Officiell resultatlista för Swedish League, #6, medel (WRE), med Bollnästräffen

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Swedish League, #6, medel (WRE), med Bollnästräffen
Arrangörsorganisationer: Rehns BK / Segersta OK
Datum: lördag 13 maj 2017

OK Linné

57 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Anders BoströmH4525:08+0:096:56
2Oskar SjöbergM21 Elit31:01+0:505:14
5Per-Erik WåhlbergH7031:12+3:4111:38
7Johanna ÖbergW21 Elit33:55+4:556:56
8Sigrid Gillman WikstrandU229:08+10:4517:08
8Ulrika LindstamD2136:17+5:5410:20
9Märta Gillman WikstrandU235:26+17:0320:50
9Elliot AngelsiööH1423:39+5:008:36
9Pontus JohanssonH2130:45+3:007:40
10Rassmus AnderssonM21 Elit33:45+3:345:42
11Rob HartH4529:41+4:428:11
12Maria HartD5028:40+4:079:59
13Viktor BoströmH1426:26+7:479:36
13Anna LithellD1632:25+4:439:56
13Sandra BoströmD18 Elit29:40+3:117:55
14Charlotte IhrforsD2140:42+10:1911:35
14Olle NilssonH20 Elit30:39+4:536:15
16Stefan LundH5530:22+7:398:54
16Olle GrywenzH18 Elit26:51+3:587:07
18Arvid RoosH1627:36+5:208:18
19Lena NilssonD5031:11+6:3810:51
21Johanna RagvaldD2144:20+13:5712:37
22Klara MöllerD18 Elit242:26+14:1113:08
22Hilda ForsgrenW21 Elit36:31+7:317:28
23Carina BoströmD4531:30+10:1010:58
23Maria von EssenD1434:58+18:5013:05
26Mats TroengM21 Elit36:33+6:226:10
27Niklas AldénM21 Elit36:38+6:276:11
28Klara StrandD1437:40+21:3214:06
30Olle KarlströmÖppen motion 858:08+25:1212:12
30Evonne StrandD5036:53+12:2012:51
30Lars-Olof JanssonH5537:18+14:3510:56
32Erik LindM21 Elit237:34+7:207:10
32Anna GillmanÖppen motion 81:00:55+27:5912:47
34Anders HåkanssonM21 Elit238:02+7:487:16
36Tuve MöllerH20 Elit34:15+8:296:59
36Emil BoströmH1635:23+13:0710:39
37William ErnlundH18 Elit232:15+7:318:33
39Annette RoosÖppen motion 81:10:44+37:4814:51
42Annika BjörkW21 Elit41:00+12:008:23
43Johannes RidefeltH20 Elit34:44+8:587:05
44Karl GrywenzH1642:20+20:0412:45
46Rasmus Møller JessH20 Elit35:54+10:087:19
47Inger VikströmÖppen motion 548:21+21:5917:34
48Åsa RidefeltÖppen motion 548:23+22:0117:35
48Bo StrandÖppen motion 746:34+27:2715:50
49Stefan NilssonH5038:35+14:4010:59
49Anna KarlströmD20 Elit46:57+21:4112:27
52Klara MandahlD20 Elit59:46+34:3015:51
55Ken PeetersM21 Elit41:42+11:317:02
56Kate MorrisonW21 Elit45:41+16:419:20
57Lisa CarlssonW21 Elit46:39+17:399:32
60Rebecka OlssonW21 Elit48:34+19:349:55
62Maria JanssonD18 Elit41:01+14:3210:58
67Oliver AngelsiööH18 Elit37:28+14:359:56
68Gölin Gillman WikstrandÖppen motion 71:17:10+58:0326:14
Lovisa LarssonD21ej godkänd
Peter RidefeltH55ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser