Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Ramunderträffen

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Ramunderträffen
Arrangörsorganisation: Skogspojkarnas OK
Datum: söndag 21 augusti 2016

OK Denseln

44 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Olle KaleredH2130:496:03
1Stefan KarlssonH4526:146:20
1Rasmus KarlssonH1219:297:36
1Nina AhlanderD4029:478:16
1Hugo BraamH1014:436:28
2Alfons PetersonH1427:19+0:469:15
2Hugo PerssonH1219:44+0:157:42
3Niclas EklundÖppen motion 551:55+6:1817:35
3Jenny BjörkD2136:55+2:169:12
3August MollénH1828:09+3:207:25
3Cecilia StrömbäckD4038:28+8:4110:41
3Vilgot KempeH1220:31+1:028:00
4Catharina ForsénD6048:23+12:4618:45
4Lova BraamU228:19+2:2511:33
4Wilmer KempeH1016:56+2:137:27
4Hanna ErikssonD2137:48+3:099:25
5Elis PetersonH1221:50+2:218:31
6Mathias HallménH2135:23+4:346:57
6Agnes EklundU232:18+6:2413:11
6Malin PerssonÖppen motion 1055:49+14:4413:28
6Fredrik EngmanH4533:02+6:487:58
7Carin AnderssonD6050:48+15:1119:41
7Christer LiljaÖppen motion 847:10+17:199:17
7Hannes PetersonU121:02+4:469:36
8Thomas LiljaÖppen motion 848:29+18:389:32
9Henrik PetersonH4032:44+4:267:54
9Johanna PetersonD4048:21+18:3413:25
9Isak StrömbäckU121:33+5:179:50
11Emil KaleredH2140:02+9:137:52
12David StrömbäckH1450:43+24:1017:11
15Eva EngmanD4548:46+22:0015:59
16Nils-Göran KempeH7047:59+21:4715:56
17Fredrik KempeÖppen motion 81:03:02+33:1112:24
17Thomas PerssonH4538:28+12:149:17
18David ModigH2142:34+11:458:22
18Per KempeH4538:34+12:209:18
19Åsa BraamÖppen motion 746:41+16:2215:18
21Peter LindebringH5056:49+32:0715:26
23Emma KarlssonÖppen motion 748:37+18:1815:56
24Johanna LiljaÖppen motion 748:40+18:2115:57
26Arne AnderssonÖppen motion 748:52+18:3316:01
27Karl MollénÖppen motion 749:04+18:4516:05
47Curt AnderssonÖppen motion 71:21:31+51:1226:43
Boel JonssonÖppen motion 3ej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser