Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Norrlandsmästerskapen, lång

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Norrlandsmästerskapen, lång
Arrangörsorganisation: Sundsvalls OK
Datum: söndag 13 augusti 2017

Östersunds OK

34 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Erik HedmanH35 (2)1:29:2612:18
1Kurt HalvarssonH70 (13)51:2612:13
1Simon LindqvistU2 (16)15:526:59
2Inger DahlgrenD45 (12)1:04:52+4:3913:29
4Ulf LindqvistH50 (18)1:05:27+5:419:56
4Hanna LindqvistD12 (24)26:42+2:3310:43
5Arvid HedmanU1 (12)23:48+3:1012:39
6Måns ErikssonH18 Elit (8)1:37:57+31:3013:28
7Ingeborg DanielssonD65 (10)1:15:02+13:5021:48
8Lars StrinnholmH65 (23)1:08:46+13:0714:17
9Karin WalltinD65 (10)1:53:55+52:4333:06
9Tom BrantheimH65 (23)1:08:54+13:1514:19
10Anna WesterlundÖppen motion 8 (23)1:14:50+26:1315:33
10Daniel SjölundH40 (20)1:25:02+19:4411:54
11Ulrika WillénD45 (12)2:02:45+1:02:3225:31
11Greta HedmanD12 (24)30:42+6:3312:19
12Arvid BerggrenH10 (14)50:43+37:0522:20
13Daniel BerggrenH40 (20)1:33:13+27:5513:03
16Hannes Sjölund MyhrH14 (26)48:26+14:0712:28
16Mattis HalvarssonU2 (16)51:36+35:4422:43
16Felix Sjölund MyhrH12 (24)30:18+11:3312:10
16Joakim StenvallH40 (20)1:44:09+38:5114:35
17Axel ArnessonH14 (26)55:07+20:4814:12
20James TurtonÖppen motion 8 (23)1:34:29+45:5219:38
20Oskar BoströmH12 (24)42:47+24:0217:10
21Ola RavaldÖppen motion 8 (23)1:39:50+51:1320:45
22Flisa RavaldD14 (32)1:02:48+25:1116:11
28Gry DahlgrenD14 (32)1:16:37+39:0019:44
29Åsa LindqvistÖppen motion 5 (53)1:00:34+23:4717:30
30Christina RavaldÖppen motion 5 (53)1:01:06+24:1917:39
31Frida BerggrenD14 (32)1:43:44+1:06:0726:44
43Sofia LindgrenÖppen motion 5 (53)1:11:22+34:3520:37
Anders DanielssonH40 (20)ej godkänd
Helen HanstockD21 Elit (16)ej godkänd
Britta BrännströmD40 (14)ej start
Erik WillénH50 (18)ej start
Maja WillénÖppen motion 8 (23)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser