Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Distriktsmatch, lång

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Distriktsmatch, lång
Arrangörsorganisation: Arboga OK
Datum: onsdag 10 augusti 2016

D16

4 740 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lina SvärdIF Thor39:328:20
2Ella OlssonGrycksbo IF OK41:15+1:438:42
3Malva SteenOK Enen42:36+3:048:59
4Moa Sjösten AnderssonIFK Mora OK43:00+3:289:04
5Tindra JernströmAvesta OK47:45+8:1310:04
6Alva LindellIF Thor49:59+10:2710:32
7Klara MöllerOK Linné57:15+17:4312:04
8Adelina FunkeLeksands OK59:29+19:5712:32
9Elsa LimbäckVästerås SOK1:02:20+22:4813:09
10Emelie BrudinIFK Mora OK1:05:00+25:2813:42
11Eleanore NealisLänna IF1:05:14+25:4213:45
12Emma BernerssonOK Enen1:10:50+31:1814:56
Johanna BreivoldVästerås SOKej start

H16

5 320 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Johannes ÖhgrenOK Kåre42:107:55
2Fredrik HamreforsVästerås SOK45:07+2:578:28
3Axel BergströmOK Rodhen47:31+5:218:55
4Viktor BergLeksands OK49:44+7:349:20
5Albin AnderssonSegersta OK50:45+8:359:32
6Sixten TörnqvistVästerås SOK50:47+8:379:32
7Zeb PalmHJS-Vansbro OK54:45+12:3510:17
8Emil JohanssonSegersta OK55:26+13:1610:25
9John GranathKorsnäs IF OK1:00:16+18:0611:19
10Viktor WallinOK Kåre1:07:55+25:4512:45
Martin DanielssonOK Kåreej godkänd
Filip ElihnOK Linnéutgått
Lucas GranbergOK Kåreej start

D15

4 350 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tilda ÖstbergStora Tuna OK41:389:34
2Moa HjorthDomnarvets GOIF47:36+5:5810:56
3Clara SpikLeksands OK50:23+8:4511:34
4Ida JohnssonOK Kåre51:16+9:3811:47
5Cecilia LindgrenOK Kåre56:35+14:5713:00
6Julia WannerAvesta OK57:34+15:5613:14
7Thea Sjösten AnderssonIFK Mora OK58:05+16:2713:21
8Alva RyttherVästerbergslagens OL59:22+17:4413:38
9Alva JonssonLånghundra IF1:04:02+22:2414:43
Agnes JonssonDomnarvets GOIFej godkänd
Julia GunnarssonMalungs OK Skogsmårdarnaej godkänd
Lotta WeyhenmeyerIF Thorej start
Andrea LamprechtKöping-Kolsva OKej start
Sara MouazzenVästerås SOKej start
Lisa HallgrenBjursås OKej start

H15

4 770 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Gustav BjörklundIFK Mora OK46:349:45
2Axel Leijon ThorellLånghundra IF49:04+2:3010:17
3Arvid UmegårdLånghundra IF49:44+3:1010:25
4Andreas NäslundVästerås SOK51:25+4:5110:46
5Casper VånsjöArboga OK52:40+6:0611:02
6Noa SjöstrandVästerås SOK54:38+8:0411:27
7Pontus LindgrenVästerås SOK1:12:12+25:3815:08
8Daniel JensenArboga OK1:59:25+1:12:5125:02
Samuel StålnäbbDomnarvets GOIFej godkänd
David ErikssonArboga OKej start
Joel KihlströmRehns BKej start
Elias LarssonOK Enenej start

D14

3 690 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lovisa HambäckLånghundra IF40:5411:05
2Ebba LindellIF Thor42:41+1:4711:34
3Frida AnderssonSegersta OK43:35+2:4111:48
4Emilia BergströmOK Rodhen43:43+2:4911:50
4Elsa NilssonDomnarvets GOIF43:43+2:4911:50
6Tilda GolsäterKorsnäs IF OK46:40+5:4612:38
7Karin Ingeborg WedmanVästerbergslagens OL47:38+6:4412:54
8Jennifer SvenssonVästerås SOK52:22+11:2814:11
9Ida HallinSurahammars SOK54:52+13:5814:52
10Tilda LagerhällRehns BK55:25+14:3115:01
11Lilian PalmHJS-Vansbro OK58:15+17:2115:47
12Amanda CedstedtVallentuna-Össeby OL58:44+17:5015:55
13Tove RingiOK Kåre58:45+17:5115:55
14Tilda WigforssArboga OK1:03:58+23:0417:20
15Linnea PerssonValbo AIF1:04:28+23:3417:28
16Isabella JoonsLeksands OK1:11:30+30:3619:22
17Mirjam JoonsLeksands OK1:14:18+33:2420:08
Julia FunkeLeksands OKej godkänd
Ida LarssonVästerås SOKej start

H14

3 850 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Erik BrandtDomnarvets GOIF36:129:24
2Gustav GöranssonArboga OK41:26+5:1410:45
3Oskar SundblomRånäs OK44:18+8:0611:30
4Karl GranathSvärdsjö Skid och Orienteringsklubb45:31+9:1911:49
5Filip BäckArboga OK50:20+14:0813:04
6Emil AhlströmVästerås SOK50:28+14:1613:06
7Kevin SjölanderOK Rodhen52:32+16:2013:38
8David MelinOK Rodhen53:14+17:0213:49
9John McLellandOK Rodhen56:12+20:0014:35
10Gustav KüglerSigtuna OK56:39+20:2714:42
11Fredrik JunevikLeksands OK59:55+23:4315:33
12Martin SandqvistVästerås SOK1:05:26+29:1416:59
Noa StenälvValbo AIFej godkänd
Albin ForsbergLånghundra IFej godkänd

D13

3 320 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Maja BergqvistKorsnäs IF OK35:0010:32
2Emilia JohnssonOK Kåre41:37+6:3712:32
3Vendela SöderqvistOK Kåre41:49+6:4912:35
4Cornelia KrafftLänna IF41:53+6:5312:36
5Elin LindbergVandrarringen48:00+13:0014:27
6Elsa HermanssonIFK Mora OK49:40+14:4014:57
7Jonna SandbergKöping-Kolsva OK51:45+16:4515:35
8Fanny CedstedtLånghundra IF52:59+17:5915:57
9Tuva-Cajsa SpikLeksands OK54:48+19:4816:30
10Disa SvenssonVästerås SOK55:46+20:4616:47
11My VelanderSurahammars SOK59:57+24:5718:03
12Kristina LindgrenVästerås SOK1:06:19+31:1919:58
13Mathilda KarlssonValbo AIF1:07:11+32:1120:14
14Felicia SahlénVästerås SOK1:29:21+54:2126:54
15Cajsa VånsjöArboga OK1:29:31+54:3126:57
Rebecka HaslerSurahammars SOKej godkänd
Amanda HallVästerås SOKej godkänd
Alice HelmerssonVandrarringenej start
Tilda BergLeksands OKej start
Emma EliassonDomnarvets GOIFej start
Elsa GörasLeksands OKej start
Sofie ThornellVästerås SOKej start

H13

3 410 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Christoffer LindgrenOK Kåre27:037:55
2Eric HallnerOckelbo OK30:31+3:288:56
3Albin GezeliusIFK Mora OK32:57+5:549:39
4Simon Karlsson HolmerIFK Mora OK35:35+8:3210:26
5Simon WahlnäsOK Linné39:11+12:0811:29
6Ludwig EnglundLeksands OK43:08+16:0512:38
7Elliot AngelsiööOK Linné45:36+18:3313:22
8Ludvig BylundFagersta OK47:27+20:2413:54
9Joel OwénValbo AIF53:57+26:5415:49
10Elmer ÖgrenKarlsbyhedens IK55:06+28:0316:09
11Klockar-Eskil NääsLeksands OK56:20+29:1716:31
12Simon SvenssonVästerås SOK1:04:25+37:2218:53
13Adrian Hansson BångaAlfta-Ösa OK1:04:41+37:3818:58
14Dennis AspVästerås SOK1:36:11+1:09:0828:12
Albin BjörkOK Hammarenej start
Rasmus LindbergAvesta OKej start
Markus HalvarssonLeksands OKej start

Öppen motion 3

2 550 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Vidar NettelmarkSurahammars SOK41:2416:14
2Elsa BrandtDomnarvets GOIF43:21+1:5717:00
3Ivar StenälvValbo AIF1:30:50+49:2635:37
Emilia GunnarssonMalungs OK Skogsmårdarnaej godkänd
Sebastian GunnarssonMalungs OK Skogsmårdarnaej godkänd

Öppen motion 5

4 020 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anna LindgrenVSOK45:2811:18
2Karin LindellIF Thor54:37+9:0913:35
3Simon ClaessonOK Rodhen1:09:55+24:2717:23
4Lars KarlssonOK Tisaren1:10:37+25:0917:33
5Alva LimbäckVSOK1:19:19+33:5119:43
Tobias StenälvValbo AIFej godkänd

Öppen motion 8

5 550 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Conny ForsbergLånghundra IF43:007:44
2Magnus LimbäckVSOK59:13+16:1310:40
3Henrik NettermarkSurahammars SOK1:13:28+30:2813:14
4Henrik HallinSurahammars SOK1:30:50+47:5016:21

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser