Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Örebro City Sprint (WRE)

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Örebro City Sprint (WRE)
Arrangörsorganisationer: Almby IK / Örebro Läns OF
Datum: söndag 24 juni 2018

W21 Elite

3 580 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Maja AlmDansk Orienteringsforbund13:143:41
2Karolin OhlssonJärla Orientering13:52+0:383:52
3Lina StrandGöteborg-Majorna OK13:55+0:413:53
4Anastasia DzianisavaSävedalens AIK14:02+0:483:55
5Helena BergmanOK Ravinen14:25+1:114:01
6Irina NybergAlfta-Ösa OK14:31+1:174:03
7Amanda Falck WeberDansk Orienteringsforbund14:58+1:444:10
8Josefin TjernlundOK Tisaren15:08+1:544:13
9Caroline Edel Gjøtterup FrederiksenDansk Orienteringsforbund15:12+1:584:14
10Johanna Börjesson ErikssonStorviks IF15:29+2:154:19
11Kateryna DzemaSävedalens AIK15:32+2:184:20
12Jennie Börjesson ErikssonStorviks IF15:46+2:324:24
13Elin CarlssonOK Pan-Kristianstad16:02+2:484:28
14Galina RibediucHellas Orientering16:31+3:174:36
15Ugnė GineikaitėOK Takas17:36+4:224:54
16Tsz Ying YuMetropolitan Orienteering Club22:17+9:036:13
Josefine LindDansk Orienteringsforbundej start
Ellinor TjernlundOK Tisarenej start
Cecilie Friberg KlysnerDansk Orienteringsforbundej start

M21 Elite

4 370 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emil SvenskStora Tuna OK15:343:33
2Gustav BergmanOK Ravinen15:44+0:103:36
3Emil ØbroDansk Orienteringsforbund16:40+1:063:48
4Oskar SandbergMalungs OK Skogsmårdarna17:09+1:353:55
5Ats SõnajalgHarju KEK RSK17:19+1:453:57
6Simon HedlundÄrla IF17:43+2:094:03
7Filip JacobssonOK Tisaren18:05+2:314:08
8Danil SalimovOrienta SKI-O20:33+4:594:42
9Raphael MakGöteborg-Majorna OK21:38+6:044:57
Andreas Hougaard BoesenDansk Orienteringsforbundej godkänd
Jakob Ekhard EdsenDansk Orienteringsforbundej godkänd
Jonas LeanderssonSödertälje-Nykvarn OFej godkänd
Anton SjökvistStora Tuna OKej start

D21

2 610 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Martina WelénKöping-Kolsva OK14:015:22
2Therese KorkeakoskiOK Milan15:43+1:426:01
3Elsa EkelinKFUM Örebro OK16:07+2:066:10
4Josefine HöögHagaby GoIF Örebro16:24+2:236:17
5Helena AnderssonOK Tisaren16:33+2:326:20
6Elin FjellströmKFUM Örebro OK18:19+4:187:01
7Sara BengtsonKöping-Kolsva OK18:33+4:327:06
8Jessica KorkeakoskiOK Milan18:58+4:577:16
9Maria GustafssonHagaby GoIF Örebro19:35+5:347:30
10Amanda NylénDegerfors OK20:27+6:267:50
11Johanna HenrikssonOK Tisaren20:30+6:297:51
12Rebecka NylénDegerfors OK31:40+17:3912:07

H21

2 960 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Janne SelkäläKöping-Kolsva OK15:465:19
2Joel Börjesson ErikssonStorviks IF15:47+0:015:19
3William PommerStora Tuna OK16:01+0:155:24
4Robin SvennbergDegerfors OK16:09+0:235:27
5Jonatan SöderbergGävle OK16:11+0:255:28
6Tobias KarlssonHagaby GoIF Örebro16:22+0:365:31
7Klas LarssonOK Milan16:45+0:595:39
8Johan CelanderKöping-Kolsva OK17:07+1:215:46
9Jesper MelinGarphyttans IF17:57+2:116:03
10Thomas EkKöping-Kolsva OK18:20+2:346:11
11Jonas VikströmKöping-Kolsva OK19:21+3:356:32
Stefan HöögHagaby GoIF Örebroej start

H17-20

2 940 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jonatan GustafssonKFUM Örebro OK13:454:40
2Linus MalmKFUM Örebro OK14:57+1:125:05
3Casper HedarOK Tor15:26+1:415:14
4William SeguraKFUM Örebro OK16:11+2:265:30
5Ludvig HolmqvistOK Tor16:16+2:315:31
6Marcus NylénDegerfors OK18:13+4:286:11
7Filip ÖrnKFUM Örebro OK19:22+5:376:35
8Anton HolmOK Djerf21:42+7:577:22
9Christopher AnderssonVingåkers OK22:34+8:497:40

D16

2 290 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Josefine JonssonOK Tor13:285:52
2Ebba LindOK Skärmen14:20+0:526:15
2Lovisa GustafssonKFUM Örebro OK14:20+0:526:15
4Sofie FranzénAlmby IK15:13+1:456:38
5Elin Sundvall KrügerGarphyttans IF16:05+2:377:01
6Ellen AnderssonHagaby GoIF Örebro17:32+4:047:39
7Johanna HalldinKFUM Örebro OK17:47+4:197:45
8Ida HallinSurahammars SOK17:56+4:287:49
9Erika HolmbergOK Tylöskog17:59+4:317:51
10Matilda HolmOK Djerf18:38+5:108:08

H16

2 660 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tamás SzütsVästerås SOK16:286:11
2Gustav AskrothKFUM Örebro OK17:37+1:096:37
3Noah AndertoftVästerås SOK17:44+1:166:40
4Oliver PetterssonOK Milan18:04+1:366:47
5Rasmus SöderbergGävle OK18:16+1:486:52
6Mattias HanssonOK Djerf18:40+2:127:01
7Jonatan KraftAlmby IK20:32+4:047:43
8Anton ErikssonOK Milan21:45+5:178:10

D14

2 110 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Amanda SjödinOK Tisaren15:387:24
2Klara ZimmermanTjalve IF Norrköping16:15+0:377:42
3Johanna BergKFUM Örebro OK18:24+2:468:43
Vilma LarssonOK Milanej godkänd

H14

2 370 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hugo ÖrnKFUM Örebro OK13:125:34
2Casper KarlssonOK Tor13:33+0:215:43
3Emil LarssonOK Tisaren13:48+0:365:49
4Noel HelmerssonOK Tisaren15:04+1:526:21
5Karl KylbornAlmby IK15:32+2:206:33
6Olle MalmKFUM Örebro OK15:33+2:216:33
7Oskar IngvarssonOK Renen16:07+2:556:48
8Fredrik WestlundKils OK16:53+3:417:07
9Lucas SöderbergGävle OK17:22+4:107:19
10Linus HallinSurahammars SOK18:18+5:067:43
11Anton KruseKFUM Örebro OK18:19+5:077:43
12Daniel kraftAlmby IK20:26+7:148:37
13Rasmus HedarOK Tor21:05+7:538:53
14Anton GöthbergAlmby IK21:52+8:409:13
15Hjalmar HögsellKristinehamns OK31:08+17:5613:08
16Melvin EkSundbybergs IK34:45+21:3314:39
Jonatan GreenAlmby IKej godkänd

D12

1 970 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ella JacobsonOK Tor13:096:40
2Smilla AndertoftVästerås SOK14:02+0:537:07
3Isabella HolmOK Djerf16:09+3:008:11
4Lisa MalmKFUM Örebro OK16:20+3:118:17
5Elsa GustafssonOK Tylöskog16:56+3:478:35
6Ella KruseKFUM Örebro OK17:04+3:558:39
7Julia GustafssonKFUM Örebro OK18:06+4:579:11
8Cecilia ErikssonOK Milan18:14+5:059:15
9Maja SjödinOK Tisaren19:28+6:199:52
10Fia AnderssonHagaby GoIF Örebro19:40+6:319:58
11Sanna KallinKFUM Örebro OK21:08+7:5910:43
12Lina AhlstedtÅmåls OK24:31+11:2212:26

H12

1 970 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Arvid IngvarssonOK Renen11:215:45
2Axel ThybeckLindebygdens OK11:45+0:245:57
3Philip SjödinOK Tisaren12:13+0:526:12
4Viggo HolmbergOK Tylöskog12:38+1:176:24
5Ted LagerströmAttunda OK12:58+1:376:34
6Fabian LarssonOK Milan14:48+3:277:30
7Pontus NilssonÅmåls OK16:22+5:018:18
8Jonathan AnderssonVingåkers OK16:41+5:208:28
9Ludvig KransholmKFUM Örebro OK16:58+5:378:36
10Ville SjöblomKöping-Kolsva OK21:52+10:3111:05
11Edvin LindhOK Milan23:20+11:5911:50
12Edvin HalldinKFUM Örebro OK25:54+14:3313:08
13Viktor WestbergOK Milan32:23+21:0216:26
Robin HelmerssonOK Tisarenej godkänd
Viktor WestbergOK Milanej start

D10

1 810 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emma SeguraKFUM Örebro OK13:207:21
2Lovisa ThybeckLindebygdens OK15:11+1:518:23
3Emma LindkvistAlmby IK16:10+2:508:55
4Astrid KraftAlmby IK16:30+3:109:06
5Sofia HalldinKFUM Örebro OK17:30+4:109:40
6Gabriella HaslerSurahammars SOK20:41+7:2111:25
7Astrid JacobsonOK Tor23:42+10:2213:05
8Irma IngvarssonOK Renen24:43+11:2313:39
9Elsa NurmiainenOK Raseborg28:34+15:1415:46
10Julia VestmanAlmby IK32:50+19:3018:08

H10

1 810 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Isak LarssonOK Tisaren11:456:29
2Edwin SäkerHagaby GoIF Örebro15:39+3:548:38
3Arvid LarssonOK Milan19:44+7:5910:54
4Oscar KristofferssonAlmby IK20:50+9:0511:30
5Axel GustafssonOK Tylöskog22:02+10:1712:10
6Oliver ArnessonLindebygdens OK24:11+12:2613:21
7Elliot RunestavAlmby IK26:15+14:3014:30
8Oscar AhlstedtÅmåls OK35:39+23:5419:41
9Amandus KraftAlmby IK46:42+34:5725:48
Mio ErikssonOK Milanej godkänd

D35

2 500 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johanna NordströmKFUM Örebro OK15:536:21
2Malin JacobsonOK Tor17:24+1:316:57

H35

2 940 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Daniel StunzKFUM Örebro OK19:466:43
2Martin SedströmKFUM Örebro OK20:50+1:047:05
3Daniel ErikssonKFUM Örebro OK21:39+1:537:21
4Henrik SjöblomKöping-Kolsva OK26:32+6:469:01

D40

2 370 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sofia CarlssonLindebygdens OK16:407:01
2Åsa LinnersjöOK Tor17:58+1:187:34
3Charlotta WolffOK Raseborg18:06+1:267:38
4Ann-Sofie AndertoftVästerås SOK19:18+2:388:08
5Elin Sundkvist BergKFUM Örebro OK19:29+2:498:13
6Magdalena SjödinOK Tisaren20:10+3:308:30
7Jennie BrobakkenKFUM Örebro OK20:43+4:038:44
8Maria AskrothKFUM Örebro OK20:49+4:098:47
9Sofia HaslerSurahammars SOK20:54+4:148:49
10Helmina PallhedGarphyttans IF21:48+5:089:11
11Sara FredrikssonKFUM Örebro OK22:25+5:459:27
Margareta LindbergKöping-Kolsva OKej start

H40

2 790 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lars-Erik HaslerSurahammars SOK16:456:00
2Anders HaglundOK Milan16:59+0:146:05
3Anders KallinKFUM Örebro OK17:12+0:276:09
4Anders LarssonOK Milan18:16+1:316:32
5Tony HolmbergOK Tylöskog20:05+3:207:11
6Fredrik ArnessonLindebygdens OK20:18+3:337:16
7Henrik AskrothKFUM Örebro OK20:19+3:347:16
8Daniel BoströmOK Tor20:45+4:007:26
9Henrik HallinSurahammars SOK21:20+4:357:38
10Mikael NilssonÅmåls OK26:56+10:119:39
Erik GrothKFUM Örebro OKej godkänd

D45

2 140 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anette LarssonOK Tor13:406:23
2Malin HalldinKFUM Örebro OK15:15+1:357:07
3Charlotte FlansbjerOK Djerf16:02+2:227:29
4Maria BroströmOK Denseln16:27+2:477:41
5Ingela PetterssonOK Milan16:30+2:507:42
6Tina WestlundKils OK16:39+2:597:46
7Anna GustafssonKFUM Örebro OK17:45+4:058:17
8Monica AnderssonVingåkers OK18:48+5:088:47
9Karin ZimmermanTjalve IF Norrköping22:07+8:2710:20

H45

2 660 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Dan LarssonOK Tisaren14:165:21
2Pontus HalldinKFUM Örebro OK15:04+0:485:39
3Jens AndertoftVästerås SOK15:09+0:535:41
4Jörgen JonssonOK Tor15:32+1:165:50
5Mikael AnderssonHagaby GoIF Örebro16:35+2:196:14
6Jan SjödinOK Tisaren16:44+2:286:17
7Mats GustafssonKFUM Örebro OK17:35+3:196:36
8Jonas LarssonKristinehamns OK17:44+3:286:40
9Kent MossbäckHagaby GoIF Örebro18:05+3:496:47
10Jouko NurmiainenOK Raseborg18:31+4:156:57
11Patrik NylénDegerfors OK20:27+6:117:41
12Jonas AhlstedtÅmåls OK24:40+10:249:16
Henrik NordKFUM Örebro OKej start
Jonas ÖrnKFUM Örebro OKej start

D50

2 110 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Maria OlofssonLinköpings OK13:466:31
2Marie HedarOK Tor14:25+0:396:49
3Lena LarssonSala OK15:54+2:087:32
4Lena StrömbäckLinköpings OK17:04+3:188:05
5Anna KullbergLinköpings OK17:24+3:388:14
6Anna-Birgitta GustafssonOK Tylöskog17:59+4:138:31
7Ann-Sofi WelanderOK Djerf18:44+4:588:52

H50

2 500 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jesper JohanssonLinköpings OK13:365:26
2Christer AlmHagaby GoIF Örebro14:02+0:265:36
3Leif KrügerGarphyttans IF14:15+0:395:42
4Per EdlundSigtuna OK14:50+1:145:56
5Ola LagerströmAttunda OK14:52+1:165:56
6Patrik ThybeckLindebygdens OK15:27+1:516:10
7Anders EdlundGarphyttans IF15:29+1:536:11
8Ola SvärmOK Roxen15:30+1:546:12
9Kenneth KarlssonAskersunds OK16:10+2:346:28
10Jonas PetterssonOK Tisaren16:59+3:236:47
11Christer BroströmOK Denseln17:14+3:386:53
12Fredrik MalmKFUM Örebro OK18:00+4:247:12
13Joakim NilssonStora Skedvi IK SOFF21:31+7:558:36

D55

2 020 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Eva KorkeakoskiOK Milan27:5413:48

H55

2 290 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jonas KarlssonOK Tylöskog15:206:41
2Bo GustafssonOK Tylöskog15:39+0:196:50
3Werner KöhlerTullinge SK17:33+2:137:39

D60

1 810 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lillvor NordströmKFUM Örebro OK22:1812:19

H60

2 140 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mats WelanderOK Djerf12:385:54
2Jan-Olof BäckOK Djerf14:07+1:296:35
3Torgny JeppssonKatrineholms OK16:35+3:577:44
4Johnny NilssonStora Skedvi IK SOFF17:24+4:468:07
5Karl MollénOK Denseln17:38+5:008:14
6Lage JonssonLindebygdens OK21:03+8:259:50
Thomas LindbergKöping-Kolsva OKej start

D65

1 720 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Agneta HasselkvistOK Milan13:588:07

H65

2 020 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gunnar MunkteliusSurahammars SOK14:397:15
2Sven-Olov WiklundArboga OK14:43+0:047:17
3Göran AnderssonOK Tylöskog14:55+0:167:23
4Christer NälemarkOK Djerf16:09+1:307:59
5Stefan ÖbergOK Milan16:42+2:038:16
6Lars SilvervretOK Hedströmmen16:59+2:208:24
7Åke MossbergOK Milan19:49+5:109:48
8Lars ÖstlinOK Milan21:00+6:2110:23
9Sven JacobsonOK Milan23:02+8:2311:24
10Peter ÖstlundOK Milan25:02+10:2312:23
Mats HastadFellingsbro GOIFutgått
Tomas OlaussonAskersunds OKej start

D70

1 670 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kajsa TofténHjobygdens OK15:269:14
2Anna BlomgrenTullinge SK15:55+0:299:31
3Ann-Catrine AhlströmHjobygdens OK20:25+4:5912:13
4Britt-Marie ÅbergOK Tisaren24:17+8:5114:32

H70

1 810 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Weine FredrikssonKFUM Örebro OK12:527:06
2Sten ErikssonSträngnäs-Malmby OL13:02+0:107:12
3Alf LindbergKöping-Kolsva OK13:26+0:347:25
4Bo LindkvistKöping-Kolsva OK16:30+3:389:06

H75

1 720 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kurt ÅbergOK Tisaren17:049:55
2Åke NordbergOK Klyftamo17:21+0:1710:05
3Ove JohanssonOK Järnbärarna17:56+0:5210:25
4Sune AhlinKöping-Kolsva OK20:39+3:3512:00
5Gunnar BrystHjobygdens OK21:15+4:1112:21
6Tommy HaglundKFUM Örebro OK21:54+4:5012:43
Alf LundkvistOK Torej godkänd

U2

1 800 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Melker MangnäsKFUM Örebro OK15:038:21
2Morris Andersson fredrikssonKFUM Örebro OK16:32+1:299:11
3Rasmus KruseKFUM Örebro OK17:59+2:569:59
4Måns DahlbergAlmby IK19:00+3:5710:33
5Noomi GreenAlmby IK21:34+6:3111:58
6Viktor KallinKFUM Örebro OK22:14+7:1112:21
7Miliam LandqvistGarphyttans IF22:42+7:3912:36
8Oliver RunestavAlmby IK25:49+10:4614:20
9Olle JacobsonOK Tor27:19+12:1615:10
10erik ArleboKFUM Örebro OK28:05+13:0215:36
11Astrid CarlbergAlmby IK28:29+13:2615:49
12Ludwig UlanderOK Silva29:09+14:0616:11
13Filippa UlanderOK Silva29:20+14:1716:17
14Sture HögsellKristinehamns OK29:37+14:3416:27
15Ida NilssonÅmåls OK29:55+14:5216:37
16Ingrid ArnessonLindebygdens OK36:02+20:5920:01
17Minna JohanssonKFUM Örebro OK40:01+24:5822:13
18Ebba VestmanAlmby IK49:26+34:2327:27
19Oliver GarpenlundKFUM Örebro OK54:34+39:3130:18
Selma SvenssonKlubblösej godkänd
Annie LindkvistAlmby IKej start

Öppen 1

1 800 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jimmy JonssonKlubblös14:428:10
2Catharina ModOK Milan15:58+1:168:52
3Karl EkströmOK Alferna18:57+4:1510:31
4Samuel ErikssonOK Letstigen22:29+7:4712:29
Rihards DarzinsEj klubbanslutenej start
Hans ForsbergFellingsbro GOIFej start
Wilma ForsbergFellingsbro GOIFej start
Veronica GustavssonFellingsbro GOIFej start

Öppen 5

2 590 m, 34 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Henrik OlssonHallstahammars OK17:176:40
2Axel OlssonHallstahammars OK17:55+0:386:55
3Emma S JohanssonLinköpings OK18:06+0:496:59
4Frida JohanssonLinköpings OK18:20+1:037:04
5Stefan VikströmOK Tor18:52+1:357:17
6Katarina OlssonOK Tor19:25+2:087:29
7Matthias DahlbergGarphyttans IF19:55+2:387:41
8Hanna ArnessonLindebygdens OK20:24+3:077:52
9Karuna DahlbergGarphyttans IF20:27+3:107:53
10Linn EngmanKöping-Kolsva OK20:33+3:167:56
11Ingela fredrikssonKFUM Örebro OK20:44+3:278:00
12Styrbjörn JanssonIF Hagen21:32+4:158:18
13Anders MelinGarphyttans IF21:35+4:188:20
14Per GustavssonOK Roxen22:04+4:478:31
15Nandi MoksnesGarphyttans IF22:12+4:558:34
16Eva Thorsell HanssonOK Djerf22:36+5:198:43
17Bosse EngborgHällefors OK23:07+5:508:55 Ladda ner rutt i gpx-format
18Jörgen JonssonKlubblös23:23+6:069:01
19Lise-Lott AhlstedtÅmåls OK24:13+6:569:21
20Maria BergHagaby GoIF Örebro24:19+7:029:23
21Lars KarlssonOK Tisaren26:00+8:4310:02
22Emma SätterlundKFUM Örebro OK26:28+9:1110:13
23Maja-Stina GustavssonOK Roxen26:49+9:3210:21
24Catharina KransholmKFUM Örebro OK26:53+9:3610:22
25Jan BurellOK Enen29:43+12:2611:28
26Elsa CarlbergAlmby IK33:21+16:0412:52
27Thomas FingalKlubblös39:30+22:1315:15
28Liv LindOK Skärmen39:54+22:3715:24
29Kurt ZanderVästerås SOK39:59+22:4215:26
30Malin SvenssonKlubblös45:18+28:0117:29
Lars-Olov AnderssonSigtuna OKej godkänd
Emilė VžesniauskaitėEj klubbanslutenej godkänd
Aušrinė BajoriūnaitėEj klubbanslutenej godkänd
Veronica BengtssonKFUM Örebro OKej godkänd
Dominyka ŠvenčionytėEj klubbanslutenej start

Öppen 7

3 140 m, 33 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Martin LarboIFK Lidingö SOK16:565:23
2Emma JohanssonDomnarvets GOIF17:41+0:455:37
3Cimmie WignellAlmby IK17:43+0:475:38
4Henrik AnderssonOK Tylöskog17:44+0:485:38
5Erik HarlénKFUM Örebro OK17:55+0:595:42
6Andreas YngströmHagaby GoIF Örebro18:18+1:225:49
7Evelina EricssonSöders-Tyresö18:41+1:455:57
8Johan LövgrenDegerfors OK19:05+2:096:04
9Nils KylbornAlmby IK19:22+2:266:10
10Fredrik JohnssonKFUM Örebro OK19:30+2:346:12
11Saga SanderOK Milan19:33+2:376:13
12Elin DahlinDomnarvets GOIF19:40+2:446:15
13Olov GohdeDalaportens OL19:57+3:016:21
14Mattias GustafssonIF Start20:03+3:076:23
15Noak SanderbergFinspångs SOK20:19+3:236:28
16Torbjörn JanssonGarphyttans IF21:23+4:276:48
17Robert KruseKFUM Örebro OK21:46+4:506:55
18Magnus CarlbergAlmby IK21:57+5:016:59
19Christer LinderborgKöping-Kolsva OK22:39+5:437:12
20Sofie YngströmKFUM Örebro OK22:59+6:037:19
21Mats JohanssonOK Tisaren23:26+6:307:27
21Johan AnderssonSundbybergs IK23:26+6:307:27 Ladda ner rutt i gpx-format
23Rihards DarzinsKlubblös23:45+6:497:33
24Tomas SvennbergDegerfors OK25:18+8:228:03
25Sara GarpenlundKFUM Örebro OK28:11+11:158:58
26Jesper AnderssonVingåkers OK28:51+11:559:11
27Elin PetterssonSurahammars SOK29:04+12:089:15
28Patrik LandqvistGarphyttans IF29:18+12:229:19
29Leif WadmanKöping-Kolsva OK29:26+12:309:22
30Birgitta JanssonGarphyttans IF30:05+13:099:34
31Mats SvenssonKlubblös32:20+15:2410:17
32Ingvar OskarssonKlubblös55:07+38:1117:33
Andreas HasselgrenKlubblösej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser