Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för ParkO 1

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: ParkO 1
Arrangörsorganisation: Östersunds OK
Datum: tisdag 12 april 2016

D21

3 520 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Kajsa RisbyOK Kåre17:144:53
2Anna VesterlundÖstersunds OK18:56+1:425:22
3Cecilia ThomassonFältjägarnas IF19:35+2:215:33
4Anna-Lotta IrevallTjällmo-Godegårds OK20:38+3:245:51
5Hanna FalkIF Thor21:56+4:426:13
6Martina HöökÖstersunds OK22:28+5:146:22
7Maria HalvarssonÖstersunds OK23:13+5:596:35
8Anna WikströmIFK Mora OK24:13+6:596:52
9Helen HanstockÖstersunds OK24:27+7:136:56
10Josefin MikaelssonOK Nolaskogsarna24:47+7:337:02
11Emma Nyströmklubblös25:34+8:207:15
12Frida HäggmarkFrösö IF26:09+8:557:25
13Isabellel Perssonklubblös26:45+9:317:35
14Linnea HemåBRUNFLO28:23+11:098:03
15Angelica Sternerklubblös32:05+14:519:06
16Emelie StålbergÖstersunds OK33:13+15:599:26
17Åsa FribergÖstersunds OK40:43+23:2911:34

H21

4 220 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Andreas HolmbergIFK Mora OK19:124:32
2Daniel BerggrenÖstersunds OK20:46+1:344:55
3Olle NäslundÖstersunds OK21:08+1:565:00
4Johan HalvarssonÖstersunds OK21:26+2:145:04
5Hampus LindblomÅsarna IK21:35+2:235:06
6Ulf LindqvistÖstersunds OK22:05+2:535:13
7Andreas Kårströmklubblös22:15+3:035:16
8Sven NorrmanFrösö IF22:48+3:365:24
9Daniel SjölundÖstersunds OK23:20+4:085:31
10Bertil NordqvistFältjägarnas IF23:23+4:115:32
11Björn OlofssonOK Storsjön24:02+4:505:41
12Daniel AnderssonNäldens IF24:38+5:265:50
13Anders CarnlandFrösö IF24:39+5:275:50
14Måns ErikssonÖstersunds OK25:05+5:535:56
15Patrik BrorssonFrösö IF25:14+6:025:58
16Magnus ErikssonÖstersunds OK25:32+6:206:03
17David Larssonklubblös26:01+6:496:09
18Erik WillénÖstersunds OK26:36+7:246:18
19Björn SandahlÖstersunds OK27:16+8:046:27
20Daniel Näslundklubblös27:28+8:166:30
21Mats LundquistÖstersunds OK27:30+8:186:30
22Fredrik MartinssonFrösö IF29:38+10:267:01
23Anders ErikssonFrösö IF30:51+11:397:18
24Robert DahlinBrunflo IF35:48+16:368:29

D20

3 140 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tua DahlgrenÖstersunds OK18:495:59
2Frida KrohnÖstersunds OK21:33+2:446:51
3Monika ÅgrenÖstersunds OK27:01+8:128:36

D16

2 440 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hanna NäslundÖstersunds OK14:015:44
2Maja WillénÖstersunds OK19:43+5:428:04
3Emma NilssonÖstersunds OK26:37+12:3610:54

H16

2 440 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Botvid NilbertÖstersunds OK14:536:05
2Björn RönnestrandFrösö IF18:29+3:367:34
3Agnes MattssonTandsbyns IF21:07+6:148:39

D14

2 070 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Flisa RavaldÖstersunds OK14:086:49
2Siri NybergFrösö IF14:37+0:297:03
3Ella HjelmÖstersunds OK18:39+4:319:00
4Ester OlofssonOK Storsjön19:14+5:069:17
5Clara LindbergÖstersunds OK19:34+5:269:27

H14

2 070 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hannes Sjölund MyhrÖstersunds OK13:246:28
2Felix SonnevallÖstersunds OK19:37+6:139:28
3Vidar BäckmanFrösö IF19:48+6:249:33

D12

1 420 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Alva ErikssonÖstersunds OK10:117:10
2Elsa ArnessonÖstersunds OK10:53+0:427:39
3Hanna LindqvistÖstersunds OK12:10+1:598:34

H12

1 420 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tore HambergÖstersunds OK10:177:14
2Aron SwartzFrösö IF10:49+0:327:37
3Axel ArnessonÖstersunds OK11:39+1:228:12
4Björn RönnestrandFrösö IF12:54+2:379:05
5Joar BäckmanFrösö IF13:29+3:129:29
6Herman HjelmÖstersunds OK16:42+6:2511:45
7Simon LarssonÖstersunds OK16:50+6:3311:51
8Love Jakobsson IngerhedMyssjö Oviken32:15+21:5822:42
9Gustav AnderssonMyssjö Oviken32:21+22:0422:46

D10

910 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Edit OlofssonOK Storsjönej godkänd

H10

910 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Måns RavaldÖstersunds OK7:468:32
2Felix Sjölund MyhrÖstersunds OK9:35+1:4910:31
3Samuel BobergÖstersunds OK9:47+2:0110:45
4Olle HambergÖstersunds OK10:13+2:2711:13
5Toste WallskogÖstersunds OK12:57+5:1114:13
6Simon FalkeströmFrösö IF14:27+6:4115:52
7Vidar EnelandFrösö IF14:28+6:4215:53

D40

3 140 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Maria BobergÖstersunds OK18:105:47
2Linda ErikssonÖstersunds OK19:40+1:306:15
3Jenny SwartzFrösö IF20:19+2:096:28
4Inger DahlgrenÖstersunds OK20:45+2:356:36
5Hanna FalkeströmFrösö IF22:02+3:527:01
6Camilla HambergÖstersunds OK24:03+5:537:39
7Ulrika WillénÖstersunds OK24:13+6:037:42
8Anna KrohnFältjägarnas IF25:46+7:368:12
9Åsa LindqvistÖstersunds OK25:49+7:398:13
10Åsa PerssonÖstersunds OK26:18+8:088:22
11Christina FribergÖstersunds OK26:21+8:118:23
12Veronica BäckmanBrunflo IF28:40+10:309:07
13Viktoria WinbergÖstersunds OK33:07+14:5710:32

H40

3 520 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lennart HambergÖstersunds OK20:275:48
2Hans-Åke FalkeströmFrösö IF21:17+0:506:02
3Lars-Åke LarssonÖstersunds OK21:56+1:296:13
4Mikael AbramssonWilhelmina Orienteringsklubb26:56+6:297:39
5Erik OlofssonÖSTERSUND29:22+8:558:20
6Urban LindgrenOK Storsjön29:27+9:008:21
7Rolf NyströmÖstersunds OK41:43+21:1611:51
Ola RavaldÖstersunds OKej godkänd

D50

2 440 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Agneta SamuelssonFältjägarnas IF19:428:04
2Elisabeth ÅgrenÖstersunds OK21:04+1:228:38
2Eva Gustafssonklubblös21:04+1:228:38
4Monica Skoog BoströmBrunflo IF22:30+2:489:13

H50

3 140 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Mats NilssonÖstersunds OK18:305:53
2Hans ÅgrenÖstersunds OK19:43+1:136:16
3Andreas RichterÖstersunds OK21:19+2:496:47
4Lars-Åke KarlssonFältjägarnas IF21:41+3:116:54
5Eric LindbergÖstersunds OK26:52+8:228:33

D60

2 440 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Karin WalltinÖstersunds OK20:548:33
2Eva KilanderÖstersunds OK21:42+0:488:53
3Eivor LindgrenBrunflo IF22:30+1:369:13
4Ewa BerggrenÖstersunds OK28:51+7:5711:49

H60

2 440 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Bernt ÅkerlundFältjägarnas IF17:467:16
2Sven-Martin ErikssonÖstersunds OK17:53+0:077:19
3Seth PerssonFältjägarnas IF18:41+0:557:39
4Ove HemmingssonBrunflo IF20:04+2:188:13
5Anders ForsstedtSöders-Tyresö20:12+2:268:16
6Peter ZwalenÖstersunds OK20:27+2:418:22
7Kjell EnarssonÖstersunds OK20:34+2:488:25
8Jan JakobssonFältjägarnas IF22:31+4:459:13
9Björn WikstrandÖstersunds OK27:01+9:1511:04
10Christer Östlundklubblös28:00+10:1411:28

H70

2 070 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ove JönssonBrunflo IF18:569:08
2Åke AnderssonFältjägarnas IF20:16+1:209:47

Inskolning

910 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Casper AnderssonÖstersunds OKfullföljt
Mattis HalvarssonÖstersunds OKfullföljt

U2

910 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Elias HalvarssonÖstersunds OK9:0610:00
2Bo SvedskogFRÖSÖN9:47+0:4110:45
3Albin ThorssonFrösö IF9:52+0:4610:50
4Ingrid SvedskogFrösö IF10:01+0:5511:00
5Hedda HäggströmNäldens IF10:42+1:3611:45
6Jonatan GreenÖstersunds OK13:04+3:5814:21
7Sixten AnderssonNäldens IF14:53+5:4716:21
8Klara Cederklubblös16:40+7:3418:18
9Simon LindqvistÖstersunds OK19:22+10:1621:16
10Joel ErikssonÖstersunds OK20:47+11:4122:50
Loa NordstrandÅs ILutgått
Nils RönnestrandFrösö IFutgått
Erik TengbladÅs ILutgått

Öppen motion 5

2 440 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Torulf BäckmanFrösö IF18:037:23
2Christina RavaldÖstersunds OK18:27+0:247:33
3Per-Erik RönnestrandFrösö IF18:29+0:267:34
4Håkan HjelmÖstersunds OK19:14+1:117:52
5Erica HäggströmNäldens IF19:18+1:157:54
6Amanda LingblomOK Storsjön20:08+2:058:15
7Susanne LingblomOK Storsjön20:33+2:308:25
8Belinda VestmanBrunflo IF22:44+4:419:19
9Gunilla JohanssonFrösö IF36:28+18:2514:56
10Helena Häggklubblös36:33+18:3014:58
11Anette LarssonRödöns SK36:42+18:3915:02
12Eva IvarssonRödöns SK37:32+19:2915:22
13Agneta Gunnarssonklubblös37:38+19:3515:25

Öppen motion 7

4 220 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Caroline GlännerudHudiksvalls IF27:416:33
2Håkan CarnlandFrösö IF28:56+1:156:51
3Marie Krysanderklubblös30:29+2:487:13
4Charlotta NilssonFrösö IF34:01+6:208:03
5Sofia LindgrenÖstersunds OK34:28+6:478:10
6Rolf JutoÖstersunds OK53:58+26:1712:47
7Anton Johanssonklubblös54:15+26:3412:51

Knatte

840 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Turbo TemmerÖstersunds OK12:3715:01
2Elias FalkeströmFrösö IF13:44+1:0716:20
3Hedvig WageniusFrösö IF14:04+1:2716:44
4Holger WageniusFrösö IF14:20+1:4317:03
5Ricky DahlinBrunflo IF15:53+3:1618:54
6Robyn LindbergFrösö IF21:03+8:2625:03
7Nike LindbergFrösö IF21:06+8:2925:07

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser