Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Ramunderträffen

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Ramunderträffen
Arrangörsorganisation: Skogspojkarnas OK
Datum: söndag 21 augusti 2016

Linköpings OK

100 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Bertil EronnH4028:186:50
1Malin BorgD14 Kort31:2212:15
1Ingrid JohanssonÖppen motion 330:1211:47
1Linnea BorgD201:04:4017:57
2Stina SternerÖppen motion 734:27+4:0811:17
2Monica LindgrenD751:37:03+56:5549:00
2Annika IvarssonD4529:05+2:199:32
2Ingela ÅrbrinkÖppen motion 331:03+0:5112:07
2Per ErikssonH6533:10+0:1910:52
2Mia EronnD4031:56+2:098:52
3Johan JylltorpÖppen motion 1050:51+9:4612:16
3Rune FritzH801:10:01+13:4327:53
3Stina SöderqvistD1029:23+5:2612:56
3Klara LjunggrenD1846:24+2:5312:53
3Roger DanielssonH7033:11+6:5911:01
3Inger BergD5040:30+4:4213:16
3Frida SahlmanD1631:58+6:339:29
4Jörgen SköldÖppen motion 1051:11+10:0612:21
4Andreas AxelssonÖppen motion 837:52+8:017:27
4Emanuel HerberthsonH1623:27+2:066:57
4Anna Sofie BarkD5042:17+6:2913:51
4Markus HenrikssonH3557:17+8:3611:16
4Johan ÅrbrinkH1221:12+1:438:16
4Albin EronnH1432:21+5:4810:57
4Carin MarcussonÖppen motion 333:34+3:2213:06
5Anders BergH5028:23+3:417:42
5Ebba SkullmanD1033:00+9:0314:32
5Gunnar EngströmH1624:59+3:387:24
5Marie SvernestamD6049:11+13:3419:03
5Caroline BarkÖppen motion 555:38+10:0118:51
5Markus JohanssonH351:12:59+24:1814:22
5Kjell HagströmH7548:55+9:1816:15
5Börje AnderssonH5538:53+7:0010:33
5Theo ÅrbrinkH1017:23+2:407:39
6Lotta GranholmD7059:07+23:3823:33
6Pedro LundqvistH5033:55+9:139:12
6Emilia MarcussonU120:53+4:379:32
6Karin SkullmanD5045:54+10:0615:02
6Fredrika VångellÖppen motion 845:24+15:338:56
7Pia VångellÖppen motion 738:44+8:2512:41
7Jonathan JylltorpH1628:23+7:028:25
7Lenn AronssonH6035:07+4:0710:14
7Annika TomassonÖppen motion 342:56+12:4416:46
7Göran HektorH7550:27+10:5016:45
7Frida SöderqvistU232:31+6:3713:16
7Liselott EricsonD4045:35+15:4812:39
8Erik MartinssonH2137:15+6:267:19
8Fredrik BerggrenÖppen motion 51:03:11+17:3421:25
8Urban PeterssonÖppen motion 740:10+9:5113:10
8Lena StrömbäckD501:06:24+30:3621:46
9Henrik TostebergH2139:56+9:077:51
9Magnus HerberthsonH5035:19+10:379:35
9Kajsa HammarströmD2142:41+8:0210:38
9Ludvig EronnH1224:31+5:029:34
10Pelle SkullmanH6041:01+10:0111:57
10Emmy LindgrenD1442:42+13:0314:28
10Julia Modig TjärnströmD2148:03+13:2411:58
10Lucas BerggrenH1021:12+6:299:20
10Christian ErikssonH4534:15+8:018:16
11Tomas VångellÖppen motion 741:41+11:2213:40
11Anders KnutssonH4035:33+7:158:35
11Elisabeth AhlgrenD2149:03+14:2412:13
11Sixten ElehedH1840:38+15:4910:43
12Thomas GustafssonÖppen motion 856:05+26:1411:02
12Peter ErikssonH2140:23+9:347:56
12Jakob TomassonH1846:38+21:4912:18
13Jan NilssonÖppen motion 51:46:49+1:01:1236:12
13Thomas StenströmÖppen motion 857:02+27:1111:13
13Hanna RothD1448:01+18:2216:16
13Frida KarlssonD2156:54+22:1514:11
14Liselott RothD4544:25+17:3914:33
14Magnus SahlmanH4536:40+10:268:51
15Hanna Modig TjärnströmD211:01:24+26:4515:18
16Tomas BomanH4042:52+14:3410:21
16Oskar LindströmÖppen motion 81:01:22+31:3112:04
18Lotta BorgD4552:12+25:2617:06
18Lennart SvernestamH6055:28+24:2816:10
19Henrik SöderqvistH4049:04+20:4611:51
19Rikard BorgH5043:22+18:4011:47
19Hanna LundgrenD1458:41+29:0219:53
20Ann-Sofie SvenssonÖppen motion 747:00+16:4115:24
21Åke LjunggrenH4538:55+12:419:24
22Leif LindgrenH4054:19+26:0113:07
25Martin JarelandH401:11:39+43:2117:18
26Niklas OlssonH2157:26+26:3711:18
37Roger StigssonÖppen motion 757:31+27:1218:51
38Gustaf OlssonÖppen motion 758:32+28:1319:11
40Jörgen SvenssonÖppen motion 71:07:27+37:0822:06
43Martin HochwallnerÖppen motion 71:08:44+38:2522:32
Stina BerggrenInskolningfullföljt
Alexander MarcussonInskolningfullföljt
Kristina LjunggrenD45ej godkänd
Sigrid LjunggrenD12ej godkänd
Maud LundgrenÖppen motion 7ej godkänd
Sofia BorgD18ej godkänd
Stephan SvenssonH60ej godkänd
Olof LjunggrenH16ej godkänd
Elisabet WiklundD65ej godkänd
Anna-Karin MagnussonD40ej godkänd
Sara SöderqvistD35ej godkänd
Ulf WaldenfjordH70ej start
Arvid RothH12 Kortej start
Sofia SalomonssonD21ej start
Tove EkströmD16ej start
Julie LindbladU1ej start
Sandrine LindbladU2ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser