Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Haningenatten

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Haningenatten
Arrangörsorganisation: Haninge SOK
Datum: fredag 27 oktober 2017

D21

4 600 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lisa AnderssonÄrla IF53:4011:40
2Moa KjellstrandCentrum OK1:08:14+14:3414:50
3Sofia ForsgrenOK Skogsfalken1:10:59+17:1915:25
4Sara JonassonCentrum OK1:30:42+37:0219:43

H21

5 180 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kalle BergmanOK Ravinen36:357:03
2Anders BoströmJärfälla OK42:41+6:068:14
3Martin JanssonOK Rodhen46:06+9:318:53
4Tomas StenströmOK Linné46:52+10:179:02
5Leonas MockunasHellas Orientering47:27+10:529:09
6David MellinSundbybergs IK50:55+14:209:49
7Jefta LangerakJärfälla OK52:03+15:2810:02
8Robert HanningJärla Orientering56:59+20:2411:00
9Per ForsgrenTumba-Mälarhöjden OK57:54+21:1911:10
10Patrik ÄppelgranSnättringe SK58:32+21:5711:17 Ladda ner rutt i gpx-format
11Johan LindqvistTäby OK59:34+22:5911:29
12Jonas HolmgrenVästerbergslagens OL1:00:29+23:5411:40
13Kristoffer EdshageCentrum OK1:01:30+24:5511:52
14Sverker LenasCentrum OK1:03:09+26:3412:11
15Maria Von SchmalenséeAttunda OK1:09:41+33:0613:27
16Mårten SundhSundbybergs IK1:18:48+42:1315:12
17Aleksandr ManoilovJärfälla OK1:23:37+47:0216:08
Jorrit BoekelCentrum OKej godkänd
Tomas HolmbergCentrum OKutgått
Simon SanderiIFK Lidingö SOKej start
Samuel SvenssonCentrum OKej start
Simon MellinSundbybergs IKej start
Andreas HallJärla Orienteringej start
Mårten LundqvistSundbybergs IKej start
Stefan Svensson GeliusSnättringe SKej start

H18

4 380 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jesper LidmarSnättringe SK32:387:27
2Ivar Lidström LauriSnättringe SK35:52+3:148:11
3Emil GrehnOK Rodhen38:24+5:468:46
4Philip ForngrenTäby OK44:25+11:4710:08
5Christian LindhSundbybergs IK1:01:36+28:5814:03
Kasper FranssonOK Ravinenej godkänd

D16

3 410 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Matilda LindhSundbybergs IK43:5112:51
2Tuva FalkSundbybergs IK50:48+6:5714:53
Linda RennerOK Södertörnej start

D14

2 630 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Cecilia HectorSnättringe SK35:5913:40
2Elin WolgastSnättringe SK40:47+4:4815:30

H14

2 630 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Viktor LöfgrenSödertälje-Nykvarn OF26:5410:13
2Isak GeliusSnättringe SK27:03+0:0910:17
3Oskar EknerSnättringe SK31:14+4:2011:52

D12

2 510 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Maja FalkSundbybergs IK24:119:38
Blenda LenasCentrum OKej start

H12

2 510 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Erik NederheimTäby OK17:437:03
2Ludvig Eggöy MarkhesterSnättringe SK20:45+3:028:16
3Svante SandvikAttunda OK21:15+3:328:27
4Erik LundquistOK Ravinen25:46+8:0310:15
5Niklas ErlandssonOK Södertörn26:59+9:1610:45

H35

4 640 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Bart Van WijngaardenOK Klemmingen1:29:1719:14
Per BerghTullinge SKej start

D40

3 680 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anna FalkSundbybergs IK43:5711:56
2Elin AhlströmIFK Enskede53:07+9:1014:26
3Mette BrolinsonCentrum OK55:10+11:1314:59
Hillevi EkstrandVästerbergslagens OLutgått

H40

4 640 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anders TillegårdSundbybergs IK52:5811:24
2Ove OksvoldCentrum OK54:48+1:5011:48
3Fredrik JohanssonSundbybergs IK57:14+4:1612:20
4Magnus LennartssonJärfälla OK1:03:09+10:1113:36
5Emil AnderssonLänna IF1:07:46+14:4814:36
6Fredrik Eggöy MarkhesterSnättringe SK1:25:14+32:1618:22
Ronny FalkSundbybergs IKutgått

H45

4 210 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Torbjörn ThorsénSkogsluffarnas OK42:019:58
2Asbjörn GrøvlenJärfälla OK1:04:32+22:3115:19
3Johan HartvikLänna IF1:20:17+38:1619:04
4Tomas EklundSkogsluffarnas OK1:30:10+48:0921:25
Nicklas DoyleSkarpnäcks OLej start

D50

3 340 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hillevi ErikssonOK Linné46:0813:48
2Elisabeth TollemarkSkogsluffarnas OK47:06+0:5814:06
3Katarina RingelsOK Klemmingen51:30+5:2215:25
4Åsa LindhSundbybergs IK1:34:57+48:4928:25
Anna BacklundOK Södertörnej start

H50

4 210 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Stefan LundOK Linné33:588:04
2Magnus GrahnSödertälje-Nykvarn OF35:30+1:328:25
3Anders BrinkmanVandrarringen38:26+4:289:07
4Juha LoenbergSkarpnäcks OL41:23+7:259:49
5Jonas NylundCentrum OK42:01+8:039:58
6Thomas JanssonOK Roslagen42:15+8:1710:02
7Jesper LagerbergOK Södertörn45:22+11:2410:46
8Hans OlsénSundbybergs IK45:31+11:3310:48
9Anders BengtssonSundbybergs IK50:41+16:4312:02
10Thomas BabtistBromma-Vällingby SOK53:47+19:4912:46
11Bo LauriSnättringe SK53:48+19:5012:46
12Jan LindhSundbybergs IK1:21:21+47:2319:19
Nils EklöwOK Södertörnej start
Bengt SvenssonSundbybergs IKej start

D55

3 340 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Annika SvenssonSolna OK51:2215:22
2Annika LundströmVäsby OK1:07:02+15:4020:04

H55

3 980 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jörgen BatzSkarpnäcks OL44:3811:12
2Per EdenhamnLänna IF48:14+3:3612:07
3Björn RegerSöders-Tyresö50:06+5:2812:35 Ladda ner rutt i gpx-format
4Janne NilssonCentrum OK50:13+5:3512:37
5Björn SalomonssonSnättringe SK1:00:14+15:3615:08
6Tore EklundSödertälje-Nykvarn OF1:12:04+27:2618:06
Arne KarlssonTumba-Mälarhöjden OKutgått
Gunnar LangsSkarpnäcks OLej start

D60

3 160 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1EvaLena EricsonSödertälje-Nykvarn OF36:4611:38
2Lena LarssonSala OK42:36+5:5013:28
3Lotta ValentinGustavsbergs OK43:26+6:4013:44
4Tanja-Birgit SöderströmSala OK1:14:14+37:2823:29

H60

3 340 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Göran NilssonSnättringe SK31:559:33
2Lars ForsstedtSöders-Tyresö36:54+4:5911:02
3Thomas WesterGustavsbergs OK37:03+5:0811:05
4Roland WareniusAvesta OK37:53+5:5811:20
5Stefan MyrefeltSkarpnäcks OL41:04+9:0912:17
6Jan GottfridssonNorbergs OK45:36+13:4113:39
7Hans Andersson StrinningAttunda OK47:05+15:1014:05
8Lars HagrotTäby OK47:37+15:4214:15
9Mikael SternJärla Orientering47:48+15:5314:18
10Kurt NensénOK Måsen57:08+25:1317:06
11Lars MongårdSkogsluffarnas OK59:19+27:2417:45
Torbjörn BergmanSnättringe SKej start

D65

3 160 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ingrid GraneliHaninge SOK52:3116:37
2Helena KorhonenHaninge SOK54:19+1:4817:11
3Ann-Marie HolmströmGustavsbergs OK1:03:18+10:4720:01
4Ulla GummesonVäsby OK1:09:33+17:0222:00
5Margareta HaraldssonGustavsbergs OK1:25:55+33:2427:11

H65

3 160 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sven-Inge NylundJärfälla OK37:2311:49
2Matz LarssonGustavsbergs OK39:06+1:4312:22
3Christer NordströmOK Älvsjö-Örby39:34+2:1112:31
4Magnus HaraldssonGustavsbergs OK42:14+4:5113:21
5Staffan TörnrosTumba-Mälarhöjden OK47:35+10:1215:03
6Göran LarssonSala OK49:26+12:0315:38
Urban BoströmSolna OKej start

D70

2 230 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gun-Inger SahlbergLånghundra IF34:2815:27
2Birgitta BillstamJärfälla OK38:35+4:0717:18
3Elke WilkeTierps SOK1:32:44+58:1641:35
Ulla LindellOK Hällenej godkänd

H70

3 160 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anders GärderudIFK Lidingö SOK34:3210:55
2Jan-Olof WåhlbergIBM-Klubben42:03+7:3113:18
3Leif StrandbergGustavsbergs OK42:39+8:0713:29
4Ingvar SvenssonBjursås OK42:52+8:2013:33
5Jan BojlingSolna OK46:54+12:2214:50
6Bengt MattiassonSödertälje-Nykvarn OF47:37+13:0515:04
7Jörgen AhlqvistSundbybergs IK47:43+13:1115:06
8John ÖstlundSundbybergs IK48:26+13:5415:19
9Lars JonassonJärfälla OK50:31+15:5915:59
10Torbjörn TirénHellas Orientering1:00:02+25:3018:59
11Lars NordinSolna OK1:37:30+1:02:5830:51
Sören JohanssonSala OKej start
Bo NorbäckTullinge SKej start

D75

2 230 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Berit LindungerHaninge SOK1:06:1929:44
Siv FrölundHaninge SOKej godkänd

H75

3 160 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Staffan ElmhagenSöders-Tyresö45:4514:28
2Lars CedérusSnättringe SK54:42+8:5717:18
3Sune LindellOK Hällen56:36+10:5117:54
4Rolf LöfqvistSöders-Tyresö58:53+13:0818:38
5Sverre JonssonOK Ravinen1:00:41+14:5619:12
Leif HermundstadSnättringe SKutgått

H80

2 230 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Arne YngströmHagaby GoIF Örebro41:0418:24
2Sten BergstrandSkogsluffarnas OK53:09+12:0523:50
3Ulf EskilssonOK Södertörn55:47+14:4325:00
Lars LöthmanJärfälla OKutgått

Öppen motion 3

2 510 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kajsa SundkvistOK Måsen38:5815:31

Öppen motion 5

3 340 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Oskar HermanssonCentrum OK37:3111:13
2Matilda MartinssonFalkenbergs OK39:49+2:1811:55
3Per LjungStockholms OK42:23+4:5212:41
4Carolina NealisLänna IF44:59+7:2813:28
5Johan GrafKlubblös48:43+11:1214:35
6Ylva FornanderVästerbergslagens OL49:13+11:4214:44
7Sören AnderssonCentrum OK50:16+12:4515:02
8Karolina Bergh PapasikasSkarpnäcks OL52:03+14:3215:35
9Örjan AhnoffCentrum OK57:47+20:1617:18
10Anna WolgastSnättringe SK59:59+22:2817:57
11Per BacklundOK Södertörn1:00:04+22:3317:59
12Annica SundebyTumba-Mälarhöjden OK1:07:04+29:3320:04
13Therese BergstedtCentrum OK1:10:13+32:4221:01
14Christophe HerlyBromma-Vällingby SOK1:16:53+39:2223:01
15Gunnar BramstenSundbybergs IK1:22:10+44:3924:36
16Sara NylénBromma-Vällingby SOK1:22:33+45:0224:42
17Åsa NylénBromma-Vällingby SOK1:22:36+45:0524:43
18Carolina GyllenbergSkogsluffarnas OK1:55:10+1:17:3934:28
19Per SundbergSkogsluffarnas OK1:55:12+1:17:4134:29
Lena NileviHaninge SOKutgått

Öppen motion 7

4 700 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jörgen HectorSnättringe SK1:15:3816:05
2Oskar NederheimTäby OK1:33:48+18:1019:57
Björn LundquistOK Ravinenutgått
Allan EverumStockholm Multisport Klubbutgått

Öppen motion 9

4 640 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Zdenek LiscinskyTullinge SK50:5310:57
2Elis AnderssonTrosabygdens OK56:27+5:3412:09 Ladda ner rutt i gpx-format
3Anders LindkvistBromma-Vällingby SOK1:10:24+19:3115:10

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser