Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Swedish League, #7, förkortad lång, jaktstart, med Bollnästräffen

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Swedish League, #7, förkortad lång, jaktstart, med Bollnästräffen
Arrangörsorganisationer: Rehns BK / Segersta OK
Datum: söndag 14 maj 2017

H20 Elit

10 710 m, 80 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffR
1Simon HectorSnättringe SK59:13
2Simon ImarkTullinge SK59:18+0:05
3Isac von KrusenstiernaOK Kåre1:00:57+1:44
4Jesper SvenskStora Tuna OK1:01:52+2:39
5Ville JohanssonOK Kolmården1:02:36+3:23
6Filip JacobssonOK Tisaren1:02:46+3:33
7Simon LarssonOK Hällen1:03:49+4:36
8Arvid NordIK Hakarpspojkarna1:03:57+4:44
9Ola AnderssonOK Orion1:04:01+4:48
10Jesper SjöblomSödertälje-Nykvarn OF1:04:13+5:00
11Simon WikströmOK Pan-Kristianstad1:04:26+5:13
12Per KarlssonOK Tylöskog1:04:40+5:27
13Elias Bäcklund EkvallTrollhättans SOK1:04:41+5:28
14Henrik JohannessonRonneby OK1:04:42+5:29
15Gustaf SundbüeOK Hällen1:04:46+5:33
16Oliwer LundbergOK Bävern1:04:48+5:35
17Hugo ErikssonOK Nolaskogsarna1:04:54+5:41
18Anton ForsbergLånghundra IF1:05:19+6:06
19Andreas UllerKils OK1:05:24+6:11
20Fryderyk PryjmaRehns BK1:05:28+6:15Ladda ner rutt i gpx-format
21Olle NilssonOK Linné1:06:17+7:04
22Albin LillieströmOK Roxen1:06:26+7:13
23Sixten HillerhagIFK Lidingö SOK1:06:42+7:29
24Rickard DjerfTibro OK1:07:35+8:22
25Gustaf BerglundIFK Mora OK1:07:36+8:23
26Robin SalénBergnäsets AIK1:07:47+8:34
27Mattis HallbergIK Uven1:07:49+8:36
28Lucas SundbladEksjö SOK1:08:11+8:58
29Tom CampbellOK Kolmården1:08:28+9:15
30Viktor WassénVänersborgs SK1:08:29+9:16
31Arvid ClaessonJönköpings OK1:08:52+9:39
32Olle JosarpOK Tisaren1:09:24+10:11
32Simon SchusterIFK Lidingö SOK1:09:24+10:11
34Otto StuhlhoferOK Landehof1:09:35+10:22
35Fredrik JohanssonOK Nackhe1:09:39+10:26
36Johan WehlinSkogspojkarnas OK1:12:19+13:06
37Jacob ErikssonKFUM Örebro OK1:12:29+13:16
38Axel JutterströmIFK Mora OK1:12:46+13:33
39Arvid LinderOK Hällen1:12:49+13:36
40Fritjof AxelssonFK Göingarna1:12:52+13:39
41Johan HagströmerOK Klemmingen1:13:05+13:52
42Waldemar AnderssonLånghundra IF1:13:28+14:15
43Hugo DahlbergHaninge SOK1:14:18+15:05
44Johannes RidefeltOK Linné1:14:29+15:16
45Måns TistadIFK Lidingö SOK1:14:49+15:36
46David RisbergKils OK1:14:51+15:38
47Jonas TofteredIF Rigor1:14:56+15:43
48Albin AnderssonOK Ravinen1:14:58+15:45
49Isak PrellnerSkåneslättens OL1:14:59+15:46
50John GunnarssonSurahammars SOK1:15:01+15:48
51Adam ThellsénOK Roxen1:15:03+15:50
52Christian RedtzerAttunda OK1:15:05+15:52
53Tuve MöllerOK Linné1:15:09+15:56
54Marcus BeckiusOK Tyr1:15:14+16:01
55Johan PerssonAttunda OK1:15:17+16:04
56Oskar ÖqvistBergnäsets AIK1:15:21+16:08
57Alexander GraadRonneby OK1:15:54+16:41
58Rasmus WickbomBergnäsets AIK1:16:02+16:49
59Pontus LindblomOK Roxen1:16:17+17:04
60Anton KällströmSala OK1:16:19+17:06
61Alexander WiklundFinspångs SOK1:18:49+19:36
62Erik OlssonGävle OK1:18:54+19:41
63Mårten OlssonGävle OK1:18:57+19:44
64Rasmus MöllerArboga OK1:18:59+19:46
65Olle AnderssonTullinge SK1:19:00+19:47
66Viktor WohlgemuthOK Ravinen1:19:40+20:27
67Martin MörsellOK Kåre1:20:19+21:06
68Max KlassonOK Ravinen1:23:32+24:19
69Andreas PerssonOK Hammaren1:24:04+24:51
70Johannes ÄngHagaby GoIF Örebro1:25:58+26:45
71Gustav ÖhgrenOK Kåre1:26:47+27:34
72Rasmus LundbergOK Bävern1:27:22+28:09
73Alfred LönnVästerås SOK1:30:56+31:43
74Jesper VikmanOK Nolaskogsarna1:35:01+35:48
75Oliver MalmkvistJönköpings OK1:37:17+38:04
76Marcus DolkForsa OK2:08:30+1:09:17
Rasmus ArfwedsonFrölunda OLej godkänd
Vojtech BartosBergnäsets AIKej godkänd
Lucas NorrmanAttunda OKej godkänd
Erik TuuriBergnäsets AIKej godkänd
Victor ImarkTullinge SKej start
Oskar LindEksjö SOKej start
Nils Hammaräng GripOK Orionej start
Filip KarlssonIF Hagenej start
André AnderssonOK Kåreej start
Henrik HamreforsVästerås SOKej start
Egil MorastHaninge SOKej start
Tim OlssonBrattås CKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser