Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Norrlandsmästerskapen, lång

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Norrlandsmästerskapen, lång
Arrangörsorganisation: Sundsvalls OK
Datum: söndag 13 augusti 2017

OK Nolaskogsarna

45 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Elin WickbergD20 Elit (1)2:02:4518:39
1Hugo ErikssonH20 Elit (11)1:09:547:38
1Per MagnussonH55 (12)52:218:47
1Gudrun WegelandD60 (7)42:0012:12
2Anders NäslundÖppen motion 3 (15)31:11+3:2712:31
2Sören PeterssonH45 (21)1:03:35+10:199:39
3Malin NäslundÖppen motion 3 (15)34:34+6:5013:52
3Niklas NyströmÖppen motion 8 (23)1:06:12+17:3513:45
3Simon DahlbergH18 Elit (8)1:18:47+12:2010:50
3Nora EngströmD14 (32)41:25+3:4810:40
4Jörgen NylénH45 (21)1:08:10+14:5410:21
4Hugo PeterssonH12 (24)22:48+4:039:09
5Mathias WesterlundH40 (20)1:13:20+8:0210:16
5Rune LindströmH50 (18)1:11:58+12:1210:56
7Monika WesterlundD40 (14)1:13:34+11:2913:46
7Isac ErikssonH16 (20)55:33+9:1810:24
8Malin AnderssonD21 Elit (16)1:47:33+16:4311:45
8Clas EngströmH50 (18)1:19:04+19:1812:00
9Torsten VestmanH75 (10)1:19:46+23:1123:11
9Jesper VikmanH20 Elit (11)1:49:26+39:3211:57
9Emma ForsgrenD12 (24)29:44+5:3511:56
9Camilla AnderssonÖppen motion 3 (15)45:57+18:1318:27
10Erik ByströmH14 (26)39:41+5:2210:13
10Ida WickbergD16 (24)1:07:18+27:0315:59
11Elin NäslundD14 (32)53:23+15:4613:45
14Anna-Lena LindströmÖppen motion 8 (23)1:19:55+31:1816:36
15Linus DahlbergH14 (26)44:57+10:3811:35
15Nora WesterlundD14 (32)57:10+19:3314:44
16Ellen WesterlundD12 (24)32:56+8:4713:13
16Delisia NyströmD10 (16)49:59+33:5122:01
17Ingmar AnderssonÖppen motion 8 (23)1:21:30+32:5316:56
19Laban NordinH16 (20)1:35:18+49:0317:50
20Anders NäslundÖppen motion 5 (53)55:50+19:0316:08
20Jan-Erik SundholmH65 (23)1:32:08+36:2919:09
20Björn ByströmH45 (21)1:48:03+54:4716:25
20Elin ForsgrenD14 (32)59:30+21:5315:20
21Joel ByströmH12 (24)47:53+29:0819:13
22Julina NyströmD12 (24)45:44+21:3518:22
22Stina TelhammerÖppen motion 5 (53)56:45+19:5816:24
25Lena DahlbergÖppen motion 5 (53)59:01+22:1417:03
39Anette AnderssonÖppen motion 5 (53)1:07:39+30:5219:33
47Charlotte BlomqvistÖppen motion 5 (53)1:15:47+39:0021:54
Milea NyströmInskolning (8)fullföljt
Anna QuayleD21 Elit (16)ej godkänd
Erik MagnussonH21 Elit (18)ej godkänd
Jan NäslundH50 (18)ej start
Emma ByströmD10 (16)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser