Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Natt-KM

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Natt-KM
Arrangörsorganisation: Linköpings OK
Datum: onsdag 30 mars 2016

D21

6 250 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Kajsa HammarströmLinköpings OK43:216:56
2Linnea Ivarsson ClaesdotterOK Denseln46:24+3:037:25
3Sofia SalomonssonLinköpings OK46:34+3:137:27
4Julia Modig TjärnströmLinköpings OK52:37+9:168:25
Hanna Modig TjärnströmLinköpings OKej start
Nicole ScaletLinköpings OKej start
Julia DavidssonÄrla IFej start

H21

8 050 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Rasmus ElmelidLinköpings OK44:575:35
2Peter ErikssonLinköpings OK45:12+0:155:36
3Maxime BonneauLinköpings OK47:52+2:555:56
4Erik SköldLinköpings OK48:39+3:426:02
5Niklas OlssonLinköpings OK49:20+4:236:07
6Sven EngströmLinköpings OK49:48+4:516:11
7Johan PerssonLiTHe Vilse51:22+6:256:22
8Anders YngveIK Hakarpspojkarna59:46+14:497:25
9Johan AllardLinköpings OK1:04:05+19:087:57
10Erik BacktemanLinköpings OK1:04:34+19:378:01
11Roushan Rezvani AranyLinköpings OK1:13:53+28:569:10
Henrik TostebergLinköpings OKej start
Per CarlborgLinköpings OKej start

D18

5 030 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Johanna GuståsLinköpings OK44:128:47
2Klara LjunggrenLinköpings OK52:33+8:2110:26
Sarah MagnussonLinköpings OKej start

H18

8 050 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Martin HägglundLinköpings OK1:10:588:48
2Axel KullbergLinköpings OK1:15:10+4:129:20

D16

4 130 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Frida SahlmanLinköpings OK31:347:38
2Tove EkströmLinköpings OK32:35+1:017:53

H16

5 030 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Emanuel HerberthsonLinköpings OK35:126:59
2Gunnar EngströmLinköpings OK37:05+1:537:22
3Olof LjunggrenLinköpings OK38:33+3:217:39

D14

3 200 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Kristin HerberthsonLinköpings OK23:037:12
2Siri BerglundLinköpings OK38:34+15:3112:03

D12

2 140 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sofia TunessonSkogspojkarnas OK16:117:33
2Sigrid LjunggrenLinköpings OK20:23+4:129:31
3Julia ÅttingLinköpings OK27:15+11:0412:44

H12

2 140 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Johan ÅrbrinkLinköpings OK19:369:09
2Theo ÅrbrinkLinköpings OK23:45+4:0911:05
3Edvin ÅttingLinköpings OK24:42+5:0611:32

H40

6 250 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Bertil EronnLinköpings OK38:106:06
2Per MagnussonLinköpings OK42:52+4:426:51
3Christian EnbergLinköpings OK42:56+4:466:52
4Erik ErjebyLinköpings OK48:36+10:267:46
5Martin JarelandLinköpings OK58:09+19:599:18

D45

4 590 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Annika IvarssonLinköpings OK33:397:19
2Inger GuståsLinköpings OK42:34+8:559:16
3Karin OlofssonLinköpings OK44:17+10:389:38

H45

6 250 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Åke LjunggrenLinköpings OK43:426:59
2Magnus DjerfstenLinköpings OK47:48+4:067:38
3Magnus SahlmanLinköpings OK51:13+7:318:11
Christian ErikssonLinköpings OKej start

D50

4 130 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anna KullbergLinköpings OK37:108:59
2Pia VångellLinköpings OK38:12+1:029:14
3Astrid LundmarkLinköpings OK54:59+17:4913:18
4Gitte EngströmLinköpings OK1:00:53+23:4314:44

H50

5 030 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Johan ÅttingLinköpings OK38:267:38
2Pedro LundqvistLinköpings OK39:18+0:527:48
3Börje AnderssonLinköpings OK40:08+1:427:58
4Magnus HerberthsonLinköpings OK40:16+1:508:00
5Per GuståsLinköpings OK45:17+6:519:00
6Jörgen SköldLinköpings OK48:38+10:129:40

H60

4 590 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Stephan SvenssonLinköpings OK45:5810:00
2Peter JakobssonLinköpings OK1:00:00+14:0213:04

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser