Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Swedish League, #5, sprint (WRE), med Bollnästräffen

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Swedish League, #5, sprint (WRE), med Bollnästräffen
Arrangörsorganisationer: Rehns BK / Segersta OK
Datum: fredag 12 maj 2017

W21 Elit

3 220 m, 60 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tove AlexanderssonStora Tuna OK14:444:34
2Karolin OhlssonJärla Orientering14:46+0:024:35
3Helena JanssonOK Ravinen14:56+0:124:38
4Lina StrandGöteborg-Majorna OK15:11+0:274:42
5Lilian ForsgrenOK Tisaren15:26+0:424:47
6Alva OlssonLinköpings OK15:38+0:544:51
7Josefin TjernlundOK Tisaren15:40+0:564:51
8Sara HagströmIFK Göteborg16:03+1:194:59
9Moa EnmarkGöteborg-Majorna OK16:21+1:375:04
10Emma BjessmoIFK Lidingö SOK16:22+1:385:04
11Ellinor TjernlundOK Tisaren16:23+1:395:05
12Helena KarlssonIFK Lidingö SOK16:27+1:435:06
13Sara EskilssonAlfta-Ösa OK16:32+1:485:08
14Kristin OlovssonRehns BK16:35+1:515:09
15Johanna ÖbergOK Linné16:37+1:535:09
16Louise MarkstedtOK Södertörn16:42+1:585:11
17Kristin LöfgrenIFK Mora OK16:45+2:015:12
18Gunilla SvärdIF Thor16:47+2:035:12
18Tilda JohanssonOK Orion16:47+2:035:12
20Alice HugossonIFK Lidingö SOK16:50+2:065:13
21Ellinor ErikssonOK Tisaren16:59+2:155:16
22Josefine HeikkaAlfta-Ösa OK17:05+2:215:18
23Isabel SalénIFK Mora OK17:07+2:235:18
23Elna ForsbergIK Hakarpspojkarna17:07+2:235:18
23Marion AebiOK Tisaren17:07+2:235:18
26Andrea SvenssonOK Tisaren17:12+2:285:20
27Moa PetterssonKarlskrona SOK17:14+2:305:21
28Frida SandbergStora Tuna OK17:17+2:335:22
28Lisa RisbyOK Kåre17:17+2:335:22
30Elin CarlssonOK Pan-Kristianstad17:19+2:355:22
31Magdalena OlssonStora Tuna OK17:33+2:495:27
31Linnéa ClaesdotterIFK Lidingö SOK17:33+2:495:27
33Malin Leijon LindOK Kolmården17:34+2:505:27
34Evelina WickbomVittjärvs IK17:35+2:515:27
35Josefine KlintbergOK Ravinen17:40+2:565:29
36Nelly CarlssonOK Pan-Kristianstad17:52+3:085:32
37Rebecka HeinrupTullinge SK17:55+3:115:33
38Carolina DelgadoAlfta-Ösa OK18:03+3:195:36
39Lovisa PerssonOK Tisaren18:04+3:205:36
40Therese KlintbergLinköpings OK18:07+3:235:37
41Kate MorrisonOK Linné18:08+3:245:37
42Jeanette Jönsson HellstadiusSödertälje-Nykvarn OF18:21+3:375:41
43Annika BjörkOK Linné18:36+3:525:46
44Joana WältiSödertälje-Nykvarn OF18:37+3:535:46
45Alicia FribergFalköpings AIK OK18:46+4:025:49
46Linnea GustafssonUddevalla OK18:48+4:045:50
47Hanna KorhonenOK Ravinen18:51+4:075:51
48Elin ClassonOK Orinto18:54+4:105:52
49Fanny AsketunOK Roxen18:56+4:125:52
50Sanna SkoogKils OK18:57+4:135:53
51Ida DalhammerOK Roxen19:05+4:215:55
52Annie ForsbergOK Ravinen19:20+4:366:00
53Julia DavidssonÄrla IF19:21+4:376:00
54Andrea WickbomVittjärvs IK19:22+4:386:00
55Jannie HagårdOK Pan-Kristianstad19:28+4:446:02
56Filippa JohanssonJönköpings OK20:10+5:266:15
57Annika CarlbergSundsvalls OK20:19+5:356:18
58Matilda MartinssonFalkenbergs OK21:00+6:166:31
59Helen HanstockÖstersunds OK22:06+7:226:51
60Erika BlixtOK Hammaren23:16+8:327:13

M21 Elit

3 470 m, 82 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emil SvenskStora Tuna OK13:473:58
2Martin RegbornHagaby GoIF Örebro13:56+0:094:00
3Jonas LeanderssonSödertälje-Nykvarn OF14:06+0:194:03
4Gustav BergmanOK Ravinen14:16+0:294:06
5Max Peter BejmerIFK Göteborg14:22+0:354:08
6Anton SjökvistStora Tuna OK14:34+0:474:11
7Johan HögstrandIFK Göteborg14:38+0:514:13
8Rassmus AnderssonOK Linné14:59+1:124:19
9Joakim SvenskStora Tuna OK15:03+1:164:20
10Rasmus ElmelidLinköpings OK15:07+1:204:21
10Olle KaleredOK Denseln15:07+1:204:21
12Filip GrahnHestra IF15:12+1:254:22
13Jens RönnolsJärla Orientering15:13+1:264:23
13Daniel AttåsOK Tisaren15:13+1:264:23
15Rasmus SvantessonOK Pan-Kristianstad15:15+1:284:23
16Samuel KellerNyköpings OK15:17+1:304:24
17Karl WalheimÄrla IF15:21+1:344:25
18Tiago Gingao LealAlfta-Ösa OK15:24+1:374:26
19Linus BohmanMalungs OK Skogsmårdarna15:26+1:394:26
20Jakob EnmarkSödertälje-Nykvarn OF15:30+1:434:28
21Viktor SilvemarkÄrla IF15:31+1:444:28
22Emil KaleredOK Denseln15:32+1:454:28
22Johan Ek-LarssonSödertälje-Nykvarn OF15:32+1:454:28
24Erik ClassonOK Orinto15:33+1:464:28
25Jens WängdahlNyköpings OK15:35+1:484:29
26Kalle BergmanOK Ravinen15:37+1:504:30
27Erik BerzellJärla Orientering15:41+1:544:31
27Oskar AndrénOK Tisaren15:41+1:544:31
29Vladimir TregubovRehns BK15:43+1:564:31
29Oskar LundqvistOK Orion15:43+1:564:31
31Niklas AldénOK Linné15:45+1:584:32
32Erik LindgrenKFUM Örebro OK15:46+1:594:32
33Erik AnderssonOK Orion15:48+2:014:33
33Flavio PoltéraSnättringe SK15:48+2:014:33
35Arvid VågIFK Göteborg15:52+2:054:34
36Oscar VångellÄrla IF15:55+2:084:35
36Markus LangStora Tuna OK15:55+2:084:35
38Oskar SandbergMalungs OK Skogsmårdarna15:56+2:094:35
39Joakim AndénSödertälje-Nykvarn OF15:59+2:124:36
40Morten Jarvis WestergårdIFK Göteborg16:05+2:184:38
41Nick BarrableOK Ravinen16:06+2:194:38
42Erik FernlundOK Tisaren16:07+2:204:38
43David BejbomJärla Orientering16:09+2:224:39
43Pontus KarlssonMarkbygdens OK16:09+2:224:39
45Simon HedlundÄrla IF16:11+2:244:39
46Anton HanssonIK Hakarpspojkarna16:12+2:254:40
46David SundströmSöderhamns OK16:12+2:254:40
48Markus AdolfssonTullinge SK16:13+2:264:40
49Anders AxlingSundsvalls OK16:14+2:274:40
49Gustav HindérOK Tisaren16:14+2:274:40
51Linus LarssonOK Kåre16:19+2:324:42
51Philip PerssonOK Orion16:19+2:324:42
53Andrey LamovStora Tuna OK16:20+2:334:42
54Kevin StåhlOK Hammaren16:25+2:384:43
55Albin SjöhedGävle OK16:26+2:394:44
56Niklaus ReyNyköpings OK16:30+2:434:45
57Ludvig ErikssonKils OK16:31+2:444:45
58Andreas BerganderEksjö SOK16:36+2:494:47
58Rasmus Rörholt TheisenIFK Lidingö SOK16:36+2:494:47
60Anton NilssonOK Tranan16:39+2:524:47
61Ola NybergMalungs OK Skogsmårdarna16:43+2:564:49
61Thomas CarlssonMalungs OK Skogsmårdarna16:43+2:564:49
63Jere SipponenIFK Lidingö SOK16:46+2:594:49
64Niklas SundqvistTullinge SK17:01+3:144:54
65Viktor AntonssonEksjö SOK17:04+3:174:55
66Simon AnderssonOK Rodhen17:10+3:234:56
67Jesper SjögrenHestra IF17:15+3:284:58
68Emil AnderssonTullinge SK17:16+3:294:58
69Christoffer JohanssonTrollhättans SOK17:22+3:355:00
70Magnus BjörkOK Rodhen17:27+3:405:01
71Henrik TostebergLinköpings OK17:32+3:455:03
72Fredrik PerssonDomnarvets GOIF17:44+3:575:06
73Siu Tung HuiHKOXCC18:01+4:145:11
74Henrik AnderssonBredaryds SOK18:06+4:195:12
75Mattias JohanssonBergnäsets AIK18:11+4:245:14
76Erik ToomingasSundsvalls OK19:26+5:395:36
77Arvid HenrikssonJärla Orientering19:29+5:425:36
Stuart HanstockBOKej godkänd
Torbjörn JacobssonOK Rodhenej godkänd
Martin DjerfIK Hakarpspojkarnaej godkänd
Martin AhlbergerHestra IFej godkänd
Oskar SjöbergOK Linnéej godkänd
Simon MarteliusAttunda OKej start

D20 Elit

3 050 m, 45 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Linnéa GolsäterEksjö SOK16:015:15
2Johanna Börjesson ErikssonStorviks IF16:02+0:015:15
3Jennie Börjesson ErikssonStorviks IF16:24+0:235:22
4Emma HagrotTäby OK16:34+0:335:25
5Gabriella GustafssonIK Hakarpspojkarna16:36+0:355:26
6Myrra CarlssonOK Orion16:38+0:375:27
7Sanna FastEksjö SOK16:49+0:485:30
8Emma HelmerssonVästerås SOK16:53+0:525:32
9Johanna HagströmFalköpings AIK OK17:06+1:055:36
10Tova OlssonIK Hakarpspojkarna17:09+1:085:37
10Hanna HugossonSundsvalls OK17:09+1:085:37
12Emma PetterssonOK Roxen17:18+1:175:40
13Sara KindlundOK Tranan17:25+1:245:42
14Moa HanssonBredaryds SOK17:27+1:265:43
15Anna Dahlgren-RosénJärla Orientering17:28+1:275:43
16Rebecca WaldenfjordJärfälla OK17:29+1:285:43
17Sophia BjörnlingerIK Hakarpspojkarna17:36+1:355:46
18Lisa JohanssonOK Tranan17:53+1:525:51
19Josefin ErlandssonOK Milan18:03+2:025:55
20Alice AxelssonIK Hakarpspojkarna18:04+2:035:55
21Amanda BerggrenTullinge SK18:09+2:085:57
22Wilma LagerhällRehns BK18:15+2:145:59
23Hanna HänströmOK Ravinen18:18+2:176:00
24Amelia SkalbergBredaryds SOK18:20+2:196:00
25Matilda ErikssonVästerbergslagens OL18:24+2:236:01
26Erica EdmanRehns BK18:27+2:266:02
27Gabriella S BerganderEksjö SOK18:44+2:436:08
28Agnes WesterbergTrollhättans SOK18:58+2:576:13
29Frida JunegardTullinge SK19:02+3:016:14
30Kerstin WadmanGöteborg-Majorna OK19:05+3:046:15
31Elsa AnderssonBredaryds SOK19:25+3:246:21
32Maria GustafssonHagaby GoIF Örebro19:27+3:266:22
32Kajsa MattssonOK Kåre19:27+3:266:22
34Signe RosendahlOK Renen19:48+3:476:29
35Lova EvebornOK Roxen19:57+3:566:32
36Frida PetersonÄlvdalens IF OK20:21+4:206:40
37Elin JohanssonForsa OK20:26+4:256:41
38Johanna HenrikssonOK Tisaren20:36+4:356:45
39Jonna ForsVästerås SOK20:45+4:446:48
40Olivia NilssonOK Pan-Kristianstad21:01+5:006:53
41Alice AronengHestra IF22:14+6:137:17
42Klara MandahlOK Linné24:15+8:147:57
Sandra NäslundVästerås SOKej godkänd
Saga SanderOK Milanej godkänd
Jonna JungåkerSundsvalls OKej godkänd
Anna KarlströmOK Linnéej start
Hanna RöstinOK Ravinenej start

H20 Elit

3 230 m, 77 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Isac von KrusenstiernaOK Kåre13:454:15
2Filip JacobssonOK Tisaren14:03+0:184:20
3Simon ImarkTullinge SK14:06+0:214:21
4Ville JohanssonOK Kolmården14:22+0:374:26
5Arvid NordIK Hakarpspojkarna14:25+0:404:27
5Jesper SvenskStora Tuna OK14:25+0:404:27
7Simon HectorSnättringe SK14:31+0:464:29
7Henrik JohannessonRonneby OK14:31+0:464:29
9Oskar LindEksjö SOK14:39+0:544:32
10Anton ForsbergLånghundra IF14:40+0:554:32
11Andreas UllerKils OK14:42+0:574:33
11Simon LarssonOK Hällen14:42+0:574:33
13Nils Hammaräng GripOK Orion14:43+0:584:33
14Ola AnderssonOK Orion14:45+1:004:33
15Gustaf BerglundIFK Mora OK14:55+1:104:37
15Arvid ClaessonJönköpings OK14:55+1:104:37
17Simon WikströmOK Pan-Kristianstad14:56+1:114:37
18Oliwer LundbergOK Bävern14:57+1:124:37
19Robin SalénBergnäsets AIK15:00+1:154:38
19Jesper SjöblomSödertälje-Nykvarn OF15:00+1:154:38
21Mattis HallbergIK Uven15:02+1:174:39
22Albin LillieströmOK Roxen15:03+1:184:39
23Erik ZeilonSkåneslättens OL15:13+1:284:42
23Gustaf SundbüeOK Hällen15:13+1:284:42
25Filip KarlssonIF Hagen15:14+1:294:42
26Fryderyk PryjmaRehns BK15:15+1:304:43 Ladda ner rutt i gpx-format
27Per KarlssonOK Tylöskog15:22+1:374:45
28Lucas SundbladEksjö SOK15:25+1:404:46
29Alfred LönnVästerås SOK15:29+1:444:47
29Olle NilssonOK Linné15:29+1:444:47
31Anton KällströmSala OK15:35+1:504:49
31Otto StuhlhoferOK Landehof15:35+1:504:49
33Victor ImarkTullinge SK15:39+1:544:50
34Albin AnderssonOK Ravinen15:40+1:554:51
35Rasmus WickbomBergnäsets AIK15:41+1:564:51
35Tom CampbellOK Kolmården15:41+1:564:51
37Hugo DahlbergHaninge SOK15:43+1:584:51
37Elias Bäcklund EkvallTrollhättans SOK15:43+1:584:51
39Simon SchusterIFK Lidingö SOK15:46+2:014:52
40John GunnarssonSurahammars SOK15:48+2:034:53
40Rickard DjerfTibro OK15:48+2:034:53
42Rasmus Møller JessOK Linné15:50+2:054:54
43Rasmus LundbergOK Bävern15:55+2:104:55
44Olle JosarpOK Tisaren15:57+2:124:56
45Olle AnderssonTullinge SK15:58+2:134:56
46Viktor WassénVänersborgs SK16:02+2:174:57
47Andreas PerssonOK Hammaren16:05+2:204:58
48Jonas TofteredIF Rigor16:16+2:315:02
49Alexander WiklundFinspångs SOK16:24+2:395:04
50Isak PrellnerSkåneslättens OL16:28+2:435:05
51André AnderssonOK Kåre16:35+2:505:08
52Axel JutterströmIFK Mora OK16:40+2:555:09
53David RisbergKils OK16:48+3:035:12
53Erik OlssonGävle OK16:48+3:035:12
55Arvid LinderOK Hällen16:50+3:055:12
56Tuve MöllerOK Linné16:57+3:125:14
56Johan PerssonAttunda OK16:57+3:125:14
58Adam ThellsénOK Roxen17:15+3:305:20
59Pontus LindblomOK Roxen17:33+3:485:26
60Vojtech BartosBergnäsets AIK17:57+4:125:33
61Alexander GraadRonneby OK17:59+4:145:34
62Max KlassonOK Ravinen18:04+4:195:35
63Mårten OlssonGävle OK18:08+4:235:36
64Jesper VikmanOK Nolaskogsarna18:18+4:335:39
65Oliver MalmkvistJönköpings OK18:20+4:355:40
66Waldemar AnderssonLånghundra IF18:35+4:505:45
67Johannes ÄngHagaby GoIF Örebro18:43+4:585:47
68Henrik HamreforsVästerås SOK19:09+5:245:55
69Erik TuuriBergnäsets AIK19:17+5:325:58
70Marcus DolkForsa OK20:38+6:536:23
Tim OlssonBrattås CKej godkänd
Oscar SundlöfSundsvalls OKej godkänd
Oskar ÖqvistBergnäsets AIKej godkänd
Rasmus ArfwedsonFrölunda OLej godkänd
Fredrik JohanssonOK Nackheej godkänd
Fritjof AxelssonFK Göingarnaej godkänd
Hugo ErikssonOK Nolaskogsarnaej godkänd
Henning SjökvistStora Tuna OKej start

D18 Elit

3 050 m, 71 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Vilma Von KrusenstiernaOK Kåre15:415:08
2Tilda ÖstbergStora Tuna OK15:51+0:105:11
3Lisa Jonsson-NordinSkåneslättens OL16:29+0:485:24
4Annika SimonsenIK Hakarpspojkarna16:37+0:565:26
5Amanda KleijnSödertälje-Nykvarn OF16:43+1:025:28
6Alva SonessonFalköpings AIK OK16:47+1:065:30
7Erika Källvik LeufvénÅmåls OK16:51+1:105:31
8Ida ØbroOK Orion16:55+1:145:32
9Johanna Källvik LeufvénÅmåls OK16:56+1:155:33
10Tove PetterssonOK Roxen16:58+1:175:33
11Ella OlssonGrycksbo IF OK16:59+1:185:34
12Sofia WestinVittjärvs IK17:02+1:215:35
12Julia RajanIFK Lidingö SOK17:02+1:215:35
14Isa EnvallIK Hakarpspojkarna17:14+1:335:39
15Lina SvärdIF Thor17:20+1:395:40
15Sandra BoströmOK Linné17:20+1:395:40
17Hanna LagerbergOK Södertörn17:22+1:415:41
18Maja MörthLeksands OK17:28+1:475:43
19Hanna KjellinForsa OK17:32+1:515:44
20Elin SchagerströmGarphyttans IF17:33+1:525:45
21Lisa BerggrenOK Kolmården17:39+1:585:47
22Ella SjöbergTullinge SK17:52+2:115:51
22Hanna MårtenssonOK Skogsstjärnan17:52+2:115:51
24Klara AxelssonMarkbygdens OK18:03+2:225:55
25Vilma KarlssonSnättringe SK18:11+2:305:57
26Astrid NorgrenStora Tuna OK18:20+2:396:00
27Sofie JosefssonOK Pan-Kristianstad18:21+2:406:00
28Linnéa GustafssonOK Hällen18:23+2:426:01
29Vilma SvantessonOK Pan-Kristianstad18:26+2:456:02
29Ebba HjertbergHestra IF18:26+2:456:02
29Frida JohanssonOK Djerf18:26+2:456:02
32Ebba GanslandtIFK Lidingö SOK18:28+2:476:03
33Jenny WegebroSundsvalls OK18:33+2:526:04
34Ella PalmIK Hakarpspojkarna18:34+2:536:05
35Stina JohanssonOK Bävern18:37+2:566:06
36Tuva NikolaussonSvaide Roma SOK18:38+2:576:06
37Emelie JonassonForsa OK18:43+3:026:08
38Sofia BerglundIFK Mora OK18:46+3:056:09
38Irmalinn NilssonHärlövs IF18:46+3:056:09
40Tindra HjortFalköpings AIK OK18:51+3:106:10
41Tova HermodssonLunds OK18:53+3:126:11
42Elin WihlborgOK Gynge19:00+3:196:13
42Elin SvenssonOK Älme19:00+3:196:13
44Klara AnderssonOK Pan-Kristianstad19:05+3:246:15
45Emelie BrudinIFK Mora OK19:07+3:266:16
46Alva LindellIF Thor19:24+3:436:21
47Alva RingiOK Kåre19:29+3:486:23
47Ronja JungåkerOK Kåre19:29+3:486:23
47Elise JosefssonOK Pan-Kristianstad19:29+3:486:23
50Ebba JensenSkåneslättens OL19:30+3:496:23
51Frida HectorSnättringe SK19:34+3:536:24
52Elsa HolmgårdKils OK19:40+3:596:26
53Elsa ChristofferssonOK Renen19:41+4:006:27
54Ronja HuggForsa OK19:46+4:056:28
55Ella AnderssonOK Södertörn20:03+4:226:34
56Sofia JohanssonOK Skärmen20:10+4:296:36
57Linn LugneKils OK20:24+4:436:41
58Frida ZeijlonOK Hällen20:44+5:036:47
59Maja KindlundOK Tranan20:57+5:166:52
60Frida AnderssonGöteborg-Majorna OK21:06+5:256:55
61Moa WestbladOK Ravinen21:10+5:296:56
62Alice Svensson FinndahlIK Hakarpspojkarna21:23+5:427:00
63Anna AnderssonPiteå IF Orienteringsklubb21:37+5:567:05
64Klara MöllerOK Linné21:40+5:597:06
65Julia ArvidssonVimmerby OK21:45+6:047:07
66Moa ErlandssonVimmerby OK21:57+6:167:11
67Tove FlodmanOK Hammaren22:05+6:247:14
68Elvira ForslundOK Renen22:47+7:067:28
Frida VikströmSundsvalls OKej godkänd
Johanna NilssonKungälvs OKej godkänd
Ellen KallerbäckOK Orionej godkänd
Sofia ZillingOK Södertörnej start
Tindra JernströmAvesta OKej start

H18 Elit

3 230 m, 70 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1August MollénOK Denseln14:204:26
2Axel GranqvistOK Ravinen14:24+0:044:27
3Viktor SvenskStora Tuna OK14:35+0:154:30
4Gustav RuneforsVäxjö OK14:45+0:254:33
5Jonatan GustafssonKFUM Örebro OK15:03+0:434:39
5Hugo LillieströmOK Roxen15:03+0:434:39
7Georg GröllEksjö SOK15:06+0:464:40
7Felix AxelssonMarkbygdens OK15:06+0:464:40
9Oskar EdvardssonJärfälla OK15:08+0:484:41
10Victor HanssonJönköpings OK15:13+0:534:42
11Emil KarlssonHestra IF15:19+0:594:44
12John LarssonRånäs OK15:29+1:094:47
13Niklas CarlssonSundbybergs IK15:31+1:114:48
14Ludvig EkNyköpings OK15:33+1:134:48
14Erik HannrupIF Thor15:33+1:134:48
16Erik HerneOK Ravinen15:34+1:144:49
17Albin AnderssonTullinge SK15:35+1:154:49
18Emil AuseliusBredaryds SOK15:36+1:164:49
19Marcus CarlssonIF Hagen15:38+1:184:50
19Filip TrofastBredaryds SOK15:38+1:184:50
21Olle GrywenzOK Linné15:43+1:234:51
22Lukas OlmKils OK15:44+1:244:52
23Andreas JonssonOK Orion15:45+1:254:52
24Leo JohanssonOK Kolmården15:46+1:264:52
25Johan LangerakJärfälla OK15:47+1:274:53
26William LundstedtMullsjö SOK15:48+1:284:53
27Andreas GustafssonIK Hakarpspojkarna15:54+1:344:55
28Emil PetterssonKarlskrona SOK15:56+1:364:55
28Jonas AnderssonOK Roxen15:56+1:364:55
28Carl CarlssonNyköpings OK15:56+1:364:55
31Felix PerssonHaninge SOK15:57+1:374:56
32Isak HertinIK Hakarpspojkarna16:02+1:424:57
33Oskar NymanOK Tyr16:06+1:464:59
34Benjamin SturekSOK Viljan16:07+1:474:59
35Erik WinbladhKarlskrona SOK16:08+1:484:59
35Olof SkoglundKils OK16:08+1:484:59
37Axel OlssonIF Hagen16:13+1:535:01
37Oskar ForsbergTullinge SK16:13+1:535:01
39Hugo LindbärgOK Södertörn16:16+1:565:02
40Noel WaldenfjordJärfälla OK16:17+1:575:02
41Emil GrehnOK Rodhen16:19+1:595:03
42Hannes SvahnOK Ravinen16:23+2:035:04
43Oscar JohanssonKarlskrona SOK16:24+2:045:04
44Fredrik HamreforsVästerås SOK16:28+2:085:05
45Rasmus TäckOK Hammaren16:34+2:145:07
45Elias LjungqvistTolered-Utby Ol-klubb16:34+2:145:07
47Martin LammFrölunda OL16:39+2:195:09
48Oscar ModigOK Pan-Kristianstad16:41+2:215:09
49William NilssonNyköpings OK16:42+2:225:10
50Joel KarnehedOK Roxen16:43+2:235:10
51Viktor OssianssonIK Hakarpspojkarna16:45+2:255:11
52Algot NajvikOK Pan-Kristianstad16:48+2:285:12
53Gabriel SturessonLerums SOK16:50+2:305:12
54Thorsten SvenssonFinspångs SOK16:53+2:335:13
54Simon HardenFK Boken16:53+2:335:13
56Albin AlsiöIF Hagen16:56+2:365:14
57Isac EricssonVäxjö OK16:58+2:385:15
58Filip BengtssonOK Lindéna17:05+2:455:17
59Lukas KatvalaKarlskrona SOK17:07+2:475:17
60Carl HolmbergIF Hagen17:16+2:565:20
61Loke ÖstangårdGamleby OK17:19+2:595:21
62Tim JohanssonFK Friskus-Varberg17:21+3:015:22
63Olle SörqvistMarkbygdens OK17:32+3:125:25
64Anton GlivesonRonneby OK17:48+3:285:30
65Daniel HellbergLunds OK17:49+3:295:30
66Hampus NyströmIF Hagen19:04+4:445:54
66Kristoffer TengrothSundbybergs IK19:04+4:445:54
68Georg EklöwOK Södertörn22:15+7:556:53
Ruben BryngelssonTullinge SKej godkänd
Daniel BogrenIF Hagenej godkänd
Lukas GranstedtIK Hakarpspojkarnaej start

H18 Elit2

3 100 m, 38 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jesper LidmarSnättringe SK14:204:37
2Jakob SjöbergGävle OK14:30+0:104:40
3Love CarlssonOK Orion14:43+0:234:44
4Fricis SpektorsTurun Metsänkävijät14:46+0:264:45
5Jonathan UllerKils OK14:49+0:294:46
6Hugo DalhammerOK Roxen14:56+0:364:49
7Oliver AngelsiööOK Linné15:09+0:494:53
8Jakob IngströmIK Hakarpspojkarna15:14+0:544:54
9Ludvig HallabroHässleholms OK15:29+1:094:59
10Simon FreylandEksjö SOK15:49+1:295:06
11Truls LindholmSundsvalls OK16:04+1:445:10
11Tobias KarlssonSnättringe SK16:04+1:445:10
13William ErnlundOK Linné16:11+1:515:13
14Tobias AbrahamssonSundbybergs IK16:15+1:555:14
14Noa SjöstrandVästerås SOK16:15+1:555:14
16Reto GiezendannerIF Hagen16:18+1:585:15
17Andreas NäslundVästerås SOK16:24+2:045:17
18Axel BergströmOK Rodhen16:27+2:075:18
19Nicolas BarbozaAttunda OK16:34+2:145:20
20Harald LarssonBergnäsets AIK16:35+2:155:20
21Simon DahlbergOK Nolaskogsarna16:43+2:235:23
22Zeb PalmHJS-Vansbro OK16:50+2:305:25
23Måns ErikssonÖstersunds OK16:53+2:335:26
24Ludvig WaktelSvaide Roma SOK17:04+2:445:30
25Hugo BäsénIF Thor17:18+2:585:34
26Simon TörnqvistOK Ravinen17:19+2:595:35
27Klas JohanssonOK Tranan17:31+3:115:39
28Olle SvangrenGotlands Bro OK17:35+3:155:40
29Victor BylundIF Thor17:43+3:235:42
30Björn JohanssonSundsvalls OK17:54+3:345:46
31Viktor WallinOK Kåre17:58+3:385:47
32Emil ArvidssonSäterbygdens OK18:01+3:415:48
33Sixten TörnqvistVästerås SOK18:10+3:505:51
34Gustav NirvinHaninge SOK18:27+4:075:57
35Jesper NyströmIF Thor19:10+4:506:10
36Gabriel LarssonGammelstads IF19:48+5:286:23
Benjamin TerentForsa OKej godkänd
Matviy KhotyaintsevIF Thorej godkänd
Nils LundgrenSundsvalls OKej start
Johan LindmanFinspångs SOKej start

D16

2 950 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Cornelia IvarssonOK Hammaren18:006:06
2Matilda LindhSundbybergs IK18:04+0:046:07
3Frida AnderssonSegersta OK19:05+1:056:28
4Julia GunnarssonMalungs OK Skogsmårdarna19:15+1:156:31
5Agnes MalmgrenOckelbo OK21:18+3:187:13
6Frida ArnessonSkarpnäcks OL23:05+5:057:49
7Lilian PalmHJS-Vansbro OK24:47+6:478:24
Sofie FröjdSundsvalls OKej godkänd
Therese NilssonOK Österåkerej godkänd
Alice PalmgrenSundsvalls OKej start

H16

2 950 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mattias ÖstbergStora Tuna OK13:424:38
2Jakob WolframEksjö SOK13:58+0:164:44
3Hugo StrömMullsjö SOK14:08+0:264:47
4Jonas CarlssonStora Tuna OK14:35+0:534:56
5Albin KårénSundsvalls OK15:19+1:375:11
6Albin ForsbergLånghundra IF15:33+1:515:16
7Viktor Jellvert BörjesonGöteborg-Majorna OK15:50+2:085:22
8Arvid AronssonOK Kroppefjäll15:56+2:145:24
9Linus TäckOK Hammaren16:43+3:015:40
10Elis SandbergAlfta-Ösa OK16:46+3:045:41
11Viktor LadängesAlfta-Ösa OK17:02+3:205:46
12Erik Lidström LauriSnättringe SK17:03+3:215:46
13Hannes LindahlSundsvalls OK17:22+3:405:53
14Jonas BjörsLjusdals OK23:20+9:387:54
Linus LundbergOK Bävernej start

D14

1 800 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Amanda GranqvistOK Ravinen10:275:48
2Tove SjöbergTullinge SK10:47+0:205:59
3Ella SandbergAlfta-Ösa OK11:30+1:036:23
4Leija MagnussonAlfta-Ösa OK14:19+3:527:57
5Tyra KarlssonSundsvalls OK15:21+4:548:31
6Selma IvarssonOK Hammaren16:11+5:448:59
7Elsa HermanssonIFK Mora OK29:04+18:3716:08
Emmy GranstedtIK Hakarpspojkarnaej start
Siri SimonsenFIF Hillerødej start

H14

2 060 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Eric HallnerOckelbo OK11:055:22
2Eskil WidehagSundbybergs IK11:06+0:015:23
3William GrunderJärfälla OK12:00+0:555:49
4Oskar VikströmSundsvalls OK12:24+1:196:01
5Henrik NorgrenStora Tuna OK12:28+1:236:03
6Albin BlombergSegersta OK12:53+1:486:15
7Elliot AngelsiööOK Linné13:35+2:306:35
8Joel ThalénSundbybergs IK15:52+4:477:42
9Hjalmar WennbergHudiksvalls OK16:05+5:007:48
10Albin MalmgrenOckelbo OK18:09+7:048:48
Wille LångbergHudiksvalls OKej godkänd
Jakob CarlssonStora Tuna OKej start
Adrian Hansson BångaAlfta-Ösa OKej start
Tore PalmgrenSundsvalls OKej start

D12

1 210 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Moa BirkebækStora Tuna OK6:195:13
2Alva EliassonSundsvalls OK8:15+1:566:49
3Nora Cedeberg LöwgrenStora Tuna OK10:08+3:498:22
4Linnea HermanssonIFK Mora OK11:55+5:369:50
5Moa KarlssonSundsvalls OK20:11+13:5216:40

H12

1 260 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Linus NilssonOK Österåker8:246:40
2Olle LångbergHudiksvalls OK8:36+0:126:49
3Axel TrofastTullinge SK9:43+1:197:42
4Leo MagnussonAlfta-Ösa OK10:31+2:078:20
5Arvid MyrbergerTullinge SK14:10+5:4611:14

D10

830 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Rut SidenvallHudiksvalls OK6:578:22
2Irma WidehagSundbybergs IK7:18+0:218:47
3Hanna RydesäterRehns BK8:01+1:049:39

H10

830 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Wilmer WennbergHudiksvalls OK5:547:06
2Herman EliassonSundsvalls OK7:36+1:429:09
Botvid SimonssonSundbybergs IKej start

Inskolning

830 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Hugo RydesäterRehns BKfullföljt
Fanny VikströmSundsvalls OKfullföljt
Frank SidenvallHudiksvalls OKej start

U2

880 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Linus HanssonAlfta-Ösa OK7:168:15
2Oline HanssonAlfta-Ösa OK7:24+0:088:24
3Linton BryngelssonTullinge SK7:58+0:429:03
4Maja MaxénStora Tuna OK8:19+1:039:27
5Frida BrudinIFK Mora OK9:58+2:4211:19
6Hanna WoxlinSkogslöparna10:09+2:5311:32
7Elsa WoxlinSkogslöparna10:12+2:5611:35
8Wilma HermanssonIFK Mora OK14:36+7:2016:35
9Olivia HermanssonIFK Mora OK16:10+8:5418:22
10Ebba MaxénStora Tuna OK18:55+11:3921:29

Öppen motion 3

2 180 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lennart WahlgrenRehns BK14:326:39
2Charlotta PalmgrenSundsvalls OK15:14+0:426:59
3Bo BörjessonStorviks IF16:29+1:577:33
4Louise WoxlinSkogslöparna17:09+2:377:52
5Karl-Erik AnderssonIFK Mora OK20:33+6:019:25
6Felix ArkängTullinge SK27:39+13:0712:41
7Anna WidmanSundsvalls OK31:43+17:1114:32
8Helena KarlssonSundsvalls OK32:29+17:5714:54
9Karin AnderssonLjusdals OK41:38+27:0619:05
Test TestTestej godkänd
Per ArnessonSkarpnäcks OLej godkänd
Cher Yin Sharon PunHKOXCCej start

Öppen motion 5

3 160 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lukas ArkängTullinge SK20:456:33
2Jessica ZetterbergHudiksvalls OK23:37+2:527:28
3Rickard KarlssonSundsvalls OK26:36+5:518:25
4Helene SwartzIFK Lidingö SOK28:40+7:559:04
5Sofia PerssonDomnarvets GOIF30:10+9:259:32
6Elisabeth OlssonÄlvdalens IF OK30:14+9:299:34
7Lena NilssonOK Österåker31:13+10:289:52
8David LiljeqvistSöderhamns OK34:05+13:2010:47

Öppen motion 7

3 280 m, 50 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Olov VikströmSundsvalls OK15:524:50
2Nils EdvardssonJärfälla OK17:42+1:505:23
2Mattias LindahlSundsvalls OK17:42+1:505:23
4Jonas LångbergHudiksvalls OK17:57+2:055:28
5Joachim FribergFalköpings AIK OK18:22+2:305:35
6Lars GunnarssonMalungs OK Skogsmårdarna18:25+2:335:36
7Edward LarssonIFK Mora OK18:27+2:355:37
8Thomas EricsonAlfta-Ösa OK18:35+2:435:39
9Elin PetersonÄlvdalens IF OK18:50+2:585:44
10David OlssonOK Skogsstjärnan18:57+3:055:46
11Magnus TrofastBredaryds SOK19:07+3:155:49
12Andreas GrunderJärfälla OK19:24+3:325:54
13Ulrica Swärd BütikoferLjusdals OK19:29+3:375:56
14Henrik TrofastTullinge SK19:41+3:496:00
15Tommy FröjdSundsvalls OK19:43+3:516:00
16Kalle PerssonOK Österåker19:51+3:596:03
17Peter WoxlinSkogslöparna19:55+4:036:04
18Stefan GunnarssonHudiksvalls OK19:56+4:046:04
19Annelie HermanssonIFK Mora OK19:59+4:076:05
20Magnus SäverosNilivaara IS20:19+4:276:11
21Stefan SchlatterOLC Kapreolo20:23+4:316:12
22Peter HermanssonIFK Mora OK20:32+4:406:15
23Mattias ZeijlonOK Hällen20:39+4:476:17
24Markus BylundIF Thor20:57+5:056:23
25Sara TimnerSundsvalls OK21:00+5:086:24
26Niclas NilssonOK Österåker21:17+5:256:29
27Hans-Peter OlssonÄlvdalens IF OK21:19+5:276:29
28Eva PetersonÄlvdalens IF OK21:22+5:306:30
29Kadri KalvoSundsvalls OK21:26+5:346:32
30Ronny NordgrenSundbybergs IK21:54+6:026:40
31Erik PetersonÄlvdalens IF OK21:59+6:076:42
32Maria ZeijlonOK Hällen22:13+6:216:46
33Ann GranqvistOK Ravinen22:37+6:456:53
34Elin FjellströmKFUM Örebro OK23:07+7:157:02
35Ingrid AlexanderssonStora Tuna OK23:11+7:197:04
36Alexandra ForssÄrla IF23:27+7:357:08
37Stefan GustafssonOK Hällen23:46+7:547:14
38Maria EdvardssonJärfälla OK24:04+8:127:20
39Stellan TäckOK Hammaren24:27+8:357:27
40Anders GunnarssonSurahammars SOK25:07+9:157:39
41Göran HedmanValbo AIF25:13+9:217:41
42Jan LindhSundbybergs IK26:04+10:127:56
43Marge SargmaSK Saue Tammed26:43+10:518:08
44Ann-Sofie TäckOK Hammaren27:16+11:248:18
45Bertil AnderssonLjusdals OK27:37+11:458:25
46Anna-Karin EklundSöderhamns OK32:14+16:229:49
47Lars PalmqvistJärfälla OK34:52+19:0010:37
Werner KöhlerTullinge SKej godkänd
Carl-Henry AnderssonOK Orintoej godkänd
Henrik BodingIFK Lidingö SOKej godkänd
Göran BergqvistRehns BKej start
Ola JernströmAvesta OKej start
Ansgar SimonssonSundbybergs IKej start
Astrid SimonssonSundbybergs IKej start
Erland SimonssonSundbybergs IKej start
Cecilia WestströmSundbybergs IKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser