Officiell resultatlista för Swedish League, #6, medel (WRE), med Bollnästräffen

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Swedish League, #6, medel (WRE), med Bollnästräffen
Arrangörsorganisationer: Rehns BK / Segersta OK
Datum: lördag 13 maj 2017

Tullinge SK

48 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Felix ArkängH14 Kort35:2915:09
2Kerstin ImarkD4522:50+1:307:57
2Jessica SjöbergD4033:35+0:599:50
3Lukas ArkängH1840:49+12:3412:17
3Anna-Lena LängheimD5025:06+0:338:44
3Anna-Karin SundqvistD5527:12+0:529:28
4Kerstin HålandD5025:28+0:558:52
4Tove SjöbergD1420:40+4:327:44
4Jacob BolinH4031:14+4:097:47
4Simon ImarkH20 Elit28:04+2:185:43
5Linton BryngelssonU219:19+0:5611:21
5Anders BryngelssonÖppen motion 529:00+2:3810:32
5Maria BrattD5529:21+3:0110:13
8Henrik TrofastH4042:06+15:0110:29
9Arvid MyrbergerH1220:56+6:128:56
11Björn AxelssonÖppen motion 844:35+11:399:21
12Ruben BryngelssonH18 Elit26:17+3:246:58
12Anna-Karin OhlssonD5534:28+8:0812:00
13Göran OhlssonH6039:36+13:4611:28
13Rikard ImarkH5529:14+6:318:34
17Trine KarlbergD18 Elit237:53+9:3811:43
19Axel TrofastH1225:56+11:1211:04
21Amanda BerggrenD20 Elit32:49+7:338:42
24Johannes BladhH1629:58+7:429:01
25Tilda AnderssonD1637:00+9:1811:20
26Yvonne AnderssonD5033:42+9:0911:44
27Emil AnderssonM21 Elit236:51+6:377:02
29Alfred LängheimH1632:49+10:339:53
29Victor ImarkH20 Elit32:50+7:046:42
31Markus AdolfssonM21 Elit237:30+7:167:10
32Mikael SundqvistH5537:57+15:1411:07
32Laban BryngelssonÖppen motion 540:59+14:3714:54
33Erik BerggrenH5033:30+9:359:32
33Carina StenssonÖppen motion 541:26+15:0415:04
33Ella SjöbergD18 Elit33:05+6:368:50
33Olle AnderssonH20 Elit33:51+8:056:54
33Niklas SundqvistM21 Elit237:37+7:237:11
35Frida JunegardD20 Elit36:13+10:579:36
36Magdalena Hoffsten-ArkängÖppen motion 542:32+16:1015:28
37Klara BolinD1647:36+19:5414:36
37Adam BrattH1635:31+13:1510:41
41Albin AnderssonH18 Elit29:53+7:007:55
43Oskar ForsbergH18 Elit30:07+7:147:59
44Werner KöhlerH5554:20+31:3715:56
53Katarina BerggrenÖppen motion 551:36+25:1418:45
59Örjan ArkängÖppen motion 756:30+37:2319:13
64Lovisa LängheimD18 Elit42:08+15:3911:15
Rebecka HeinrupW21 Elitej godkänd
Göran LängheimH50ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser