik OlssonGöteborg-Majorna OK35:18+7:368:21
7Anders LingIdrottsklubben Hakarpspojkarna36:05+8:238:33
8Emil ErdeliusIdrottsföreningen Rigor37:45+10:038:56
9Stefan NordinUlricehamns Orienteringsklubb37:59+10:179:00
10Andreas PruthIdrottsklubben Hakarpspojkarna38:24+10:429:05
11Martin JohanssonHalmstad Orienteringsklubb40:49+13:079:40
12Pär-Magnus BjurekTibro Orienteringsklubb42:09+14:279:59
13Ulf NyqvistOrienteringsklubben Landehof43:16+15:3410:15
14Thomas WesterlundHerrljunga SK Skid o OL Klubb44:23+16:4110:31
15Greger AhlénIF Hagen44:43+17:0110:35

D50

3 180 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Maria SkogsbergMariestads Friluftsklubb27:018:29
2Anna JohanssonJönköpings Orienteringsklubb28:52+1:519:04
3Carina Rosén ErikssonAnnebergs Gymnastik o Idrottsf29:41+2:409:20
4Anna DolkJönköpings Orienteringsklubb30:34+3:339:36
5Suzy LarssonOK Skogshjortarna31:20+4:199:51
6Camilla RosénAnnebergs Gymnastik o Idrottsf31:23+4:229:52
7Carina AnderssonFK Friskus-Varberg31:51+4:5010:00
8Ingrid JohanssonLaholms IF Orienteringsklubb33:08+6:0710:25
9Pia Käck FritzellGudhems Idrottsförening34:09+7:0810:44
10Helena JohanssonOrienteringsklubben Gisle34:37+7:3610:53
11Christina OlssonSkåneslättens Orienteringslöpa34:41+7:4010:54
12Gunnel SvenssonOrienteringsklubben Tranan34:44+7:4310:55
13Lena ArnoldssonMullsjö Skid O OK35:32+8:3111:10
14Kristina JohanssonBredaryds Skid O OK39:58+12:5712:34
15Helena AnderssonSkid- och Orienteringsklubben40:48+13:4712:49
16Andrea ErdeliusIdrottsföreningen Rigor55:32+28:3117:27
Maritha HenrikssonJönköpings Orienteringsklubbej start

H50

3 790 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Bo HallbergFalköpings AIK Orienteringsklu29:117:42
2Fredrik BarrulfOrienteringsklubben Tyr30:33+1:228:03
3Mats AnderssonOrienteringsklubben Orion31:22+2:118:16
4Jens LindströmTibro Orienteringsklubb31:54+2:438:25
5Niklas KronkvistÖrkelljunga Friluftsklubb32:32+3:218:35
6Ola AllvinIdrottsklubben Hakarpspojkarna33:29+4:188:50
7Jörgen HallénTrollhättans Skid o Orienterin33:37+4:268:52
8Kjell EinarssonOK Skogshjortarna33:51+4:408:55
9Thomas LjungqvistTibro Orienteringsklubb36:08+6:579:32
10Jonas BornetunSkillingaryds Frisksportklubb36:43+7:329:41
11Krister RosjöJönköpings Orienteringsklubb37:00+7:499:45
12Klaes AxelssonMullsjö Skid O OK37:03+7:529:46 Ladda ner rutt i gpx-format
13Mikael WahlbomOrienteringsklubben Orion37:17+8:069:50
14Anders GustafssonFK Friskus-Varberg37:53+8:429:59
15Stefan KarlssonTidaholm SOK Sisu38:03+8:5210:02
16Åke WijkmarkIF Hagen38:46+9:3510:13
17Sven NilssonIdrottsklubben Vista39:49+10:3810:30
18Per-Olof ClaéssonTenhults Skid o Orienteringskl45:43+16:3212:03
19Stefan JohanssonBredaryds Skid O OK46:46+17:3512:20

D55

2 770 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Britta SahlinVänersborgs Skidklubb24:448:55
2Eva CarlssonJönköpings Orienteringsklubb25:56+1:129:21
3Lena RunessonOrienteringsklubben Vivill27:40+2:569:59
4Ann-Marie AnderssonTenhults Skid o Orienteringskl30:46+6:0211:06
5Ingrid SchmiterlöwHjobygdens Orienteringsklubb31:23+6:3911:19
6Marianne RosgrenOrienteringsklubben Njudung35:36+10:5212:51

H55

3 740 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Arto BlomdahlIdrottsklubben Hakarpspojkarna30:338:10
2Tommy LjungdahlIdrottsklubben Hakarpspojkarna31:04+0:318:18
3Ulf NyströmTrollhättans Skid o Orienterin31:17+0:448:21
4Svante AndrénTibro Orienteringsklubb36:20+5:479:42
5Gert JonssonIdrottsklubben Hakarpspojkarna36:24+5:519:43
6Jan LindströmIdrottsklubben Wilske43:37+13:0411:39
Lars RunessonOrienteringsklubben Vivillej godkänd
Magnus JoelssonSkid o Orienteringsklubben 68ej start
Kent NeroMullsjö Skid O OKej start

D60

2 670 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anna-Karin Argus-JohanssonSol Tranås27:3310:19
2Susanne DittmerIdrottsklubben Hakarpspojkarna29:05+1:3210:53
3Marianne ThorssonIdrottsklubben Trenne Ullared32:54+5:2112:19
4Monica AbrahamssonGudhems Idrottsförening34:57+7:2413:05
5Elise JohanssonFalköpings AIK Orienteringsklu35:39+8:0613:21
6Berit KlamfeltTibro Orienteringsklubb36:11+8:3813:33
7Lizkulla PetterssonMarkbygdens OK42:48+15:1516:01

H60

3 550 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Per LindgrenIdrottsklubben Hakarpspojkarna28:348:02
2Jan-Olov ErikssonAnnebergs Gymnastik o Idrottsf28:52+0:188:07
3Mikael JohanssonOrienteringsklubben Gisle32:01+3:279:01
4Sven-Åke AnderssonIdrottsföreningen Rigor36:58+8:2410:24
5Stefan HermanssonTenhults Skid o Orienteringskl38:52+10:1810:56
6Jan-Åke EmilssonGudhems Idrottsförening40:11+11:3711:19
7Sören KarlssonMullsjö Skid O OK42:55+14:2112:05
8Björn PetterssonUlricehamns Orienteringsklubb46:02+17:2812:58
Bernt AnderssonIdrottsföreningen Rigorej start
Owe TörnrothHjobygdens Orienteringsklubbej start

D65

2 530 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Monica LööfMariestads Friluftsklubb29:0711:30
2Kajsa TofténHjobygdens Orienteringsklubb34:13+5:0613:31
3Marianne RosénIdrottsklubben Ymer34:25+5:1813:36
4Lisbeth DamsgaardHjärnarps Orienteringslöpare36:31+7:2414:26
5Lena BarkestamIdrottsklubben Hakarpspojkarna36:45+7:3814:31
6Monica IvarssonOK Skogshjortarna38:16+9:0915:07
7Ann-Britt LingforsIF Hallby Skid o Orienteringsk38:46+9:3915:19
8Inger EismarkOrienteringsklubben Orinto58:49+29:4223:14
Marion HallstenUddevalla Orienteringsklubbej start

H65

3 180 m, 26 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Karl Evert SvenssonIF Hagen27:528:45
2Lars GrehnMullsjö Skid O OK28:53+1:019:04
3Tommie OlssonVisborgs Orienteringsklubb30:06+2:149:27
4Bertil KarlssonHjobygdens Orienteringsklubb30:36+2:449:37
5Torgny PetterssonMarkbygdens OK30:37+2:459:37
6Kent ErikssonLerums SOK30:40+2:489:38
7Ove ThorssonIdrottsklubben Trenne Ullared31:24+3:329:52
8Staffan DittmerIdrottsklubben Hakarpspojkarna33:49+5:5710:38
9Stig JohanssonFalköpings AIK Orienteringsklu33:50+5:5810:38
10Bengt JohanssonOK Skogshjortarna34:05+6:1310:43
11Håkan OlssonHjobygdens Orienteringsklubb34:29+6:3710:50
12Ronald Mc GrailHjärnarps Orienteringslöpare34:41+6:4910:54
13Håkan LööfMariestads Friluftsklubb35:03+7:1111:01
14Håkan AnderssonMarkbygdens OK35:09+7:1711:03
15Rainer ScholzIdrottsklubben Vista35:24+7:3211:07
16Kent IvarssonOK Skogshjortarna36:20+8:2811:25
17Hans LingforsIF Hallby Skid o Orienteringsk38:13+10:2112:01
18Hans TrofastTenhults Skid o Orienteringskl38:20+10:2812:03
19Bill SchölinTockarps Idrottsklubb38:21+10:2912:03
20Börje GustavssonTrollhättans Skid o Orienterin39:33+11:4112:26
21Klas BjörkIdrottsklubben Hakarpspojkarna40:37+12:4512:46
22Tommy OlaussonSkid- och Orienteringsklubben40:55+13:0312:52
23Gert OlssonSkåneslättens Orienteringslöpa42:31+14:3913:22
23Bernhard GrenaboHjobygdens Orienteringsklubb42:31+14:3913:22
25Bo JohanssonOrienteringsklubben Stigen42:51+14:5913:28
26Lennart BarkestamIdrottsklubben Hakarpspojkarna47:20+19:2814:53

D70

2 530 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ulla LindheIdrottsklubben Stern31:0712:17
2Britt RangertIdrottsklubben Ymer34:57+3:5013:48
3Eva HöijeOrienteringklubben Ravinen35:08+4:0113:53
4Vega SlottnerJönköpings Orienteringsklubb35:42+4:3514:06
5Gunilla HolstBottnaryds Idrottsförening38:59+7:5215:24
6Monica BråhnJönköpings Orienteringsklubb42:12+11:0516:40
7Margareta LarssonOK Njudung42:27+11:2016:46
8Ingrid HermanssonIdrottsklubben Ymer47:38+16:3118:49
9Kaarina VoudinmäkiMullsjö Skid O OK49:44+18:3719:39
10Gerd WallinJönköpings Orienteringsklubb50:36+19:2920:00
11Kristina JohanssonMullsjö Skid O OK1:01:06+29:5924:09

H70

3 080 m, 28 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kalle JohanssonOK Skogshjortarna25:508:23
2Bo KlamfeltTibro Orienteringsklubb28:42+2:529:19
3Vidar LöfvingTibro Orienteringsklubb29:02+3:129:25
4Morgan LjungVaggeryds Skid o Orienteringsk30:18+4:289:50
5Stellan AhnströmForserums Skid o Orienteringsk30:28+4:389:53
6Ingemar LindblomOrienteringsklubben Orinto31:41+5:5110:17
7Roland BomanUlricehamns Orienteringsklubb32:27+6:3710:32
8Hans M CarlssonIFK Göteborg32:47+6:5710:38
9Christer OttossonOK P433:34+7:4410:53
10Bengt SörensenJönköpings Orienteringsklubb33:58+8:0811:01
11Lars-Olof GustafssonOrienteringsklubben Klyftamo35:09+9:1911:24
12Stefan G LarssonOrienteringsklubben Njudung35:20+9:3011:28
13Göran BengtssonTockarps Idrottsklubb35:41+9:5111:35
14Roland NilssonFalköpings AIK Orienteringsklu35:55+10:0511:39
15Gunnar AnderssonIdrottsklubben Vista36:16+10:2611:46
16Lars WürsigJönköpings Orienteringsklubb36:27+10:3711:50
17Lennart HöijeOrienteringklubben Ravinen36:53+11:0311:58
18Nils-Birger JohanssonSol Tranås36:54+11:0411:58
19Gunnar WallinJönköpings Orienteringsklubb39:15+13:2512:44
20Kent OlaussonOrienteringsklubben Orinto39:25+13:3512:47
21Jan LarssonSävedalens AIK41:12+15:2213:22
22Agne RybeckVaggeryds Skid o Orienteringsk43:26+17:3614:06
23Sune GustavssonTibro Orienteringsklubb43:38+17:4814:10
24Karl BergstrandHjobygdens Orienteringsklubb44:16+18:2614:22
25Sven Erik SjöholmMullsjö Skid O OK44:23+18:3314:24
26Toivo VoudinmäkiMullsjö Skid O OK52:14+26:2416:57
27Rolf GabrielssonFalköpings AIK Orienteringsklu57:38+31:4818:42
Bo TuressonOrienteringsklubben Bävernej godkänd
Göran JanssonGränna-Bygdens OKej start
Håkan NilssonMalmö Orienteringsklubbej start
Rune SandbergUddevalla Orienteringsklubbej start

D75

2 330 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ulla HöökOrienteringsklubben Klyftamo30:5313:15
2Birgitta StenströmVänersborgs Skidklubb33:05+2:1214:11
3Ann-Britt BjörnlingerIdrottsklubben Vista35:07+4:1415:04
4Birgit KarlssonMariestads Friluftsklubb36:11+5:1815:31
5Ann-Marie BirgerssonForserums Skid o Orienteringsk37:05+6:1215:54
6Anne-Catrine PerssonMariestads Friluftsklubb41:45+10:5217:55
7Margareta HolmbergIF Hagen59:14+28:2125:25
Lisbeth BernhedTolered-Utby Ol-klubbej godkänd
Anna-Cajsa ErikssonJönköpings Orienteringsklubbej godkänd

H75

3 000 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lars FranssonBottnaryds Idrottsförening34:0711:22
2Bengt AnderssonTidaholm SOK Sisu34:19+0:1211:26
3Henrik HvoslefIdrottsklubben Stern35:05+0:5811:41
4Lars FinbomOrienteringsklubben Landehof35:17+1:1011:45
5Bernt EkfeldtVaggeryds Skid o Orienteringsk35:20+1:1311:46
6Bengt OlssonMarkbygdens OK35:21+1:1411:47
7Ivan ErnvidUlricehamns Orienteringsklubb38:28+4:2112:49
8Lars-Göran BjörnlingerIdrottsklubben Vista38:57+4:5012:59
9Rune AhlanderJönköpings Orienteringsklubb39:26+5:1913:08
10Torgny GrönlundLidköpings Vinter-Sportklubb41:57+7:5013:59
11Erland LingJönköpings Orienteringsklubb42:01+7:5414:00
12Gunnar GrönkvistBottnaryds Idrottsförening42:33+8:2614:11
13Kurt RydinOrienteringsklubben Tranan49:24+15:1716:28
14Karl-Gerhard RamdeSkid- och Orienteringsklubben54:17+20:1018:05
15Gunnar BrystHjobygdens Orienteringsklubb56:24+22:1718:48
16Bengt HanssonOrienteringsklubben Löftan1:06:02+31:5522:00
Knut HöökOrienteringsklubben Klyftamoej godkänd
Sören BråhnJönköpings Orienteringsklubbej godkänd
Ronny AnderssonOK Skogshjortarnaej start

D80

2 330 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Bernice AntonssonFK Friskus-Varberg37:0315:54

H80

2 330 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Torild BornetunSkillingaryds Frisksportklubb27:0811:38
2Lennart BernhedTolered-Utby Ol-klubb28:26+1:1812:12
3Ingemar HolmbergIF Hagen29:38+2:3012:43
4Kjell PerssonMariestads Friluftsklubb33:12+6:0414:14
5Mats BirgerssonForserums Skid o Orienteringsk38:35+11:2716:33
6Tore JohanssonSkid- och Orienteringsklubben43:08+16:0018:30
Nils JanssonSkattkärrs Skid- och Orienteriej godkänd

H85

2 010 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Lars-Gunnar EnströmOrienteringsklubben Trananej godkänd

Inskolning

2 030 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Klara AnderssonFalköpings AIK Orienteringsklufullföljt
Mattis CarlströmIK Hakarpspojkarnafullföljt
Amelie ClarinJönköpings Orienteringsklubbfullföljt
Oskar ElonssonIdrottsklubben Vistafullföljt
Minna KvarndalUlricehamns Orienteringsklubbfullföljt
Oskar LjungVaggeryds Skid o Orienteringskfullföljt
Felicia OtterborgIK Hakarpspojkarnafullföljt
Bojan WallentinLerums SOKfullföljt
Axel HofflanderGöteborg-Majorna OKej godkänd

U1

2 030 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Rasmus SternerOK Gränsen12:146:01
2Noel AnderssonOK Tranan15:16+3:027:31
3Siri BjörkSOK Träff15:26+3:127:36
4Carl NorbergSOK Träff16:44+4:308:14
5Emma WulffOK Gränsen18:39+6:259:11
6Clara ElonssonIK Vista21:29+9:1510:34
7Amanda FyhrSOK Aneby22:22+10:0811:01
8Calle DahlsonOrienteringsklubben Gränsen23:13+10:5911:26
9Jonatan SahlénIF Hagen28:32+16:1814:03
10Gösta LundgrenSOK Träff30:11+17:5714:52
11Isak DahlqvistVaggeryds Skid o Orienteringsk30:13+17:5914:53
12Emil HofflanderGöteborg-Majorna OK32:35+20:2116:03
13Solveig WallentinLerums SOK33:15+21:0116:22
14Amanda SidebyGöteborg-Majorna OK39:56+27:4219:40
Linus HolmbergOK Gränsenutgått

U2

2 150 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Edwin OtterborgIK Hakarpspojkarna16:197:35
2Gustav KarlssonUlricehamns OK22:38+6:1910:31
3Siri RehnGränna-Bygdens OK23:38+7:1910:59
4Olle HedströmTenhults Skid o Orienteringskl29:21+13:0213:39
5Assar Rosén ThelinJönköpings Orienteringsklubb36:47+20:2817:06
6Colin AxelssonJönköpings Orienteringsklubb39:08+22:4918:12
7Stina EsbjörnerOK Gränsen45:13+28:5421:01
Lukas HultOrienteringsklubben Gränsenej start

Öppen motion 1

2 150 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emma EkegrenSkid- och Orienteringsklubben17:588:21
2Mathilda WestlundJönköpings OK18:32+0:348:37
3Emilia ChuaJönköpings OK18:41+0:438:41
4Karin HedströmTenhults Skid o Orienteringskl20:55+2:579:43
5Anna-Lena AnderssonFalköpings AIK Orienteringsklu24:17+6:1911:17
6Anneli OlssonUlricehamns OK24:39+6:4111:27
7Oskar AnderssonFalköpings AIK Orienteringsklu25:33+7:3511:53
8Anna HolmgrenNässjö OK25:57+7:5912:04
9Eva RybergJönköpings OK35:34+17:3616:32
10Per-Olof PerssonSkillingaryds FK41:30+23:3219:18
11Bertil RybergOK Klyftamo55:50+37:5225:58

Öppen motion 3

2 850 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1David WesthMullsjö SOK19:556:59
2Magnus HallqvistUlricehamns OK24:30+4:358:35
3Jenny OlssonUlricehamns OK24:58+5:038:45
4Karin StattinSOK Träff28:43+8:4810:04
5Britt-Marie EkbergOK Orinto30:10+10:1510:35
6Lena LarssonSävedalens AIK30:13+10:1810:36
7Louise VibergRyda SK33:01+13:0611:35
8Kjell RosgrenOK Njudung33:56+14:0111:54
9Hedda WestlundJönköpings OK36:20+16:2512:44
10Kristina MagnerfeltFalköpings AIK OK47:35+27:4016:41
11Gisela LöfvingTibro OK52:55+33:0018:34
12Conny JohanssonLaholms IF OK54:09+34:1419:00
13Annika HallénTrollhättans SOK57:23+37:2820:08
14Kristina NyströmTrollhättans SOK57:40+37:4520:14
Simon MagnerfeltFalköpings AIK OKutgått

Öppen motion 5

3 180 m, 35 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Annika WesthMullsjö SOK25:157:56
2Arne ErlandssonSOK Viljan25:46+0:318:06
3Johanna KarlssonUlricehamns OK28:07+2:528:50
4Rikard AnderssonFalköpings AIK Orienteringsklu28:18+3:038:53
5Åsa CarlströmIK Hakarpspojkarna29:53+4:389:23
6Bernt KlassonIK Hakarpspojkarna30:24+5:099:33
7Lena FredénFalköpings AIK OK30:52+5:379:42
8Kent HolmgrenNässjö OK31:31+6:169:54
9Tobias HedströmTenhults Skid o Orienteringskl31:48+6:3310:00
10Robert BillingHultsfreds Orienteringsklubb33:46+8:3110:37
11Simon BergdahlIK Ymer IK Ymer34:11+8:5610:44
12Ante GustavssonSOK Träff35:01+9:4611:00
13Bror PalgrimVänersborgs SK35:49+10:3411:15
13Maria HelanderKlubblös Klubblös35:49+10:3411:15
15Marita JohanssonOK Stigen36:14+10:5911:23
16Gustaf AnderssonOK Gränsen37:13+11:5811:42
17Alicia EinarssonIdrottsföreningen Rigor38:20+13:0512:03
18Cronje ForsgrenTidaholm SOK Sisu39:19+14:0412:21
19Åke EricsonOrienteringsklubben Bävern39:20+14:0512:22
20Åsa GrenaboHjobygdens OK43:01+17:4613:31
21Marcus SvenssonBredaryds SOK43:03+17:4813:32
22Anita LiljaJönköpings OK43:20+18:0513:37
23Björn RybergJönköpings OK43:51+18:3613:47
24Linda NeroMullsjö SOK44:18+19:0313:55
25Staffan WelanderOK P444:27+19:1213:58
26Lena SternerBottnaryds IF44:29+19:1413:59
27Frida WallentinLerums SOK46:19+21:0414:33
28Birgitta JohanssonOK Tranan46:28+21:1314:36
29Ingrid AnderssonIdrottsföreningen Rigor50:21+25:0615:50
30Annelie HedegårdFalköpings AIK OK53:25+28:1016:47
31Kristina PerssonHalmstad OK55:45+30:3017:31
32John-Erik ErikssonJönköpings OK58:53+33:3818:31
33Maria Gillissson- -1:19:05+53:5024:52
Staffan DahlqvistVaggeryds Skid o Orienteringskej godkänd
Bo CarlströmJönköpings OKej godkänd

Öppen motion 7

3 710 m, 38 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lukas MagnerfeltFalköpings AIK Orienteringsklu29:307:57
2Tomas KarlssonOK Njudung32:29+2:598:45
3Daniel JohanssonRyda SK32:35+3:058:46
4Patrik FondinHerrljunga SK Skid o OL32:36+3:068:47
5Martin MagnerfeltFalköpings AIK OK33:12+3:428:56
6Lars HagelbergEksjö Skid o Orienteringsklubb33:21+3:518:59
7Kristina HederskogJönköpings OK34:45+5:159:21
8Anders EdvardssonEksjö Skid o Orienteringsklubb35:02+5:329:26
9Anna Wretling ClarinJönköpings OK36:06+6:369:43
10Anton JohanssonSOK Aneby37:05+7:359:59
11Henrik JohanssonSOK Aneby37:08+7:3810:00
12Arne SvenssonOK Njudung39:32+10:0210:39
13Torbjörn BlomqvistJönköpings OK42:40+13:1011:30
14Emma BrenanderSOK Viljan42:47+13:1711:31
15Jonny AxelssonJönköpings Orienteringsklubb42:54+13:2411:33
16Kurt EkbergOK Orinto42:55+13:2511:34
17Sofia Carlsson- -43:12+13:4211:38
18Ann BrenanderSOK Viljan43:44+14:1411:47
19Carola BillingHultsfreds Orienteringsklubb44:34+15:0412:00
20Susanne AxelssonJönköpings Orienteringsklubb44:44+15:1412:03
21Sigrid VemdalMullsjö SOK46:31+17:0112:32
22Tommy RoosFalköpings AIK OK46:54+17:2412:38
23Anna HertinIK Hakarpspojkarna49:16+19:4613:16
24Mikael FyhrSOK Aneby49:40+20:1013:23
25Per LeanderssonAnderstorps OK50:57+21:2713:43
26Margareta HofflanderGöteborg-Majorna OK51:27+21:5713:52
27Arne LiljaJönköpings OK51:32+22:0213:53
28Ylva GefvertOK P453:59+24:2914:33
29Marite ÅkerströmSOK Träff55:52+26:2215:03
30Linda SidebyGöteborg-Majorna OK57:10+27:4015:24
31Sofia SkördeBredaryds SOK58:00+28:3015:38
32Conny SahlinVänersborgs SK1:00:07+30:3716:12
33Rohnny AnderssonForserums SOK1:00:51+31:2116:24
34Bengt ÅkerströmSOK Träff1:02:41+33:1116:53
35Eva RådströmÖrkelljunga FK1:07:46+38:1618:15
36Tommy KarlssonGudhems IF1:08:18+38:4818:24
37Hanna EdvardssonEksjö Skid o Orienteringsklubb1:13:46+44:1619:52
38Axel EdströmBottnaryds IF1:15:57+46:2720:28

Öppen motion 8

4 200 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jesper LindströmIF Hagen32:067:38
2Stefan DjurstedtEksjö Skid o Orienteringsklubb32:15+0:097:40
3Hanna LindströmOK Tranan32:17+0:117:41
4Cecilia BerganderEksjö SOK34:23+2:178:11
5Andreas ÅkerströmSOK Träff35:30+3:248:27
6Johan SjödinIK Hakarpspojkarna37:40+5:348:58
7Niklas SahlénIF Hagen38:11+6:059:05
8Jonas ÅhlinHelsingborgs SOK41:49+9:439:57
9Peter WallentinLerums SOK42:13+10:0710:03
10Marika ElverlindOK Tranan43:10+11:0410:16
11Anna OtterborgIK Hakarpspojkarna44:12+12:0610:31
12Magnus ElverlindOK Tranan45:05+12:5910:44
13Helena ÅhlinHelsingborgs SOK47:02+14:5611:11
14Johan EdströmBottnaryds Idrottsförening49:21+17:1511:45
15Fredrik HofflanderGöteborg-Majorna OK1:00:49+28:4314:28

Öppen motion 10

4 720 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Theodor WahlbomOrienteringsklubben Orion32:056:47
2Mattias OssianssonIK Hakarpspojkarna33:41+1:367:08
3Claes OtterborgIK Hakarpspojkarna35:35+3:307:32
4Philip HjellströmGränna-Bygdens OK39:57+7:528:27
5Ludwig JohanssonUlricehamns OK40:52+8:478:39
6Gustav JohanssonUlricehamns OK42:30+10:259:00
7Johan BjörnlingerIK Vista48:10+16:0510:12
8Lasse BjörfjällBredareds IF52:06+20:0111:02

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser