Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Haningeträffen, medel

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Haningeträffen, medel
Arrangörsorganisation: Haninge SOK
Datum: lördag 22 april 2017

D21

4 060 m, 29 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Stina JanssonJärla Orientering33:538:20
2Inga KazlauskaiteOK Linné37:20+3:279:11
3Karin SkogholmTumba-Mälarhöjden OK37:40+3:479:16
4Tove LagerbergOK Södertörn38:08+4:159:23
5Malin AnnegårdCentrum OK39:33+5:409:44
6Catherine TaylorOK Södertörn40:17+6:249:55
7Sanna SteenTumba-Mälarhöjden OK40:22+6:299:56
8Annie ForsbergOK Ravinen40:51+6:5810:03
9Johanna LönnkvistTullinge SK41:15+7:2210:09
10Ida HylanderNyköpings OK42:03+8:1010:21
11Jeanette Jönsson HellstadiusSödertälje-Nykvarn OF42:25+8:3210:26
12Åsa MårsellTumba-Mälarhöjden OK45:09+11:1611:07
13Elin JarlemarkIFK Lidingö SOK46:16+12:2311:23
14Karin ModinBromma-Vällingby SOK47:30+13:3711:41
15Erica HellgrenOK Älvsjö-Örby47:56+14:0311:48
16Elin SundqvistTullinge SK48:10+14:1711:51
17Sonia FlückigerOK Ravinen48:11+14:1811:52
18Anna ElfforsOK Trian48:57+15:0412:03
19Amanda KarlssonOK Ravinen49:09+15:1612:06
20Hana TichovskaSK Praga50:13+16:2012:22
21Sara JonassonCentrum OK52:49+18:5613:00
22Henny SamuelssonCentrum OK55:08+21:1513:34
23Isabella TapperIFK Lidingö SOK58:23+24:3014:22
24Stina HäggbrinkBerga SOK1:24:42+50:4920:51
Lina LångStora Tuna OKej godkänd
Tove BrattgårdIFK Lidingö SOKej godkänd
Elisabeth AhlgrenLinköpings OKej godkänd
Emma PerssonTumba-Mälarhöjden OKutgått
Hilda MattssonJärla Orienteringutgått
Karolina BjärnlidIFK Lidingö SOKej start

H21

5 040 m, 35 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Erik LiljequistSödertälje-Nykvarn OF33:026:33
2Harri KarlssonJärla Orientering35:44+2:427:05
3Jonas NordströmTullinge SK36:04+3:027:09
4Niklas SundqvistTullinge SK36:21+3:197:12
5Oskar GustafssonCentrum OK37:02+4:007:20
6Bryan Russel-KeelyIFK Lidingö SOK37:06+4:047:21
7Mats HellstadiusSödertälje-Nykvarn OF40:32+7:308:02
8Jonas KjällCentrum OK40:55+7:538:07
9Olexii SavchenkoOK Södertörn41:18+8:168:11 Ladda ner rutt i gpx-format
10Magnus GlänneforsTullinge SK41:29+8:278:13
11Elias TidevallSkogsluffarnas OK41:39+8:378:15
12Johan SisellOK Södertörn41:45+8:438:17
13Samuel KellerNyköpings OK41:59+8:578:19
14Andrew QuinIFK Lidingö SOK42:22+9:208:24
15Liutauras BileviciusOK Roslagen42:49+9:478:29
16Emil AnderssonTullinge SK42:52+9:508:30
17Rhys Finlay-RobertsonOK Södertörn43:15+10:138:34
18Simon MellinSundbybergs IK43:41+10:398:40
19Christoffer EskilssonTullinge SK43:42+10:408:40
20Johan KärrströmTullinge SK45:14+12:128:58
21Lars JakobssonCentrum OK45:46+12:449:04
22Zdenek LiscinskyTullinge SK45:47+12:459:05
23Oscar ArmanNyköpings OK46:32+13:309:13
24Björn NilssonTumba-Mälarhöjden OK48:37+15:359:38
25Lasse ForsbergOK Ravinen48:43+15:419:39
26Sverker LenasCentrum OK51:15+18:1310:10
27Erik PalmfjordKatrineholms OK52:45+19:4310:27
28Sven-Anders MelinSödertälje-Nykvarn OF53:15+20:1310:33
29Martin TichovskySK Praga1:03:14+30:1212:32
30Aleksandr ManoilovJärfälla OK1:13:25+40:2314:34
31Yngve RahlénOK Ravinen1:35:34+1:02:3218:57
Magnus KarlssonCentrum OKej godkänd
Hugo FlordalSnättringe SKej godkänd
Niklas GustafssonOK Tisarenutgått
Emil ThalinOK Älvsjö-Örbyutgått
Johan HerbstVästerås SOKej start
Håkan RolfssonSkarpnäcks OLej start
Mattias ÅgrenCentrum OKej start

H20

4 050 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ludvig SandahlJärla Orientering39:139:40
2Olof LissmatsOK Södertörn46:49+7:3611:33
3Erik CallebergSnättringe SK54:23+15:1013:25
Måns TistadIFK Lidingö SOKej start

H18

4 050 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hugo LindbärgOK Södertörn31:427:49
2Jesper LidmarSnättringe SK35:21+3:398:43
3Gustav FrænellSundsvalls OK47:01+15:1911:36
4Simon ÖsterlingOK Södertörn52:52+21:1013:03
5Andreas MagnvallOK Södertörn59:08+27:2614:36
6Gustav NirvinHaninge SOK1:01:55+30:1315:17
Oskar ForsbergTullinge SKej start
Lukas ArkängTullinge SKej start

D16

3 520 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Nina PerssonHaninge SOK37:0610:32
2Emilia EngelOK Ravinen37:14+0:0810:34
3Lotten SandénOK Södertörn38:02+0:5610:48
4Ebba AdebrantTumba-Mälarhöjden OK38:09+1:0310:50
5Ylva SandénOK Södertörn43:41+6:3512:24
6Sara MöllerOK Södertörn44:27+7:2112:37
7Sofia WigleSödertälje-Nykvarn OF46:44+9:3813:16
8Tilda AnderssonTullinge SK1:00:50+23:4417:16
9Vera RolfssonSkarpnäcks OL1:04:41+27:3518:22
10Frida ArnessonSkarpnäcks OL1:10:11+33:0519:56
Petrina CostermansJärla Orienteringej godkänd
Tove FrænellSundsvalls OKej godkänd
Johanna PetterssonGustavsbergs OKutgått
Isabella NilssonGustavsbergs OKutgått
Elin BergOK Ravinenej start
Agnes EdgrenSkarpnäcks OLej start

H16

3 550 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1David BorgSödertälje-Nykvarn OF28:227:59
2Albin FalkNyköpings OK28:42+0:208:05
3Anton SilierJärfälla OK29:42+1:208:21
4Martin RinnbäckOK Ravinen33:06+4:449:19
5Alexander SchandlOK Södertörn34:24+6:029:41
6Johan CallebergSnättringe SK37:24+9:0210:32
7Martin BygdénSödertälje-Nykvarn OF37:40+9:1810:36
8Albin LindskogOK Ravinen37:59+9:3710:41
9Ludvig JarlemarkIFK Lidingö SOK42:40+14:1812:01
10Isak GeliusSnättringe SK43:24+15:0212:13
11Linus HalvorsenSkarpnäcks OL50:47+22:2514:18
12Jacob WolgastSnättringe SK50:50+22:2814:19
13Nils Forsberg RundströmIFK Enskede51:52+23:3014:36
Alvar MelinHaninge SOKej godkänd
Ludvig SigrandOK Södertörnej godkänd
Erik Lidström LauriSnättringe SKej godkänd
John WolgastSnättringe SKej godkänd
Vincent WippJärla Orienteringutgått
Albin HainkeSnättringe SKej start

D14

3 200 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Klara BorgSödertälje-Nykvarn OF36:1411:19
2Embla KamsvågGustavsbergs OK37:07+0:5311:35
3Amanda GranqvistOK Ravinen38:55+2:4112:09
4Smilla MogensenOK Ravinen41:02+4:4812:49
5Karolina Bergh PapasikasSkarpnäcks OL41:53+5:3913:05
6Tindra JonssonSkarpnäcks OL42:58+6:4413:25
7Signe HillerhagIFK Lidingö SOK45:28+9:1414:12
8Elisabeth LarssonOK Södertörn47:15+11:0114:45
9Lovisa Göstas KällmanSöders-Tyresö55:32+19:1817:21
10Liv HerneOK Ravinen56:28+20:1417:38
11Elin WolgastSnättringe SK57:38+21:2418:00
12Tove SvedellSkarpnäcks OL1:02:29+26:1519:31
13Ida ÖsterbergGustavsbergs OK1:03:03+26:4919:42
14Emilia NilssonGustavsbergs OK1:07:35+31:2121:07
15Sanna RinnbäckOK Ravinen1:08:59+32:4521:33
Måra StegardSkarpnäcks OLej godkänd
Hedda RöstinOK Ravinenutgått
Louise LindellGustavsbergs OKutgått
Katja GustafssonTrosabygdens OKutgått

H14

3 310 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Edvin HellstenNyköpings OK30:159:08
2Elias AdebrantTumba-Mälarhöjden OK32:17+2:029:45
3Justus ArenanderSkarpnäcks OL32:18+2:039:45
4Ludvig LangeTumba-Mälarhöjden OK35:41+5:2610:46
5Axel LindgrenNyköpings OK36:19+6:0410:58
6Oscar EkenborgNyköpings OK38:53+8:3811:44
7Henrik SvenssonOK Ravinen39:00+8:4511:46
8Olle KallurOK Ravinen40:35+10:2012:15
9Elis Forsberg RundströmIFK Enskede41:34+11:1912:33
10Kasper LagerströmNyköpings OK42:21+12:0612:47
11Edvin ForsbergOK Ravinen42:50+12:3512:56
12Andreas HolmqvistNyköpings OK44:24+14:0913:24
13Max ÖsterlingOK Södertörn48:58+18:4314:47
14Björn RennerOK Södertörn50:18+20:0315:11
15William MöllerSkarpnäcks OL50:22+20:0715:12
16Hugo LindskogOK Ravinen57:23+27:0817:20
17Mattias HedinSöders-Tyresö1:00:10+29:5518:10
18Mattis SandénOK Södertörn1:00:55+30:4018:24
19Filip DryseliusSkarpnäcks OL1:38:42+1:08:2729:49
20Mathias DryseliusSkarpnäcks OL1:43:45+1:13:3031:20
Måns EdgrenSkarpnäcks OLej godkänd
Ivo Cousins ClarhällSöders-Tyresöej godkänd
Viktor ZillingOK Södertörnutgått

D14 Kort

2 640 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Alicia SchandlOK Södertörn37:3714:14
2Vendela RundströmOK Ravinen54:48+17:1120:45

H14 Kort

2 640 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Alexander MagnvallOK Södertörn1:07:0925:26
Calle JohanssonOK Ravinenej godkänd
Felix ArkängTullinge SKej start

D12

2 640 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tuva HolmströmOK Ravinen30:2311:30
2Alva Lidström LauriSnättringe SK31:05+0:4211:46
3Tilde MansénSkarpnäcks OL31:32+1:0911:56
4Alexandra StålSödertälje-Nykvarn OF37:50+7:2714:19
5Elin AbelSnättringe SK44:17+13:5416:46
5Märta WigleOK Södertörn44:17+13:5416:46
7Jenny Göstas KällmanSöders-Tyresö45:11+14:4817:06
8Sofie LindellGustavsbergs OK46:57+16:3417:47
9Alice RökenTäby OK56:15+25:5221:18
10Mirja NordinSkarpnäcks OL1:02:39+32:1623:43
Stina BygdénSödertälje-Nykvarn OFej godkänd
Olivia EngelOK Ravinenej start
Hilda BohmanHellas Orienteringej start

H12

2 640 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hannes MogensenOK Ravinen18:126:53
2Max ÖsterbergGustavsbergs OK21:31+3:198:09
3Erik NederheimTäby OK21:39+3:278:12
4Erik LundquistOK Ravinen26:42+8:3010:06
5Jonathan NilssonGustavsbergs OK28:27+10:1510:46
6Edvin WollbrandOK Ravinen34:53+16:4113:12
7Gustav StorellHaninge SOK35:54+17:4213:35
8Axel TrofastTullinge SK36:59+18:4714:00
9Linus NileviHaninge SOK38:02+19:5014:24
10Folke KåbergOK Ravinen46:37+28:2517:39
11Malte HinasSkarpnäcks OL46:52+28:4017:45
12Linus AnderssonSundsvalls OK1:12:15+54:0327:22
Arvid MyrbergerTullinge SKej godkänd
Axel SchölinTäby OKutgått
Linus ForsbergOK Ravinenej start
Peter LindvallHaninge SOKej start

D12 Kort

2 070 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Wilda LundqvistMälarö SOK26:4612:55
2Hilda MårsellTumba-Mälarhöjden OK39:09+12:2318:54
3Stina YlipääMälarö SOK48:29+21:4323:25
4Sophia ÖqvistMälarö SOK51:04+24:1824:40
Ebba ForsbergOK Ravinenej godkänd

D10

2 070 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Miriam GustafssonTrosabygdens OK17:568:39
2Emelie HolmströmTäby OK20:35+2:399:56
3Signe ForsbergSkogslöparna22:18+4:2210:46
4Ellen FlordalSnättringe SK24:34+6:3811:52
5Julia HolmströmTäby OK29:20+11:2414:10
6Elsa TunbladMälarö SOK29:33+11:3714:16
7Viola HolmströmOK Ravinen31:20+13:2415:08

H10

2 070 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ruben ArenanderSkarpnäcks OL21:3510:25
2Leo WisborgTullinge SK36:17+14:4217:31
3Arvid RundströmOK Ravinen49:39+28:0423:59

D40

3 950 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Maria MogensenOK Ravinen35:168:55
2Jenny BergOK Ravinen37:38+2:229:31
3Sandra WesterströmOK Ravinen51:16+16:0012:58
4Ulrika ForsbergOK Ravinen51:45+16:2913:06
5Andrea BalakovaNyköpings OK52:53+17:3713:23
6Daniela RennerOK Södertörn53:30+18:1413:32
7Ylva FornanderVästerbergslagens OL1:01:32+26:1615:34
8Karolina AnderssonLänna IF1:13:33+38:1718:37
9Lena BuhreAttunda OK1:18:43+43:2719:55
Malin LindskogOK Ravinenutgått
Mia ForslinForsa OKej start

H40

4 490 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Oskar ForsbergSkogslöparna39:308:47
2Erik FabritiusOK Trian39:38+0:088:49
3Christian RotvikerCentrum OK39:49+0:198:52
4Henrik PerssonSundbybergs IK46:29+6:5910:21
5Mats GustafssonTrosabygdens OK54:03+14:3312:02
6Henrik TrofastTullinge SK55:34+16:0412:22
7Björn LundquistOK Ravinen1:12:12+32:4216:04
8Fredrik EkenborgNyköpings OK1:13:29+33:5916:21
9Henrik HellborgCentrum OK1:30:55+51:2520:14

D45

3 410 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anne-Marie WigleSödertälje-Nykvarn OF39:0711:28
2Annika LindbergAttunda OK41:56+2:4912:17
3Teija LeppinenIFK Lidingö SOK42:34+3:2712:28
4Camilla GöstasSöders-Tyresö44:50+5:4313:08
5Moni WinsnesSödertälje-Nykvarn OF45:22+6:1513:18
6Annika BygdénSödertälje-Nykvarn OF45:55+6:4813:27
7Camilla EngelOK Ravinen46:28+7:2113:37
8Hillevi EkstrandVästerbergslagens OL49:04+9:5714:23
9Ewa AlbrektssonOK Ravinen54:20+15:1315:56
10Kerstin FrænellSundsvalls OK58:23+19:1617:07
11Anethe MansénSkarpnäcks OL58:46+19:3917:14
12Lisa ÖsterlingOK Södertörn1:13:34+34:2721:34
13Anna SchandlOK Södertörn1:17:03+37:5622:35
14Birgitta AlmMotala AIF OL1:35:17+56:1027:56
Lena BrobergSnättringe SKej godkänd
Karin TidevallSkogsluffarnas OKutgått
Helena AdebrantTumba-Mälarhöjden OKej start
Annica JanssonIFK Lidingö SOKej start

H45

4 140 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Stefan Svensson GeliusSnättringe SK32:007:43
2Ulrik EnglundTumba-Mälarhöjden OK33:50+1:508:10
3Stefan BergOK Ravinen33:52+1:528:10
4Lars BygdénSödertälje-Nykvarn OF34:04+2:048:13
5Per ForsbergIFK Enskede34:14+2:148:16
6Lars LindbomMälarö SOK34:26+2:268:19
7Håkan StoltSundsvalls OK36:34+4:348:49
8Ola CarlénBromma-Vällingby SOK38:50+6:509:22
9Per LembreJärla Orientering39:03+7:039:25
10Martin SigrandOK Södertörn39:06+7:069:26
11Håkan MelinBromma-Vällingby SOK41:08+9:089:56
12Mattias SkepplingOK Södertörn53:10+21:1012:50
13Gunnar HedinSöders-Tyresö55:27+23:2713:23
14Andreas HerneOK Ravinen56:15+24:1513:35
15Robert CederholmLänna IF1:08:11+36:1116:28
16Anders ClarhällSöders-Tyresö1:22:00+50:0019:48
Thomas WesterströmOK Ravinenej godkänd
Rickard EkmanOK Roslagenej start
Calle BohmanHellas Orienteringej start
Björn LovangIFK Lidingö SOKej start

D50

3 230 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Yvonne AnderssonTullinge SK34:3410:42
2Kristina MarteliusAttunda OK42:02+7:2813:00
3Ann GranqvistOK Ravinen43:31+8:5713:28
4Kristina BergstrandSöders-Tyresö43:32+8:5813:28
5Johanna SundströmJärla Orientering52:54+18:2016:22
6Katarina LindbärgOK Södertörn1:10:04+35:3021:41
Madeleine LimparAttunda OKutgått

H50

4 040 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hans SundqvistTullinge SK33:048:11
2Jesper LagerbergOK Södertörn37:24+4:209:15
3Peter ZetterströmSöders-Tyresö39:15+6:119:42
4Joakim SkantzeSundbybergs IK40:23+7:199:59
5Erik BerggrenTullinge SK42:11+9:0710:26
6Thomas CallebergSnättringe SK42:56+9:5210:37
7Jan LavénGustavsbergs OK43:01+9:5710:38
8Anders WinbladSöders-Tyresö43:34+10:3010:47
9Per WollbrandOK Ravinen46:40+13:3611:33
10Jonatan LindellGustavsbergs OK46:46+13:4211:34
11Ola EnvallTullinge SK47:32+14:2811:45
12Lars SpånbergOK Ravinen47:45+14:4111:49
13Staffan ZillingOK Södertörn51:09+18:0512:39
14Stefan MarteliusAttunda OK51:47+18:4312:49
15Claes RennerOK Södertörn51:51+18:4712:50
16Per WolgastSnättringe SK52:14+19:1012:55
17Eric HuijsersHammarby IF OF52:34+19:3013:00
18Per SchölinSundbybergs IK54:03+20:5913:22
19Bo LauriSnättringe SK54:29+21:2513:29
20Ove RinnbäckOK Ravinen57:58+24:5414:20
21Mats NordTumba-Mälarhöjden OK58:44+25:4014:32
22Anders HolmqvistSnättringe SK1:12:53+39:4918:02
23Mattias BerglundBromma-Vällingby SOK1:14:00+40:5618:19
Göran ModinBromma-Vällingby SOKutgått
Kenneth JönssonTullinge SKej start
Peter WippJärla Orienteringej start
Anders MansénSkarpnäcks OLej start
Piero SannicoloTullinge SKej start

D55

3 230 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Barbro LönnkvistTullinge SK40:0812:25
2Gunilla KreissJärla Orientering41:22+1:1412:48
3Anna-Karin SundqvistTullinge SK44:14+4:0613:41
4Åsa SundbergOK Södertörn48:28+8:2015:00
5Mia HillerhagIFK Lidingö SOK54:21+14:1316:49
6Maria BrattTullinge SK58:42+18:3418:10
7Eva EmanuelssonHelsingborgs SOK1:04:38+24:3020:00
Anita KarlssonOK Södertörnutgått
Christina NordströmBodens Bandyklubb OSutgått

H55

4 040 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anders MattssonOK Älvsjö-Örby34:368:33
2Joakim ErikssonSödertälje-Nykvarn OF35:24+0:488:45
3Hans TarandiIFK Lidingö SOK35:32+0:568:47
4Gunnar LangsSkarpnäcks OL35:33+0:578:47
5Pär LundkvistSundbybergs IK41:05+6:2910:10
6Mats WindstedtFredrikshofs IF Skid & OK41:32+6:5610:16
7Tapani MattusIFK Lidingö SOK41:53+7:1710:22
8Olof FrænellSundsvalls OK42:53+8:1710:36
9Lars ÖhrmanStockholms OK44:45+10:0911:04
10Tore EklundSödertälje-Nykvarn OF44:58+10:2211:07
11Mikael SundqvistTullinge SK47:08+12:3211:40
12Göran IvarezOK Södertörn48:53+14:1712:05
13Ulf BurmanGustavsbergs OK49:10+14:3412:10
14Matts AnderssonOK Ravinen49:53+15:1712:20
15Patrik AhlgrenTäby OK54:49+20:1313:34
16Björn SalomonssonSnättringe SK55:22+20:4613:42
17Werner KöhlerTullinge SK1:05:31+30:5516:13
18Anders WinaldHellas Orientering1:09:56+35:2017:18
Lars PalmqvistJärfälla OKej start
Carl-Johan ThorellOK Ravinenej start
Thomas ErikssonTumba-Mälarhöjden OKej start

D60

2 580 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Pia-Lena PutkonenTullinge SK32:1312:29
2Margareta LundhSödertälje-Nykvarn OF39:14+7:0115:12
3Margareta WadinOK Älvsjö-Örby45:37+13:2417:40
4Riggan FrändénJärla Orientering45:51+13:3817:46
5Eva Hadmark- P.Tullinge SK47:36+15:2318:26
6Maggan TärnblomSöders-Tyresö59:59+27:4623:14
Anneli LindqvistGustavsbergs OKutgått
Berit HolmgrenSpårvägens OKej start

H60

3 930 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anders LillstrandSödertälje-Nykvarn OF35:439:05
2Thomas KarlssonSödertälje-Nykvarn OF36:49+1:069:22
3Lars LönnkvistTullinge SK39:03+3:209:56
4Stefan MyrefeltSkarpnäcks OL41:20+5:3710:31
5Eidar LindgrenOK Ravinen41:33+5:5010:34
6Torbjörn TrondsetNynäshamns OK42:25+6:4210:47
7Mikael SternJärla Orientering43:16+7:3311:00
8Curt RahlénOK Ravinen44:42+8:5911:22
9Anders KärrströmTullinge SK48:21+12:3812:18
10Leif BergmanSödertälje-Nykvarn OF49:49+14:0612:40
11Sven-Åke EmanuelssonHelsingborgs SOK54:35+18:5213:53
12Hans-Erik PerssonSundbybergs IK55:32+19:4914:07
13Johan KarlstenSolna OK1:06:10+30:2716:50
14Ove ErikssonNyköpings OK1:11:21+35:3818:09
Torbjörn BergmanSnättringe SKej godkänd
Ola NyqvistOK Södertörnej start
Bengt KärrströmTullinge SKej start
Matts BjörkeSöders-Tyresöej start

D65

2 580 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ann-Marie HolmströmGustavsbergs OK37:4914:39
2Ulla ClevnertSpårvägens OK38:37+0:4814:58
3Monica SvärdOK Klemmingen40:49+3:0015:49
4Kerstin FrencknerSödertälje-Nykvarn OF46:22+8:3317:58
5Anna BlomgrenTullinge SK1:03:09+25:2024:28

H65

3 410 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ingemar GardSöders-Tyresö33:589:57
2Ola LindholmKöping-Kolsva OK38:21+4:2311:14
3Olle BlomgrenOK Södertörn40:11+6:1311:47
4Clas-Göran HerrgårdGustavsbergs OK45:59+12:0113:29
5Göran SvärdOK Klemmingen50:59+17:0114:57
6Conny NilssonNyköpings OK51:08+17:1014:59
7Lars-Gunnar LarssonOK Södertörn52:58+19:0015:31
8Olle ArmanNyköpings OK53:00+19:0215:32
9Christer NordströmOK Älvsjö-Örby56:29+22:3116:33
10Hans GustavssonNyköpings OK1:00:13+26:1517:39
11Karl Evert SvenssonIF Hagen1:02:48+28:5018:24
Per ÖhlundGustavsbergs OKej start

D70

2 450 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Maria EhnTullinge SK39:3516:09
2Ulla LindellOK Hällen51:20+11:4520:57
3Dagny TirénOK Ravinen52:27+12:5221:24
Linnéa HallOK Amneutgått
Kerstin MagnussonSkogsluffarnas OKej start

H70

3 090 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hans-Ove ErikssonNyköpings OK28:059:05
2Rune RådeströmSnättringe SK36:38+8:3311:51
2Rolf SkoglundSödertälje-Nykvarn OF36:38+8:3311:51
4Ingvar SvenssonBjursås OK38:03+9:5812:18
5Bernt ErikssonSpårvägens OK41:06+13:0113:18
6Ronny HedlundOK Södertörn46:32+18:2715:03
7Rolf ÖhrnNynäshamns OK48:19+20:1415:38
8Alf Eriksson-LångSöders-Tyresö55:27+27:2217:56
9Ingemar JohnssonOK Södertörn1:10:08+42:0322:41
10Reits HallOK Amne1:15:38+47:3324:28
11Hans L AnderssonVästerbergslagens OL1:19:11+51:0625:37
Leif MagnussonSkogsluffarnas OKej start

D75

2 260 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Solveig DillmanOK Älvsjö-Örby38:5117:11
2Britt ErikssonHammarby IF OF40:55+2:0418:06
3Barbro CedérusSnättringe SK45:05+6:1419:56
4Edda NilssonStockholmspolisens IF OF1:18:02+39:1134:31

H75

3 090 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lars CedérusSnättringe SK40:3413:07
2Bo HedlundIFK Enskede43:13+2:3913:59
3Jan-Erik DanellTullinge SK43:15+2:4113:59
4Staffan ElmhagenSöders-Tyresö51:41+11:0716:43
5Ove ForsbergTurebergs IF SOK53:40+13:0617:22
6Bertil RydgrenIFK Enskede53:59+13:2517:28
7Leif HermundstadSnättringe SK54:10+13:3617:31
8Håkan SjökvistSöders-Tyresö54:36+14:0217:40
9Rune ThurénVallentuna-Össeby OL2:00:52+1:20:1839:06
Sture NilssonStockholmspolisens IF OFej godkänd
Sune LindellOK Hällenej godkänd
Hans LindgrenTrosabygdens OKutgått

D80

2 260 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gunnel JunegardOK Södertörn53:5623:51
2Sonja SundellSundbybergs IK59:39+5:4326:23
3Ulla-Britta HallJärla Orientering1:11:54+17:5831:48
Ebba-Lisa FlygarTullinge SKej godkänd
Solveig HumlaSolna OKej godkänd

H80

2 450 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lennart StenbergOK Älvsjö-Örby1:05:0826:35
2Lars LöthmanJärfälla OK1:06:55+1:4727:18
3Sten BergstrandSkogsluffarnas OK1:22:22+17:1433:37
Lars PerssonVäsby OKej godkänd
Arne ÅhmanTumba-Mälarhöjden OKutgått

Inskolning

2 040 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Amanda BlidefalkOK Södertörnfullföljt
Elsa FrankssonSödertälje-Nykvarn OFfullföljt
Johan FrankssonSödertälje-Nykvarn OFfullföljt
Natalie Hallström LindOK Södertörnfullföljt
Edvin PerssonNynäshamns OKfullföljt
Joar PerssonSundbybergs IKfullföljt
Luca RottticciSödertälje-Nykvarn OFfullföljt
Felicia SimlundKlubblösfullföljt
Philip TimsäterTäby OKfullföljt
Melker WisborgTullinge SKfullföljt
Tom ZefferMälarö SOKfullföljt
Alma ÅhrenKlubblösfullföljt

U1

2 040 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Noomi ZefferMälarö SOK22:1210:52
2Emma BergOK Ravinen27:09+4:5713:18
3Jon Forsberg RundströmIFK Enskede32:08+9:5615:45
4Sara BergOK Ravinen32:43+10:3116:02
5Kajsa EdgrenSkarpnäcks OL34:24+12:1216:51
6Viggo MårsellTumba-Mälarhöjden OK39:04+16:5219:09
7Lovisa NederheimTäby OK42:53+20:4121:01
8Irma JarlemarkIFK Lidingö SOK45:36+23:2422:21
9Freja ÖqvistMälarö SOK46:05+23:5322:35
10Martin LindvallHaninge SOK46:28+24:1622:46
11Martin WännmanOK Södertörn49:51+27:3924:26
12Siri ForslinForsa OK52:49+30:3725:53
13Ture ForsbergSkogslöparna53:25+31:1326:11
14Elias OhayonSkarpnäcks OL1:00:32+38:2029:40
Oskar MagnellSkarpnäcks OLej godkänd
Betty PerssonSundbybergs IKej start

U2

2 070 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ida ZefferMälarö SOK21:4810:31
2Elliot BryntseMälarö SOK23:30+1:4211:21
3Carl WännmanOK Södertörn24:33+2:4511:51
4Jakob VretenbrantHaninge SOK26:48+5:0012:56
5Agnes VågbergSundsvalls OK27:37+5:4913:20
6Robin RotticciSödertälje-Nykvarn OF30:18+8:3014:38
7Leo LjungbergSkarpnäcks OL32:08+10:2015:31
8Lo JademarkSödertälje-Nykvarn OF32:51+11:0315:52
9Ylva ForslinForsa OK33:06+11:1815:59
10Hampus HolmbergSkarpnäcks OL37:16+15:2818:00
11Thea GeliusSnättringe SK39:59+18:1119:18
12Hugo AbelSnättringe SK40:47+18:5919:42
13Ida RökenTäby OK44:13+22:2521:21
14Vera SkantzeIFK Lidingö SOK45:20+23:3221:54
15Tom RubenIFK Lidingö SOK45:59+24:1122:12
16Junior YlipääMälarö SOK50:05+28:1724:11
17Karl KvarnforsSkarpnäcks OL1:28:47+1:06:5942:53
18Samuel HowardSkarpnäcks OL1:28:56+1:07:0842:57
Edvin JohanssonHaninge SOKej godkänd
Lone Granefelt HalvorsenSkarpnäcks OLej start
Elias JägerfeldSkarpnäcks OLej start
Erling KapljaSkarpnäcks OLej start
Arvid KristofferssonSkarpnäcks OLej start
Astrid SkantzeIFK Lidingö SOKej start

U3

2 640 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Aron HöglundTullinge SK40:3615:22
2Emil BildefalkOK Södertörn43:03+2:2716:18
3Truls MansénSkarpnäcks OL48:08+7:3218:13
4Palle StegardSkarpnäcks OL53:47+13:1120:22
5Majken JanssonSkarpnäcks OL56:09+15:3321:16
6Melker HalvorsenSkarpnäcks OL56:19+15:4321:19
7Elsa SvedellSkarpnäcks OL1:02:16+21:4023:35
8Elvira JaråsKlubblös1:06:20+25:4425:07
Leonardo CampanaSkarpnäcks OLej start
Mette HuitfeldtSkarpnäcks OLej start

U4

3 200 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lukas ÖstmanSkarpnäcks OL59:5018:41
2Condrad SarbanSkarpnäcks OL1:16:52+17:0224:01
3Arvid KotzSkarpnäcks OL1:36:01+36:1130:00
Johannes FastmarkSkarpnäcks OLutgått
Turid WärngårdSkarpnäcks OLej start

Öppen motion 1

2 070 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Cecilia NilssonGustavsbergs OK36:5717:51

Öppen motion 3

2 640 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elin GöranssonCentrum OK33:1512:35
2Kristin AndréeJärla Orientering35:01+1:4613:15
3Johan RosénOK Södertörn35:35+2:2013:28
4Anna GustafssonTrosabygdens OK35:56+2:4113:36
5Marita LindholmKöping-Kolsva OK36:35+3:2013:51
6Eva EnesvedKlubblös40:27+7:1215:19
7John DryseliusSkarpnäcks OL43:21+10:0616:25
8Kersti Birgitta LarssonSpårvägens OK49:20+16:0518:41
9Jörgen HillerhagIFK Lidingö SOK49:29+16:1418:44
10Annica AhlgrenTäby OK54:37+21:2220:41
11David MelinHaninge SOK58:29+25:1422:09
12Lisa HainkeSnättringe SK1:00:26+27:1122:53
13Maria AnderssonSundsvalls OK1:15:58+42:4328:46
14Anna MannerheimSkarpnäcks OL1:26:05+52:5032:36

Öppen motion 5

3 310 m, 33 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gustav NyströmKlubblös47:4614:25
2Bo ÖqvistMälarö SOK51:58+4:1215:41
3Ingela ArenanderSkarpnäcks OL1:01:30+13:4418:34
4Karin FlordalSnättringe SK1:06:02+18:1619:56
5Ingalill KåbergOK Ravinen1:06:49+19:0320:11
6Jesper JademarkSödertälje-Nykvarn OF1:07:08+19:2220:16
7Susanne StålSödertälje-Nykvarn OF1:07:48+20:0220:29
8Helene Östling-MattssonJärla Orientering1:08:29+20:4320:41
9Cecilia WeistrandSödertälje-Nykvarn OF1:08:50+21:0420:47
10Ewert EngstedtTullinge SK1:13:57+26:1122:20
11Bo WinaldHellas Orientering1:14:08+26:2222:23
12Jenny MagnvallOK Södertörn1:16:17+28:3123:02
13Mårten KällmanSöders-Tyresö1:17:48+30:0223:30
13Helena FalkTäby OK1:17:48+30:0223:30
15Klas LangelsSkarpnäcks OL1:19:09+31:2323:54
16Katarina WigleOK Södertörn1:21:17+33:3124:33
17Emma SundströmKlubblös1:21:28+33:4224:36
18Elin TörnqvistSnättringe SK1:21:30+33:4424:37
19Rickard GuneeTumba-Mälarhöjden OK1:25:53+38:0725:56
20Anna WulgastSnättringe SK1:32:49+45:0328:02
21Veronica ÖsterbergGustavsbergs OK1:35:51+48:0528:57
22Eva BoströmTumba-Mälarhöjden OK1:52:55+1:05:0934:06
Anna-Lena CostermansJärla Orienteringej godkänd
Jeanette JarlemarkIFK Lidingö SOKej godkänd
Joke RotticciSödertälje-Nykvarn OFej godkänd
Åsa EdgrenSkarpnäcks OLej godkänd
Karin AbelSnättringe SKutgått Ladda ner rutt i gpx-format
Anna RökenTäby OKutgått
Björn SandénOK Södertörnutgått
Anna WallenOK Älvsjö-Örbyutgått
Lars MårsellSödertälje-Nykvarn OFutgått
Olle ÖbergSkogsluffarnas OKutgått
Elin LundkvistOK Tyrutgått

Öppen motion 7

3 290 m, 41 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gunnar SvartskäggSundbybergs IK28:148:34
2Pär WestbladOK Ravinen28:50+0:368:45
3Håkan KallurOK Ravinen38:19+10:0511:38
4Anna OlssonTibro OK40:18+12:0412:14
5Anna FrankssonSödertälje-Nykvarn OF41:34+13:2012:38
6Henrik ÖsterbergGustavsbergs OK42:52+14:3813:01
7Ronnie DahlgrenGustavsbergs OK43:55+15:4113:20
8Carin RosénGustavsbergs OK44:35+16:2113:33
9Bror FureskogAlfta-Ösa OK47:09+18:5514:19
10Britt-Marie HellgrenOK Älvsjö-Örby47:11+18:5714:20
11Jan DahlinHellas Orientering48:25+20:1114:42
12Erik EngstedtTullinge SK48:40+20:2614:47
13Helena PepaHagaby GoIF Örebro49:15+21:0114:58
14Gittan GeliusSnättringe SK52:35+24:2115:58
15Richard NilssonGustavsbergs OK53:40+25:2616:18
16Emma AskKlubblös57:21+29:0717:25
17Katarina RingelsOK Klemmingen57:34+29:2017:29
18Anna-Karin EklundSöderhamns OK58:23+30:0917:44
19Rolf E. NilssonTullinge SK59:41+31:2718:08
20Kristina ZillingOK Södertörn1:04:11+35:5719:30
21Stig LarssonSpårvägens OK1:05:12+36:5819:49
22Björn RundströmOK Ravinen1:06:18+38:0420:09
23Ellinor LangeOK Ravinen1:06:44+38:3020:17
24Anna HolmströmTäby OK1:07:01+38:4720:22
25Mimmi Eriksson WestbladOK Ravinen1:07:14+39:0020:26
26Bendy WallinTrosabygdens OK1:07:34+39:2020:32
27Weine JohanssonSödertälje-Nykvarn OF1:10:03+41:4921:17
28Audrey FoliyJärfälla OK1:16:13+47:5923:09
29Annika BengtssonRävetofta OK1:18:33+50:1923:52
30Jan LarssonTullinge SK1:19:18+51:0424:06
31Anna LindellGustavsbergs OK1:21:59+53:4524:55
32Birgitta WallinTrosabygdens OK1:24:28+56:1425:40
33Marianne JernbergSöders-Tyresö1:27:11+58:5726:29
34Elisabeth CarlinSöders-Tyresö1:28:44+1:00:3026:58
35Johnny RahlénOK Ravinen1:33:38+1:05:2428:27
36Annakarin RahlénOK Ravinen1:36:31+1:08:1729:20
37Anderss JakobssonK3-IF1:37:45+1:09:3129:42
Lennart GustafssonOK Tisarenej godkänd
Petter SkantzeIFK Lidingö SOKej godkänd
Therese HolmströmOK Ravinenej godkänd
Lena HellströmOK Ravinenutgått

Öppen motion 8

4 340 m, 64 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Espen Hultgreen WeltzienJärla Orientering28:526:39
2Anders BoströmTumba-Mälarhöjden OK34:39+5:477:59
3Magnus JohanssonNyköpings OK34:48+5:568:01
4Allan MogensenOK Ravinen36:28+7:368:24
5Christian FoleyJärfälla OK37:16+8:248:35
6Jonny EngelOK Ravinen37:56+9:048:44
7Niklas WestbladOK Ravinen38:30+9:388:52
8Johan HedmanSöders-Tyresö40:02+11:109:13
9Tobias KarlssonSnättringe SK40:28+11:369:19
10Sofia ForsgrenOK Skogsfalken40:52+12:009:24
11John HartleySöders-Tyresö41:18+12:269:30
12Oskar JärkvikKlubblös42:21+13:299:45
13Björn LjungqvistTäby OK42:22+13:309:45
14Anders PlattJärla Orientering43:37+14:4510:02
15Torbjörn KölzowOK Ravinen43:58+15:0610:07
16Elias RöstinSöders-Tyresö45:06+16:1410:23
17Josefin PerssonJärla Orientering45:07+16:1510:23
18Lars ForsbergOK Ravinen45:19+16:2710:26
19Per ForsgrenTumba-Mälarhöjden OK46:19+17:2710:40
20Jan GlevénJärla Orientering46:56+18:0410:48
21Tomas LiljaSöders-Tyresö47:02+18:1010:50
22Oskar HermanssonHellas Orientering47:51+18:5911:01
23Jonas HalaiKamrat och IF KIF48:07+19:1511:05
24Martin KarlssonCentrum OK48:29+19:3711:10
25Olof LethagenCentrum OK48:38+19:4611:12
26Ida ForsénTullinge SK48:51+19:5911:15
27Mathias LindgrenNyköpings OK49:23+20:3111:22
28Anders AbelSnättringe SK49:38+20:4611:26
29Jörgen TheanderHaninge SOK49:44+20:5211:27
30Martin TerryIFK Lidingö SOK49:52+21:0011:29
31Jens WicksénCentrum OK51:36+22:4411:53
32Elisabeth HovmöllerSöders-Tyresö52:00+23:0811:58
33Fredrik MaxénKlubblös52:27+23:3512:05
34Karl LindqvistSkogsluffarnas OK52:38+23:4612:07
35Jonas HolmgrenVästerbergslagens OL53:03+24:1112:13
36Thomas MattssonOK Södertörn54:11+25:1912:29
37Mats HainkeSnättringe SK54:13+25:2112:29
38Teija LeppinenIFK Lidingö SOK54:15+25:2312:30
39Andreas BjärkmarSävedalens AIK54:34+25:4212:34
40Anton LindholmKlubblös54:48+25:5612:37
41Johanna ClarinIF Rigor55:00+26:0812:40
42Gustaf EricsonJärla Orientering55:27+26:3512:46
43Lenka ZatloukalovaTullinge SK57:06+28:1413:09
44Jonny NilssonSnättringe SK58:07+29:1513:23
45Mikael StaffasKlubblös59:18+30:2613:39
46Anna  Lundquist OK Ravinen59:24+30:3213:41
47Anders KarlssonTullinge SK1:02:00+33:0814:17
48Fredric JohanssonSnättringe SK1:06:45+37:5315:22
49Peo KrookOK Älvsjö-Örby1:10:08+41:1616:09
50Katarina RundströmIFK Enskede1:12:17+43:2516:39
51Lena RisbyOK Ravinen1:13:12+44:2016:51
52Emma RisbyOK Ravinen1:20:16+51:2418:29
53Anders LavforsCentrum OK1:22:34+53:4219:01
54Anders RöstinSöders-Tyresö1:22:41+53:4919:03
55Anders WinellTumba-Mälarhöjden OK1:24:28+55:3619:27
56Ville BexanderGustavsbergs OK1:27:06+58:1420:04
57Ola AlteråKlubblös1:31:24+1:02:3221:03
58Ulrica AxelssonCentrum OK1:32:48+1:03:5621:22
59Torbjörn JohanssonOK Södertörn1:33:00+1:04:0821:25
60Per ÅnmarkTumba-Mälarhöjden OK1:33:35+1:04:4321:33
61Kristian WinterKlubblös1:43:05+1:14:1323:45
Martin JohanssonOK Ravinenej godkänd
Sanna JanssonHaninge SOKutgått
Patrik DreberKlubblösutgått

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser