Officiell resultatlista för Swedish League, #5, sprint (WRE), med Bollnästräffen

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Swedish League, #5, sprint (WRE), med Bollnästräffen
Arrangörsorganisationer: Rehns BK / Segersta OK
Datum: fredag 12 maj 2017

Öppen motion 7

3 280 m, 50 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Olov VikströmSundsvalls OK15:524:50
2Nils EdvardssonJärfälla OK17:42+1:505:23
2Mattias LindahlSundsvalls OK17:42+1:505:23
4Jonas LångbergHudiksvalls OK17:57+2:055:28
5Joachim FribergFalköpings AIK OK18:22+2:305:35
6Lars GunnarssonMalungs OK Skogsmårdarna18:25+2:335:36
7Edward LarssonIFK Mora OK18:27+2:355:37
8Thomas EricsonAlfta-Ösa OK18:35+2:435:39
9Elin PetersonÄlvdalens IF OK18:50+2:585:44
10David OlssonOK Skogsstjärnan18:57+3:055:46
11Magnus TrofastBredaryds SOK19:07+3:155:49
12Andreas GrunderJärfälla OK19:24+3:325:54
13Ulrica Swärd BütikoferLjusdals OK19:29+3:375:56
14Henrik TrofastTullinge SK19:41+3:496:00
15Tommy FröjdSundsvalls OK19:43+3:516:00
16Kalle PerssonOK Österåker19:51+3:596:03
17Peter WoxlinSkogslöparna19:55+4:036:04
18Stefan GunnarssonHudiksvalls OK19:56+4:046:04
19Annelie HermanssonIFK Mora OK19:59+4:076:05
20Magnus SäverosNilivaara IS20:19+4:276:11
21Stefan SchlatterOLC Kapreolo20:23+4:316:12
22Peter HermanssonIFK Mora OK20:32+4:406:15
23Mattias ZeijlonOK Hällen20:39+4:476:17
24Markus BylundIF Thor20:57+5:056:23
25Sara TimnerSundsvalls OK21:00+5:086:24
26Niclas NilssonOK Österåker21:17+5:256:29
27Hans-Peter OlssonÄlvdalens IF OK21:19+5:276:29
28Eva PetersonÄlvdalens IF OK21:22+5:306:30
29Kadri KalvoSundsvalls OK21:26+5:346:32
30Ronny NordgrenSundbybergs IK21:54+6:026:40
31Erik PetersonÄlvdalens IF OK21:59+6:076:42
32Maria ZeijlonOK Hällen22:13+6:216:46
33Ann GranqvistOK Ravinen22:37+6:456:53
34Elin FjellströmKFUM Örebro OK23:07+7:157:02
35Ingrid AlexanderssonStora Tuna OK23:11+7:197:04
36Alexandra ForssÄrla IF23:27+7:357:08
37Stefan GustafssonOK Hällen23:46+7:547:14
38Maria EdvardssonJärfälla OK24:04+8:127:20
39Stellan TäckOK Hammaren24:27+8:357:27
40Anders GunnarssonSurahammars SOK25:07+9:157:39
41Göran HedmanValbo AIF25:13+9:217:41
42Jan LindhSundbybergs IK26:04+10:127:56
43Marge SargmaSK Saue Tammed26:43+10:518:08
44Ann-Sofie TäckOK Hammaren27:16+11:248:18
45Bertil AnderssonLjusdals OK27:37+11:458:25
46Anna-Karin EklundSöderhamns OK32:14+16:229:49
47Lars PalmqvistJärfälla OK34:52+19:0010:37
Werner KöhlerTullinge SKej godkänd
Carl-Henry AnderssonOK Orintoej godkänd
Henrik BodingIFK Lidingö SOKej godkänd
Göran BergqvistRehns BKej start
Ola JernströmAvesta OKej start
Ansgar SimonssonSundbybergs IKej start
Astrid SimonssonSundbybergs IKej start
Erland SimonssonSundbybergs IKej start
Cecilia WestströmSundbybergs IKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser