Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Svartåfejden

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Svartåfejden
Arrangörsorganisation: Mjölby OK
Datum: lördag 4 november 2017

D21

3 870 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anna WehlinSkogspojkarnas OK29:527:43
2Elin SvenssonIK Hakarpspojkarna35:13+5:219:05
3Annika IvarssonLinköpings OK35:41+5:499:13
4Maria PetterssonBoxholm-Mjölby OL36:07+6:159:19
5Linnéa HolmqvistHagaby GoIF Örebro38:58+9:0610:04
6Klara LjunggrenLinköpings OK39:18+9:2610:09
7Britta NorénBoxholm-Mjölby OL40:35+10:4310:29
8Kajsa HammarströmLinköpings OK41:25+11:3310:42
9Elin VinbladHagaby GoIF Örebro42:39+12:4711:01
10Alma GustafssonSOK Aneby43:35+13:4311:15
11Moa SvenssonNässjö OK44:16+14:2411:26
12Anna GillerforsNAIS Orienteringsklubb49:31+19:3912:47
13Alexandra SundgrenOK Roslagen53:52+24:0013:55
14Anna GranathTjällmo-Godegårds OK1:19:38+49:4620:34
Therese EkströmHalmstad OKej godkänd

H21

5 160 m, 29 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mathias HallménOK Denseln32:046:12
2Oskar LeinonenOK Kolmården32:58+0:546:23
3Hugo LillieströmOK Roxen34:12+2:086:37
4Victor BergstrandLinköpings OK35:03+2:596:47
5Erik LindgrenOK Tisaren35:16+3:126:50
6Mikael AnderssonOK Kolmården35:52+3:486:57
7Ville JohanssonOK Kolmården36:06+4:026:59
8Oskar DanielsAttunda OK37:16+5:127:13
9Oskar GustafssonCentrum OK37:37+5:337:17
10Marcus JanssonGarphyttans IF38:28+6:247:27
11Maxime BonneauLinköpings OK39:04+7:007:34
12Erik FernlundOK Tisaren39:14+7:107:36
13Oreste GarbaniEksjö SOK40:33+8:297:51
14Henrik TostebergLinköpings OK41:13+9:097:59
15Anton SundgrenLånghundra IF42:14+10:108:11
16Kacper KucaOK Kolmården42:45+10:418:17
17Hugo JakobssonEksjö SOK42:59+10:558:19
18Henrik TengvallBoxholm-Mjölby OL44:55+12:518:42
19Anton PerssonOK Pan-Kristianstad49:04+17:009:30
20Sven EngströmLinköpings OK49:28+17:249:35
21Pontus LindblomOK Roxen49:57+17:539:40
22Johan PerssonHagaby GoIF Örebro50:53+18:499:51
23Erik AnderssonIK Gandvik51:57+19:5310:04
24Tobias KarlssonHagaby GoIF Örebro1:03:36+31:3212:19
25Daniel HåkanssonOK Gränsen1:11:29+39:2513:51
26Tomas DehlinOK Tisaren1:36:04+1:04:0018:37
Simon NilssonEksjö SOKej godkänd
Pavlo UshkvarokOK Denselnutgått
Johan GerdevågHagaby GoIF Örebroutgått
Kristian AlgersSkogspojkarnas OKej start
David AxelssonFinspångs SOKej start
Rasmus ElmelidLinköpings OKej start

D18

3 440 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Alice Svensson FinndahlIK Hakarpspojkarna34:039:53
2Tove EkströmLinköpings OK34:25+0:2210:00
3Tindra HjortFalköpings AIK OK43:37+9:3412:40
4Olivia FröbergOK Roxen52:03+18:0015:07

H18

3 600 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Joar HertinIK Hakarpspojkarna26:457:25
2Andreas GustafssonIK Hakarpspojkarna28:59+2:148:03
3Hugo DalhammerOK Roxen30:05+3:208:21
4Gunnar EngströmLinköpings OK32:07+5:228:55
5Hugo EkingeOK Motala40:30+13:4511:15
6Linus LundbergOK Bävern43:13+16:2812:00
7Maxim JohanssonSol Tranås1:03:46+37:0117:42
Jonathan JylltorpLinköpings OKej godkänd
Olof LjunggrenLinköpings OKej godkänd

D16

3 320 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tove PetterssonOK Roxen28:368:36
2Lovisa TunessonSkogspojkarnas OK39:03+10:2711:45
3Sara WänströmFinspångs SOK40:59+12:2312:20
4Kristin HerberthsonLinköpings OK42:10+13:3412:42
5Hanna LundgrenLinköpings OK50:44+22:0815:16
6Hanna RothLinköpings OK51:56+23:2015:38

H16

3 320 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Viktor WaernqvistNAIS Orienteringsklubb24:337:23
2Leo JohanssonOK Kolmården32:25+7:529:45
3Erik JohnssonOK Kolmården43:53+19:2013:13
4Christopher AnderssonVingåkers OK1:01:13+36:4018:26

D16 Kort

2 560 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sigrid FröbergOK Roxen47:4918:40

D14

2 560 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Alva SvenskTjällmo-Godegårds OK20:097:52
2Ida WaernqvistNAIS Orienteringsklubb21:02+0:538:12
3Kerstin LjungemyrOK Kolmården22:19+2:108:43
4Evelina Svensson FinndahlIK Hakarpspojkarna22:38+2:298:50
5Elin KjellmanLinköpings OK25:33+5:249:58
6Sofia TunessonSkogspojkarnas OK25:40+5:3110:01
7Alice JohanssonFinspångs SOK27:07+6:5810:35
8Alice ErikssonTjällmo-Godegårds OK29:13+9:0411:24
9Linn AldénOK Roxen29:46+9:3711:37
10Ellen AnderssonHagaby GoIF Örebro31:03+10:5412:07
11Sandra LingIK Hakarpspojkarna31:24+11:1512:15
12Emia HjortFalköpings AIK OK35:33+15:2413:53
13Malin BorgLinköpings OK37:25+17:1614:36
14Ida HjortOK Roxen42:56+22:4716:46
Moa Algers OmholtSkogspojkarnas OKej start

H14

2 560 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Måns BjörnskiöldOK Roxen19:537:46
2Albin HjellströmIK Hakarpspojkarna20:34+0:418:02
3Adrian SjödinIK Hakarpspojkarna24:56+5:039:44
4Ludvig KarlqvistTjällmo-Godegårds OK25:04+5:119:47
5Oliver HöögOK Motala26:53+7:0010:30
6Valter FredrikssonTjalve IF Norrköping27:14+7:2110:38
7Albin ÖrnvallBoxholm-Mjölby OL27:19+7:2610:40
8Alfons PetersonOK Denseln27:45+7:5210:50
9Johan ÅrbrinkLinköpings OK30:10+10:1711:47
10Albin KjellbergBjörkfors GOIF31:35+11:4212:20
11Rasmus PåledalOK Roxen34:01+14:0813:17
12Edvin WalterssonOK Roxen35:14+15:2113:45
13Karl HjärtsjöTjällmo-Godegårds OK36:26+16:3314:13
14Emil SöderbergTjällmo-Godegårds OK39:00+19:0715:14
Elmer WaldfeltFinspångs SOKej start

D12

2 330 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sigrid LjunggrenLinköpings OK20:128:40
2Tyra LindellOK Roxen27:14+7:0211:41
3Frida SamuelssonBjörkfors GOIF31:45+11:3313:37
4Fanny WalterssonOK Roxen41:41+21:2917:53
Fia AnderssonHagaby GoIF Örebroej godkänd

H12

2 330 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ludvig EronnLinköpings OK16:186:59
2Otto NilssonLinköpings OK16:38+0:207:08
3Arvid Algers OmholtSkogspojkarnas OK17:44+1:267:36
4Emil LingIK Hakarpspojkarna18:46+2:288:03
5Wilmer KempeOK Denseln19:36+3:188:24
6Joel Svensson FinndahlIK Hakarpspojkarna19:47+3:298:29
7Jacob PåledalOK Roxen19:50+3:328:30
8Arvid SvenssonBjörkfors GOIF22:55+6:379:50
9Edvin FredrikssonTjalve IF Norrköping23:39+7:2110:09
10Theodor ThomassenLinköpings OK23:45+7:2710:11
11Elliott RehnGränna-Bygdens OK24:54+8:3610:41
12Emil LagnetegBoxholm-Mjölby OL25:29+9:1110:56
13Hugo BraamOK Denseln26:07+9:4911:12
14Filip HöögOK Motala27:36+11:1811:50
15Rasmus VibergOK Roxen28:30+12:1212:13
16Vincent DahmTjalve IF Norrköping28:55+12:3712:24
17Adrian SandellOK Roxen35:33+19:1515:15
18Jonathan AnderssonVingåkers OK36:09+19:5115:30
19Gabriel EkströmHalmstad OK37:14+20:5615:58
20Noah KorallMotala AIF OL38:38+22:2016:34
August EkingeOK Motalaej start
Alexander KarlströmBoxholm-Mjölby OLej start
Elis PetersonOK Denselnej start
Melker WaldfeltFinspångs SOKej start
Theo ÅrbrinkLinköpings OKej start
Edvin ÅttingLinköpings OKej start

D10

2 140 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emma EngströmFinspångs SOK16:367:45
2Irma FrisellBoxholm-Mjölby OL19:14+2:388:59
3Johanna KleistBoxholm-Mjölby OL19:22+2:469:02
4Siri RehnGränna-Bygdens OK21:07+4:319:52
5Emma LindénVäxjö OK21:38+5:0210:06
6Lova BraamOK Denseln21:45+5:0910:09
7Emma LindgrenNAIS Orienteringsklubb22:07+5:3110:20
8Ebba HjärtsjöTjällmo-Godegårds OK22:09+5:3310:21
9Molly BrickarpSol Tranås23:14+6:3810:51
10Hilda BrantvallOK Denseln26:40+10:0412:27
11Elsa KorallMotala AIF OL26:47+10:1112:30
12Stina WallinOK Roxen32:14+15:3815:03
13Tyra GerdevågHagaby GoIF Örebro34:05+17:2915:55
14Olivia TillanderYstads OK39:41+23:0518:32
Erika LindholmBoxholm-Mjölby OLej godkänd
Märta LagnetegBoxholm-Mjölby OLej godkänd
Emilia MarcussonLinköpings OKej start

H10

2 140 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ivar WikströmOK Tyr16:517:52
2Oskar KarlqvistTjällmo-Godegårds OK17:11+0:208:01
3Olof HertinIK Hakarpspojkarna17:13+0:228:02
4Jakob LindholmBoxholm-Mjölby OL20:01+3:109:21
5Arvid RundströmOK Ravinen20:02+3:119:21
6Oscar SvenskTjällmo-Godegårds OK22:19+5:2810:25
7Karl KullbergBjörkfors GOIF32:49+15:5815:20
8William BjörnbeckerSjövalla FK33:28+16:3715:38

D35

3 600 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Karin ÖhlinSOK Aneby42:2211:46
2Angelica WikströmOK Tyr1:05:13+22:5118:06
Sofia NydahlOK Motalaej godkänd
Carin MarcussonLinköpings OKej start

H35

3 870 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Martin AnderssonSjövalla FK43:2411:12
2Markus HenrikssonLinköpings OK47:06+3:4212:10
Robert HögbergLinköpings OKej godkänd
Klas BringertKatrineholms OKej godkänd

D40

3 440 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anna-Stina PåledalOK Roxen34:4310:05
2Anna LöwegrenKatrineholms OK37:39+2:5610:56
3Angelica BrandqvistTibro OK39:08+4:2511:22
4Anna KorallMotala AIF OL53:04+18:2115:25
5Marie WalterssonOK Roxen54:24+19:4115:48
6Sofia HjortFalköpings AIK OK59:26+24:4317:16
7Monica AnderssonVingåkers OK1:06:50+32:0719:25
8Mona LindénVäxjö OK1:27:58+53:1525:34

H40

3 870 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Bertil EronnLinköpings OK26:196:48
2Sören Nilsson PåledalOK Roxen28:26+2:077:20
3Christian EnbergLinköpings OK32:05+5:468:17
4Tobias TrofastTjällmo-Godegårds OK33:26+7:078:38
5Jonas JohnssonOK Kolmården35:12+8:539:05
6Anders KnutssonLinköpings OK35:14+8:559:06
7Jan HjortFalköpings AIK OK36:56+10:379:32
8Stefan SehlerOK Kolmården41:40+15:2110:45
9James MelanderTjällmo-Godegårds OK43:03+16:4411:07
10Mattias RehnGränna-Bygdens OK44:34+18:1511:30
11Thorbjörn GustafssonTjällmo-Godegårds OK48:26+22:0712:30
12Matz HöögOK Motala50:46+24:2713:07
13Robert ForsbergOK Tylöskog50:57+24:3813:09
14Fredrik KempeOK Denseln52:14+25:5513:29
15Kristian SamuelssonBjörkfors GOIF56:52+30:3314:41 Ladda ner rutt i gpx-format
16Joakim WalterssonOK Roxen58:20+32:0115:04
17Joakim KjellbergBjörkfors GOIF1:03:45+37:2616:28

D45

3 060 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Susanne AldénOK Roxen27:078:51
2Kristina LjunggrenLinköpings OK30:36+3:2910:00
3Pernilla HörwingOK Roxen43:23+16:1614:10
4Maria LillieströmOK Roxen43:45+16:3814:17
5Petra KorallMotala AIF OL46:49+19:4215:17
6Lotta BorgLinköpings OK47:47+20:4015:36
7Monika HjellströmGränna-Bygdens OK55:49+28:4218:14
Linda WänströmFinspångs SOKej godkänd

H45

3 870 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johan PetterssonOK Motala27:147:02
2Ulrik EnglundTumba-Mälarhöjden OK27:49+0:357:11
3Peter TudénIK Hakarpspojkarna29:37+2:237:39
4Per MagnussonLinköpings OK30:20+3:067:50
5Erik HelanderOK Roxen34:31+7:178:55
6Tomas BomanLinköpings OK35:04+7:509:03
7Mattias HolmbergCentrum OK35:39+8:259:12
8Jonas OlssonOK Roxen36:09+8:559:20
9Torbjörn AnderssonOK Motala37:11+9:579:36
10Henrik LjungemyrOK Kolmården37:45+10:319:45
11Åke LjunggrenLinköpings OK37:53+10:399:47
12Mikael AnderssonHagaby GoIF Örebro40:06+12:5210:21
13Fredrik KorallMotala AIF OL40:18+13:0410:24
14Johan KnutssonBoxholm-Mjölby OL40:21+13:0710:25
15Stefan NyströmOK Roxen42:45+15:3111:02
16Örjan SandellOK Roxen43:18+16:0411:11
17Anders LingIK Hakarpspojkarna46:16+19:0211:57
18Jörgen HjortOK Roxen52:39+25:2513:36
19Johan DahmTjalve IF Norrköping54:53+27:3914:10
20Jonny LindénVäxjö OK56:05+28:5114:29
21Martin JarelandLinköpings OK59:59+32:4515:29
Johan WänströmFinspångs SOKej godkänd
Per KempeOK Denselnej start

D50

2 720 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anita WehlinSkogspojkarnas OK26:199:40
2Lena MolinBoxholm-Mjölby OL27:14+0:5510:00
3Gitte EngströmLinköpings OK34:21+8:0212:37
4Maria BergstrandMotala AIF OL34:53+8:3412:49
5Kajsa HolmqvistHagaby GoIF Örebro40:04+13:4514:43
6Karin OlofssonLinköpings OK43:57+17:3816:09
7Anna KullbergLinköpings OK50:42+24:2318:38
Eva SundgrenVallentuna-Össeby OLej start

H50

3 600 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Michael WehlinSödertälje-Nykvarn OF25:267:03
2Anders BergLinköpings OK27:23+1:577:36
3Anders SvenskTjällmo-Godegårds OK32:10+6:448:56
4Per GuståsLinköpings OK32:54+7:289:08
5Henrik PetterssonOK Roxen34:14+8:489:30
6Anders LillieströmOK Roxen36:13+10:4710:03
7Jens LindströmTibro OK36:39+11:1310:10
8Conny BruhnBoxholm-Mjölby OL42:56+17:3011:55
9Erik LösethFalköpings AIK OK43:12+17:4612:00
10Michael HertinIK Hakarpspojkarna43:13+17:4712:00
11Ulf JohnssonSkogspojkarnas OK44:26+19:0012:20
12Jonas RothLinköpings OK48:50+23:2413:33
13Mats NordTumba-Mälarhöjden OK50:31+25:0514:01
14Patrik KorallMotala AIF OL54:29+29:0315:08
15Ola SvärmOK Roxen56:00+30:3415:33
16Patric MolinBoxholm-Mjölby OL1:02:01+36:3517:13
Jörgen SköldLinköpings OKej start
Johan ÅttingLinköpings OKej start

D55

2 720 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Inger BergLinköpings OK27:3810:09
2Carina Berger-SvenssonMotala AIF OL37:49+10:1113:54
3Ingrid RoosMotala AIF OL53:36+25:5819:42
4Pia StålhandskeBjörkfors GOIF1:04:04+36:2623:33
Marianne NymanTjällmo-Godegårds OKej start

H55

3 600 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jörgen BatzSkarpnäcks OL35:589:59
2Vesa JussilaNAIS Orienteringsklubb38:20+2:2210:38
3Ingemar MånssonRonneby OK40:17+4:1911:11
4Rikard BorgLinköpings OK44:07+8:0912:15
5Börje AnderssonLinköpings OK44:08+8:1012:15
6Lars KarlssonAlmby IK57:03+21:0515:50
7Torbjörn WrighedMotala AIF OL58:54+22:5616:21
Sören BremerBoxholm-Mjölby OLej godkänd
Mats CarlsvärdAlmby IKej godkänd
Bengt SchwartzOK Kolmårdenej godkänd Ladda ner rutt i gpx-format

D60

2 480 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lena FröbergTjalve IF Norrköping29:5712:04
2Lena LarssonSala OK30:21+0:2412:14
3Anna-Karin Argus-JohanssonSol Tranås31:31+1:3412:42
4Inger JohanssonNAIS Orienteringsklubb32:27+2:3013:05
5Gerd HagströmTjalve IF Norrköping36:26+6:2914:41
6Liselott SigbyIK Vista37:51+7:5415:15
7Marie SvernestamLinköpings OK45:05+15:0818:10
8Monika LarssonSkarpnäcks OL48:55+18:5819:43
Catharina ForsénOK Denselnej start

H60

3 440 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kurt SvenssonIK Hakarpspojkarna29:468:39
2Jan-Ola KarlssonOK Njudung32:58+3:129:35
3Stefan GustafssonOK Hällen37:05+7:1910:46
4Thomas SvenssonMotala AIF OL39:18+9:3211:25
5Stephan SvenssonLinköpings OK39:30+9:4411:28
6Svante BjurgrenIK Hakarpspojkarna39:48+10:0211:34
7Bengt-Ove BlomkvistBjörkfors GOIF41:10+11:2411:58
8Leif EfraimssonMotala AIF OL43:04+13:1812:31
9Peter SundgrenVallentuna-Össeby OL43:55+14:0912:45
10Torgny JohanssonBjörkfors GOIF45:40+15:5413:16
11Karl-Johan NorénBoxholm-Mjölby OL46:43+16:5713:34
12Jan LundgrenLinköpings OK47:55+18:0913:55
13Pär ForsströmStjärnorps SK48:27+18:4114:05
14Lars ForsstedtSöders-Tyresö49:53+20:0714:30
15Björn PetterssonUlricehamns OK50:17+20:3114:37
16Carl-Gustav NöjdNAIS Orienteringsklubb54:03+24:1715:42
17Lars SegerqvistSkarpnäcks OL55:21+25:3516:05
18Lennart SvernestamLinköpings OK57:01+27:1516:34
19Jan JohanssonGamleby OK57:48+28:0216:48
20Tord FranssonMotala AIF OL58:11+28:2516:54
21Ove ErikssonNyköpings OK1:01:28+31:4217:52
22Sven GranathTjällmo-Godegårds OK1:21:08+51:2223:35
Christer FranssonMotala AIF OLej start

D65

2 480 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Britt-Marie AldénOK Kolmården28:5911:41
2Maria NordwallOK Kolmården34:17+5:1813:49
3Barbro ÖstlundOK Roxen36:50+7:5114:51
4Kerstin SvenskOK Hällen36:56+7:5714:53
5Lena BarkestamIK Hakarpspojkarna40:07+11:0816:10
6Kerstin ErikssonBjörkfors GOIF45:03+16:0418:09
7Agneta GranströmSOK Aneby46:21+17:2218:41
8Maja-Stina GustavssonOK Roxen48:21+19:2219:29
9Mona PetersenOK Motala48:51+19:5219:41
10Kajsa TofténHjobygdens OK53:17+24:1821:29
Maud Göthe LundgrenLinköpings OKej godkänd
Majvie AnnegårdSOK Viljanej start

H65

3 060 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lars-Åke BrengdahlSol Tranås30:189:54
2Per-Åke TengvallBoxholm-Mjölby OL30:24+0:069:56
3Anders ÅbergTjällmo-Godegårds OK31:57+1:3910:26
4Lars-Åke WallOK Tisaren32:12+1:5410:31
5Ola LindholmKöping-Kolsva OK34:01+3:4311:06
6Per-Martin GustavsonTjällmo-Godegårds OK34:42+4:2411:20
7Göran LarssonSala OK35:52+5:3411:43
8Rolf KarlssonOK Hällen39:11+8:5312:48
9Inge LöwegrenKatrineholms OK40:14+9:5613:08
10Sune CarlssonOK Motala41:07+10:4913:26
11Karl-Göran WahlströmAlmby IK42:53+12:3514:00
12Tommy WesterbergIF Hagen47:05+16:4715:23
13Bengt ÖstlundOK Roxen49:36+19:1816:12
14Anders HedinMotala AIF OL50:49+20:3116:36
15Per GustavssonOK Roxen51:14+20:5616:44
16Christer JohanssonOK Motala53:23+23:0517:26
17Lars StrömTjällmo-Godegårds OK58:08+27:5018:59
18Leif HasselströmMotala AIF OL58:36+28:1819:09
19Tommy OlaussonSOK Aneby1:00:19+30:0119:42
20Gustaf OlssonLinköpings OK1:05:42+35:2421:28
Håkan OlssonHjobygdens OKej start

D70

2 480 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Inga JohanssonNyköpings OK32:4013:10
2Margareta LarssonOK Njudung41:31+8:5116:44
3Vivianne HolgerssonOK Måsen41:57+9:1716:54
4Ulla LindellOK Hällen43:33+10:5317:33
5Carina LindmanFinspångs SOK43:57+11:1717:43
6Ulla LingJönköpings OK44:11+11:3117:48
7Eva LindgrenLinköpings OK46:55+14:1518:55
8Kerstin BengtssonMotala AIF OL50:40+18:0020:25
9Lena SandahlGamleby OK1:08:51+36:1127:45
Stina KorallMotala AIF OLej start

H70

3 060 m, 34 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Christer SandhOK Roxen28:419:22
2Hans-Ove ErikssonNyköpings OK30:59+2:1810:07
3Olle AdolfssonLerums SOK32:26+3:4510:35
4Tore MartinssonDegerfors OK33:05+4:2410:48
5Hans HolgerssonOK Måsen36:18+7:3711:51
6Håkan GustafssonBoxholm-Mjölby OL36:38+7:5711:58
7Stefan G LarssonOK Njudung37:22+8:4112:12
8Peter JakobssonLinköpings OK37:32+8:5112:15
9Peter HagströmTjalve IF Norrköping38:44+10:0312:39
10Bo JernbergOK Roxen39:13+10:3212:48
11Stellan AhnströmForserums SOK39:31+10:5012:54
12Runar AldénOK Kolmården41:32+12:5113:34
13Claus PetersenOK Motala41:33+12:5213:34
14Jerry MartinssonOK Motala41:45+13:0413:38
15Anders MonteliusBoxholm-Mjölby OL44:56+16:1514:41
16Per GranevikJönköpings OK45:40+16:5914:55
17Rune RingsgårdOK Roxen45:53+17:1214:59
18Ulf WaldenfjordLinköpings OK47:41+19:0015:34
19Kjell HolmströmBjörkfors GOIF49:24+20:4316:08
20Jan PetterssonOK Roxen52:01+23:2016:59
21Leif SamorTjällmo-Godegårds OK53:02+24:2117:19
22Arne AnderssonOK Motala53:50+25:0917:35
23Johnny GustafssonGamleby OK58:00+29:1918:57
24Sonny AnderssonIK Hakarpspojkarna58:55+30:1419:15
25Mats TörngrenOK Linné1:02:32+33:5120:26
26Lars KarlssonGamleby OK1:03:07+34:2620:37
27Göran JanssonGränna-Bygdens OK1:04:36+35:5521:06
28Göran KarlssonLessebo OK1:06:35+37:5421:45
29Gunnar AnderssonIK Vista1:06:44+38:0321:48
30Stig JonssonBjörkfors GOIF1:07:11+38:3021:57
31Nils SjödinTjalve IF Norrköping1:10:10+41:2922:55
32Sievert GustafssonTjällmo-Godegårds OK1:13:38+44:5724:03
Rolf GabrielssonFalköpings AIK OKej godkänd
Roland AlsénOK Roxenej godkänd
Karl-Evert AnnegårdSOK Viljanej start

D75

2 350 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Britten PerssonFinspångs SOK38:2116:19
2Lotta GranholmLinköpings OK45:34+7:1319:23
3Britt PetterssonOK Roxen52:06+13:4522:10
4Ann-Marie BirgerssonForserums SOK52:44+14:2322:26
5Chatarina AnderssonOK Motala58:22+20:0124:50
6Ann-Catrine AhlströmHjobygdens OK1:11:41+33:2030:30

H75

2 720 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Stig IsraelssonOK Tylöskog33:5712:28
2Rune GunnarssonNässjö OK40:56+6:5915:02
3Sune LindellOK Hällen42:07+8:1015:29
4Curt ThorénNyköpings OK43:51+9:5416:07
5Gösta LindmanFinspångs SOK49:43+15:4618:16
6Erland LingJönköpings OK49:47+15:5018:18
7Kjell HagströmLinköpings OK50:23+16:2618:31
8Uno BergOK Motala51:39+17:4218:59
9Gunnar BrystHjobygdens OK1:03:32+29:3523:21
10Leif AnderssonOK Motala1:25:57+52:0031:35
Stig BengtssonMotala AIF OLej godkänd
Göran HektorLinköpings OKej godkänd

H80

2 480 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anders AdlerLinköpings AIK36:1014:35
2Tore JohanssonSOK Aneby46:16+10:0618:39
3Arvo HyvönenSkattkärrs SOK52:14+16:0421:03
4Mats BirgerssonForserums SOK54:07+17:5721:49
5Evert ElgefjordOK Kolmården1:07:42+31:3227:17

H85

2 350 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Nils-Erik ÅbergTjällmo-Godegårds OK52:4422:26

Inskolning

1 980 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Mattis CarlströmIK Hakarpspojkarnafullföljt
Alvin KorallMotala AIF OLfullföljt
Disa KorallMotala AIF OLfullföljt
Elis KorallMotala AIF OLfullföljt
Alva LindgrenNAIS Orienteringsklubbfullföljt
Otto NilssonMotala AIF OLfullföljt

U1

1 980 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1James-John ForsbergOK Tylöskog16:058:07
2Hugo AldénOK Roxen18:08+2:039:09
3Saga LindellOK Roxen22:28+6:2311:20
4Ida KjellmanLinköpings OK23:08+7:0311:41
5Axel WallinOK Roxen25:08+9:0312:41
6Elvira LankerOK Roxen26:03+9:5813:09
7Alma BrantvallOK Denseln32:46+16:4116:32
8Thea TudénIK Hakarpspojkarna39:23+23:1819:53
Otto BrantvallOK Denselnej godkänd

U2

2 140 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Fabian TillanderYstads OK23:3210:59
2Alrik WikströmOK Tyr31:05+7:3314:31
Hannes PetersonOK Denselnej start

Öppen motion 1

2 140 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Åsa WallinOK Roxen20:529:45
2Brigitte AlsénOK Roxen37:19+16:2717:26
3Olof WalfridssonSOK Aneby37:56+17:0417:43
4Lina PeterssonBoxholm-Mjölby OL49:29+28:3723:07

Öppen motion 3

2 820 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Andreas NilssonMotala AIF OL31:2911:09
2Robert RylanderSpårvägens OK33:38+2:0911:55
3Karin FreylandSOK Aneby36:21+4:5212:53
4Emma LiljaKlubblös46:48+15:1916:35
5Elisabeth WalfridssonSOK Aneby47:25+15:5616:48
6Helen AnderssonBoxholm-Mjölby OL49:06+17:3717:24
7Liv ÖrnvallBoxholm-Mjölby OL51:23+19:5418:13
8Sven-Olof FranssonSOK Aneby55:58+24:2919:50
9Björn KullbergLinköpings OK58:31+27:0220:45
10Lisette KaverenKlubblös59:11+27:4220:59
11Christina ÖbergOK Hällen1:01:11+29:4221:41
12Kerry KempeLinköpings OK1:09:38+38:0924:41
13Lars-Åke HolmLinköpings OK1:12:54+41:2525:51

Öppen motion 5

3 810 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Albert BrickarpSol Tranås48:0912:38
2Fredrik JönssonMotala AIF OL48:22+0:1312:41
3Martin WallinOK Roxen52:58+4:4913:54
4Anna MagnellKlubblös53:44+5:3514:06
5Ylwa HolmqvistKlubblös55:59+7:5014:41
6Stefan LindbergYstads OK59:16+11:0715:33
7Åsa CarlströmIK Hakarpspojkarna1:00:21+12:1215:50
8Leif JohanssonSol Tranås1:03:29+15:2016:39
9Gaute ThomasenLinköpings OK1:07:00+18:5117:35
10Pernilla TunessonSkogspojkarnas OK1:20:35+32:2621:09
11Liza JohanssonSol Tranås1:24:57+36:4822:17
12Elin LankerOK Roxen1:28:34+40:2523:14
13Nina TillanderYstads OK1:43:20+55:1127:07
14Joakim HöglundMotala AIF OL1:47:35+59:2628:14
15Madelene EricsonLinköpings OK1:53:28+1:05:1929:46
Johan SjödinIK Hakarpspojkarnaej godkänd

Öppen motion 7

3 350 m, 34 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Joar LönngrenBoxholm-Mjölby OL32:459:46
2Lisa Åberg SamorTjällmo-Godegårds OK33:04+0:199:52
3Jonas LindellOK Motala37:38+4:5311:14
4Rolf AxelssonTjällmo-Godegårds OK38:40+5:5511:32
5Thomas RimhagenLinköpings OK43:35+10:5013:00
6Anders JohanssonFinspångs SOK46:16+13:3113:48
7Hans EngströmFinspångs SOK46:22+13:3713:50
8Jessica ElmerssonOK Bävern47:57+15:1214:18
9Linda NyströmOK Roxen53:25+20:4015:56
10Lars GezeliusIFK Norrköpings OK56:43+23:5816:55
11Jesper AnderssonVingåkers OK58:15+25:3017:23
12Lars BroströmDegerfors OK58:43+25:5817:31
13Yngve PetterssonLinköpings OK59:33+26:4817:46
14Mats LönngrenBoxholm-Mjölby OL1:00:00+27:1517:54
15Monika LundqvistSkogspojkarnas OK1:01:13+28:2818:16
16Ole PedersenLinköpings OK1:01:21+28:3618:18
17Karin ErnfridssonOK 64 Torpa1:01:30+28:4518:21
18Torbjörn LindgrenNAIS Orienteringsklubb1:02:10+29:2518:33
19Ola GustafssonSOK Aneby1:03:57+31:1219:05
20Inga-Lill PetterssonLinköpings OK1:04:25+31:4019:13
21Helena LindgrenNAIS Orienteringsklubb1:04:56+32:1119:22
22Malin SehlerOK Kolmården1:05:14+32:2919:28
23Åsa DetterfeltLinköpings OK1:06:40+33:5519:54
24Lars-Åke KullbergBjörkfors GOIF1:07:43+34:5820:12
25Lars Åke SvenskOK Hällen1:09:42+36:5720:48
26Lena FornanderSkogspojkarnas OK1:11:00+38:1521:11
26Per FröbergTjalve IF Norrköping1:11:00+38:1521:11
28Anna FröbergOK Roxen1:17:36+44:5123:09
29Lars JohanssonOK Motala1:20:13+47:2823:56
Helena AnderssonSOK Anebyej godkänd
Lennart BarkestamIK Hakarpspojkarnaej godkänd
Anna KarlqvistTjällmo-Godegårds OKej godkänd
Markus BrageKlubblösej godkänd
Christer LindellLinköpings OKutgått
Anna HertinIK Hakarpspojkarnaej start

Öppen motion 8

4 750 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emil KaleredOK Denseln37:097:49
2Andreas KarlqvistTjällmo-Godegårds OK42:15+5:068:53
3Henrik PetersonOK Denseln42:30+5:218:56
4Ellinor ErikssonOK Tisaren50:56+13:4710:43
5Stefan EngströmLinköpings OK51:05+13:5610:45
6Erik KjellgrenNAIS Orienteringsklubb52:05+14:5610:57
7Magnus FranssonSOK Aneby52:51+15:4211:07
8Andreas KaverenKlubblös53:36+16:2711:17
9Erik LunnariÅmåls OK55:25+18:1611:40
10Philip HjellströmGränna-Bygdens OK1:00:28+23:1912:43
11Peter NjordHammarkinds OK1:08:14+31:0514:21
12Charlotte LundströmKlubblös1:11:54+34:4515:08
13Albin PetterssonHammarkinds OK1:20:47+43:3817:00
14Sverre WikströmOK Tyr1:35:09+58:0020:01
Oscar MolinBoxholm-Mjölby OLutgått

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser