Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Swedish League, #6, medel (WRE), med Bollnästräffen

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Swedish League, #6, medel (WRE), med Bollnästräffen
Arrangörsorganisationer: Rehns BK / Segersta OK
Datum: lördag 13 maj 2017

W21 Elit

4 890 m, 69 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tove AlexanderssonStora Tuna OK29:005:55
2Helena JanssonOK Ravinen30:28+1:286:13
3Emma JohanssonDomnarvets GOIF33:01+4:016:45
4Kristin LöfgrenIFK Mora OK33:50+4:506:55
4Josefin TjernlundOK Tisaren33:50+4:506:55
6Kajsa RisbyOK Kåre33:53+4:536:55
7Johanna ÖbergOK Linné33:55+4:556:56
8Anna BachmanIFK Lidingö SOK34:15+5:157:00
9Lilian ForsgrenOK Tisaren34:21+5:217:01
10Sara EskilssonAlfta-Ösa OK34:24+5:247:02
11Andrea SvenssonOK Tisaren34:38+5:387:04
12Gunilla SvärdIF Thor35:08+6:087:11
13Josefine KlintbergOK Ravinen35:16+6:167:12
14Lisa RisbyOK Kåre35:19+6:197:13
15Viktoria ErnstssonGöteborg-Majorna OK35:53+6:537:20
16Josefine HeikkaAlfta-Ösa OK35:55+6:557:20
17Elna ForsbergIK Hakarpspojkarna35:56+6:567:20
17Lina StrandGöteborg-Majorna OK35:56+6:567:20
19Ellinor ErikssonOK Tisaren36:14+7:147:24 Ladda ner rutt i gpx-format
19Ellinor TjernlundOK Tisaren36:14+7:147:24
21Alva OlssonLinköpings OK36:30+7:307:27
22Hilda ForsgrenOK Linné36:31+7:317:28
23Helena KarlssonIFK Lidingö SOK36:37+7:377:29
24Sara HagströmIFK Göteborg36:40+7:407:29
25Emma BjessmoIFK Lidingö SOK36:47+7:477:31
26Frida SandbergStora Tuna OK37:26+8:267:39
27Lisa AnderssonÄrla IF37:57+8:577:45
28Johanna LindbergDomnarvets GOIF38:00+9:007:46
29Jeanette Jönsson HellstadiusSödertälje-Nykvarn OF38:23+9:237:50
30Sara SjökvistJärla Orientering38:32+9:327:52
31Lovisa PerssonOK Tisaren38:36+9:367:53
32Amanda HolmgrenVittjärvs IK38:54+9:547:57
33Karolin OhlssonJärla Orientering38:58+9:587:58
34Johanna EngströmOK Hällen39:00+10:007:58
35Malin Leijon LindOK Kolmården39:01+10:017:58
36Alice HugossonIFK Lidingö SOK39:21+10:218:02
37Louise MarkstedtOK Södertörn39:24+10:248:03
38Anna ForsbergGöteborg-Majorna OK39:56+10:568:09
38Anna WehlinSkogspojkarnas OK39:56+10:568:09
40Magdalena OlssonStora Tuna OK40:05+11:058:11
41Tilda JohanssonOK Orion40:58+11:588:22
42Annika BjörkOK Linné41:00+12:008:23
43Linnéa ClaesdotterIFK Lidingö SOK41:03+12:038:23
44Elin CarlssonOK Pan-Kristianstad41:21+12:218:27
45Evelina WickbomVittjärvs IK41:38+12:388:30
46Amilia BjörklundSävedalens AIK41:41+12:418:31
47Isabel SalénIFK Mora OK42:36+13:368:42
48Nelly CarlssonOK Pan-Kristianstad42:46+13:468:44
49Kristin HylanderNyköpings OK43:35+14:358:54
50Matilda AnderssonOK Kåre43:38+14:388:55
51Elin ClassonOK Orinto43:52+14:528:58
52Stina GranefeltOK Tyr43:57+14:578:59
53Fanny AsketunOK Roxen44:04+15:049:00
54Kristin OlovssonRehns BK44:06+15:069:01
55Therese KlintbergLinköpings OK44:11+15:119:02
56Kate MorrisonOK Linné45:41+16:419:20
57Lisa CarlssonOK Linné46:39+17:399:32
58Joana WältiSödertälje-Nykvarn OF47:36+18:369:44
59Josefine WallenhammarHagaby GoIF Örebro47:41+18:419:45
60Rebecka OlssonOK Linné48:34+19:349:55
61Jannie HagårdOK Pan-Kristianstad50:50+21:5010:23
62Alicia FribergFalköpings AIK OK54:38+25:3811:10
63Elin DahlinDomnarvets GOIF56:04+27:0411:27
64Carolina DelgadoAlfta-Ösa OK56:44+27:4411:36
Rebecka HeinrupTullinge SKej godkänd
Moa EnmarkGöteborg-Majorna OKej godkänd
Moa PetterssonKarlskrona SOKej godkänd
Filippa JohanssonJönköpings OKej godkänd
Marion AebiOK Tisarenej godkänd

M21 Elit

5 920 m, 66 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gustav BergmanOK Ravinen30:115:05
2Oskar SjöbergOK Linné31:01+0:505:14
3Emil SvenskStora Tuna OK31:28+1:175:18
4Johan HögstrandIFK Göteborg31:50+1:395:22
5Joakim SvenskStora Tuna OK33:01+2:505:34
6Anton SjökvistStora Tuna OK33:03+2:525:34
7Max Peter BejmerIFK Göteborg33:12+3:015:36
8Petter ErikssonÄrla IF33:20+3:095:37
9Fredrik EdénIFK Göteborg33:42+3:315:41
10Rassmus AnderssonOK Linné33:45+3:345:42
11Johan BäckmanMalungs OK Skogsmårdarna33:50+3:395:42
12Ola MartnerGöteborg-Majorna OK33:51+3:405:43
13Jens WängdahlNyköpings OK33:57+3:465:44
14Morten Jarvis WestergårdIFK Göteborg34:06+3:555:45
15Olle KaleredOK Denseln34:07+3:565:45
16Jonas LeanderssonSödertälje-Nykvarn OF34:19+4:085:47
17Rasmus ElmelidLinköpings OK34:32+4:215:50
18Kalle BergmanOK Ravinen34:41+4:305:51
19Karl WalheimÄrla IF35:15+5:045:57
20Daniel AttåsOK Tisaren35:17+5:065:57
21Oskar DanielsAttunda OK35:21+5:105:58
22Robbin KantarpÄrla IF35:24+5:135:58
23Filip GrahnHestra IF35:42+5:316:01
24Thomas CarlssonMalungs OK Skogsmårdarna35:53+5:426:03
25Erik ClassonOK Orinto36:02+5:516:05
26Mats TroengOK Linné36:33+6:226:10
27Niklas AldénOK Linné36:38+6:276:11
28Ludvig ÅhlundMalungs OK Skogsmårdarna36:49+6:386:13
29Filip OssianssonIK Hakarpspojkarna36:53+6:426:13
30Christian TingströmGöteborg-Majorna OK36:59+6:486:14
30Gustav HindérOK Tisaren36:59+6:486:14
32Simon HedlundÄrla IF37:15+7:046:17
33Erik RostMalungs OK Skogsmårdarna37:16+7:056:17
34Daniel RoosAttunda OK37:21+7:106:18
35David BejbomJärla Orientering37:35+7:246:20
36Flavio PoltéraSnättringe SK37:43+7:326:22
37Johan NordlundMalungs OK Skogsmårdarna37:46+7:356:22
38Martin AhlbergerHestra IF37:52+7:416:23
39Oskar LundqvistOK Orion37:53+7:426:23
40Oskar LeinonenOK Kolmården37:59+7:486:24
41Andreas BerganderEksjö SOK38:00+7:496:25
42Andreas JanssonIK Hakarpspojkarna38:21+8:106:28
43Jens RönnolsJärla Orientering38:53+8:426:34
44Markus LangStora Tuna OK39:01+8:506:35
45Jesper SjögrenHestra IF39:20+9:096:38
46Markus HederskogIK Hakarpspojkarna39:40+9:296:42
47Philip PerssonOK Orion39:53+9:426:44
48Niklaus ReyNyköpings OK39:55+9:446:44
49Erik AnderssonOK Orion39:56+9:456:44
49Martin DjerfIK Hakarpspojkarna39:56+9:456:44
51Henrik JonssonÄrla IF40:21+10:106:48
52Rasmus Rörholt TheisenIFK Lidingö SOK40:38+10:276:51
53Linus RappIFK Mora OK40:56+10:456:54
54Viktor LarssonHagaby GoIF Örebro41:34+11:237:01
55Ken PeetersOK Linné41:42+11:317:02
56Johan Ek-LarssonSödertälje-Nykvarn OF42:07+11:567:06
57Jonas EngströmOK Hällen42:54+12:437:14
58Pontus KarlssonMarkbygdens OK43:10+12:597:17
59Linus BohmanMalungs OK Skogsmårdarna43:40+13:297:22
60Samuel KellerNyköpings OK43:44+13:337:23
61Nick BarrableOK Ravinen43:49+13:387:24
62Tiago Gingao LealAlfta-Ösa OK49:44+19:338:24
Oskar SandbergMalungs OK Skogsmårdarnaej godkänd
Ludvig ErikssonKils OKej godkänd
Rasmus SvantessonOK Pan-Kristianstadej godkänd
Vladimir TregubovRehns BKej godkänd
Jesper LysellRehns BKej start
Kent OhlssonSödertälje-Nykvarn OFej start

D20 Elit

3 770 m, 53 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Linnéa GolsäterEksjö SOK25:166:42
2Johanna Börjesson ErikssonStorviks IF27:06+1:507:11
3Sanna FastEksjö SOK27:20+2:047:15
4Hanna HugossonSundsvalls OK27:59+2:437:25
5Sara KindlundOK Tranan28:52+3:367:39
6Moa HanssonBredaryds SOK29:20+4:047:46
6Gabriella S BerganderEksjö SOK29:20+4:047:46
8Jennie Börjesson ErikssonStorviks IF29:22+4:067:47
9Gabriella GustafssonIK Hakarpspojkarna29:26+4:107:48
10Lisa JohanssonOK Tranan29:49+4:337:54
11Line CederbergOK Pan-Kristianstad30:07+4:517:59
12Myrra CarlssonOK Orion30:30+5:148:05
13Jonna JungåkerSundsvalls OK30:45+5:298:09
14Emma HagrotTäby OK30:49+5:338:10
15Johanna HagströmFalköpings AIK OK30:51+5:358:10
16Matilda ErikssonVästerbergslagens OL31:14+5:588:17
17Tova OlssonIK Hakarpspojkarna31:19+6:038:18
18Josefin ErlandssonOK Milan31:30+6:148:21
19Emma PetterssonOK Roxen31:57+6:418:28
20Erica EdmanRehns BK32:48+7:328:42
21Amanda BerggrenTullinge SK32:49+7:338:42
22Hanna HänströmOK Ravinen32:55+7:398:43
23Ronja BjörklundOK Kåre33:01+7:458:45
24Emma HelmerssonVästerås SOK33:03+7:478:45
25Märta Ransjö ZanderOK Tyr33:05+7:498:46
26Sophia BjörnlingerIK Hakarpspojkarna33:09+7:538:47
27Kerstin WadmanGöteborg-Majorna OK33:41+8:258:56
28Amelia SkalbergBredaryds SOK33:46+8:308:57
29Rebecca WaldenfjordJärfälla OK34:30+9:149:09
30Sandra NäslundVästerås SOK34:39+9:239:11
31Kajsa MattssonOK Kåre35:40+10:249:27
32Chantelle HesselbergOK Hällen35:49+10:339:30
33Maria GustafssonHagaby GoIF Örebro35:52+10:369:30
34Alice AronengHestra IF36:07+10:519:34
35Frida JunegardTullinge SK36:13+10:579:36
36Wilma LagerhällRehns BK36:17+11:019:37
37Anna Dahlgren-RosénJärla Orientering36:48+11:329:45
38Lova EvebornOK Roxen36:58+11:429:48
39Johanna HenrikssonOK Tisaren37:30+12:149:56
40Alice AxelssonIK Hakarpspojkarna37:39+12:239:59
41Agnes WesterbergTrollhättans SOK37:43+12:2710:00
42Emma BengtssonÅrsunda IF37:47+12:3110:01
43Olivia NilssonOK Pan-Kristianstad38:19+13:0310:09
44Elsa AnderssonBredaryds SOK38:39+13:2310:15
45Saga SanderOK Milan38:52+13:3610:18
46Emma NilssonOK Tranan39:08+13:5210:22
47Elin JohanssonForsa OK39:30+14:1410:28
48Signe RosendahlOK Renen44:21+19:0511:45
49Anna KarlströmOK Linné46:57+21:4112:27
50Frida PetersonÄlvdalens IF OK46:59+21:4312:27
51Matilda MelénOK Kåre53:44+28:2814:15
52Klara MandahlOK Linné59:46+34:3015:51
Jonna ForsVästerås SOKej godkänd
Hanna RöstinOK Ravinenej start
Ekaterina RyazanovaRehns BKej start

H20 Elit

4 900 m, 70 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Simon HectorSnättringe SK25:465:15
2Henrik JohannessonRonneby OK26:57+1:115:29
3Isac von KrusenstiernaOK Kåre27:58+2:125:42
4Simon ImarkTullinge SK28:04+2:185:43
5Jesper SvenskStora Tuna OK28:10+2:245:44
6Oliwer LundbergOK Bävern28:35+2:495:49
7Filip JacobssonOK Tisaren28:50+3:045:53
8Simon WikströmOK Pan-Kristianstad29:15+3:295:58
9Ville JohanssonOK Kolmården29:29+3:436:01
10Ola AnderssonOK Orion29:35+3:496:02
11Mattis HallbergIK Uven29:44+3:586:04
12Anton ForsbergLånghundra IF30:11+4:256:09
13Albin LillieströmOK Roxen30:21+4:356:11
14Olle NilssonOK Linné30:39+4:536:15
15Arvid NordIK Hakarpspojkarna30:42+4:566:15
16Arvid ClaessonJönköpings OK30:55+5:096:18
17Hugo ErikssonOK Nolaskogsarna31:17+5:316:23
18Fryderyk PryjmaRehns BK32:05+6:196:32 Ladda ner rutt i gpx-format
19Gustaf SundbüeOK Hällen32:13+6:276:34
19Otto StuhlhoferOK Landehof32:13+6:276:34
21Johan WehlinSkogspojkarnas OK32:14+6:286:34
22Tom CampbellOK Kolmården32:15+6:296:34
23Rickard DjerfTibro OK32:16+6:306:35
24Olle JosarpOK Tisaren32:20+6:346:35
25Elias Bäcklund EkvallTrollhättans SOK32:26+6:406:37
26Anton KällströmSala OK32:33+6:476:38
27Jesper SjöblomSödertälje-Nykvarn OF32:37+6:516:39
28Hugo DahlbergHaninge SOK32:47+7:016:41
29Victor ImarkTullinge SK32:50+7:046:42
30Simon LarssonOK Hällen32:57+7:116:43
31Jacob ErikssonKFUM Örebro OK33:16+7:306:47
32Robin SalénBergnäsets AIK33:50+8:046:54
33Olle AnderssonTullinge SK33:51+8:056:54
34Filip KarlssonIF Hagen34:02+8:166:56
35Waldemar AnderssonLånghundra IF34:04+8:186:57
36Tuve MöllerOK Linné34:15+8:296:59
36Fredrik JohanssonOK Nackhe34:15+8:296:59
38Simon SchusterIFK Lidingö SOK34:16+8:306:59
39Per KarlssonOK Tylöskog34:17+8:316:59
40Oskar LindEksjö SOK34:19+8:337:00
41Rasmus ArfwedsonFrölunda OL34:22+8:367:00
42Andreas UllerKils OK34:23+8:377:01
43Johannes RidefeltOK Linné34:44+8:587:05
44Viktor WassénVänersborgs SK34:45+8:597:05
45Sixten HillerhagIFK Lidingö SOK34:54+9:087:07
46Rasmus Møller JessOK Linné35:54+10:087:19
47Adam ThellsénOK Roxen36:15+10:297:23
48Andreas PerssonOK Hammaren36:35+10:497:27
49Alexander WiklundFinspångs SOK37:11+11:257:35
50Johan HagströmerOK Klemmingen37:17+11:317:36
51Martin MörsellOK Kåre37:34+11:487:40
52Erik OlssonGävle OK38:19+12:337:49
53Albin AnderssonOK Ravinen38:36+12:507:52
54Arvid LinderOK Hällen38:46+13:007:54
55John GunnarssonSurahammars SOK39:30+13:448:03
56Gustav ÖhgrenOK Kåre39:44+13:588:06
56André AnderssonOK Kåre39:44+13:588:06
58Johan PerssonAttunda OK39:45+13:598:06
59Nils Hammaräng GripOK Orion40:04+14:188:10
60Lucas SundbladEksjö SOK40:20+14:348:13
61Alexander GraadRonneby OK41:25+15:398:27
62Fritjof AxelssonFK Göingarna43:02+17:168:46
63Tim OlssonBrattås CK43:41+17:558:54
64David RisbergKils OK44:04+18:188:59
65Jesper VikmanOK Nolaskogsarna44:32+18:469:05
66Christian RedtzerAttunda OK45:18+19:329:14
67Rasmus LundbergOK Bävern48:14+22:289:50
68Pontus LindblomOK Roxen49:28+23:4210:05
69Rasmus WickbomBergnäsets AIK50:00+24:1410:12
70Mårten OlssonGävle OK52:48+27:0210:46

D18 Elit

3 740 m, 69 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Erika Källvik LeufvénÅmåls OK26:297:04
2Ida ØbroOK Orion27:01+0:327:13
3Tove PetterssonOK Roxen27:21+0:527:18
4Jenny WegebroSundsvalls OK27:48+1:197:25
5Lisa BerggrenOK Kolmården27:52+1:237:27
6Julia RajanIFK Lidingö SOK27:53+1:247:27
7Annika SimonsenIK Hakarpspojkarna28:15+1:467:33
8Amanda KleijnSödertälje-Nykvarn OF28:25+1:567:35
9Hanna MårtenssonOK Skogsstjärnan28:30+2:017:37
10Alva SonessonFalköpings AIK OK28:38+2:097:39
10Tilda ÖstbergStora Tuna OK28:38+2:097:39
12Lisa Jonsson-NordinSkåneslättens OL29:15+2:467:49
13Sandra BoströmOK Linné29:40+3:117:55
14Ella PalmIK Hakarpspojkarna30:01+3:328:01
15Sara GranstedtIK Hakarpspojkarna30:23+3:548:07
16Isa EnvallIK Hakarpspojkarna30:29+4:008:09
17Fanny SundbladEksjö SOK30:41+4:128:12
18Frida JohanssonOK Djerf31:07+4:388:19
19Sofia WestinVittjärvs IK31:17+4:488:21
20Ellen KallerbäckOK Orion31:22+4:538:23
21Frida VikströmSundsvalls OK31:25+4:568:24
22Tova HermodssonLunds OK31:32+5:038:25
23Klara AnderssonOK Pan-Kristianstad31:50+5:218:30
24Johanna Källvik LeufvénÅmåls OK32:16+5:478:37
25Ebba HjertbergHestra IF32:18+5:498:38
26Ronja JungåkerOK Kåre32:26+5:578:40
27Tove EkströmLinköpings OK32:36+6:078:42
27Lina SvärdIF Thor32:36+6:078:42
29Johanna NilssonKungälvs OK32:37+6:088:43
30Elin SchagerströmGarphyttans IF32:51+6:228:47
31Klara AxelssonMarkbygdens OK32:56+6:278:48
32Elise JosefssonOK Pan-Kristianstad32:58+6:298:48
33Ella SjöbergTullinge SK33:05+6:368:50
34Irmalinn NilssonHärlövs IF33:09+6:408:51
35Vilma Von KrusenstiernaOK Kåre33:17+6:488:53
36Maja MörthLeksands OK33:18+6:498:54
37Tuva NikolaussonSvaide Roma SOK33:20+6:518:54
37Hanna LagerbergOK Södertörn33:20+6:518:54
39Vilma KarlssonSnättringe SK33:29+7:008:57
40Ronja HuggForsa OK33:35+7:068:58
41Sofie JosefssonOK Pan-Kristianstad33:45+7:169:01
42Alice Svensson FinndahlIK Hakarpspojkarna34:02+7:339:05
43Elsa HolmgårdKils OK34:16+7:479:09
44Frida HectorSnättringe SK34:24+7:559:11
45Alva LindellIF Thor35:39+9:109:31
46Ebba JensenSkåneslättens OL36:27+9:589:44
47Sofia JohanssonOK Skärmen36:33+10:049:46
48Tindra HjortFalköpings AIK OK36:38+10:099:47
49Hanna KjellinForsa OK36:44+10:159:49
50Sofia KlassonHestra IF36:47+10:189:50
51Emelie JonassonForsa OK37:04+10:359:54
52Victoria AsketunOK Roxen37:13+10:449:57
53Ellen SkoogOK Hammaren37:34+11:0510:02
54Alma VilhelmssonFalköpings AIK OK38:16+11:4710:13
55Stina JohanssonOK Bävern38:37+12:0810:19
56Linnéa GustafssonOK Hällen38:47+12:1810:22
57Alva RingiOK Kåre39:01+12:3210:25
58Linda RennerOK Södertörn39:12+12:4310:28
59Elin SvenssonOK Älme39:18+12:4910:30
60Maja KindlundOK Tranan39:50+13:2110:39
61Moa WestbladOK Ravinen40:44+14:1510:53
62Maria JanssonOK Linné41:01+14:3210:58
63Ebba GanslandtIFK Lidingö SOK41:17+14:4811:02
64Lovisa LängheimTullinge SK42:08+15:3911:15
65Hanna BoquistIK Uven42:18+15:4911:18
66Emelie KarlssonOK Landehof42:54+16:2511:28
67Vilma SvantessonOK Pan-Kristianstad43:24+16:5511:36
68Tove FlodmanOK Hammaren43:25+16:5611:36
Tindra JernströmAvesta OKej godkänd

H18 Elit

3 770 m, 72 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Viktor SvenskStora Tuna OK22:536:04
2Erik HerneOK Ravinen24:41+1:486:32
3Ludvig EkNyköpings OK24:45+1:526:33
4Oskar EdvardssonJärfälla OK24:58+2:056:37
5Oscar JohanssonKarlskrona SOK24:59+2:066:37
6Axel GranqvistOK Ravinen25:19+2:266:42
7Erik HannrupIF Thor25:27+2:346:45
8Filip TrofastBredaryds SOK25:28+2:356:45
9Niklas CarlssonSundbybergs IK25:36+2:436:47
10Gustav RuneforsVäxjö OK25:47+2:546:50
11Felix AxelssonMarkbygdens OK25:55+3:026:52
12Ruben BryngelssonTullinge SK26:17+3:246:58
13Fredrik GlänneforsSöders-Tyresö26:28+3:357:01
14Carl CarlssonNyköpings OK26:42+3:497:04
15Jonas AnderssonOK Roxen26:45+3:527:05
16Olle GrywenzOK Linné26:51+3:587:07
17Emil AuseliusBredaryds SOK27:01+4:087:09
18Emil KarlssonHestra IF27:05+4:127:11
19Simon HardenFK Boken27:20+4:277:15
20Andreas GustafssonIK Hakarpspojkarna27:32+4:397:18
21Johan LangerakJärfälla OK27:34+4:417:18
22Victor HanssonJönköpings OK27:37+4:447:19
23Isac EricssonVäxjö OK27:40+4:477:20
24Olof SkoglundKils OK27:41+4:487:20
25Felix PerssonHaninge SOK27:54+5:017:24
26Filip BengtssonOK Lindéna28:10+5:177:28
27John LarssonRånäs OK28:15+5:227:29
28Philip CarlssonNyköpings OK28:17+5:247:30
29Lukas OlmKils OK28:28+5:357:33
30Georg EklöwOK Södertörn28:38+5:457:35
31Leo JohanssonOK Kolmården28:56+6:037:40
32Fredrik HamreforsVästerås SOK29:07+6:147:43
33Emil GrehnOK Rodhen29:20+6:277:46
34Fricis SpektorsTurun Metsänkävijät29:21+6:287:47
35Georg GröllEksjö SOK29:31+6:387:49
36Jesper LidmarSnättringe SK29:35+6:427:50
37Axel OlssonIF Hagen29:40+6:477:52
38Marcus CarlssonIF Hagen29:41+6:487:52
39Hugo LillieströmOK Roxen29:45+6:527:53
40Jonathan UllerKils OK29:51+6:587:55
41Albin AnderssonTullinge SK29:53+7:007:55
42Hannes SvahnOK Ravinen29:57+7:047:56
43Oskar ForsbergTullinge SK30:07+7:147:59
44Elias LjungqvistTolered-Utby Ol-klubb30:40+7:478:08
45August MollénOK Denseln30:47+7:548:09
46Johannes ÖhgrenOK Kåre30:49+7:568:10
46Emil PetterssonKarlskrona SOK30:49+7:568:10
48Walter LagerhällRehns BK30:52+7:598:11
49Arvid WesterbergOK Kolmården31:02+8:098:13
50Simon FriskGustavsbergs OK31:31+8:388:21
51Jakob SjöbergGävle OK31:38+8:458:23
52Martin LammFrölunda OL31:54+9:018:27
53Hampus NyströmIF Hagen31:55+9:028:27
54Simon FreylandEksjö SOK32:25+9:328:35
55Love CarlssonOK Orion32:42+9:498:40
56Jakob IngströmIK Hakarpspojkarna32:48+9:558:42
57Albin AlsiöIF Hagen33:24+10:318:51
58Isak HertinIK Hakarpspojkarna33:55+11:028:59
59Ludvig HallabroHässleholms OK34:07+11:149:02
60Carl HolmbergIF Hagen34:22+11:299:06
61Axel HalvarssonKarlskrona SOK34:35+11:429:10
62Hugo DalhammerOK Roxen34:46+11:539:13
63William LundstedtMullsjö SOK35:15+12:229:21
64Benjamin TerentForsa OK35:59+13:069:32
65Daniel BogrenIF Hagen36:15+13:229:36
66Benjamin SturekSOK Viljan37:19+14:269:53
67Oliver AngelsiööOK Linné37:28+14:359:56
68Jonatan GustafssonKFUM Örebro OK38:32+15:3910:13
69Oskar NymanOK Tyr38:33+15:4010:13
70Elias TidevallSkogsluffarnas OK39:04+16:1110:21
71Andreas JonssonOK Orion44:09+21:1611:42
Kristoffer TengrothSundbybergs IKej godkänd

W21 Elit2

4 370 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Camilla EngstrandSävedalens AIK34:337:54
2Sara JohanssonDomnarvets GOIF35:50+1:178:11
3Annika CarlbergSundsvalls OK36:49+2:168:25
4Julia DavidssonÄrla IF37:09+2:368:30
5Ida DalhammerOK Roxen37:10+2:378:30
6Lovisa NilssonSävedalens AIK37:29+2:568:34
7Elisabeth HanssonIFK Lidingö SOK37:45+3:128:38
8Linnea GustafssonUddevalla OK38:38+4:058:50
9Matilda MartinssonFalkenbergs OK39:28+4:559:01
10Sara LundstenSundsvalls OK39:31+4:589:02
11Johanna SjölundSundsvalls OK39:48+5:159:06
12Hedwig HaasSundsvalls OK41:23+6:509:28
13Sanna SkoogKils OK42:54+8:219:49
14Annie ForsbergOK Ravinen43:12+8:399:53
15Hanna KorhonenOK Ravinen45:11+10:3810:20
16Frida ForsbergOK Ravinen47:45+13:1210:55
17Andrea WickbomVittjärvs IK55:35+21:0212:43
Helen HanstockÖstersunds OKej godkänd

M21 Elit2

5 230 m, 59 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Viktor SilvemarkÄrla IF30:145:46
2Jakob EnmarkSödertälje-Nykvarn OF30:38+0:245:51
3Emil KaleredOK Denseln31:28+1:146:00
4Jere SipponenIFK Lidingö SOK32:22+2:086:11
5Erik LindgrenKFUM Örebro OK32:36+2:226:13
6Erik EngstrandIFK Göteborg32:59+2:456:18
7Arvid VågIFK Göteborg33:00+2:466:18
8Andreas HallJärla Orientering33:19+3:056:22
9Joakim AndénSödertälje-Nykvarn OF33:31+3:176:24
10Simon AnderssonOK Rodhen33:36+3:226:25
11Andrey LamovStora Tuna OK33:38+3:246:25
12Erik FernlundOK Tisaren33:56+3:426:29
13Jacob LindstamOK Ravinen34:13+3:596:32
14Viktor AntonssonEksjö SOK34:30+4:166:35
15Martin HammarbergMalungs OK Skogsmårdarna34:46+4:326:38
16Rikard ClaessonStora Tuna OK34:54+4:406:40
17Halvor Eid NielsenÄrla IF35:08+4:546:43
18Fredrik AhnlénOK Hammaren35:19+5:056:45
19Josh BeechOK Södertörn35:21+5:076:45
20Simon LundinFinspångs SOK35:28+5:146:46
21Didrik HallNyköpings OK35:30+5:166:47
22Ville KeskisaariIFK Lidingö SOK35:38+5:246:48
23Timo MähönenIFK Lidingö SOK35:59+5:456:52
24Torbjörn JacobssonOK Rodhen36:09+5:556:54
25Albin SjöhedGävle OK36:34+6:206:59
26Kevin StåhlOK Hammaren36:44+6:307:01
27Emil AnderssonTullinge SK36:51+6:377:02
28Oscar VångellÄrla IF36:57+6:437:03
29Mattias JohanssonBergnäsets AIK37:04+6:507:05
30Henrik AnderssonBredaryds SOK37:10+6:567:06
31Markus AdolfssonTullinge SK37:30+7:167:10
32Erik LindOK Linné37:34+7:207:10
33Niklas SundqvistTullinge SK37:37+7:237:11
34Anders HåkanssonOK Linné38:02+7:487:16
35Anders AxlingSundsvalls OK38:07+7:537:17
36Erik BerzellJärla Orientering38:41+8:277:23
37Albin AxelssonIK Hakarpspojkarna38:49+8:357:25
38Oskar AndrénOK Tisaren39:21+9:077:31
39Johan AronssonOK Tisaren39:28+9:147:32
40Fredrik PerssonDomnarvets GOIF40:12+9:587:41
41Daniel DuhlboIFK Mora OK40:31+10:177:44
42Magnus BjörkOK Rodhen40:57+10:437:49
43Mattias MårtsStora Tuna OK40:58+10:447:49
44Simon MarteliusAttunda OK41:00+10:467:50
45Anton HanssonIK Hakarpspojkarna41:16+11:027:53
46Linus LarssonOK Kåre41:52+11:388:00
47Filip IvarssonOK Hammaren41:53+11:398:00
48Jimmy LarssonMalungs OK Skogsmårdarna42:35+12:218:08
49Henrik TostebergLinköpings OK42:49+12:358:11
50Mattias KarlssonVäxjö OK44:55+14:418:35
51Thomas PetterssonAttunda OK45:32+15:188:42
52Rikard TynellGrycksbo IF OK46:18+16:048:51
53Christoffer JohanssonTrollhättans SOK46:21+16:078:51
54David SundströmSöderhamns OK48:46+18:329:19
55Albin BergkvistOK Kåre49:03+18:499:22
56Tomas HallménOK Tisaren49:30+19:169:27
57Erik ToomingasSundsvalls OK54:14+24:0010:22
58Siu Tung HuiHKOXCC1:12:24+42:1013:50
Anton NilssonOK Trananej godkänd
Ola NybergMalungs OK Skogsmårdarnaej start

H20 Elit2

3 770 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jonas TofteredIF Rigor25:416:48
2Gustaf BerglundIFK Mora OK26:09+0:286:56
3Isak PrellnerSkåneslättens OL26:33+0:527:02
4Oskar ÖqvistBergnäsets AIK27:08+1:277:11
5Max KlassonOK Ravinen29:07+3:267:43
6Alfred LönnVästerås SOK29:38+3:577:51
7Axel JutterströmIFK Mora OK29:43+4:027:52
8Erik HanssonHärnösands OK30:54+5:138:11
9Viktor WohlgemuthOK Ravinen31:13+5:328:16
10Johannes ÄngHagaby GoIF Örebro32:16+6:358:33
11Marcus BeckiusOK Tyr32:34+6:538:38
12Vojtech BartosBergnäsets AIK33:22+7:418:51
13Måns TistadIFK Lidingö SOK34:27+8:469:08
14Henrik HamreforsVästerås SOK34:31+8:509:09
15Oliver MalmkvistJönköpings OK35:57+10:169:32
16Marcus DolkForsa OK38:25+12:4410:11
17Erik TuuriBergnäsets AIK41:37+15:5611:02
18Lucas NorrmanAttunda OK47:18+21:3712:32
Oscar SundlöfSundsvalls OKej godkänd

D18 Elit2

3 230 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ida PalmbergOK Hammaren28:158:44
2Elsa ChristofferssonOK Renen29:05+0:509:00
3Elin WihlborgOK Gynge29:51+1:369:14
4Astrid NorgrenStora Tuna OK31:04+2:499:37
5Linn LugneKils OK31:06+2:519:37
6Ella AnderssonOK Södertörn31:11+2:569:39
6Emma BlixtOK Hammaren31:11+2:569:39
8Frida ZeijlonOK Hällen31:30+3:159:45
9Sofia BerglundIFK Mora OK32:06+3:519:56
10Amanda KarlssonOK Ravinen32:28+4:1310:03
11Julia ArvidssonVimmerby OK34:50+6:3510:47
12Vilma BergerDomnarvets GOIF35:30+7:1510:59
13Therese NilssonOK Österåker35:59+7:4411:08
14Moa Sjösten AnderssonIFK Mora OK36:00+7:4511:08
15Frida AnderssonGöteborg-Majorna OK36:22+8:0711:15
16Moa ErlandssonVimmerby OK37:05+8:5011:28
17Trine KarlbergTullinge SK37:53+9:3811:43
18Linn LindblomMalmö OK37:59+9:4411:45
19Elvira ForslundOK Renen38:23+10:0811:53
20Elvira SilverGävle OK39:16+11:0112:09
21Tova ErikssonOK Djerf41:32+13:1712:51
22Klara MöllerOK Linné42:26+14:1113:08
23Anna AnderssonPiteå IF Orienteringsklubb43:28+15:1313:27
24Emelie BrudinIFK Mora OK46:31+18:1614:24
25Sofia ZillingOK Södertörn57:03+28:4817:39
Katrin SjödénÄlvdalens IF OKej start

H18 Elit2

3 770 m, 56 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Algot NajvikOK Pan-Kristianstad24:446:33
2Noel WaldenfjordJärfälla OK25:55+1:116:52
3Olle SörqvistMarkbygdens OK26:00+1:166:53
4Lukas KatvalaKarlskrona SOK26:03+1:196:54
4Emil JonsellIF Thor26:03+1:196:54
6Ivar Lidström LauriSnättringe SK26:05+1:216:55
7William NilssonNyköpings OK26:28+1:447:01
8Erik WinbladhKarlskrona SOK26:36+1:527:03
9Tim JohanssonFK Friskus-Varberg27:00+2:167:09
10Hugo LindbärgOK Södertörn27:07+2:237:11
11Mattias KallhaugeSnättringe SK27:48+3:047:22
12Måns ErikssonÖstersunds OK27:50+3:067:22
13Gabriel SturessonLerums SOK28:05+3:217:26
14Joel KarnehedOK Roxen28:07+3:237:27
15Simon DahlbergOK Nolaskogsarna28:15+3:317:29
16Benjamin LangerakJärfälla OK28:22+3:387:31
17Ludvig WaktelSvaide Roma SOK28:59+4:157:41
18Anton GlivesonRonneby OK29:12+4:287:44
19Carl EkbringKexholms SK29:14+4:307:45
20Rasmus TäckOK Hammaren29:21+4:377:47
21Axel BergströmOK Rodhen29:29+4:457:49
22Martin GranbergIFK Mora OK29:38+4:547:51
23Victor BylundIF Thor29:45+5:017:53
24Emil ArvidssonSäterbygdens OK29:52+5:087:55
25Matviy KhotyaintsevIF Thor29:59+5:157:57
26Björn JohanssonSundsvalls OK30:05+5:217:58
27Viktor BergLeksands OK30:12+5:288:00
28Truls LindholmSundsvalls OK30:26+5:428:04
29Felix SilverGävle OK30:27+5:438:04
30Tobias KarlssonSnättringe SK30:37+5:538:07
31Simon TörnqvistOK Ravinen30:40+5:568:08
32Oscar ModigOK Pan-Kristianstad31:16+6:328:17
33Hugo BäsénIF Thor31:20+6:368:18
34Nils LundgrenSundsvalls OK31:53+7:098:27
35Daniel HellbergLunds OK31:56+7:128:28
36Andreas NäslundVästerås SOK32:08+7:248:31
37William ErnlundOK Linné32:15+7:318:33
38Thorsten SvenssonFinspångs SOK33:13+8:298:48
39Loke ÖstangårdGamleby OK33:30+8:468:53
40Viktor OssianssonIK Hakarpspojkarna33:46+9:028:57
41Zeb PalmHJS-Vansbro OK34:18+9:349:05
42Noa SjöstrandVästerås SOK34:20+9:369:06
43Oskar PerssonÅrsunda IF35:44+11:009:28
44Viktor WallinOK Kåre36:26+11:429:39
45Oskar EngesAttunda OK37:19+12:359:53
46Harald LarssonBergnäsets AIK37:23+12:399:54
47Olle SvangrenGotlands Bro OK38:19+13:3510:09
48Edvin NordströmTäby OK39:04+14:2010:21
49Gabriel LarssonGammelstads IF39:07+14:2310:22
50Nicolas BarbozaAttunda OK41:01+16:1710:52
51Klas JohanssonOK Tranan41:33+16:4911:01
52Reto GiezendannerIF Hagen43:25+18:4111:30
53Jesper NyströmIF Thor45:42+20:5812:07
54Gustav NirvinHaninge SOK48:27+23:4312:51
Sixten TörnqvistVästerås SOKej godkänd
Johan LindmanFinspångs SOKej godkänd

D21

3 510 m, 29 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ylva KindlundhAlfta-Ösa OK30:238:39
2Emma KantarpÄrla IF32:18+1:559:12
3Linn GrällsOK Kåre32:42+2:199:18
4Cajsa GrapeDalaportens OL33:23+3:009:30
5Elina GrahnJärla Orientering34:48+4:259:54
6Lina FredrikssonKorsnäs IF OK35:16+4:5310:02
7Evelina ChristofferssonOK Roslagen36:10+5:4710:18
8Ulrika LindstamOK Linné36:17+5:5410:20
9Julia AdolfssonOK Kåre37:03+6:4010:33
10Ida WillénFalköpings AIK OK38:47+8:2411:02
11Elin LindTierps SOK38:53+8:3011:04
12Ramona Åkermarck-MähönenIFK Lidingö SOK38:55+8:3211:05
13Anna GunnarsIFK Mora OK40:14+9:5111:27
14Charlotte IhrforsOK Linné40:42+10:1911:35
15Märta BerggrenOK Kolmården40:43+10:2011:36
16Ebba WesterbergOK Kolmården41:10+10:4711:43
17Malin LindbergForsa OK41:55+11:3211:56
18Jenny BacklundGävle OK42:46+12:2312:11
19Elin FjellströmKFUM Örebro OK42:58+12:3512:14
20Elin PetersonÄlvdalens IF OK43:30+13:0712:23
21Johanna RagvaldOK Linné44:20+13:5712:37
22Erika BlixtOK Hammaren45:17+14:5412:54
23Ida GawellIFK Lidingö SOK46:47+16:2413:19
24Josefin LindbergIFK Mora OK46:53+16:3013:21
25Malin ReichenbergIdefjordens SK48:54+18:3113:55
26Anna BirkestålKöping-Kolsva OK51:13+20:5014:35
27Kadri KalvoSundsvalls OK55:06+24:4315:41
28Pernilla ErikssonGävle OK56:43+26:2016:09
Lovisa LarssonOK Linnéej godkänd

H21

4 010 m, 27 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Robert SandbergOK Roslagen27:456:55
2Mikael PihelOK Tisaren29:26+1:417:20
3Pål SkogtjärnSödertälje-Nykvarn OF29:44+1:597:24
3Morgan KarlssonSundbybergs IK29:44+1:597:24
5Arvid HenrikssonJärla Orientering30:04+2:197:29
6Conny ForsbergLånghundra IF30:10+2:257:31
7Anders TrolinForsa OK30:18+2:337:33
8Andreas NikolaussonVisborgs OK30:30+2:457:36
9Pontus JohanssonOK Linné30:45+3:007:40
10Andreas DavidssonAlfta-Ösa OK31:09+3:247:46
11Patrik JohanssonKexholms SK31:12+3:277:46
12Erik MattssonJärla Orientering31:47+4:027:55
13Pontus BergströmOK Österåker33:19+5:348:18
14Anders LindbergForsa OK35:07+7:228:45
15Sven-Anders MelinSödertälje-Nykvarn OF35:26+7:418:50
16Marcus BillOK Pan-Kristianstad36:03+8:188:59
17Markus NordmarkNässjö OK36:15+8:309:02
18Henrik TrolinForsa OK36:59+9:149:13
19Tomas AlbinssonOK Österåker37:49+10:049:25
20Alejandro Martinez FlorTäby OK38:36+10:519:37 Ladda ner rutt i gpx-format
21Johan NymanForsa OK39:30+11:459:51
22Johan BengtssonÅrsunda IF42:04+14:1910:29
23Fredrik JuhlinForsa OK42:37+14:5210:37
24Viktor DahlqvistStorviks IF45:52+18:0711:26
25Erik ErikssonIFK Mora OK47:35+19:5011:51
26Fredrik AnderssonSOK Joar Viking Enköpin53:44+25:5913:23
Stuart HanstockBOKej godkänd
Anton LifRehns BKej start

D20

3 260 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tora WesterbergOK Kolmården33:4510:21
2Caroline JohanssonSundsvalls OK55:52+22:0717:08

D18

3 260 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Malin NilssonOK Tranan47:3214:34

H18

3 320 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tobias AbrahamssonSundbybergs IK28:158:30
2Johan B NordahlDomnarvets GOIF31:21+3:069:26
3Lukas ArkängTullinge SK40:49+12:3412:17

D16

3 260 m, 43 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kajsa BogrenSundbybergs IK27:428:29
2Vilde Jonsson WoldSundbybergs IK29:10+1:288:56
3Cornelia IvarssonOK Hammaren29:51+2:099:09
4Emilia EngelOK Ravinen30:09+2:279:14
5Agnes BromanOK Roslagen30:28+2:469:20
6Sofia WigleSödertälje-Nykvarn OF30:35+2:539:22
7Matilda LindhSundbybergs IK30:52+3:109:28
8Moa KarlssonStorviks IF31:10+3:289:33
9Signe NilssonNyköpings OK31:59+4:179:48
10Elsa BäsénIF Thor32:00+4:189:48
11Emma LiljeGävle OK32:10+4:289:52
12Moa HjorthDomnarvets GOIF32:21+4:399:55
13Anna LithellOK Linné32:25+4:439:56
14Cecilia LindgrenOK Kåre33:04+5:2210:08
15Agnes MalmgrenOckelbo OK33:21+5:3910:13
16Emilia BergströmOK Rodhen33:38+5:5610:19
17Agnes LindblomMalmö OK34:12+6:3010:29
18Linnea SamuelssonNAIS Orienteringsklubb34:32+6:5010:35
19Elsa NilssonDomnarvets GOIF35:20+7:3810:50
20Wilma BerganderEksjö SOK35:47+8:0510:58
21Alva JonssonLånghundra IF36:01+8:1911:02
22Alice PalmgrenSundsvalls OK36:10+8:2811:05
23Karin WedmanVästerbergslagens OL36:14+8:3211:06
24Lovisa HambäckLånghundra IF36:55+9:1311:19
25Tilda AnderssonTullinge SK37:00+9:1811:20
26Tilde EngbergHärnösands OK38:18+10:3611:44
27Ellen GrantingerIF Thor39:16+11:3412:02
28Sofia EdvardssonJärfälla OK40:06+12:2412:18
29Julia GunnarssonMalungs OK Skogsmårdarna40:43+13:0112:29
30Lotta WeyhenmeyerIF Thor41:17+13:3512:39
31Ella KarlssonSnättringe SK41:21+13:3912:41
32Lilian PalmHJS-Vansbro OK42:43+15:0113:06
33Tilda LagerhällRehns BK42:53+15:1113:09
33Amelie RajanIFK Lidingö SOK42:53+15:1113:09
35Sofie FröjdSundsvalls OK46:07+18:2514:08
36Lovisa WigertzLånghundra IF47:07+19:2514:27
37Klara BolinTullinge SK47:36+19:5414:36
38Tove RingiOK Kåre48:24+20:4214:50
39Frida ArnessonSkarpnäcks OL48:37+20:5514:54
40Alva NyströmIF Thor48:58+21:1615:01
41Liv ÅkermanÄlvdalens IF OK1:10:14+42:3221:32
42Ella BroquistIFK Lidingö SOK1:11:00+43:1821:46
Ellen WikstenGävle OKej godkänd
Clara SpikLeksands OKej start
Ebba LindellIF Thorej start
Julia NordlanderSundsvalls OKej start
Julia WannerAvesta OKej start
Tuva FalkSundbybergs IKej start
Malin WilhelmssonKorsnäs IF OKej start

H16

3 320 m, 48 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Aron ÖstangårdGamleby OK22:166:42
2Arvid AronssonOK Kroppefjäll22:28+0:126:46
3Viktor WaernqvistNAIS Orienteringsklubb23:04+0:486:56
4Emil BybergDomnarvets GOIF23:41+1:257:08
5Mattis NilssonNAIS Orienteringsklubb23:43+1:277:08
6Albin BergerDomnarvets GOIF23:46+1:307:09
7Linus LundbergOK Bävern24:24+2:087:20
8Mattias ÖstbergStora Tuna OK24:44+2:287:26
9Axel Leijon ThorellLånghundra IF24:46+2:307:27
10Kalle Åkerman SjöströmVästerås SOK24:54+2:387:30
11Erik Lidström LauriSnättringe SK25:16+3:007:36
12Hugo StrömMullsjö SOK25:26+3:107:39
13Jakob WolframEksjö SOK25:29+3:137:40
14Viktor LadängesAlfta-Ösa OK25:55+3:397:48
15Albin KårénSundsvalls OK27:08+4:528:10
16Arvid UmegårdLånghundra IF27:13+4:578:11
17Emil DanielssonOK Hammaren27:23+5:078:14
18Arvid RoosOK Linné27:36+5:208:18
19Axel LundgrenSundsvalls OK28:01+5:458:26
20Oskar SundblomRånäs OK28:36+6:208:36
21Melker NordgrenOK Kåre29:05+6:498:45
22Ludvig JarlemarkIFK Lidingö SOK29:19+7:038:49
23Hannes LindahlSundsvalls OK29:28+7:128:52
24Johannes BladhTullinge SK29:58+7:429:01
25Jonas CarlssonStora Tuna OK30:12+7:569:05
26David MelinOK Rodhen30:18+8:029:07
27Albin ForsbergLånghundra IF30:35+8:199:12
28Isak GeliusSnättringe SK31:49+9:339:35
29Alfred LängheimTullinge SK32:49+10:339:53
30Isak BerggrenGävle OK33:25+11:0910:03
31Arvid BylundIF Thor33:31+11:1510:05
32Lukas JohanssonSundsvalls OK33:37+11:2110:07
33Elis SandbergAlfta-Ösa OK33:57+11:4110:13
34Samuel StålnäbbDomnarvets GOIF34:27+12:1110:22
35Theis MunktvedAllerød OK34:41+12:2510:26
36Emil BoströmOK Linné35:23+13:0710:39
37Adam BrattTullinge SK35:31+13:1510:41
37John McLellandOK Rodhen35:31+13:1510:41
39Kevin SjölanderOK Rodhen37:53+15:3711:24
40Anton SegermanIF Thor38:23+16:0711:33
41Gustav KüglerSigtuna OK39:20+17:0411:50
42Jonas BjörsLjusdals OK39:44+17:2811:58
43Simon LiljaIFK Lidingö SOK39:47+17:3111:58
44Karl GrywenzOK Linné42:20+20:0412:45
45Ville FontellOK Enen44:42+22:2613:27
46Thobias BrodinIFK Mora OK53:31+31:1516:07
Viktor Jellvert BörjesonGöteborg-Majorna OKej godkänd
Anton MäkinenOK Hammarenej godkänd
David BorgSödertälje-Nykvarn OFej start
Jonatan StåhlSundbybergs IKej start

H16 Kort

2 750 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elias NäslundOK Hammaren30:5911:16

D14

2 670 m, 34 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Klara Åkerman SjöströmVästerås SOK16:086:02
2Amanda GranqvistOK Ravinen19:18+3:107:13
3Siri SimonsenFIF Hillerød19:32+3:247:18
4Tove SjöbergTullinge SK20:40+4:327:44
5Tilda BergLeksands OK21:29+5:218:02
6Elin LadängesAlfta-Ösa OK21:55+5:478:12
7Sigrid CarlssonSundbybergs IK22:32+6:248:26
8Irmelie EnströmSundsvalls OK22:33+6:258:26
9Tuva-Cajsa SpikLeksands OK23:45+7:378:53
10Lisa ThunellIFK Lidingö SOK23:53+7:458:56
11Clea WallnäsSundbybergs IK24:57+8:499:20
12Elin BryggarGrycksbo IF OK25:15+9:079:27
13Ella SandbergAlfta-Ösa OK25:55+9:479:42
14Elsa GranholmSundsvalls OK26:27+10:199:54
15Astrid RexSundsvalls OK27:23+11:1510:15
16Liv HerneOK Ravinen27:36+11:2810:20
17Anja NilssonDomnarvets GOIF27:53+11:4510:26
17Agnes DambergIFK Lidingö SOK27:53+11:4510:26
19Sara ÅbomGävle OK27:55+11:4710:27
20Julia NäslundOK Hammaren28:45+12:3710:46
21Elsa GörasLeksands OK31:14+15:0611:41
22Linnea FridolfssonStora Tuna OK33:03+16:5512:22
23Maria von EssenOK Linné34:58+18:5013:05
24Elsa HermanssonIFK Mora OK35:46+19:3813:23
25Leija MagnussonAlfta-Ösa OK36:33+20:2513:41
26Elise EdlerOK Hammaren36:52+20:4413:48
27Signe HillerhagIFK Lidingö SOK37:08+21:0013:54
28Klara StrandOK Linné37:40+21:3214:06
29Agnes WallinKorsnäs IF OK37:42+21:3414:07
30Ebba AnderssonSundsvalls OK39:44+23:3614:52
31Tyra KarlssonSundsvalls OK40:45+24:3715:15
32Emmy GranstedtIK Hakarpspojkarna46:10+30:0217:17
33Hanny EdströmHärnösands OK56:02+39:5420:59
34Gry DahlgrenÖstersunds OK1:04:43+48:3524:14
Ebba OttossonGävle OKej start
Emma JohanssonSundsvalls OKej start
Ronja StåhlSundbybergs IKej start

H14

2 750 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elias DanielssonOK Hammaren18:396:46
2Oskar VikströmSundsvalls OK19:15+0:367:00
3Tore PalmgrenSundsvalls OK20:07+1:287:18
4Arvid Feil LindmarkSkellefteå OK21:01+2:227:38
5Albin GezeliusIFK Mora OK21:38+2:597:52
6William GrunderJärfälla OK21:40+3:017:52
7Christoffer LindgrenOK Kåre22:04+3:258:01 Ladda ner rutt i gpx-format
8Wille LångbergHudiksvalls OK22:37+3:588:13
9Elliot AngelsiööOK Linné23:39+5:008:36
10Jakob WidelundOK Kåre24:45+6:069:00
11Hjalmar WennbergHudiksvalls OK25:57+7:189:26
12Albin BlombergSegersta OK26:04+7:259:28
13Viktor BoströmOK Linné26:26+7:479:36
14Eskil WidehagSundbybergs IK26:34+7:559:39
15Markus MelénOK Kåre27:29+8:509:59
16Elmer ÖhgrenKarlsbyhedens OK29:09+10:3010:36
17Linus DahlbergOK Nolaskogsarna30:13+11:3410:59
18Albin MalmgrenOckelbo OK30:22+11:4311:02
19Henrik NorgrenStora Tuna OK30:52+12:1311:13
20Erik ÅkermanÄlvdalens IF OK31:39+13:0011:30
21Fabian SundOK Hammaren33:35+14:5612:12
22Joel ThalénSundbybergs IK40:17+21:3814:38
23Jonathan BlomlöfIFK Lidingö SOK53:12+34:3319:20
24Edvin MäkinenOK Hammaren58:21+39:4221:13
Adrian Hansson BångaAlfta-Ösa OKej start
Jakob CarlssonStora Tuna OKej start
Linus SjödénÄlvdalens IF OKej start
Viktor KarlssonStorviks IFej start

D14 Kort

2 340 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Selma IvarssonOK Hammaren31:5113:36

H14 Kort

2 340 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Felix ArkängTullinge SK35:2915:09

D12

2 340 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Moa BirkebækStora Tuna OK15:186:32
2Tuva ÖstangårdGamleby OK16:58+1:407:15
3Lovisa DufvaSundsvalls OK18:30+3:127:54
4Emelie SvärdIF Thor19:24+4:068:17
5Signe FeilSundsvalls OK20:17+4:598:40
6Elsa PalmbergOK Hammaren20:41+5:238:50
7Nora NordlundOK Kåre22:53+7:359:46
8Sofia HuggForsa OK23:14+7:569:55
9Elma WikströmOK Hammaren23:34+8:1610:04
10Nora Cedeberg LöwgrenStora Tuna OK24:14+8:5610:21
11Molly GeliusSnättringe SK24:23+9:0510:25
12Alva EliassonSundsvalls OK25:10+9:5210:45
13Lina WidelundOK Kåre27:18+12:0011:40
14Anja BergerDomnarvets GOIF28:53+13:3512:20
15Signe ÖhgrenKarlsbyhedens OK29:13+13:5512:29
16Frida MelinOK Rodhen29:32+14:1412:37
17Maja LiljaIFK Lidingö SOK30:40+15:2213:06
18Linnea HermanssonIFK Mora OK31:03+15:4513:16
19Ella YtterströmSundsvalls OK37:21+22:0315:57
20Olivia KarlssonKovlands IF42:57+27:3918:21
21Linnea SjöbergOK Branten48:06+32:4820:33
22Stina Olsson WallinSundsvalls OK48:58+33:4020:55
23Moa KarlssonSundsvalls OK1:00:42+45:2425:56
Maja FalkSundbybergs IKej start
Signe WikstenGävle OKej start

H12

2 340 m, 26 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hugo NordlanderSundsvalls OK14:446:17
2Simon NordlanderSundsvalls OK15:15+0:316:31
3Nils EngbergHärnösands OK16:33+1:497:04
4Wilmer RexSundsvalls OK17:52+3:087:38
5Sixten PerssonSkogslöparna18:37+3:537:57
6Hampus KarlssonStorviks IF18:38+3:547:57
7Aron SidenvallHudiksvalls OK18:57+4:138:05
8Max ZetterbergHudiksvalls OK20:00+5:168:32
9Arvid MyrbergerTullinge SK20:56+6:128:56
10Emil LundgrenSundsvalls OK21:33+6:499:12
11August GörasLeksands OK22:00+7:169:24
12Olov NorinSundsvalls OK22:39+7:559:40
13Malte AlbinssonOK Österåker23:12+8:289:54
14Malte SöderlundKarlsbyhedens OK23:58+9:1410:14
15Marcus GrunderJärfälla OK24:34+9:5010:29
16Olle LångbergHudiksvalls OK24:46+10:0210:35
17Alfred JeppssonOK Hammaren25:06+10:2210:43
18Nils Arvid WedmanVästerbergslagens OL25:36+10:5210:56
19Axel TrofastTullinge SK25:56+11:1211:04
20Max AlfredssonGävle OK25:57+11:1311:05
21Linus NilssonOK Österåker29:31+14:4712:36
22Axel GräfningsGrycksbo IF OK32:11+17:2713:45
23Leo WikströmOK Hammaren34:06+19:2214:34
24Leo MagnussonAlfta-Ösa OK34:25+19:4114:42
25Axel BütikoferLjusdals OK35:16+20:3215:04
26Erik JonssonOK Dellen46:03+31:1919:40
Rasmus WidelundOK Kåreej start
Olle RingiOK Kåreej start

D12 Kort

1 700 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Oline HanssonAlfta-Ösa OK35:3820:57

H12 Kort

1 700 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Nils BlombergSegersta OK22:2413:10
2Melvin EkbergSundbybergs IK24:19+1:5514:18
3Adam Gustavsson EvredSundbybergs IK28:24+6:0016:42

D10

1 700 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Agnes ErlandssonVimmerby OK15:138:57
2Irma WidehagSundbybergs IK16:49+1:369:53
3Hanna WoxlinSkogslöparna18:39+3:2610:58
4Hanna RydesäterRehns BK19:54+4:4111:42
5Elin KarlssonKovlands IF24:15+9:0214:15
6Rut SidenvallHudiksvalls OK26:56+11:4315:50
7Isabel CarlssonIFK Lidingö SOK39:00+23:4722:56

H10

1 700 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Eskil EngbergHärnösands OK12:157:12
2Wilmer WennbergHudiksvalls OK12:54+0:397:35
3Alex AnderssonSundsvalls OK13:47+1:328:06
4Erik WallnäsSundbybergs IK14:34+2:198:34
5Filip WallnäsSundbybergs IK16:03+3:489:26
6Herman EliassonSundsvalls OK16:14+3:599:32
7Filip ZetterbergHudiksvalls OK18:06+5:5110:38
8Melker CarlssonKFUM Örebro OK21:49+9:3412:50
9Viggo LindgrenOK Kåre21:55+9:4012:53
10Albin TuvessonSundsvalls OK22:05+9:5012:59
11Linus HanssonAlfta-Ösa OK23:07+10:5213:35
12Per Gustav WedmanVästerbergslagens OL27:48+15:3316:21
Botvid SimonssonSundbybergs IKej godkänd
Morgan AlfredssonGävle OKej godkänd

D35

3 410 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elin WoxlinAlfta-Ösa OK34:1310:02
2Jessica SöllvanderOK Rodhen38:29+4:1611:17
3Kajsa HedinSundsvalls OK42:03+7:5012:19
4Caroline WestbomOK Österåker44:45+10:3213:07
5Viktoria KarlssonKovlands IF46:06+11:5313:31

H35

4 010 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Robert BlomSöderhamns OK1:25:3021:19

D40

3 410 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Susanna EdströmHärnösands OK32:369:33
2Jessica SjöbergTullinge SK33:35+0:599:50
3Karin PerssonSkogslöparna34:43+2:0710:10
4Sara TimnerSundsvalls OK35:34+2:5810:25
5Kristina NordlanderSundsvalls OK37:38+5:0211:02
6Catherine WennbergHudiksvalls OK37:56+5:2011:07
7Ingela ErikssonGävle OK39:05+6:2911:27
8Gabriella MelinOK Rodhen41:15+8:3912:05
9Marie-Louise EngbergHärnösands OK46:25+13:4913:36
10Ann-Sofie TäckOK Hammaren51:11+18:3515:00
11Magdalena GrunderJärfälla OK55:54+23:1816:23
12Marge SargmaSK Saue Tammed59:01+26:2517:18
Jenny LindblomMalmö OKej godkänd
Elin SvenssonSundsvalls OKej start

H40

4 010 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tobias EliassonSundsvalls OK27:056:45
2Patrik SvedbergGävle OK29:24+2:197:19
3Peter FredricsonIFK Mora OK29:33+2:287:22
4Jacob BolinTullinge SK31:14+4:097:47
5Peter WoxlinSkogslöparna31:30+4:257:51
6Mattias PerssonSkogslöparna31:36+4:317:52
7Torbjörn EngbergHärnösands OK35:23+8:188:49
8Henrik TrofastTullinge SK42:06+15:0110:29
9Magnus JonssonSundsvalls OK43:53+16:4810:56
10Mikael WallnäsSundbybergs IK45:41+18:3611:23
11Anders JanssonGrycksbo IF OK48:11+21:0612:00
12Stellan TäckOK Hammaren49:41+22:3612:23
12Fredrik NordlanderSundsvalls OK49:41+22:3612:23
14Robert LadängesAlfta-Ösa OK53:01+25:5613:13
15Jakob MagnussonAlfta-Ösa OK53:19+26:1413:17
16Magnus JohanssonLjusdals OK55:40+28:3513:52
17Edward LarssonIFK Mora OK1:00:27+33:2215:04
18Jakob WedmanVästerbergslagens OL1:06:05+39:0016:28
Henrik ModigOK Pan-Kristianstadej start
Thomas HermanssonIFK Mora OKej start
Magnus KarlssonStorviks IFej start

D45

2 870 m, 42 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anette GranstedtIK Hakarpspojkarna21:207:25
2Kerstin ImarkTullinge SK22:50+1:307:57
3Yvonne SjödénÄlvdalens IF OK23:07+1:478:03
3Charlotte VikströmSundsvalls OK23:07+1:478:03
5Annika JohanssonOK Tranan24:01+2:418:22
6Anna BerggrenGävle OK24:29+3:098:31
7Annika RidellIF Thor26:16+4:569:09
8Yvonne GrehnOK Rodhen26:19+4:599:10
9Sussie TistadIFK Lidingö SOK26:23+5:039:11
10Susanne PetterssonOK Roxen26:41+5:219:17
11Sofia WesterbergOK Kolmården26:47+5:279:19
12Camilla EngelOK Ravinen27:16+5:569:30
13Åsa SkoogOK Hammaren27:40+6:209:38
14Anne-Marie WigleSödertälje-Nykvarn OF27:43+6:239:39
15Anna NordinSundsvalls OK27:45+6:259:40
16Lena LindmanFinspångs SOK28:11+6:519:49
17Åsa ErikssonForsa OK28:28+7:089:55
18Kristina NilssonOK Tranan29:20+8:0010:13
19Ulrica Swärd BütikoferLjusdals OK30:17+8:5710:33
20Ulrika NikolaussonSvaide Roma SOK30:43+9:2310:42
21Karin TidevallSkogsluffarnas OK30:47+9:2710:43
22Jenny Lind ÖhgrenKarlsbyhedens OK31:13+9:5310:52
23Carina BoströmOK Linné31:30+10:1010:58
24Inger DahlgrenÖstersunds OK31:37+10:1711:00
25Karin LindellIF Thor32:16+10:5611:14
26Ewa Edström ForsbergLånghundra IF32:26+11:0611:18
27Maria ZeijlonOK Hällen32:32+11:1211:20
28Sandra SimonsenFIF Hillerød32:33+11:1311:20
29Charlotta WallinKorsnäs IF OK33:08+11:4811:32
30Monika ÖstbergAlfta-Ösa OK36:30+15:1012:43
31Christina LiljeGävle OK38:11+16:5113:18
32Liselott NordgrenOK Kåre38:38+17:1813:27
33Annelie HermanssonIFK Mora OK38:42+17:2213:29
34Helena BångaAlfta-Ösa OK39:25+18:0513:44
35Maria EdvardssonJärfälla OK41:11+19:5114:20
36Lena AnderssonSundsvalls OK41:52+20:3214:35
37Christina HallinOK Milan42:23+21:0314:46
38Clary RexSundsvalls OK46:16+24:5616:07
39Gunilla KallhaugeSnättringe SK49:23+28:0317:12
40Camilla NäslundOK Hammaren49:29+28:0917:14
41Annelie JohanssonOK Skärmen55:35+34:1519:22
Paula DahlbergOK Brantenej godkänd
Ulrika SilverGävle OKej start

H45

3 620 m, 42 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jan OlmKils OK24:596:54
2Anders BoströmOK Linné25:08+0:096:56
3Lars ÅkermanMalungs OK Skogsmårdarna26:40+1:417:21
4Jonas EklundOK Rodhen26:48+1:497:24
5Thomas RexSundsvalls OK27:20+2:217:33
6Olov VikströmSundsvalls OK27:56+2:577:42
7Lars ÖhgrenKarlsbyhedens OK28:19+3:207:49
8Magnus GörasLeksands OK28:34+3:357:53
9Fredrik LindellIF Thor28:53+3:547:58
10Pär LiljaIFK Lidingö SOK29:26+4:278:07
11Rob HartOK Linné29:41+4:428:11
12Mikael PalmbergOK Hammaren30:26+5:278:24
12Kenneth JohanssonOK Tranan30:26+5:278:24
14Magnus FredrikssonKorsnäs IF OK30:37+5:388:27
15Thomas IvarssonOK Hammaren31:24+6:258:40
16Lars HenrikssonSundsvalls OK31:57+6:588:49
17Per ErlandssonVimmerby OK32:02+7:038:50
18Ulf KarlssonStorviks IF32:11+7:128:53
19Petter RanefallIF Thor32:20+7:218:55
20Björn MårtenssonOK Skogsstjärnan32:26+7:278:57
21Nils EdvardssonJärfälla OK32:58+7:599:06
22Per CarlssonStora Tuna OK33:05+8:069:08
23Anders LöwgrenOK Milan33:45+8:469:19
24Mattias LindahlSundsvalls OK33:55+8:569:22
25Anders ArfwedsonFrölunda OL34:26+9:279:30
26Magnus HjorthDomnarvets GOIF34:28+9:299:31
27Christoffer NorrmanAttunda OK34:52+9:539:37
28Martin PerssonOK Kåre35:35+10:369:49
28Per MelinOK Rodhen35:35+10:369:49
30Fredrik WikstenGävle OK35:39+10:409:50
31Sven PerssonÅrsunda IF35:58+10:599:56
32Torbjörn PetterssonGävle OK36:10+11:119:59
33Per NordahlDomnarvets GOIF36:32+11:3310:05
34Torbjörn AnderssonSundsvalls OK37:12+12:1310:16
35Magnus TrofastBredaryds SOK38:54+13:5510:44
36Per EdströmHärnösands OK39:35+14:3610:56
37Anders JohanssonÖstersunds OK39:43+14:4410:58
38David OlssonOK Skogsstjärnan40:07+15:0811:04
39Lars MunktvedAllerød OK40:50+15:5111:16
40Andreas GrunderJärfälla OK43:14+18:1511:56
41Peter HermanssonIFK Mora OK49:58+24:5913:48
42Magnus SjöbergOK Branten52:32+27:3314:30
Ronny FalkSundbybergs IKej start
Ulf BergströmOK Rodhenej start

D50

2 870 m, 44 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anette PalmHJS-Vansbro OK24:338:33
2Ingrid AlexanderssonStora Tuna OK24:37+0:048:34
3Anna-Lena LängheimTullinge SK25:06+0:338:44
4Kerstin HålandTullinge SK25:28+0:558:52
5Monica BomanGävle OK25:42+1:098:57
6Anna Von KrusenstiernaOK Kåre25:44+1:118:57
7Mia LiljaIFK Lidingö SOK26:21+1:489:10
8Eva PetterssonKarlskrona SOK26:29+1:569:13
9Anna JohanssonJönköpings OK27:19+2:469:31
10Anna-Karin ÖgrenKarlsbyhedens OK27:40+3:079:38
11Carin BergenstenVittjärvs IK28:07+3:349:47
12Maria HartOK Linné28:40+4:079:59
13Lotta JungåkerKorsnäs IF OK28:44+4:1110:00
14Carina SandbergSäterbygdens OK29:11+4:3810:10
15Caroline HagströmFalköpings AIK OK29:19+4:4610:12
16Åsa SpikLeksands OK29:52+5:1910:24
17Eva PetersonÄlvdalens IF OK30:50+6:1710:44
18Cecilia WestströmSundbybergs IK30:53+6:2010:45
19Lena NilssonOK Linné31:11+6:3810:51
20Anita WehlinSkogspojkarnas OK31:21+6:4810:55
21Monica RoosAttunda OK32:10+7:3711:12
22Christina HalvarssonOK Kroppefjäll32:13+7:4011:13
23Catrin JohanssonSundsvalls OK32:34+8:0111:20
24Eva-Lena JonssonNyköpings OK33:03+8:3011:30
25Ann GranqvistOK Ravinen33:25+8:5211:38
26Yvonne AnderssonTullinge SK33:42+9:0911:44
27Anette ArksandVallentuna-Össeby OL35:03+10:3012:12
28Monica FröjdSnättringe SK36:06+11:3312:34
29Anette SjöbergGävle OK36:32+11:5912:43
30Evonne StrandOK Linné36:53+12:2012:51
31Åsa AlsiöIF Hagen36:57+12:2412:52
32Ewa EdmanKorsnäs IF OK37:10+12:3712:57
33Marit ÄngHagaby GoIF Örebro39:34+15:0113:47
34Eva NilssonKungälvs OK40:16+15:4314:01
35Katarina SundqvistOK Kåre41:04+16:3114:18
36Anne SvantessonHjärnarps OL41:09+16:3614:20
37Liselott KihlSundbybergs IK41:58+17:2514:37
38Ann LyrbergValbo AIF42:12+17:3914:42
39Ingegerd CarlssonSundbybergs IK42:56+18:2314:57
40Gunilla GustafssonOK Orion44:09+19:3615:22
41Anna AlbinssonIFK Mora OK46:06+21:3316:03
42Dorthe MunktvedAllerød OK54:07+29:3418:51
42Monica CarlssonNyköpings OK54:07+29:3418:51
44Cina BroquistIFK Lidingö SOK1:00:58+36:2521:14
Cathrine JohanssonTierps SOKej start
Elisabet EnmarkGävle OKej start

H50

3 510 m, 63 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Joakim IngelssonOK Hammaren23:556:48
2Bo GranstedtIK Hakarpspojkarna26:30+2:357:32
3Kent KlassonHestra IF27:19+3:247:46
4Kennet AnderssonGrycksbo IF OK27:51+3:567:56
5Bo SimonsenFIF Hillerød28:01+4:067:58
6Johan ÖstbergStora Tuna OK28:32+4:378:07
7Thomas JohanssonSundsvalls OK28:48+4:538:12
8Mikael WesterbergOK Kolmården28:54+4:598:14
9Dan NilssonNyköpings OK28:56+5:018:14
10Erik NorinSundsvalls OK29:04+5:098:16
11Ola JernströmAvesta OK29:06+5:118:17
12Lars SvantessonHjärnarps OL29:37+5:428:26
13Pär NymanOK Tyr29:45+5:508:28
14Peter KarsboAlfta-Ösa OK29:57+6:028:31
15Anders DalhammerOK Roxen30:27+6:328:40
16Mats CarlssonSundbybergs IK30:34+6:398:42
17Jonas CarlssonIFK Lidingö SOK30:45+6:508:45
18Johan AleniusIFK Lidingö SOK30:56+7:018:48
19Tommy FröjdSundsvalls OK31:08+7:138:52
20Magnus RajanIFK Lidingö SOK31:38+7:439:00
21Anders L OlssonGävle OK31:40+7:459:01
22Kalle PerssonOK Österåker31:43+7:489:02
23Per SandbergSäterbygdens OK31:50+7:559:04
24Anders KarlssonSnättringe SK31:58+8:039:06
25Thomas JohannessonRonneby OK32:08+8:139:09
26Michael HolmgrenIF Thor32:25+8:309:14
27Jan AsketunOK Roxen32:28+8:339:14
28Anders JohanssonNAIS Orienteringsklubb32:42+8:479:18
29Jesper LagerbergOK Södertörn32:53+8:589:22
30Henrik PetterssonOK Roxen32:56+9:019:22
31Patrik OttossonGävle OK33:08+9:139:26
32Stefan AronengHestra IF33:11+9:169:27
33Erik BerggrenTullinge SK33:30+9:359:32
34Bengt AnderssonIFK Mora OK33:33+9:389:33
35Per CarlssonNyköpings OK34:30+10:359:49
36Göran JonssonSundbybergs IK34:55+11:009:56
37Anders LillieströmOK Roxen35:01+11:069:58
37Anders PetterssonKarlskrona SOK35:01+11:069:58
39Peter Lillen NilssonOK Tranan35:07+11:1210:00
40Stefan SchlatterOLC Kapreolo35:30+11:3510:06
41Per KallhaugeSnättringe SK36:24+12:2910:22
42Anders BygrenGävle OK36:31+12:3610:24
43Mats HerbertTäby OK36:39+12:4410:26
44Jan-Olof BogrenSundbybergs IK36:57+13:0210:31
45Jonas HagströmFalköpings AIK OK37:38+13:4310:43
46Thomas ArvidssonSäterbygdens OK37:52+13:5710:47
47Bo LauriSnättringe SK38:03+14:0810:50
48Joachim FribergFalköpings AIK OK38:29+14:3410:57
49Stefan NilssonOK Linné38:35+14:4010:59
49Rolf JohanssonSundsvalls OK38:35+14:4010:59
51Lars GunnarssonMalungs OK Skogsmårdarna40:51+16:5611:38
52Fredrik SturekSOK Viljan41:21+17:2611:46
53Anders DahlgrenÖstersunds OK45:41+21:4613:00
54Jan AnderssonGävle OK46:05+22:1013:07
55Jonas NäslundOK Hammaren48:52+24:5713:55
56Mattias ZeijlonOK Hällen49:52+25:5714:12
57Niclas LidströmFrösö IF50:08+26:1314:16
58Mats ErkersLeksands OK52:08+28:1314:51
59Sveke JonssonOK Dellen56:13+32:1816:00
60Hans NilssonKungälvs OK1:00:30+36:3517:14
61Tomas SundqvistOK Kåre1:01:27+37:3217:30
62Ansgar SimonssonSundbybergs IK1:04:37+40:4218:24
Lars KarlssonValbo AIFej godkänd
Per WintherVästerbergslagens OLej start
Göran LängheimTullinge SKej start
Michael WilhelmssonKorsnäs IF OKej start
Ola HultinOK Roslagenej start

D55

2 870 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Dorothe SpillmannIF Thor26:209:10
2Carina DoyleSundbybergs IK26:23+0:039:11
3Anna-Karin SundqvistTullinge SK27:12+0:529:28
4Mona ÅkermanValbo AIF29:19+2:5910:12
5Maria BrattTullinge SK29:21+3:0110:13
6Ylva GrapeDalaportens OL29:31+3:1110:17
7Anna-Lena TynongGävle OK30:54+4:3410:45
8Annika SvenssonSolna OK33:22+7:0211:37
9Britt-Marie ErikssonGävle OK33:29+7:0911:40
10Eva SvanbergJärfälla OK33:34+7:1411:41
11Anna NieminenOK Nipan34:10+7:5011:54
12Anna-Karin OhlssonTullinge SK34:28+8:0812:00
13Marianne NordinOK Branten34:43+8:2312:05
14Karin GunnarssonStora Tuna OK35:00+8:4012:11
15Mia GustafssonOK Kåre35:01+8:4112:12
16Anna-Karin AdolfssonOK Kåre43:45+17:2515:14
Mari-Louise LundgrenStora Tuna OKej godkänd

H55

3 410 m, 50 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lasse JanssonGävle OK22:436:39
2Pär WestbladOK Ravinen24:37+1:547:13
3Jan NordinSundsvalls OK25:05+2:227:21
4Michael WehlinSödertälje-Nykvarn OF25:24+2:417:26
5Jan SjöhedGävle OK25:55+3:127:36
6Peter NordströmTäby OK26:10+3:277:40
7Lars MattssonOK Kåre26:51+4:087:52
8Lars HolmbergIF Hagen27:14+4:317:59
9Peo SvenskStora Tuna OK27:39+4:568:06
10Harry HietanenGävle OK27:41+4:588:07
11Roger HugossonSundsvalls OK27:57+5:148:11
12Johan MarkstedtOK Södertörn29:00+6:178:30
13Rikard ImarkTullinge SK29:14+6:318:34
14Per-Olov SjöströmVästerås SOK29:42+6:598:42
15Per MelénOK Kåre29:47+7:048:44
16Stefan LundOK Linné30:22+7:398:54
17Lars LindgrenOK Ödmården30:49+8:069:02
18Mats JönssonKorsnäs IF OK32:02+9:199:23
19Bo BörjessonStorviks IF33:00+10:179:40
20Torbjörn AronssonGöteborg-Majorna OK33:25+10:429:47
21Hans-Peter OlssonÄlvdalens IF OK33:27+10:449:48
22Tommy BergerGävle OK34:11+11:2810:01
23Anders DanielssonIFK Mora OK34:20+11:3710:04 Ladda ner rutt i gpx-format
24Jan SundbüeOK Hällen34:40+11:5710:09
25Björn AlbinssonIFK Mora OK35:17+12:3410:20
26Lars SjökvistStora Tuna OK35:19+12:3610:21
27Lars BengtssonÅrsunda IF35:32+12:4910:25
28Lennart EkvallTrollhättans SOK35:38+12:5510:26
29Leif EdejernIFK Bergvik36:27+13:4410:41
30Lars-Olof JanssonOK Linné37:18+14:3510:56
31Björn JakobssonTäby OK37:20+14:3710:56
32Mikael SundqvistTullinge SK37:57+15:1411:07
33Gunnar SvanbergJärfälla OK38:24+15:4111:15
34Ronny NordgrenSundbybergs IK39:07+16:2411:28
35Tapani MattusIFK Lidingö SOK39:15+16:3211:30
36Karl-Erik EngblomValbo AIF39:21+16:3811:32
37Ulf LindbergBoxholm-Mjölby OL39:28+16:4511:34
38Ingemar MånssonRonneby OK40:41+17:5811:55
39Terje SchjølbergRøros IL41:03+18:2012:02
40Peter HanssonSundsvalls OK41:33+18:5012:11
41Erik PetersonÄlvdalens IF OK45:27+22:4413:19
42Per-Åke BladForsa OK47:05+24:2213:48
43Jan LindhSundbybergs IK49:20+26:3714:28
44Werner KöhlerTullinge SK54:20+31:3715:56
45Mats KarlssonOK Ödmården56:12+33:2916:28
46Jan KihlSundbybergs IK58:54+36:1117:16
47Henrik BodingIFK Lidingö SOK59:02+36:1917:18
48Göran SvenssonFalkenbergs OK1:01:01+38:1817:53
Mats HallNyköpings OKej godkänd
Anders EnmarkGävle OKej godkänd
Thomas NorgrenStora Tuna OKej start
Petter GullikstadRøros ILej start
Peter RidefeltOK Linnéej start

D60

2 240 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lena LarssonSala OK25:1511:16
2My RönnolsTäby OK28:27+3:1212:42
3Eva WoxlinAlfta-Ösa OK28:58+3:4312:55
4Ewa EdejernIFK Bergvik32:55+7:4014:41
5Anki Teike AnderssonForsa OK39:03+13:4817:25
6Ingela BengtssonÅrsunda IF50:31+25:1622:33
Helena BachmanTäby OKej godkänd

H60

3 450 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Stefan CarlssonAlfta-Ösa OK25:507:29
2Thomas EricsonAlfta-Ösa OK29:42+3:528:36
3Lars HarkmanMalungs OK Skogsmårdarna31:27+5:379:06
4Mats HedbergÅrsunda IF33:38+7:489:44
5Göran NilssonSnättringe SK34:08+8:189:53
6Arne HolmerIFK Mora OK34:33+8:4310:00
7Jan  EskilssonHaninge SOK34:35+8:4510:01
8Jonny NilssonSnättringe SK36:32+10:4210:35
9Thomas WesterGustavsbergs OK37:31+11:4110:52
10Stefan GustafssonOK Hällen37:43+11:5310:55
11Göran DoyleSundbybergs IK39:02+13:1211:18
12Torbjörn LöfvingMullsjö SOK39:23+13:3311:24
13Göran OhlssonTullinge SK39:36+13:4611:28
14Lars RönnolsTäby OK39:40+13:5011:29
15Kjell BomanSöderhamns OK42:04+16:1412:11
16Göran LyrbergValbo AIF42:13+16:2312:14
17Karl MollénOK Denseln42:30+16:4012:19
18Tommy ÖstLjusdals OK42:39+16:4912:21
19Christer SegerquistGävle OK44:59+19:0913:02
20Göran HedmanValbo AIF49:10+23:2014:15
21Stig LundströmLjusne-Ala OK51:14+25:2414:51
22Göran ReinholdssonJärfälla OK51:23+25:3314:53
23Kenneth PetterssonJärfälla OK51:57+26:0715:03
24Rune SundströmSöderhamns OK1:01:03+35:1317:41
25Anders GunnarssonSurahammars SOK1:19:57+54:0723:10
Hans-Olof FröjdOslättforspojkarnas IKej start

D65

2 240 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ing-Marie Brander StrandGöteborg-Majorna OK27:2512:14
2IngMarie ÅsenlundGävle OK29:03+1:3812:58
3Ann-Marie Rees-AnderssonEnebybergs IF34:05+6:4015:12
4Eva FeilSkellefteå OK34:51+7:2615:33
5Karin DelinAlfta-Ösa OK36:10+8:4516:08
6Monica HåbergSöderhamns OK37:20+9:5516:40
7Ingrid Wiklander NylanderSundsvalls OK40:41+13:1618:09
8Marianne SellgrenSigtuna OK1:00:44+33:1927:06
Anne LundmarkJärfälla OKej start

H65

3 160 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hans AurellGävle OK29:019:10
2Carl-Henry AnderssonOK Orinto29:49+0:489:26
3Sven Bergström TrolinForsa OK30:13+1:129:33
4Per ElfströmÅrsunda IF32:27+3:2610:16
5Hasse ÅbergValbo AIF32:54+3:5310:24
6Göran LarssonSala OK34:54+5:5311:02
7Magnus SäverosNilivaara IS35:23+6:2211:11
8Roland BergSäterbygdens OK38:32+9:3112:11
9Ola KarlssonStorviks IF40:32+11:3112:49
10Ivan SöderqvistLjusdals OK41:29+12:2813:07
11Ove ÅbergStorviks IF41:35+12:3413:09
12Lars StrinnholmÖstersunds OK42:15+13:1413:22
13Inge PerssonOckelbo OK42:28+13:2713:26
14Lars EklundForsa OK44:03+15:0213:56
15Lars EkengrenSöderhamns OK45:28+16:2714:23
16Karl-Erik AnderssonIFK Mora OK52:53+23:5216:44
Åke DalinLeksands OKej start
Bo SundqvistOckelbo OKej start

D70

2 240 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Christina WestmanHudiksvalls OK31:3614:06
2Gunilla MäkinenOK Hammaren35:51+4:1516:00
3Solveig SvahnOckelbo OK36:54+5:1816:28
4Kaarina VoudinmäkiMullsjö SOK39:40+8:0417:42
5Laila NäslundSelånger SOK43:33+11:5719:26
6Lillemor JonssonOK Branten49:13+17:3721:58
7Elke WilkeTierps SOK49:52+18:1622:15
8Inger BorgOckelbo OK54:35+22:5924:22
9Lena TimnerUmeå OK55:31+23:5524:47
Britt-Marie DahlinLeksands OKej start

H70

2 680 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lasse HolmStorviks IF27:3110:16
2Hans JohanssonIFK Mora OK28:42+1:1110:42
3Claes NidebornStora Tuna OK29:44+2:1311:05
4Tomas ÅhgrenLånghundra IF30:36+3:0511:25
5Per-Erik WåhlbergOK Linné31:12+3:4111:38
6Karl-Olof BorgOckelbo OK32:02+4:3111:57
7Rune JonssonLjusdals OK33:46+6:1512:35
8Matts EngvallBodens Bandyklubb OS34:27+6:5612:51
9Jan-Gunnar SwärdForsa OK34:32+7:0112:53
10Jan BojlingSolna OK35:03+7:3213:04
11Bror FureskogAlfta-Ösa OK35:47+8:1613:21
12Jan-Olof WåhlbergIBM-Klubben43:25+15:5416:12
13Leif PetterssonOK Ödmården52:06+24:3519:26
Toivo VoudinmäkiMullsjö SOKej godkänd
Rolf LindbergSöderhamns OKej godkänd

D75

2 240 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lena  LeanderssonÄlvdalens IF OK35:1115:42
2Sonia JohanssonKvarnsvedens GOIF OK1:03:16+28:0528:14

H75

2 680 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Evert BergströmHudiksvalls OK48:4918:12
2Sören JanssonSundsvalls OK49:16+0:2718:22
3Åke PerssonOckelbo OK53:01+4:1219:46
Gunnar BengtssonSundsvalls OKej start

D80

2 240 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gun KrohnHudiksvalls OK1:17:1934:30

H80

2 240 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1John BerglundAlfta-Ösa OK32:3214:31
2Rolf KrohnHudiksvalls OK35:46+3:1415:58
3Sten ErikssonOK Branten54:10+21:3824:10
4Åke SundbergFagersta OK1:01:03+28:3127:15
5Gunnar TimnerUmeå OK1:03:25+30:5328:18
Stig BerggrenÅrsunda IFej godkänd
Karl Henrik LovangVästerbergslagens OLej start
Martin EngqvistUpsala IFej start

Inskolning

1 530 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Tilde BirkebaekStora Tuna OKfullföljt
Ylvaley EdströmSundsvalls OKfullföljt
Freja HögbergAlfta-Ösa OKfullföljt
Vilja HögbergAlfta-Ösa OKfullföljt
Linnea PerssonOK Kårefullföljt
Hugo RydesäterRehns BKfullföljt
Frank SidenvallHudiksvalls OKfullföljt
Test TestTestej godkänd

U1

1 530 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elsa WoxlinSkogslöparna13:178:40
2Stina PerssonSkogslöparna13:18+0:018:41
3Erik NordahlDomnarvets GOIF14:14+0:579:18
4Edvin ErikssonIFK Mora OK14:15+0:589:18
5Inez Olsson WallinSundsvalls OK15:43+2:2610:16
6Wilma HermanssonIFK Mora OK16:39+3:2210:52
7Harald CarlssonKFUM Örebro OK16:48+3:3110:58
8Selma YtterströmSundsvalls OK17:43+4:2611:34
9Lukas SjöbergOK Branten18:19+5:0211:58
10Ronja DahlbergOK Branten18:25+5:0812:02
11Olivia HermanssonIFK Mora OK19:22+6:0512:39
12Frida BrudinIFK Mora OK19:56+6:3913:01
13Irma JarlemarkIFK Lidingö SOK19:58+6:4113:03
14Alva GawellIFK Lidingö SOK20:00+6:4313:04
15Erik GräfningsGrycksbo IF OK21:27+8:1014:01
16Ebba MaxénStora Tuna OK30:02+16:4519:37
17Kalle HedinSundsvalls OK32:58+19:4121:32
Agnes FeilSundsvalls OKej godkänd
Iris WikströmOK Hammarenej start

U2

1 700 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Thea GeliusSnättringe SK18:2310:48
2Alexander DufvaSundsvalls OK18:26+0:0310:50
3Elisabet EngbergSundsvalls OK19:06+0:4311:14
4Klara HedinSundsvalls OK19:07+0:4411:14
5Linton BryngelssonTullinge SK19:19+0:5611:21
6Maja MaxénStora Tuna OK21:57+3:3412:54
7Vera JeppssonOK Hammaren28:23+10:0016:41
8Sigrid Gillman WikstrandOK Linné29:08+10:4517:08
9Märta Gillman WikstrandOK Linné35:26+17:0320:50

Öppen motion 1

1 700 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jonas EkbergSundbybergs IK26:0115:18
2Neda EkbergSundbybergs IK26:15+0:1415:26

Öppen motion 3

2 340 m, 31 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Conny BörjessonKlubblös18:568:05
2Sara WallinSundsvalls OK22:23+3:279:33
3Andreas J. WikströmOK Hammaren25:02+6:0610:41
4Anna DufvaSundsvalls OK26:11+7:1511:11
5Jennie MattesAlfta-Ösa OK28:30+9:3412:10
6Conny ErikssonIFK Mora OK28:39+9:4312:14
7Caroline YtterströmSundsvalls OK28:46+9:5012:17
8Jeanette JarlemarkIFK Lidingö SOK29:06+10:1012:26
9Kajsa WinderLjusdals OK31:40+12:4413:31
10Agnes NilssonDomnarvets GOIF31:57+13:0113:39
11Maria  LindströmKlubblös32:49+13:5314:01
12Li-Min SvenssonOK Älme35:05+16:0914:59
13Ulla MohlinLjusdals OK36:14+17:1815:29
14Christina IvarssonOK Hammaren37:05+18:0915:50
14Anna WidmanSundsvalls OK37:05+18:0915:50
16Christina ErikssonAlfta-Ösa OK37:20+18:2415:57
17Gunilla MårtenssonGävle OK38:16+19:2016:21
18Anna TynellGrycksbo IF OK38:25+19:2916:25
19Maria SjögrenSundsvalls OK40:20+21:2417:14
20Leif DahlbergOK Nolaskogsarna42:09+23:1318:00
21Siv BrodinIFK Mora OK43:45+24:4918:41
22Pia VikströmTäby OK46:47+27:5119:59
23Olle NäslundSelånger SOK50:05+31:0921:24
24Helene SwartzIFK Lidingö SOK50:51+31:5521:43
25Marie Olsson-EliassonGävle OK52:11+33:1522:18
26Daniel YtterströmSundsvalls OK52:18+33:2222:21
27Cher Yin Sharon PunHKOXCC52:36+33:4022:28
28Irina NilssonGävle OK55:30+36:3423:43
29Jody JahnSundsvalls OK59:07+40:1125:15
30Ann-Margret PerssonGävle OK1:04:21+45:2527:30
31Leif BlomqvistFalköpings AIK OK1:11:09+52:1330:24

Öppen motion 5

2 750 m, 61 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jonas LindgrenHudiksvalls OK26:229:35
2Ulf ErikssonGävle OK28:11+1:4910:14
3Elias FrostKlubblös28:39+2:1710:25
4Lisa ErikssonSundbybergs IK28:49+2:2710:28
5Anders BryngelssonTullinge SK29:00+2:3810:32
6Jörgen HelmerssonOckelbo OK29:17+2:5510:38
7Olavi NieminenOK Nipan29:22+3:0010:40
8Mårten ThalénSundbybergs IK30:11+3:4910:58
9Katarina GezeliusIFK Mora OK32:20+5:5811:45
10Maria WikströmOK Hammaren33:20+6:5812:07
11Stig-Göran MårtenssonGävle OK33:29+7:0712:10
12Holme WestinSöderhamns OK33:34+7:1212:12
13Jessica ZetterbergHudiksvalls OK33:35+7:1312:12
14Bo WestinSöderhamns OK34:02+7:4012:22
15Annica BergerDomnarvets GOIF34:06+7:4412:24
16Thomas WidehagSundbybergs IK34:45+8:2312:38
17Marita KarlssonStorviks IF34:46+8:2412:38
18Jesper OlssonAlfta-Ösa OK34:56+8:3412:42
19Eva FredrikssonKorsnäs IF OK35:14+8:5212:48
20Daniel StåhlJärbo OK35:57+9:3513:04
21Rickard KarlssonSundsvalls OK36:30+10:0813:16
22Wenke StallingÅrsunda IF36:32+10:1013:17
23Mikael SilverGävle OK37:00+10:3813:27
24Johan SidenvallHudiksvalls OK37:30+11:0813:38
25Lena DahlbergOK Nolaskogsarna38:35+12:1314:01
26Håkan EnglundAlfta-Ösa OK38:55+12:3314:09
27Monica OlssonOK Renen39:42+13:2014:26
28Lars ÅbomGävle OK39:57+13:3514:31
29Janis SpektorsIK Auseklis40:08+13:4614:35
30Anders GrehnOK Rodhen40:44+14:2214:48
31Helena DiedrichsOK Kåre40:52+14:3014:51
32Laban BryngelssonTullinge SK40:59+14:3714:54
33Carina StenssonTullinge SK41:26+15:0415:04
34Anna KihlströmRehns BK42:29+16:0715:26
34Mats AdolfssonOK Kåre42:29+16:0715:26
36Magdalena Hoffsten-ArkängTullinge SK42:32+16:1015:28
37Åsa BlixtJärbo OK43:04+16:4215:39
38Åsa NyholmAlfta-Ösa OK43:57+17:3515:58
39Olle NyholmAlfta-Ösa OK44:03+17:4116:01
40Sanna SjödénÄlvdalens IF OK44:35+18:1316:12
41Sofia PerssonDomnarvets GOIF45:25+19:0316:30
42Margareta EnglundAlfta-Ösa OK45:28+19:0616:32
43Anna SöderlundKarlsbyhedens OK45:45+19:2316:38
44Per ArnessonSkarpnäcks OL46:17+19:5516:49
45Gitte LethSundsvalls OK47:39+21:1717:19
46Sissel WidehagSundbybergs IK47:48+21:2617:22
47Inger VikströmOK Linné48:21+21:5917:34
48Åsa RidefeltOK Linné48:23+22:0117:35
49Sören AnderssonJärbo OK48:37+22:1517:40
50Johanna WallnäsSundbybergs IK50:02+23:4018:11
51Lotta WedmanVästerbergslagens OL50:13+23:5118:15
52Elisabeth OlssonÄlvdalens IF OK50:32+24:1018:22
53Katarina BerggrenTullinge SK51:36+25:1418:45
54Birgitta AugustssonTibro OK54:05+27:4319:40
55Eva SkyttnerLjusdals OK54:35+28:1319:50
56Helena KarlssonSundsvalls OK58:01+31:3921:05
57Bo SkoogValbo AIF1:01:11+34:4922:14
58Lena NilssonOK Österåker1:02:15+35:5322:38
59Petronella EnströmSundsvalls OK1:17:11+50:4928:04
Niklas BlixtJärbo OKej godkänd
Pia KlarÄrla IFej godkänd
Tina JohanssonSundsvalls OKej start

Öppen motion 7

2 940 m, 73 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anton TynongÄrla IF19:076:30
2Olle LindmanFinspångs SOK24:21+5:148:16
3Kent BergmanOK Ravinen24:25+5:188:18
4Anki DanielssonOK Hammaren26:58+7:519:10
5Michael GranqvistOK Ravinen27:10+8:039:14
6Magnus FridolfssonStora Tuna OK28:09+9:029:34
7Peter BerggrenOK Kolmården28:27+9:209:40
8Daniel EdlerOK Hammaren28:54+9:479:49
9Per KällvikÅmåls OK30:23+11:1610:20
10Alexandra ForssÄrla IF31:06+11:5910:34
11Malin PalmbergOK Hammaren31:41+12:3410:46
12Frida AnderssonIK Uven32:01+12:5410:53
12Lena HermanssonIFK Mora OK32:01+12:5410:53
14Carin RosénGustavsbergs OK32:25+13:1811:01
15Annika LeufvénÅmåls OK32:42+13:3511:07
16Ola TuvessonSundsvalls OK33:50+14:4311:30
17Martina KarlssonStora Tuna OK34:00+14:5311:33
18Louise WoxlinSkogslöparna34:02+14:5511:34
19Staffan BromanOK Roslagen34:13+15:0611:38
20Oskar MagnussonRehns BK34:30+15:2311:44
21Paulina TomasdotterNjurunda OK34:46+15:3911:49
22Maria FernmalmForsa OK35:21+16:1412:01
23Dick DavidssonViksjöfors OK35:54+16:4712:12
24Amy RankkaForsa OK36:16+17:0912:20
25Joel KihlströmRehns BK37:39+18:3212:48
26Fredrik GranholmSundsvalls OK38:07+19:0012:57
27Bibi SilvemarkDalaportens OL38:12+19:0512:59
28Anders SilvemarkDalaportens OL38:13+19:0612:59
29Per EdénOK Kåre38:50+19:4313:12
30Kristina ErikssonDalaportens OL38:59+19:5213:15
31Per Anders HanssonSöderhamns OK39:01+19:5413:16
32Josef AnderssonSundsvalls OK39:29+20:2213:25
33Åsa BobergSöderhamns OK40:00+20:5313:36
34Louise Jeppsson WulffOK Hammaren40:30+21:2313:46
35Jan-Erik SkyttnerLjusdals OK40:32+21:2513:47
36Stefan AbrahamssonSundbybergs IK41:29+22:2214:06
37Kjell SvenssonOK Älme41:59+22:5214:16
38Lisa WassénVänersborgs SK42:00+22:5314:17
39Lars GustafssonOK Kåre42:10+23:0314:20
40Pia ÖstangårdGamleby OK42:19+23:1214:23
41Britt-Marie ErikssonOK Rodhen42:21+23:1414:24
42Olof ErikssonIFK Mora OK42:30+23:2314:27
43Karin ÅkermanVästerås SOK42:53+23:4614:35
44Gittan GeliusSnättringe SK43:15+24:0814:42
45Karin LindTierps SOK44:08+25:0115:00
46Louise RohdénSundsvalls OK45:28+26:2115:27
47Sara GörasLeksands OK46:03+26:5615:39
48Bo StrandOK Linné46:34+27:2715:50
49Gösta GutelandSnättringe SK48:11+29:0416:23
50Evelina JohanssonGävle OK48:14+29:0716:24
51Karin ForsgrenForsa OK48:58+29:5116:39
52Christer EngmanForsa OK49:06+29:5916:42
53Ninni CarlssonStora Tuna OK51:03+31:5617:21
54Magnus BergströmRånäs OK51:20+32:1317:27
55Magnus JeppssonOK Hammaren53:04+33:5718:02
56Mimmi Eriksson WestbladOK Ravinen54:08+35:0118:24
57Bo WallinKorsnäs IF OK55:31+36:2418:52
58Marita ÖstbergAlfta-Ösa OK56:24+37:1719:11
59Örjan ArkängTullinge SK56:30+37:2319:13
60Rolf JakobssonAlfta-Ösa OK57:15+38:0819:28
61Sune HedströmOK Rodhen57:55+38:4819:41
62Margareta SkoogValbo AIF1:00:29+41:2220:34
63Anki GustafssonSäterbygdens OK1:00:30+41:2320:34
64Östen BomanSöderhamns OK1:00:34+41:2720:36
65Maria TibellLånghundra IF1:03:04+43:5721:27
66Barbara SkogtjärnSödertälje-Nykvarn OF1:05:43+46:3622:21
67Ing-Mari EskilssonHaninge SOK1:12:00+52:5324:29
68Gölin Gillman WikstrandOK Linné1:17:10+58:0326:14
69Erland SimonssonSundbybergs IK1:24:32+1:05:2528:45
Mats JohanssonSundsvalls OKej godkänd
Jessica ElmerssonOK Bävernej godkänd
Markus BylundIF Thorej godkänd
Anders SjögrenSundsvalls OKej godkänd
Astrid SimonssonSundbybergs IKej start
Stefan Svensson GeliusSnättringe SKej start

Öppen motion 8

4 760 m, 46 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Janne HöikkaBjörkhagen OK32:566:55
2Pelle EngstrandStora Tuna OK37:53+4:577:57
3Johan AlfredssonStora Tuna OK38:07+5:118:00
4Martin RegbornHagaby GoIF Örebro38:52+5:568:09
5Sven LundbäckGävle OK40:06+7:108:25
6Jerker BomanGävle OK40:37+7:418:31
7Michael HertinIK Hakarpspojkarna41:53+8:578:47
8Maria NilssonDomnarvets GOIF42:19+9:238:53
9Anette CarlssonKFUM Örebro OK42:55+9:599:00
10Lars JohanssonKalsbyhedens OK43:34+10:389:09
11Björn AxelssonTullinge SK44:35+11:399:21
12Håkan NilssonDomnarvets GOIF44:42+11:469:23
13Jonas LångbergHudiksvalls OK45:11+12:159:29
14Maria KleijnSödertälje-Nykvarn OF46:41+13:459:48
15Daniel GustafssonKFUM Örebro OK46:55+13:599:51
16Sören CallerbergSöderhamns OK47:21+14:259:56
17Lars EngströmAlfta-Ösa OK47:22+14:269:57
18Per-Erik BjörklundBjursås OK47:40+14:4410:00
19Linn BylarsForsa OK47:47+14:5110:02
20Lars NordgrenEksjö SOK48:00+15:0410:05
21Jonas UllerKils OK49:56+17:0010:29
22Jan-Olov BergmanVästerås SOK50:41+17:4510:38
23Jens ÅkermanGävle OK51:39+18:4310:51
24Niclas NilssonOK Österåker51:54+18:5810:54
25Lars PalmqvistJärfälla OK53:37+20:4111:15
26Lars JacobssonDegerfors OK53:46+20:5011:17
27Stefan GunnarssonHudiksvalls OK54:45+21:4911:30
28Jonas NyholmAlfta-Ösa OK56:55+23:5911:57
29Olga PasichnaGävle OK57:47+24:5112:08
30Olle KarlströmOK Linné58:08+25:1212:12
31Jens WickbergForsa OK1:00:12+27:1612:38
32Anna GillmanOK Linné1:00:55+27:5912:47
33Ragnar OlssonTibro OK1:04:14+31:1813:29
34Mikael SöderlundKarlsbyhedens OK1:05:12+32:1613:41
35Magnus JohanssonOK Kolmården1:05:33+32:3713:46
36Börje AhnlénOK Hammaren1:07:27+34:3114:10
37Jonas KarlssonKovlands IF1:07:39+34:4314:12
38Annika HuggForsa OK1:10:31+37:3514:48
39Annette RoosOK Linné1:10:44+37:4814:51
40Arne HålandKlubblös1:11:36+38:4015:02
41Nicklas EnlundGamleby OK1:18:42+45:4616:32
42Marianne BjörklundBjursås OK1:28:21+55:2518:33
43Marianne ÅsåkerHudiksvalls OK1:38:16+1:05:2020:38
Ola JohanssonGävle OKej godkänd
Kristin BomanGävle OKej godkänd
Ingevar SöderkvistSöderhamns OKej godkänd
Björn ArvidssonStora Tuna OKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser