Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Skärmenträffen

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Skärmenträffen
Arrangörsorganisation: OK Skärmen
Datum: lördag 6 maj 2017

D21

5 410 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Filippa SpånérSävedalens AIK51:569:35
2Louise BorgTrollhättans SOK54:08+2:1210:00
Malin WidénUddevalla OKej start
Josefine KristianssonTrollhättans SOKej start

H21

6 470 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johan HellmanVänersborgs SK44:356:53
2Sergey FedatsenkaSävedalens AIK44:47+0:126:55
3Quentin RauturierOK Hällen46:25+1:507:10
4Fabian WennerbergOK Klyftamo46:56+2:217:15
5Gustaf WennerbergOK Pan-Kristianstad48:25+3:507:28
6Vitaliy GichkoSävedalens AIK50:09+5:347:45
7Ulrik OlssonBrattås CK51:25+6:507:56
8Christian KarldénKvillebyns SK53:14+8:398:13
9Fredrik AnderssonIF Rigor55:53+11:188:38
10Isak OlssonStigsökarna56:13+11:388:41
11Aron Laurell HåkanssonKungälvs OK56:50+12:158:47
12Jonatan LarssonUddevalla OK57:00+12:258:48
13Arvid AronssonOK Kroppefjäll57:10+12:358:50
14Björn SchilobolskiÅmåls OK59:32+14:579:12
15Daniel OlssonUddevalla OK1:04:13+19:389:55
16Mikael MellegårdLidköpings VSK1:44:26+59:5116:08
Patrik LilleengOK Gipenej godkänd

D20

4 800 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Agnes SpånérGöteborg-Majorna OK50:0610:26
Line CederbergOK Pan-Kristianstadej start

H20

5 410 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Linus OlssonOK Gipen57:4810:41
2Martin LundStenungsunds OK58:32+0:4410:49

H18

4 800 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Eskil TryggöTrollhättans SOK32:136:42
2Erik LundStenungsunds OK52:28+20:1510:55
3Linus JonassonVänersborgs SK59:41+27:2812:26

D16

4 230 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Clara JohanssonOK Skärmen50:1211:52
2Elin HelmerssonOK Skogsvargarna53:48+3:3612:43
3Vera UhrbergBrattås CK1:12:16+22:0417:05
Ebba LindOK Skärmenej godkänd

D16 Kort

2 900 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Alice SvalinVänersborgs SK40:2713:56

D14

2 900 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Frida JohanssonOK Skärmen28:329:50
2Matilda CederbergVänersborgs SK31:24+2:5210:49
3Linnea Solvang StaggOK Skogsvargarna40:20+11:4813:54
4Sara HelmerssonOK Skogsvargarna1:00:13+31:4120:45
5Emilia SandinOK Skärmen1:10:45+42:1324:23
Alice AnderssonEds SKej start

H14

2 900 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Willy FjällborgStenungsunds OK22:577:54
2Arvid EkströmStenungsunds OK23:47+0:508:12
3David AlménTrollhättans SOK26:40+3:439:11
4David HermanssonÅmåls OK30:20+7:2310:27
5Johan LundStenungsunds OK32:20+9:2311:08
6Axel BrönnestamOK Gipen33:25+10:2811:31
7Melker AnderssonEds SK34:45+11:4811:58
8Linus NilssonÅmåls OK39:50+16:5313:44
9Hjalmar OlssonUddevalla OK41:31+18:3414:18
10Melvin BolinOK Skärmen50:55+27:5817:33
11Erik PerssonBrattås CK54:08+31:1118:40

H14 Kort

2 420 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Oscar NymanOK Gipen35:4214:45

D12

2 420 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emma ChristianssonUddevalla OK24:1910:02
2Felicia SandinOK Skärmen27:11+2:5211:13
3Filippa GlueOK Skärmen28:14+3:5511:40
4Maja NymanVänersborgs SK29:46+5:2712:18
5Elsa DrottzOK Skärmen35:01+10:4214:28

H12

2 420 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Albin SkottÅmåls OK21:499:00
2Edvin OckbornTrollhättans SOK23:36+1:479:45
3Johan ErikssonOK Skogsvargarna26:17+4:2810:51
4Erik SüdhoffBrattås CK28:12+6:2311:39
5Viggo AnderssonTrollhättans SOK33:10+11:2113:42
6Max NymanOK Gipen36:20+14:3115:00
7Viktor NilssonStångenäs AIS45:25+23:3618:46

D12 Kort

2 020 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Klara HanssonUddevalla OK18:499:18

H12 Kort

2 020 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Harald RoessnerKvillebyns SK30:3715:09

D10

2 000 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Alva OlssonÅmåls OK16:218:10
2Emilie HellströmÅmåls OK20:12+3:5110:06
3Emilia MellegårdLidköpings VSK24:41+8:2012:20
4Ingela GlueOK Skärmen28:31+12:1014:15
5Malin HelmerssonOK Skogsvargarna29:44+13:2314:52
6Lola NymanOK Gipen30:28+14:0715:14
7Elina ChristianssonUddevalla OK31:55+15:3415:57
8Elsa ForsengLjungskile FK31:59+15:3815:59
9Malvina WieslanderOK Skärmen43:12+26:5121:36
10Rebecca ErikssonOK Skärmen50:21+34:0025:10
Selma HanssonOK Skärmenej start

H10

2 000 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Eric ÅhlÅmåls OK15:027:31
2Alfred DrottzOK Skärmen16:29+1:278:14
3Ivar KahraÅmåls OK16:39+1:378:19
4Pontus NilssonÅmåls OK17:14+2:128:37
5Vilgot ÅhlundVänersborgs SK17:56+2:548:58
6Nore ModénVänersborgs SK19:42+4:409:51
7Rasmus EricssonGöteborg-Majorna OK23:16+8:1411:38
8Oliver TjäderOK Skärmen24:39+9:3712:19

H35

5 410 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johan ÅhlundVänersborgs SK53:099:49
2Jonas HöijerSävedalens AIK57:41+4:3210:39
3Patrik SvalinVänersborgs SK1:04:05+10:5611:50
4Lars-Henrik GalborgenEds SK1:19:52+26:4314:45

D40

4 780 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jenny NymanVänersborgs SK42:138:49
2Anneli GordonStigsökarna1:14:15+32:0215:32
3Heli EricssonGöteborg-Majorna OK1:16:44+34:3116:03
4Anna LarssonOK Gipen1:18:31+36:1816:25

H45

5 410 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jörgen ÅhlÅmåls OK45:088:20
2Mattias EricssonGöteborg-Majorna OK55:04+9:5610:10
3Bo KronOK Flundrehof1:01:23+16:1511:20

D50

4 230 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Agneta ErikssonUddevalla OK47:3011:13
2Christina HalvarssonOK Kroppefjäll47:32+0:0211:14
3Karin LaurellOK Flundrehof1:09:18+21:4816:22
4Ann-Charlotte SolvangOK Skogsvargarna1:15:00+27:3017:43
5Katarina BorneFrölunda OL1:21:33+34:0319:16
Gunnel JernstigTrollhättans SOKej godkänd
Maria TryggöTrollhättans SOKej godkänd

H50

4 800 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anders YngströmGöteborg-Majorna OK39:278:13
2Mats KristianssonTrollhättans SOK40:05+0:388:21
3Tony GustavsenIstrums SK45:57+6:309:34
4Tomas HermanssonÅmåls OK47:31+8:049:53
5Peter StrömdahlOK Skogsvargarna50:34+11:0710:32
6Gunnar HallOK Skogsvargarna55:10+15:4311:29
7Magnus EmanuelssonOK Skogsvargarna55:51+16:2411:38
8Graham KempGöteborg-Majorna OK1:06:57+27:3013:56
9Fredrik NilssonStångenäs AIS1:09:26+29:5914:27
10Bo WesterbergTrollhättans SOK1:11:18+31:5114:51
Karl ErikssonUddevalla OKej start
Johan LilljeqvistStigsökarnaej start

D55

4 230 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Christina BirathStenungsunds OK50:2711:55
2Mona OlssonBrattås CK52:50+2:2312:29
3Anita DavalliusUddevalla IS55:01+4:3413:00
4Birgit HanssonHerrestads AIF1:02:32+12:0514:46
5Nina BejbomUddevalla OK1:02:47+12:2014:50
6Märit GustafssonEds SK1:07:32+17:0515:57
Annette Falck LarssonVänersborgs SKej start

H55

4 780 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jan HanssonStenungsunds OK42:258:52
2Per GustavssonGöteborg-Majorna OK43:38+1:139:07
3Nils-Olof LarssonVänersborgs SK50:35+8:1010:34
4Ulf BjörkdahlHerrestads AIF50:51+8:2610:38
5Anders AxelssonOK Skogsvargarna50:56+8:3110:39
6Håkan WåhlanderFrölunda OL59:05+16:4012:21 Ladda ner rutt i gpx-format
7Roy JohanssonOK Skogsvargarna1:06:13+23:4813:51
8Jan UhrbergBrattås CK1:08:45+26:2014:22
9Stefan HornebrantTrollhättans SOK1:09:29+27:0414:32

D60

3 590 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Liv Inger PrangerødTistedalen Friluftslag39:0610:53
2Monika MathiassonOK Skogsmunken47:57+8:5113:21
3Kerstin BurmanKvillebyns SK50:02+10:5613:56
4Eva KarlssonUddevalla OK54:13+15:0715:06
5Gunilla HogedalVänersborgs SK55:44+16:3815:31
6Kerstin Haugen LundStenungsunds OK1:05:39+26:3318:17
7My EngströmLerums SOK1:09:20+30:1419:18
8Yvonne GalborgenEds SK1:25:24+46:1823:47
9Gunilla HolmbergHerrestads AIF1:25:57+46:5123:56

H60

4 230 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lasse JohanssonEds SK35:098:18
2Urban LarssonOK Gipen40:05+4:569:28
3Carl-Göran StrutsEds SK43:17+8:0810:13
4Göran AndreassonOK Kroppefjäll44:02+8:5310:24
5Hans HusebySarpsborg OL45:51+10:4210:50
6Anders SpånérGöteborg-Majorna OK46:40+11:3111:01
7Arne LundStenungsunds OK1:11:38+36:2916:56
Sten GustafssonEds SKej start

H65

3 590 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Per IvarssonTrollhättans SOK38:4110:46
2Gunnar BejbomUddevalla OK40:27+1:4611:16
3Conny JidetoftStångenäs AIS40:44+2:0311:20
4Torbjörn KarldénKvillebyns SK42:36+3:5511:51
5Roalh KlevelandKvillebyns SK43:38+4:5712:09
6Arvid GalborgenEds SK45:15+6:3412:36
7Jan-Erik PålssonUddevalla IS45:16+6:3512:36
8Lars HogedalVänersborgs SK47:17+8:3613:10
9Evert JohanssonOK Tisaren48:54+10:1313:37
10Kjell AnderssonÅmåls OK52:53+14:1214:43
11Johnny KarlssonUddevalla OK56:40+17:5915:47
12Arne AlfredssonUddevalla OK1:04:40+25:5918:00
Björn EngströmLerums SOKej start

D70

3 120 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lisbeth JohanssonOK Skogshjortarna1:14:4823:58
Görel NordinVänersborgs SKej godkänd

H70

3 590 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Willy GrønstadGimle IF35:139:48
2Per-Arne KällénUddevalla OK37:39+2:2610:29
3Olof KarlssonUddevalla OK44:46+9:3312:28
4Lennart HermanssonStångenäs AIS48:28+13:1513:30
5Oskar JohanssonStångenäs AIS48:42+13:2913:33
6Leif LöfTrollhättans SOK49:43+14:3013:50
7Allan WikströmStångenäs AIS50:36+15:2314:05
8Lars-Evan PetterssonKolbotn & Skimt OL1:01:43+26:3017:11

H75

3 120 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lars LjungbergTrollhättans SOK36:2411:40
2Lars JohanssonOK Skogshjortarna39:35+3:1112:41
3Kent FredrikssonOK Skogsvargarna46:51+10:2715:00
4Ingemar SvenssonLunds OK48:34+12:1015:33
5Lennart KarlssonTrollhättans SOK1:01:06+24:4219:35
6Gunnar PerssonSvanesunds GIF1:07:53+31:2921:45

D80

2 560 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gerd HallstenVänersborgs SK1:02:1724:19
2Ingrid BorglidenVänersborgs SK1:36:32+34:1537:42

H80

2 560 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johan JanssonVäxjö OK46:1218:02
2Gunnar LarssonUddevalla IS59:56+13:4423:24
3Per SlunggårdKils OK1:02:20+16:0824:20

Inskolning

2 020 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Elias ChristianssonUddevalla OKfullföljt
Hanna LarssonOK Gipenfullföljt
Elmer LilleengKungälvs OKfullföljt
Ester OhlssonBrattås CKfullföljt
Einar RoessnerKvillebyns SKfullföljt

U1

2 020 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Josef EskilssonVänersborgs SK20:1510:01
2Marcus PålssonKvillebyns SK24:18+4:0312:01
3Elias OhlssonBrattås CK25:33+5:1812:38
4Ella JohanssonOK Skärmen32:25+12:1016:02
5Erik VidarssonStångenäs AIS32:31+12:1616:05
6Filip HåkanssonUddevalla OK33:01+12:4616:20
7Edvin HöökUddevalla OK34:16+14:0116:57
8Alina DureOK Skärmen37:32+17:1718:34
9Alma DrottzOK Skärmen43:08+22:5321:21
10Petronella BohlinOK Skärmen43:14+22:5921:24
11Jessica ErikssonOK Skärmen43:59+23:4421:46
12Patricia ErikssonOK Skärmen45:13+24:5822:23
Anna HallOK Skogsvargarnaej start
Lovisa KristianssonTrollhättans SOKej start

U2

2 000 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tilia OlssonUddevalla OK16:098:04
2Eira OlssonÅmåls OK16:36+0:278:18
3Jonna ÅhlÅmåls OK18:33+2:249:16
4Nils ErikssonBrattås CK18:52+2:439:26
5Hilma KahraÅmåls OK20:53+4:4410:26
6Alvin WieslanderOK Skärmen21:24+5:1510:42
7Gustav WieslanderOK Skärmen21:43+5:3410:51
8Minna GertsOK Kroppefjäll23:57+7:4811:58
9Malte GertsOK Kroppefjäll24:17+8:0812:08
10Noah OlssonStigsökarna24:32+8:2312:16
11Vilja OlssonÅmåls OK24:33+8:2412:16
12Jonathan AxelssonÅmåls OK28:18+12:0914:09
13Frida KällbergOK Skogsvargarna29:08+12:5914:34
14Tor LindénUddevalla OK29:29+13:2014:44
15Lucas TjäderOK Skärmen30:59+14:5015:29
16Malte AnderssonTrollhättans SOK31:18+15:0915:39
17Rasmus LindénUddevalla OK32:30+16:2116:15
18Noel JohanssonOK Skärmen32:34+16:2516:17
19Oscar KarlssonStigsökarna34:02+17:5317:01
20Måns LindénUddevalla OK34:03+17:5417:01
Freja HanssonOK Skärmenej start

Öppen motion 1

2 000 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gro BakkenStigsökarna29:4014:50
2Elvy FredihnStigsökarna34:39+4:5917:19
2Stig GustafssonEds SK34:39+4:5917:19
4Christina VernerssonOK Orinto35:33+5:5317:46

Öppen motion 3

3 080 m, 27 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Klara PetterssonÅmåls OK37:4912:16
2Göte NatanaelssonLjungskile FK40:55+3:0613:17
3Eva LarssonÅmåls OK42:14+4:2513:42
4Caroline OhlssonBrattås CK44:20+6:3114:23
5Mats OhlssonBrattås CK44:26+6:3714:25
6Daniel AxelssonÅmåls OK46:50+9:0115:12
7Ingemar AnderssonStångenäs AIS48:09+10:2015:37
8Martin EnströmKlubblös49:01+11:1215:54
9Hanna HelmerssonOK Skogsvargarna49:53+12:0416:11
10Sven PerssonLjungskile FK50:48+12:5916:29
11Eric KarlssonStigsökarna51:26+13:3716:41
12Daniel LundgrenOK Skärmen51:30+13:4116:43
13Birgit LjungOK Gipen55:00+17:1117:51
14Mårten SvenssonOK Gipen55:02+17:1317:52
15Mia AnderssonEds SK55:18+17:2917:57
16Jonny KällbergOK Skogsvargarna57:23+19:3418:37
17Britt BlomLjungskile FK58:42+20:5319:03
18Nina MagnussonÅmåls OK1:02:08+24:1920:10
19Tomas StåhleOK Orinto1:03:13+25:2420:31
20Ola AnderssonEds SK1:05:20+27:3121:12
21Susanne FjällborgStenungsunds OK1:15:20+37:3124:27
22Lil AlfredssonUddevalla OK1:16:58+39:0924:59
23Eva RössnerKvillebyns SK1:20:24+42:3526:06
24Bibbi GustafssonOK Gipen1:42:01+1:04:1233:07
25Jonas VidarssonStångenäs AIS1:57:04+1:19:1538:00
26Evert JenhallOK Skogsvargarna2:10:03+1:32:1442:13
Anne-Marie CarlssonSävedalens AIKej godkänd

Öppen motion 5

3 710 m, 31 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johan NymanOK Gipen35:039:26
2Jonas LarssonTrollhättans SOK43:24+8:2111:41
3Ingrid JanssonEds SK48:32+13:2913:04
3Mats HelmerssonOK Skogsvargarna48:32+13:2913:04
5Dan SjöholmOK Pan-Kristianstad48:40+13:3713:07
6Åke ErikssonGöteborg-Majorna OK49:32+14:2913:21
7Olle ÅrebäckGöteborg-Majorna OK49:41+14:3813:23
8Malin ÅrebäckGöteborg-Majorna OK49:57+14:5413:27
9Julia BirathStenungsunds OK53:45+18:4214:29
10Joel SjöholmOK Pan-Kristianstad57:52+22:4915:35
11Lovisa ÅrebäckGöteborg-Majorna OK58:24+23:2115:44
12Peter LarssonTrollhättans SOK59:08+24:0515:56
13Mats BlomLjungskile FK59:18+24:1515:59
14Camilla RydingTolered-Utby Ol-klubb59:32+24:2916:02
15Åke JohannessonTrollhättans SOK1:02:29+27:2616:50
16Susanne HartikkaOK Skogsvargarna1:08:05+33:0218:21
17Göran LarssonOK Kroppefjäll1:13:08+38:0519:42
18Per RydingTolered-Utby Ol-klubb1:13:37+38:3419:50
19Kristina ÅhlundVänersborgs SK1:18:23+43:2021:07
20Thomas AsplundOK Skogsvargarna1:20:23+45:2021:40
21Monica BrönnestamOK Gipen1:20:30+45:2721:41
22Lars HolmOK Gipen1:26:33+51:3023:19
23Håkan HåkanssonKungälvs OK1:33:58+58:5525:19
24Henrik KahraÅmåls OK1:37:01+1:01:5826:09
25Berkley StaggOK Skogsvargarna1:40:01+1:04:5826:57
26Jerry RasmussonHerrestads AIF1:45:56+1:10:5328:33
27Elise JohannessonTrollhättans SOK2:14:15+1:39:1236:11
Sofia SamuelssonOK Gipenej godkänd
Conny VernerssonOK Orintoej godkänd
Lukas ÅrebäckGöteborg-Majorna OKej godkänd
Annika WessmarkOK Flundrehofej godkänd
Robin NyqvistKungälvs OKej start

Öppen motion 7

4 230 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Siri HansenUddevalla OK44:4610:34
2Britt-Marie ErlandssonStigsökarna46:58+2:1211:06
3Ulf DanielssonÅmåls OK47:00+2:1411:06
4Staffan OlssonStigsökarna47:32+2:4611:14
5Kristina HellströmÅmåls OK48:33+3:4711:28
6Christina SüdhoffBrattås CK51:54+7:0812:16
7Johan OckbornTrollhättans SOK54:50+10:0412:57
8Linnea LarssonUddevalla OK54:57+10:1112:59
9Leif LarssonÅmåls OK56:01+11:1513:14
10Åsa Jarhag HåkanssonUddevalla OK57:30+12:4413:35
11Malin ChristianssonUddevalla OK1:07:05+22:1915:51
12Jenny OlssonStigsökarna1:08:03+23:1716:05
13Roger LundinFK Herkules1:19:40+34:5418:50
14Krister WessmarkOK Flundrehof1:27:07+42:2120:35
Mikael NilssonÅmåls OKej godkänd
Tomas JohanssonÅmåls OKej godkänd
Magnus HellströmÅmåls OKej godkänd

Öppen motion 8

6 350 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Joakim AxelssonTrollhättans SOK59:379:23
2Anastasia DenisovaSävedalens AIK1:00:44+1:079:33
3Per BladLjungskile FK1:00:47+1:109:34
4Aron DavidssonUddevalla OK1:04:43+5:0610:11
5Ola HoltOK Tyr1:16:32+16:5512:03
6Anders JohanssonUddevalla OK1:17:30+17:5312:12
7Carl HansenUddevalla OK1:26:08+26:3113:33
8Larry WieslanderOK Skärmen2:13:48+1:14:1121:04
Peter HöökUddevalla OKej godkänd

Challenge

5 320 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Janne ErikssonEds SK52:569:56
2Erika JensenÅmåls OK1:00:05+7:0911:17
3Jos GertsOK Kroppefjäll1:49:33+56:3720:35
4Simone GertsOK Kroppefjäll1:49:40+56:4420:36
5Susanne JohanssonStångenäs AIS1:52:42+59:4621:11

D18-Special

2 420 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Liv LindOK Skärmen44:4618:29

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser