Svenska Orienteringsförbundet

Preliminär resultatlista för DM, sprint, Blekinge

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: DM, sprint, Blekinge
Arrangörsorganisation: OK Vilse 87
Datum: söndag 14 maj 2017

Amager OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
4Søren Albæk JensenH40 (7)14:57+1:506:35

Big Foot Orienteers

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Patrik GunnarssonÖppen motion 7 (11)11:41+0:125:59

Emmaboda Verda OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Lovisa TorstenssonD21 (6)16:00+3:106:52

FK Göingarna

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Smilla ThomassonÖppen motion 3 (4)12:20+0:268:16
4Jon MobergÖppen motion 7 (11)13:38+2:096:59
5Felix ThomassonÖppen motion 5 (9)15:03+3:468:33
5Ellen MobergU2 (6)12:51+4:2610:21

IS Kullen

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
8Lena NorrmanÖppen motion 7 (11)16:28+4:598:26

Kalmar OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
6Bo SalomonsonH60 (6)17:29+3:369:15

Karlskrona SOK

36 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Alma SvennerudD14 (12)10:535:49
1Maxim OmelchenkoH16 (9)10:305:44
1Magnus LarssonH45 (8)11:505:33
1Hugo LarssonH14 (9)10:595:39
1Stefan BerglinÖppen motion 7 (11)11:295:53
1Magnus KronmarÖppen motion 5 (9)11:176:24
1Emma ZettervallD12 (11)9:165:47
1Göran MånssonH55 (3)11:586:13
1Ebba BerglinD16 (8)10:045:47
1Björn AnderssonH40 (7)13:075:46
1Annika JosefssonD50 (2)13:367:16
2Linda IngemarssonD40 (2)16:37+3:088:13
2Kerstin DomeijD12 (11)10:04+0:486:17
3Erik ZettervallH10 (9)12:01+2:568:07
3Kjell MånssonH60 (6)15:12+1:198:02
3Jakob OmelchenkoH12 (10)9:50+0:536:04
3Björn ZettervallÖppen motion 7 (11)13:15+1:466:47
3Marcus BlomkvistH40 (7)14:09+1:026:14
3Gunnel HanssonÖppen motion 5 (9)14:26+3:098:12
4Mikael WiduchÖppen motion 5 (9)14:59+3:428:30
4Kristina BerlinD45 (4)18:19+5:559:15
5Johanna WilhelmssonD21 (6)21:10+8:209:05
5Arvid KronmarH16 (9)12:14+1:446:41
5Anton TörnqvistH14 (9)12:47+1:486:35
5Lovisa JohanssonD16 (8)13:52+3:487:58
5Jörgen JohanssonH40 (7)15:26+2:196:47
6Lova KronmarD12 (11)12:44+3:287:57
7Elias KronmarH10 (9)15:37+6:3210:33
7Erik HanssonH16 (9)15:20+4:508:22
7Timofej SibilevÖppen motion 5 (9)17:54+6:3710:10
8Max BlomkvistH14 (9)14:10+3:117:18
11Sandra WiduchD14 (12)16:58+6:059:04
Sophie WiduchInskolning (4)fullföljt
Jakob WilhelmssonH16 (9)ej godkänd
Tommy OlssonH70 (6)ej godkänd
Leif IngemarssonH70 (6)ej godkänd
Emma LarssonD12 (11)ej start
Olof IngemarssonH40 (7)ej start

Lessebo OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3Göran RundgrenH70 (6)15:55+2:429:15

Markaryds FK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
9Lena StrandÖppen motion 7 (11)18:33+7:049:30

OK Trian

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
5Rune LundgrenÖppen motion 7 (11)13:53+2:247:07

OK Orion

42 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Leif SjögrenH80 (2)13:539:42
1Aleksander BernaciakH21 (5)12:505:03
1Malin SvenssonD40 (2)13:296:40
1Nadiya VolynskaD21 (6)12:505:30
1Axel BrattH12 (10)8:575:31
1Malva LarssonU2 (6)8:256:47
2Johan WennermarkH21 (5)13:33+0:435:20
2Niklas BrattH50 (6)12:06+0:065:52
2Lennart AnderssonH65 (3)14:52+0:187:44
2Jenny HåkanssonD45 (4)13:24+1:006:46
2Henrik BerlinH45 (8)11:52+0:025:34
2Jan SvenssonH55 (3)14:35+2:377:35
2Ingemar AnderssonH70 (6)15:35+2:229:03
2Katarina SundelinD50 (2)17:45+4:099:29
3Lena SwartzD55 (4)14:36+1:108:09
3Selma LeopoldD10 (4)15:05+5:3710:11
3Mattias ArvmyrÖppen motion 3 (4)15:10+3:1610:10
3Anders HåkanssonH45 (8)12:53+1:036:02
3Ingela AnderssonD45 (4)15:51+3:278:00
4Mats AnderssonH50 (6)13:09+1:096:23
4Elin LundqvistD21 (6)18:03+5:137:44
4Agnes BerlinD12 (11)11:16+2:007:02
4Lars-Ola LarssonH45 (8)13:03+1:136:07
4Melker LarssonH14 (9)12:21+1:226:21
4Nils SwartzH12 (10)10:28+1:316:27
4Emilia HåkanssonU2 (6)12:22+3:579:58
5Ola SamuelssonH21 (5)19:44+6:547:46
5Erik LeopoldH10 (9)13:09+4:048:53
6Hilda LindellD14 (12)12:17+1:246:34
6Anders NilssonH50 (6)18:47+6:479:07
6Nellie NilssonD16 (8)14:25+4:218:17
7Amanda SvenssonD14 (12)12:19+1:266:35
7Anders SundelinH45 (8)15:00+3:107:02
7Martina SundelinD16 (8)21:01+10:5712:04
7Oliver HåkanssonH12 (10)12:01+3:047:25
7Anders LeopoldH40 (7)17:44+4:377:48
8Lisa SwartzD14 (12)12:30+1:376:41
8Hugo FlinkH10 (9)18:09+9:0412:15
9David ArvmyrenH10 (9)20:21+11:1613:45
9Erik SundelinH14 (9)24:00+13:0112:22
11Nanna SundelinD12 (11)24:12+14:5615:07
Klara AnderssonD16 (8)ej godkänd
Olof SandgrenH21 (5)ej start
Filip HåkanssonH14 (9)ej start

OK Pan-Kristianstad

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3Raimo SalminenH75 (4)14:29+2:529:35
9Anna-Lisa HanssonÖppen motion 5 (9)21:36+10:1912:16

OK Skogsfalken

26 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Matilda SöderbergD10 (4)9:286:23
1Ulf JungstrandH50 (6)12:005:49
1Josefine AlbinssonD45 (4)12:246:15
1Lena SöderbergD65 (5)11:407:23
2Kent SvenssonÖppen motion 5 (9)12:25+1:087:03
2Jonathan LjungbergH18 (2)20:02+6:119:29
2Hannah JosefssonD10 (4)13:32+4:049:08
2Emma EmilssonD14 (12)10:57+0:045:51
2Elin EmilssonD16 (8)11:40+1:366:42
3Johan AnderssonH50 (6)12:41+0:416:09
3Vilma PerssonD21 (6)16:52+4:027:14
4Ella SöderbergD14 (12)11:38+0:456:13
4Albin EmilssonH10 (9)12:10+3:058:13
5Jonas K JohanssonH45 (8)13:44+1:546:26
5Anna ViktorssonD12 (11)12:28+3:127:47
6Eric KjellvågH10 (9)15:16+6:1110:18
6Pierre DanielssonH45 (8)14:38+2:486:52
6Emil ViktorssonH14 (9)13:08+2:096:46
6Emil AlbinssonH12 (10)10:58+2:016:46
7Henrik ViktorssonÖppen motion 7 (11)15:55+4:268:09
8Herman AlbinssonH16 (9)18:20+7:5010:01
8Victor JosefssonH12 (10)12:47+3:507:53
10Elvira LjungbergD14 (12)13:59+3:067:28
10Axel KjellvågH12 (10)17:08+8:1110:34
12Julia KarlssonD14 (12)24:24+13:3113:02
Inez KjellvågInskolning (4)fullföljt
Erik KarlssonH10 (9)ej start
Barbro KärvhagD50 (2)ej start

OK Tisaren

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3Jonathan KarlssonH21 (5)14:02+1:125:31

OK Torfinn

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
4Arne AnderssonH60 (6)15:15+1:228:04

OK Vilse 87

12 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Filippa KarkulehtoU1 (2)8:0410:05
2Arvid KleinU1 (2)12:21+4:1715:26
2Eddie KarlssonH12 (10)8:59+0:025:32
3Vilmalee SuwanD14 (12)11:28+0:356:07
3Gustav ÅmanH16 (9)11:50+1:206:27
4Linda RehnÖppen motion 3 (4)17:26+5:3211:42
5Ina ÅmanD14 (12)12:04+1:116:27
7Josefina AndraeD12 (11)15:28+6:129:40
8Siri KleinD12 (11)15:54+6:389:56
9Noah MulariH12 (10)16:52+7:5510:24
10Isabell RosenbergD12 (11)18:50+9:3411:46
Anna-Lena KoberInskolning (4)fullföljt
Linn KarlssonD16 (8)ej start

OK Virdarna

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3Berit ByströmD65 (5)15:00+3:209:29
4Waste ByströmH70 (6)16:39+3:269:40

OK Älme

7 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Ville LindskogH10 (9)9:056:08
3Johan SandströmU2 (6)12:15+3:509:52
4Linnéa SandströmD10 (4)17:57+8:2912:07
6Jon LindskogH40 (7)16:03+2:567:04
7Johan BjörckH14 (9)13:28+2:296:56
8Lars-Magnus BjörckH45 (8)17:38+5:488:16
9Enni LindskogD14 (12)12:56+2:036:54

Ronneby OK

27 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Mathias BlomsterH18 (2)13:516:33
1Jennie SaleskogÖppen motion 3 (4)11:547:59
2Ann-Christin Nero ForsmanD55 (4)14:13+0:477:56
2Göran FolkessonH80 (2)17:42+3:4912:22
2Roland KarlssonH75 (4)11:42+0:057:44
2Simon GiselssonH16 (9)11:13+0:436:07
2Arvid ErikssonH10 (9)10:28+1:237:04
2Oskar ErikssonH14 (9)11:24+0:255:52
2Olle SaleskogU2 (6)10:47+2:228:41
2Birgitta OlssonD65 (5)12:12+0:327:43
2Håkan ForsmanH60 (6)14:15+0:227:32
2Ingemar ErikssonH40 (7)13:58+0:516:09
3Lennart SmedenmarkH65 (3)16:32+1:588:36
3Louise EdvardssonD12 (11)10:46+1:306:43
3Olof EdvardssonH14 (9)12:13+1:146:17
3Christer SvenssonH55 (3)47:43+35:4524:51
3Hanna JohannessonD16 (8)12:36+2:327:14
4Arvid BlomsterH16 (9)12:01+1:316:33
4Ragnar OlssonH75 (4)20:32+8:5513:35
4Hanna RingD16 (8)13:27+3:237:43
5Emil RingH12 (10)10:31+1:346:29
6Håkan FranssonÖppen motion 5 (9)16:39+5:229:27
6Katie KnutsU2 (6)17:45+9:2014:18
6Anna Lilja-RasmussonD21 (6)29:25+16:3512:37
6Fabian AnderssonH16 (9)14:47+4:178:04
9Elin SaleskogD12 (11)18:43+9:2711:41
Elijah KnutsInskolning (4)fullföljt
LarsOwe StrömH65 (3)ej start
Ingrid E StrömD65 (5)ej start

Stigmännen Karlshamns OK

12 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Kati NémethD55 (4)13:267:30
1Göran AnderssonH75 (4)11:377:41
1Nils-Arne HåkanssonH65 (3)14:347:35
1Per NilssonH60 (6)13:537:20
4Ann ÖhlinD55 (4)16:52+3:269:25
4Gabriel BengtssonH21 (5)17:08+4:186:44
4Bigge BengtssonD65 (5)15:31+3:519:49
5Per-Ola MelanderH50 (6)18:23+6:238:55
5Stefan NilssonH60 (6)15:21+1:288:07
6Mats PeterssonÖppen motion 7 (11)15:23+3:547:53
8Eric TenlandÖppen motion 5 (9)20:09+8:5211:26
10Linda HammarquistÖppen motion 7 (11)19:47+8:1810:08
Åke LarssonH45 (8)ej start

Tormestorps IF

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
11Sven TörnkvistÖppen motion 7 (11)31:13+19:4416:00

Värend GN OL

0 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
Göran ThourH75 (4)ej start

Växjö AIS

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Nils KarlssonH70 (6)13:137:41
5Rosita KarlssonD65 (5)20:44+9:0413:07

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser