Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Valbos Nationella

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Valbos Nationella
Arrangörsorganisation: Valbo AIF
Datum: lördag 14 maj 2011

H21

5 120 m, 55 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Thomas CarlssonMalungs OK Skogsmårdarna26:23
2Markus MartinelleSöders SOL Tyresö27:09+0:46
3Patrik SvedbergGävle OK27:15+0:52
4Lasse JanssonGävle OK27:27+1:04
5Ulf BergqvistGävle OK28:39+2:16
6Johan LindahlTäby OK28:50+2:27
7Göran ThimbergSöders SOL Tyresö28:56+2:33
8Daniel KaipeLeksands OK29:05+2:42
9Erik BomanGävle OK29:12+2:49
10Hans PerssonGävle OK29:17+2:54
11Fredrik EdénOK Kåre29:21+2:58
12Elias ÖhgrenOK Kåre29:28+3:05
13Johan IsraelssonStora Tuna OK29:51+3:28
14Anders BäckströmSödertälje-Nykvarn OF30:17+3:54
15Johan LindbergMalungs OK Skogsmårdarna30:18+3:55
16Gustav EklöfUlricehamns OK31:02+4:39
17Kristian DahlströmIFK Moras OK31:10+4:47
18Linus MoodOK Roslagen31:13+4:50
19Lars-Håkan BengtssonGävle OK31:20+4:57
20Dan NorinGävle OK31:22+4:59
21Patrik SöderqvistLeksands OK31:34+5:11
22Andreas HolmqvistHestra IF31:35+5:12
23Andreas CallebergRehns BK31:36+5:13
24Thomas ÅbergGävle OK31:42+5:19
25Olov EricsonRehns BK32:38+6:15
26Martin HederskogMalungs OK Skogsmårdarna33:20+6:57
27Lars LindgrenOK Ödmården33:28+7:05
28Thomas LundgrenOK Hammaren33:51+7:28
29Mattias ArgårdsIFK Moras OK34:25+8:02
30Mattias MårtsStora Tuna OK34:36+8:13
31Andreas AllerhedIFK Moras OK34:44+8:21
32Pontus BergströmOK Österåker34:52+8:29
33Nils NedforsOK Dacke34:58+8:35
34Matthias ReinerOK Hammaren35:00+8:37
35Fredrik AhnlénOK Hammaren35:24+9:01
36Charlie StoltRehns BK35:25+9:02
37Stefan HenrikssonOK Ravinen35:49+9:26
38Mårten WinklerSträngnäs-Malmby OL36:28+10:05
39Jan MobergGävle OK36:36+10:13
40Martin SundlöfGävle OK37:16+10:53
41Niklas ReinholdssonIF Thor37:56+11:33
42Johan BjörklundHammarby IF OF38:10+11:47
43Björn JohanssonOK Borgen38:16+11:53
44Peter AnderssonSöders SOL Tyresö38:54+12:31
45Fredrik SörqvistSigtuna OK39:33+13:10
46Anders JohanssonRehns BK39:58+13:35
47Hampus MöllerLinköpings OK40:54+14:31
48Christian HolmIF Femman43:01+16:38
49Dmitri PotchepkoOK Kåre55:58+29:35
50Elis Sjögren-LevinTierps SOK58:53+32:30
51Mattis FondellOK Linné1:12:26+46:03
Anders EnmarkGävle OKej godkänd
Joakim IngelssonOK Hammarenej godkänd
Erik MalmbergKvarnsvedens GOIF OKej godkänd
Erik FernlundSäterbygdens OKej godkänd
Simon SjöhedGävle OKej start
Ola HultinOK Roslagenej start
Richard HejdenbergGävle OKej start
Ola JernströmDalaportens OLej start
Niclas ErikssonOK Kåreej start
Olle GelinOK Rodhenej start
Erik ErssonIFK Moras OKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser