Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Poängcup 4

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Poängcup 4
Arrangörsorganisation: Lindebygdens OK
Datum: tisdag 14 juni 2016

Långa banan

5 900 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Martin LarboIFK Lidingö SOK36:466:13
2Per EklöfOK Milan38:36+1:506:32
3Simon BjörklundLindebygdens OK43:29+6:437:22
4Anders LarssonOK Milan45:50+9:047:46
5Patrik ThybeckLindebygdens OK45:59+9:137:47
6Jan-Åke IsraelssonOK Milan46:06+9:207:48
7Lisa WesterbergOK Milan46:27+9:417:52
8Filip SöderlundOK Milan46:45+9:597:55
9Tomas KarlssonLindebygdens OK47:51+11:058:06
10Anna-Maria BackrydLindebygdens OK49:03+12:178:18
11Erik KlingLindebygdens OK49:21+12:358:21
12Annika BrodinLindebygdens OK52:57+16:118:58
13Roland KarlssonLindebygdens OK54:41+17:559:16
14Otto Tuvesson- -54:56+18:109:18
15Saga SanderOK Milan55:48+19:029:27
16Kent KarlssonLindebygdens OK1:01:08+24:2210:21
Jakob FranssonOK Milanej godkänd

Mellan banan

4 600 m, 26 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jan-Åke Stolt KarlssonOK Milan35:277:42
2Hans LibergOK Milan35:52+0:257:47
3Håkan LibergOK Milan36:48+1:218:00
4Marcus IsraelssonOK Milan37:30+2:038:09
5Evelina EricssonSöders-Tyresö39:14+3:478:31
6Klas ThybeckLindebygdens OK39:17+3:508:32
7Lage JonssonLindebygdens OK40:25+4:588:47
8Gunnar SpelkvistHällefors OK41:16+5:498:58
9Henrik HallorLindebygdens OK41:44+6:179:04
10Hans HelmerssonLindebygdens OK42:25+6:589:13
11Sofia CarlssonLindebygdens OK43:23+7:569:25
12Josefine AhlbäckOK Milan43:42+8:159:30
13Niklas SanderOK Milan43:45+8:189:30
14Stefan ÖbergOK Milan44:58+9:319:46
15Henrik PetterssonOK Milan45:43+10:169:56
16Per HöglundOK Milan46:25+10:5810:05
17Per-Erik GustafssonLindebygdens OK46:28+11:0110:06
18Hanna HellsingLindebygdens OK46:41+11:1410:08
19Ulrika SanderOK Milan46:52+11:2510:11
20Andreas MogrenOK Milan47:00+11:3310:13
21Camilla KruseLindebygdens OK48:13+12:4610:28
22Ingela PetterssonOK Milan52:10+16:4311:20
23Bengt VisénLindebygdens OK55:43+20:1612:06
24Mikael GrönborgLindebygdens OK58:00+22:3312:36
25Anders NorgrenLindebygdens OK58:01+22:3412:36
Hjalmar NordquistOK Järnbärarnaej godkänd

Korta banan

2 900 m, 26 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jonas KlingLindebygdens OK31:2610:50
2Susanne ErikssonOK Milan31:53+0:2710:59
2Oliver PetterssonOK Milan31:53+0:2710:59
4Lars Ivan CarlssonLindebygdens OK32:41+1:1511:16
5Emma LarssonOK Milan33:09+1:4311:25
6Rebecka JanssonOK Milan34:25+2:5911:52
7Mats-Erik BjörklundLindebygdens OK35:43+4:1712:18
8Rolf PerssonOK Milan36:20+4:5412:31
9Catrine StoltOK Milan37:22+5:5612:53
10Britt-Marie EklöfOK Milan37:41+6:1512:59
11Nils MogrenHällefors OK37:44+6:1813:00
12Johnny BrandtHällefors OK37:55+6:2913:04
13Östen EklöfOK Milan39:10+7:4413:30
14Jörgen HolmströmOK Milan39:41+8:1513:41
15Lennart LindgrenOK Järnbärarna41:28+10:0214:17
16Susanne HellsingLindebygdens OK43:07+11:4114:52
17Vilma LarssonOK Milan46:37+15:1116:04
18Roland RohdeFellingsbro GOIF46:50+15:2416:08
19Kjell GustafssonOK Järnbärarna47:52+16:2616:30
20Eva KorkeakoskiOK Milan54:37+23:1118:50
21Gun JohanssonOK Järnbärarna59:44+28:1820:35
22Ingrid LöthgrenOK Milan1:01:55+30:2921:21
23Lena LindgrenOK Järnbärarna1:04:45+33:1922:19
24Gun HelmerssonLindebygdens OK1:21:52+50:2628:13
Anton KruseLindebygdens OKej godkänd
Lena PerssonOK Milanutgått

Lätta banan

2 000 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Axel ThybeckLindebygdens OK14:167:08
2Penny HaglundLindebygdens OK23:24+9:0811:42
3Marie-Helen HaglundLindebygdens OK23:56+9:4011:58
4Oliver ArnessonLindebygdens OK28:31+14:1514:15
5Lovisa ThybeckLindebygdens OK32:09+17:5316:04
6Marcus HanssonLindebygdens OK35:15+20:5917:37
7Per ThybeckLindebygdens OK35:36+21:2017:48
8Kjell JanssonLindebygdens OK39:56+25:4019:58
9Ingrid ArnessonLindebygdens OK1:00:10+45:5430:05

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser