Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Norrlandsmästerskapen, lång

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Norrlandsmästerskapen, lång
Arrangörsorganisation: Sundsvalls OK
Datum: söndag 13 augusti 2017

Sundsvalls OK

89 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Irené LarssonÖppen motion 3 (15)27:4411:08
1Tore PalmgrenH14 (26)34:198:50
1Simon NordlanderH12 (24)18:457:31
1Erik NorinÖppen motion 8 (23)48:3710:06
2Wilma LarssonD12 (24)24:41+0:329:54
2Alexander DufvaU2 (16)16:08+0:167:06
2Elin SvenssonD40 (14)1:03:24+1:1911:52
2Frida VikströmD18 Elit (6)1:15:48+2:2812:44
2Tove EricssonD14 (32)39:59+2:2210:18
2Charlotte VikströmÖppen motion 5 (53)39:11+2:2411:19
2Klara EdströmD10 (16)16:13+0:057:08
3Lisen MobergU1 (12)22:17+1:3911:51
3Herman EliassonH10 (14)17:27+3:497:41
3Johanna SjölundD21 Elit (16)1:37:45+6:5510:40
3Lovisa DufvaD12 (24)26:24+2:1510:36
3Jenny ErlandssonÖppen motion 5 (53)39:57+3:1011:32
4Gustav FrænellH18 Elit (8)1:30:50+24:2312:29
4Irmelie EnströmD14 (32)42:43+5:0611:00
4Gunnar BengtssonH75 (10)1:01:55+5:2017:59
4Hannes LindahlH16 (20)53:03+6:489:56
4Jonas LindU1 (12)22:36+1:5812:01
5Wilmer RexH12 (24)23:15+4:309:20
5Elisabet EngbergU2 (16)20:31+4:399:02
5Winn BjörklundH70 (13)1:01:41+10:1514:39
6Hanna HugossonD21 Elit (16)1:45:12+14:2211:29
6Magnus JonssonÖppen motion 9 (9)1:38:36+37:1613:48
6Oskar VikströmH14 (26)38:26+4:079:54
6Oskar ErlandssonH12 (24)23:36+4:519:28
6Erik JakobssonÖppen motion 5 (53)44:00+7:1312:43
7Lina Grahn-BirveU1 (12)24:30+3:5213:01
7Maja JakobssonÖppen motion 3 (15)42:39+14:5517:07
7Alex AnderssonH10 (14)19:53+6:158:45
7Sara LundstenD21 Elit (16)1:45:48+14:5811:33
7Anna KårénÖppen motion 5 (53)46:22+9:3513:24
7Ebba AnderssonD14 (32)49:08+11:3112:39
7Alva EliassonD12 (24)28:08+3:5911:17
8Björn JohanssonH18 Elit (8)2:06:08+59:4117:20
8Mattias LarssonH12 (24)24:27+5:429:49
8Ivar LakeU2 (16)21:32+5:409:29
8Tomas KristoferssonH40 (20)1:20:15+14:5711:14
8Christer LundstedtH55 (12)1:21:08+28:4713:38
9Edvin LakeH14 (26)39:23+5:0410:09
9Agnes FeilU2 (16)24:53+9:0110:57
9Elis LiukkonenH12 (24)24:37+5:529:53
10Ivar GranholmH10 (14)27:22+13:4412:03
10Hugo NordlanderH12 (24)24:45+6:009:56
11Vidar SjöblomU2 (16)25:28+9:3611:13
11Ylvalie EnströmU1 (12)35:45+15:0719:00
12Sara JakobssonU2 (16)28:19+12:2712:28
12Axel LundgrenH16 (20)58:26+12:1110:56
12Alice PalmgrenD16 (24)1:07:52+27:3716:07
12Emma JakobssonD10 (16)31:24+15:1613:49
12Ylva SandströmD14 (32)54:06+16:2913:56
13Catrin JohanssonÖppen motion 5 (53)51:28+14:4114:52
13Elsa LakeU2 (16)29:41+13:4913:04
13Astrid RexD14 (32)56:23+18:4614:31
13Jonne LiukkonenH16 (20)59:26+13:1111:07
13Wilma LindströmD10 (16)32:04+15:5614:07
14Tove FrænellD16 (24)1:12:01+31:4617:06
14Petter ErlandssonH14 (26)43:55+9:3611:19
16Josef AnderssonÖppen motion 8 (23)1:21:26+32:4916:55
16Elsa GranholmD14 (32)57:28+19:5114:48
17Anton SöderbergH16 (20)1:25:14+38:5915:57
18Lisa JakobssonD14 (32)58:07+20:3014:58
18Signe FeilD12 (24)36:09+12:0014:31
19Moa KarlssonD12 (24)36:48+12:3914:46
19Katharina SandströmÖppen motion 5 (53)55:49+19:0216:07
20Julia NordlanderD16 (24)1:19:37+39:2218:54
21Björn AbelssonH65 (23)1:32:28+36:4919:13
22Ingmar SöderströmH65 (23)1:33:45+38:0619:29
23Mats JohanssonÖppen motion 8 (23)1:43:33+54:5621:31
23Tyra KarlssonD14 (32)1:03:15+25:3816:18
24Ellen KårénD14 (32)1:03:47+26:1016:26
25Stina LindholmD14 (32)1:06:56+29:1917:15
26Ebba LindholmD14 (32)1:10:00+32:2318:02
30Emma JohanssonD14 (32)1:22:23+44:4621:13
34Gitte LethÖppen motion 5 (53)1:06:01+29:1419:04
49Peter LorentzsonÖppen motion 5 (53)1:17:10+40:2322:18
53Inger LorentzsonÖppen motion 5 (53)1:48:28+1:11:4131:20
Linnea DufvaInskolning (8)fullföljt
Sofie LindInskolning (8)fullföljt
Wilma UnanderInskolning (8)fullföljt
Fanny VikströmInskolning (8)fullföljt
Elin VedinD21 Elit (16)ej godkänd
Kalle Grahn-BirveH10 (14)ej godkänd
Elin UnanderD16 (24)ej godkänd
Sören JanssonH75 (10)ej godkänd
Anders VedinH21 Elit (18)ej godkänd
Lukas JohanssonH16 (20)ej godkänd
Tova Grahn-BirveD14 (32)ej start
Emil LundgrenH12 (24)ej start
Truls LindholmH18 Elit (8)ej start
Olov NorinH12 (24)ej start
Albin KårénH16 (20)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser