Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Ungdomens 5-dagars

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Ungdomens 5-dagars
Arrangörsorganisation: Jönköpings OK
Datum: torsdag 28 april 2016

D16

4 280 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Alma Holmqvist JohanssonIK Hakarpspojkarna37:058:39
2Julia RangertIK Hakarpspojkarna38:52+1:479:04
3Ebba LindmanIK Hakarpspojkarna41:02+3:579:35
4Alma HaagOK Gränsen48:55+11:5011:25
5Kajsa Den BraverOK Gränsen58:09+21:0413:35
Elin EdströmBottnaryds IFej godkänd
Ella PalmIK Hakarpspojkarnaej start

H16

4 500 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Emil ÖhlundIK Hakarpspojkarna33:097:22
2Simon BjörnehällOK Gränsen47:33+14:2410:34
Erik GranathIF Hallby SOKej godkänd
Jakob IngströmIK Hakarpspojkarnaej start
Hugo AlmquistIK Hakarpspojkarnaej start
Arvid ÖnstenIK Vistaej start

D14

3 360 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Emma LingJönköpings OK25:267:34
2Tilda PalmIK Hakarpspojkarna26:26+1:007:52
3Ida EskilssonIK Hakarpspojkarna27:17+1:518:07
4Evelina Svensson FinndahlIK Hakarpspojkarna28:01+2:358:20
5Hilda Holmqvist JohanssonIK Hakarpspojkarna28:24+2:588:27
6Nike PruthIK Hakarpspojkarna33:06+7:409:51
7Olivia GrönkvistJönköpings OK38:58+13:3211:35
8Alva LoreforsIK Hakarpspojkarna40:15+14:4911:58
9Tove den BraverOK Gränsen44:47+19:2113:19
10Mira EnellJönköpings OK55:54+30:2816:38
Ella IngströmBottnaryds IFej start
Anna SvenssonTenhults SOKej start
Ellinor LihvOK Gränsenej start

H14

3 330 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Viktor GunnarssonIK Hakarpspojkarna24:307:21
2Joel BjörnlingerIK Hakarpspojkarna29:49+5:198:57
3Oscar OlinIK Hakarpspojkarna32:20+7:509:42
4Erik LingJönköpings OK36:15+11:4510:53
5Mattias ÖhlundIK Hakarpspojkarna38:28+13:5811:33
6Hampus StockhedenOK Gränsen38:40+14:1011:36
7Filip JanekeIK Hakarpspojkarna45:39+21:0913:42
8Isac PerssonOK Gränsen52:20+27:5015:42
9Axel EdströmBottnaryds IF1:06:56+42:2620:06
Albert AskenmalmIK Hakarpspojkarnaej godkänd
Albin HjellströmIK Hakarpspojkarnaej start

D12

2 970 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Emmy GranstedtIK Hakarpspojkarna22:387:37
2Stella RangertIK Hakarpspojkarna26:08+3:308:47
3Tova RangertIK Hakarpspojkarna26:27+3:498:54
4Ida RosjöJönköpings OK30:57+8:1910:25
5Emma OlinIK Hakarpspojkarna31:16+8:3810:31
6Agnes HertzTenhults SOK33:05+10:2711:08
7Engla PruthIK Hakarpspojkarna34:25+11:4711:35
8Sandra LingJönköpings OK40:52+18:1413:45
9Ellen LoreforsIK Hakarpspojkarna43:02+20:2414:29
10Jenny JanssonTenhults SOK45:25+22:4715:17
11Ella BjörklundGränna-Bygdens OK50:03+27:2516:51
12Ida GeorgssonJönköpings OK51:52+29:1417:27
13Vega EnellJönköpings OK55:38+33:0018:43
14Ida KarlssonOK Gränsen1:18:57+56:1926:34
15Hanna SkarstedtTenhults SOK1:22:19+59:4127:42
Selma HedströmTenhults SOKej start

H12

2 950 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Isak EskilssonIK Hakarpspojkarna21:117:10
2Adrian SjödinIK Hakarpspojkarna22:35+1:247:39
3Joel Svensson FinndahlIK Hakarpspojkarna26:02+4:518:49
4Kalle ÖhlundIK Hakarpspojkarna30:44+9:3310:25
5Simon PerssonOK Gränsen37:45+16:3412:47
6Eric StrömbergIK Hakarpspojkarna1:15:49+54:3825:42
Melvin LyckborgBottnaryds IFej start

D10

1 920 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Minna PalmIK Hakarpspojkarna13:487:11
2Signe EskilssonIK Hakarpspojkarna17:02+3:148:52
3Adina NilssonIK Vista29:03+15:1515:07
4Tilda SundkvistOK Gränsen29:59+16:1115:36

H10

2 190 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Viggo WulffOK Gränsen21:5910:02
2Felix FrykfeldtIK Hakarpspojkarna23:51+1:5210:53
3Albin GeorgssonJönköpings OK29:50+7:5113:37
4Måns SandahlIK Hakarpspojkarna37:00+15:0116:53
Emil LingJönköpings OKej godkänd
Robin AllohGränna-Bygdens OKej start

Inskolning

1 480 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Rasmus AllohGränna-Bygdens OKfullföljt
Folke BjörklundGränna-Bygdens OKfullföljt
Wilmer BlälmarkIK Hakarpspojkarnafullföljt
Wilma DubeskogIK Hakarpspojkarnafullföljt
Ines EngströmBottnaryds IFfullföljt
Evelina GomerIKHPfullföljt
John HuganderGränna-Bygdens OKfullföljt
Noah MåledalIKHPfullföljt
Stina NilssonIK Vistafullföljt
Tyra PaulssonBottnaryds IFfullföljt
Joline SegerIF Hallby SOKfullföljt
Emil SternerOK Gränsenfullföljt
Alma TrofastJönköpings OKfullföljt
Gunnar WennerholmIK Hakarpspojkarnafullföljt
Stina PaulssonBottnaryds IFej start

U1

1 850 m, 27 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Alva EkelundOK Gränsen17:299:27
2Hugo JanssonTenhults SOK19:01+1:3210:16
3Lukas AdolfssonIK Hakarpspojkarna20:54+3:2511:17
4Linus HolmbergOK Gränsen21:10+3:4111:26
5Olle SpjuthIKHP21:26+3:5711:35
6Ella SvenssonIK Hakarpspojkarna21:37+4:0811:41
7Siri RehnGränna-Bygdens OK21:42+4:1311:43
8Samuel KarlssonGränna-Bygdens OK21:45+4:1611:45
9Moa DahlsonOK Gränsen21:52+4:2311:49
10Lukas HultOK Gränsen22:25+4:5612:07
11Hilma TrofastJönköpings OK22:47+5:1812:18
12Emma WulffOK Gränsen23:22+5:5312:37
13Kajsa BoestadGränna-Bygdens OK23:43+6:1412:49
14Linus FridénOK Gränsen25:42+8:1313:53
15Eric FridénOK Gränsen25:52+8:2313:58
16Vilda PerssonIKHP26:20+8:5114:14
17Ines EkelundOK Gränsen27:54+10:2515:04
18Lisa NilssonIK Vista28:14+10:4515:15
19Viggo PerssonIKHP28:38+11:0915:28
20Tyra AntevikJOK30:51+13:2216:40
21Jona ThellGränna-Bygdens OK31:28+13:5917:00
22Signe KarlströmTenhults SOK31:45+14:1617:09
23Wilma JohanssonTenhults SOK31:47+14:1817:10
24Assar ThelinJOK36:02+18:3319:28
25Calle DahlsonOK Gränsen39:21+21:5221:16
Frank Huganderklubblösej godkänd
Naweed SarvariGränna-Bygdens OKutgått

U2

2 330 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1David EmilssonJOK22:009:26
2Ludvig KågeforsIF Hallby SOK29:03+7:0312:28
3Elsa JohnsennJOK32:16+10:1613:50
4Moa LinderöIKHP33:30+11:3014:22
5Ellen DietersIK Hakarpspojkarna36:45+14:4515:46
6Jessicar PilgardTenhults SOK37:11+15:1115:57
7Rebecca BoestadGränna-Bygdens OK37:54+15:5416:15
8Elliott RehnGränna-Bygdens OK39:30+17:3016:57
9Emma FlorinTenhults SOK39:59+17:5917:09
10Felix BlombergIF Hallby SOK41:01+19:0117:36
11Arvid RydellIF Hallby SOK43:09+21:0918:31
12Tilda SkarstedtTenhults SOK46:27+24:2719:56
13Olle HedströmTenhults SOK54:10+32:1023:14
14Alva HaraldssonIF Hallby SOK59:53+37:5325:42
15Tage MöllerströmJOK1:01:13+39:1326:16
16Hannes HolmbergOK Gränsen1:09:42+47:4229:54
17Julius SkoglundGränna-Bygdens OK1:10:18+48:1830:10
18Rasmus SkoglundGränna-Bygdens OK1:12:32+50:3231:07
Sofia ÖhlundIK Hakarpspojkarnaej start

U3

2 750 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Carl AlzénOK Gränsen33:4612:16
2Josefine PerssonOK Gränsen34:35+0:4912:34
3Kaj AnderssonJOK34:54+1:0812:41
4Amanda EmilssonJOK47:20+13:3417:12
5Hugo LinderöIKHP52:16+18:3019:00
6Cesilia ForsellJOK54:04+20:1819:39
Alexander KarlssonJOKej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser