Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Enenracet

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Enenracet
Arrangörsorganisation: OK Enen
Datum: måndag 17 april 2017

D21

5 050 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gunilla SvärdIF Thor34:596:55
2Annika BillstamOK Linné36:20+1:217:11
3Elin CarlssonOK Pan-Kristianstad36:39+1:407:15
4Riina KuuseloOK Linné37:47+2:487:28
5Maria SjölanderOK Rodhen38:39+3:407:39
6Annika ViiloTampereen Pyrintö41:44+6:458:15
7Sandra Karlsson BierfeldtÄrla IF42:15+7:168:21
8Stina GranefeltOK Tyr43:17+8:188:34
9Nelly CarlssonOK Pan-Kristianstad43:37+8:388:38
10Maria IvermarkVästerås SOK45:46+10:479:03
11Anna-Karin MattssonSkattkärrs SOK51:27+16:2810:11
12Mathilda KarlssonOK Rodhen52:00+17:0110:17
13Elin LindTierps SOK52:15+17:1610:20
14Lisa JohanssonOK Rodhen55:13+20:1410:56
15Tove BrattgårdIFK Lidingö SOK56:16+21:1711:08
Jessica SöllvanderOK Rodhenej godkänd
Johanna LännevallOK Roslagenej start

H21

5 290 m, 33 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Albin RidefeltOK Linné26:415:02
2Thierry GueorgiouKalevan Rasti27:11+0:305:08
3Oskar EdvardssonJärfälla OK30:50+4:095:49
4Jonas EklundOK Rodhen32:47+6:066:11
5Erik HannrupIF Thor33:21+6:406:18
6John LarssonRånäs OK33:44+7:036:22
7Johannes RidefeltOK Linné34:18+7:376:29
8Håkan ErikssonMalungs OK Skogsmårdarna34:22+7:416:29
9Isak LangerakJärfälla OK34:33+7:526:31
10Olle GrywenzOK Linné34:36+7:556:32
11Olle NilssonOK Linné35:26+8:456:41
12Mandus RidefeltOK Linné35:41+9:006:44
13Carl-Johan HögbergOK Linné35:51+9:106:46
14Daniel Carlson BjernaldOK Linné36:31+9:506:54
15Jefta LangerakJärfälla OK37:31+10:507:05
16Anders LagerwallOK Linné37:53+11:127:09
17Martin NorrbomSala OK38:40+11:597:18
18Håkan BerglundIF Thor39:41+13:007:30
19Kent LundvallVallentuna-Össeby OL39:44+13:037:30
20Nils EdvardssonJärfälla OK39:56+13:157:32
21Håkan BlomkvistSkattkärrs SOK40:09+13:287:35
22Gustav FrænellSundsvalls OK41:02+14:217:45
23Benjamin LangerakJärfälla OK41:22+14:417:49
24Pontus BergströmOK Österåker41:32+14:517:51
25Daniel OlsenSödertälje-Nykvarn OF45:58+19:178:41
26Andreas EngIF Thor47:47+21:069:01
27Johan ForsstedtSöders-Tyresö53:04+26:2310:01
28Henrik LidhageIK Ymer54:07+27:2610:13
29Kaj RidefeltOK Linné55:35+28:5410:30
30Björn LöfrothEskilstuna OL55:50+29:0910:33 Ladda ner rutt i gpx-format
31Rickard BomanIF Thor56:59+30:1810:46
32Mats WindstedtFredrikshofs IF Skid & OK59:09+32:2811:10
Emil HyttinenEskilstuna OLej godkänd
Otto LundmanOK Roslagenej start
Andreas SchönningJärfälla OKej start

D20

4 090 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jennie Börjesson ErikssonStorviks IF31:497:46
2Johanna Börjesson ErikssonStorviks IF32:41+0:527:59
3Emma HelmerssonVästerås SOK33:41+1:528:14
4Ronja BjörklundOK Kåre34:02+2:138:19
5Rebecca WaldenfjordJärfälla OK38:23+6:349:23
6Hanna KjellinForsa OK38:39+6:509:26
Klara MandahlOK Linnéutgått

H20

4 570 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Alexander GarinSträngnäs-Malmby OL59:5413:06

D18

4 090 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Vilma SvantessonOK Pan-Kristianstad39:519:44
2Carolina JonsellTäby OK40:26+0:359:53
3Alva LindellIF Thor42:49+2:5810:28
4Astrid AnderVallentuna-Össeby OL59:03+19:1214:26
5Elin BlomkvistSkattkärrs SOK1:01:01+21:1014:55
Sofia GidingVallentuna-Össeby OLutgått

H18

4 570 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Noel WaldenfjordJärfälla OK35:427:48
2Matviy KhotyaintsevIF Thor38:36+2:548:26
3Victor BylundIF Thor39:27+3:458:37
4William ErnlundOK Linné41:44+6:029:07
5Hugo BäsénIF Thor43:41+7:599:33

D16

4 020 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ebba LindellIF Thor33:408:22
2Lotta WeyhenmeyerIF Thor36:46+3:069:08
3Lovisa WigertzLånghundra IF37:41+4:019:22
4Alice PalmgrenSundsvalls OK40:13+6:3310:00
5Sofie FröjdSundsvalls OK41:25+7:4510:18
6Elsa KarlssonIF Thor46:59+13:1911:41
7Alva JonssonLånghundra IF47:05+13:2511:42
8Sofia EdvardssonJärfälla OK47:35+13:5511:50
9Elsa BäsénIF Thor50:36+16:5612:35
10Tove FrænellSundsvalls OK1:04:20+30:4016:00
11Linnea PerssonValbo AIF1:04:48+31:0816:07
Elin UnanderSundsvalls OKej godkänd
Sara LagermanSträngnäs-Malmby OLutgått
Anna LithellOK Linnéej start

H16

4 020 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Arvid RoosOK Linné29:447:23
2Axel Leijon ThorellLånghundra IF33:44+4:008:23
3Arvid UmegårdLånghundra IF34:31+4:478:35
4Hannes LindahlSundsvalls OK35:47+6:038:54
5Karl GrywenzOK Linné36:11+6:279:00
6Gustav KüglerSigtuna OK38:26+8:429:33
7Hampus NyholmSträngnäs-Malmby OL40:40+10:5610:06
8Albin KårénSundsvalls OK41:34+11:5010:20
9Oskar StenviOK Linné42:09+12:2510:29
10Oskar SundblomRånäs OK42:28+12:4410:33
11David MelinOK Rodhen42:41+12:5710:37
12Kevin SjölanderOK Rodhen43:21+13:3710:47
13Ville FontellOK Enen47:23+17:3911:47
14Henrik CarlströmOK Enen48:18+18:3412:00
15Christopher AnderssonVingåkers OK49:57+20:1312:25
16John McLellandOK Rodhen52:36+22:5213:05
17Hugo HanssonIF Thor1:02:50+33:0615:37
18Arvid BylundIF Thor1:06:58+37:1416:39
Elias LarssonOK Enenej start

H16 Kort

3 010 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Oskar MårtenssonSundsvalls OK1:12:5024:11

D14

3 480 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Cornelia KrafftLänna IF30:338:46
2Johanna RoosOK Linné31:34+1:019:04
3Fanny CedstedtLånghundra IF45:37+15:0413:06
4Agnes WeissLånghundra IF48:29+17:5613:55
5Sara SundqvistLånghundra IF48:45+18:1214:00 Ladda ner rutt i gpx-format
6Alice HelmerssonVandrarringen49:39+19:0614:16
7Fannie SjölanderOK Rodhen55:11+24:3815:51
8Emma PalmOK Roslagen57:21+26:4816:28
9Klara HartOK Linné59:01+28:2816:57
10Moa JohanssonVäsby OK1:07:15+36:4219:19
11Felicia SahlénVästerås SOK1:08:27+37:5419:40
12Linn RistoOK Linné1:11:30+40:5720:32
Agnes Söllvander EklundOK Rodhenutgått
Erica KarlssonOK Rodhenej start

H14

3 480 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tore PalmgrenSundsvalls OK25:087:13 Ladda ner rutt i gpx-format
2Aron HellgrenIF Thor28:14+3:068:06
3Elias WesterberghRasbo IK31:58+6:509:11
4Simon ClaessonOK Rodhen35:58+10:5010:20
5Simon WahlnäsOK Linné36:15+11:0710:25
6Edvin NilssonLånghundra IF38:59+13:5111:12
7David BerglundIF Thor39:12+14:0411:15
8Elliot AngelsiööOK Linné40:06+14:5811:31
9Axel GidlundOK Linné41:57+16:4912:03
10Gustav LyckebäckSigtuna OK42:38+17:3012:15
11Erik BernerssonOK Enen1:05:27+40:1918:48
12Erik WesterbergOK Enen1:25:53+1:00:4524:40
Martin ErikssonVäsby OKej godkänd
Albin WarvelinLånghundra IFutgått

D14 Kort

2 300 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Isabelle StåhlbrandtRasbo IK23:0910:03
2Lovisa BolanderSigtuna OK24:35+1:2610:41

H14 Kort

2 300 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Zebastian Jönsson-UlateOK Triangeln30:2313:12
Gustav VisingOK Triangelnej start

D12

2 300 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emelie SvärdIF Thor19:328:29
2Frida MelinOK Rodhen21:01+1:299:08
3Elsa Söllvander EklundOK Rodhen21:52+2:209:30
4Nova SahlénVästerås SOK24:47+5:1510:46
5Kajsa WallinSträngnäs-Malmby OL26:33+7:0111:32
6Felicia KrafftLänna IF27:28+7:5611:56
7Tove KarlssonOK Rodhen29:23+9:5112:46
8Sara RoosOK Linné32:47+13:1514:15
9Nadine HussOK Linné37:02+17:3016:06
10Amanda RådströmOK Enen38:58+19:2616:56
11Hillevi LarssonOK Enen42:52+23:2018:38

H12

2 300 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emil ÅbergOK Linné17:207:32
2Jakob NordströmSigtuna OK21:02+3:429:08
3Valle LarssonIF Thor21:18+3:589:15
4Love BylundIF Thor22:12+4:529:39
5Elis HanssonIF Thor22:26+5:069:45
6Adam SparrmanOK Linné24:34+7:1410:40
7Noah SantaliusVäsby OK25:21+8:0111:01
8Emil AnterudVäsby OK26:38+9:1811:34
9Jonathan AnderssonVingåkers OK33:18+15:5814:28
10Filip BorellOK Linné36:05+18:4515:41
11Vidar SöderholmSträngnäs-Malmby OL37:37+20:1716:21
12Miro MårtenssonIF Thor42:07+24:4718:18
13Albin WesterbergOK Enen47:35+30:1520:41
14Sigurd BergeIF Thor1:05:49+48:2928:36
Lucas BorellOK Linnéej godkänd

H12 Kort

1 880 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tor NylundOK Linné14:427:49
2Theo SjöbergIF Thor23:02+8:2012:15

D10

1 880 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hanna LundströmSträngnäs-Malmby OL19:4510:30 Ladda ner rutt i gpx-format
2Alice ErikssonVäsby OK25:17+5:3213:26
3Alma WesselLänna IF29:47+10:0215:50

H10

1 880 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Malte GranefeltOK Tyr13:567:24
2Alfons WesterberghRasbo IK14:52+0:567:54
3Oscar LennellSträngnäs-Malmby OL14:58+1:027:57
4Harald OlssonOK Linné15:30+1:348:14
5Sixten WallinSträngnäs-Malmby OL15:37+1:418:18
6Axel SparrmanOK Linné17:16+3:209:11
7Edvin JohanssonVäsby OK21:12+7:1611:16
8Mikael BergOK Enen21:41+7:4511:32
9Alfred WesselLänna IF23:15+9:1912:22
10Theo RistoOK Linné23:54+9:5812:42

D40

3 400 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jenny WesterberghRasbo IK25:327:30
2Annette RoosOK Linné33:15+7:439:46
3Marie LyckebäckSigtuna OK34:59+9:2710:17
4Malin SparrmanOK Linné35:27+9:5510:25
5Karolina AnderssonLänna IF40:12+14:4011:49
6Jenny ÅmanValbo AIF42:35+17:0312:31
7Sofia KrafftLänna IF44:43+19:1113:09
8Catrine JohanssonVäsby OK53:17+27:4515:40
9Monica AnderssonVingåkers OK55:36+30:0416:21
10Ida WesselLänna IF59:45+34:1317:34
Gabriella MelinOK Rodhenej godkänd

H40

4 310 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jörgen GranefeltKils OK28:156:33
2Emil AnderssonLänna IF29:28+1:136:50
3Mats ÅbergOK Linné29:52+1:376:55
4Daniel AlnebergSträngnäs-Malmby OL31:33+3:187:19
5Stefan LundOK Linné33:28+5:137:45
6Olof BorellOK Linné33:48+5:337:50
7Jonas ErikssonLänna IF33:57+5:427:52
8Henrik SundblomRånäs OK36:45+8:308:31
9Anders TvärånaOK Linné36:59+8:448:34
10Johan WesterberghRasbo IK38:04+9:498:49
11Björn JanssonVäsby OK41:42+13:279:40
12Anders LindgrenLånghundra IF46:30+18:1510:47
13Mats WarvelinLånghundra IF48:01+19:4611:08
14Johan StenbergIF Thor52:14+23:5912:07
15Erik JonssonLånghundra IF1:12:33+44:1816:49
Andreas KrafftLänna IFej godkänd
Henrik RoosOK Linnéej start
Jonas SellingLänna IFej start

D45

3 200 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Yvonne GrehnOK Rodhen27:058:27
2Sofie BergendahlIF Thor28:48+1:439:00
3Pia GuståsOK Linné29:30+2:259:13
4Ammie BerglundIF Thor31:09+4:049:44
5Pernilla SvedinLånghundra IF32:54+5:4910:16
6Andrea SilierJärfälla OK37:57+10:5211:51
7Anna KårénSundsvalls OK38:31+11:2612:02
8Kerstin FrænellSundsvalls OK39:52+12:4712:27
9Maria EdvardssonJärfälla OK40:34+13:2912:40
10Lena BrobergSnättringe SK41:44+14:3913:02
11Anna NorrbomSala OK52:21+25:1616:21
Johanna WeissLånghundra IFej start

H45

4 310 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jörgen HellgrenIF Thor31:527:23
2Mattias LindahlSundsvalls OK32:29+0:377:32
3Ulrik EnglundTumba-Mälarhöjden OK32:48+0:567:36
4Pontus GilleOK Roslagen32:59+1:077:39
5Rob HartOK Linné33:17+1:257:43
6Fredrik LindellIF Thor34:40+2:488:02
7Klas BirgerssonLånghundra IF35:38+3:468:16
8Magnus FredrikssonKorsnäs IF OK36:25+4:338:26
9Anders SahlénVästerås SOK38:30+6:388:55
10Andreas PerssonRasbo IK41:36+9:449:39
11Roger PalmgrenSundsvalls OK42:02+10:109:45
12Mårten AnterudVäsby OK44:49+12:5710:23
13Håkan PerssonValbo AIF45:04+13:1210:27
14Tommy StenviOK Linné49:27+17:3511:28
15Svante JonsellVallentuna-Össeby OL57:49+25:5713:24
16Joachim LandströmOK Linné1:21:41+49:4918:57
Petri SantaliusVäsby OKej godkänd

D50

3 200 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anna FolkegårdSträngnäs-Malmby OL27:528:42
2Cathrine JohanssonTierps SOK32:04+4:1210:01
3Maria KvarnlöfOK Roslagen34:39+6:4710:49
4Maria HartOK Linné35:53+8:0111:12
5Lena NilssonOK Linné39:37+11:4512:22
6Anne SvantessonHjärnarps OL45:57+18:0514:21
7Anette ArksandVallentuna-Össeby OL48:11+20:1915:03
8Annette WigertzLånghundra IF49:31+21:3915:28
Pia ThunmanOK Linnéej start
Maria LännevallOK Roslagenej start
Anna SanderIF Thorej start
Hillevi ErikssonOK Linnéej start

H50

4 090 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jonas GidingVallentuna-Össeby OL30:137:23
2Mattias SandqvistVallentuna-Össeby OL32:57+2:448:03
3Lars SvantessonHjärnarps OL33:05+2:528:05
4Johan JakobssonLånghundra IF33:54+3:418:17
5Johan AnderssonValbo AIF33:59+3:468:18
6Michael HolmgrenIF Thor34:39+4:268:28
7Thomas CallebergSnättringe SK35:13+5:008:36
8Tommy FröjdSundsvalls OK35:14+5:018:36
9Lars OlssonOK Linné35:42+5:298:43
10Kennet OlanderTullinge SK36:34+6:218:56
11Per GrywenzOK Linné36:43+6:308:58
12Magnus SternerSträngnäs-Malmby OL36:58+6:459:02
13Nils ErikssonVäsby OK40:22+10:099:52
14Hans ThorOK Linné40:33+10:209:54
15Christer ArksandVallentuna-Össeby OL42:22+12:0910:21 Ladda ner rutt i gpx-format
16Thomas KarlssonValbo AIF46:25+16:1211:20
17Kjell RistoOK Linné46:59+16:4611:29
18Stefan NordströmSigtuna OK54:09+23:5613:14
19Johan KarlssonIF Thor54:38+24:2513:21
20Stefan NilssonOK Linné55:34+25:2113:35
21David SöderströmSala OK57:37+27:2414:05
Ian HamiltonNyköpings OKej start
Michael PalmOK Triangelnej start
Frank SteinerJärfälla OKej start

D55

3 200 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Dorothe SpillmannIF Thor33:0910:21
2Ylva GrapeDalaportens OL33:49+0:4010:34
3Annika SvenssonSolna OK35:13+2:0411:00
4Mia GustafssonOK Kåre37:15+4:0611:38
5Inger SkantzLänna IF45:18+12:0914:09
Karin JanssonOK Rodhenej godkänd
Marie ÖhmanVallentuna-Össeby OLej start
Madelene BjernulfSundbybergs IKej start

H55

3 400 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Per EdenhamnLänna IF26:387:50
2Olof FrænellSundsvalls OK26:41+0:037:50
3Jan-Olov BergmanVästerås SOK27:01+0:237:56
4Anders JönssonOK Triangeln29:26+2:488:39
5Tryggve RönnqvistOK Linné30:12+3:348:52
6Anders S NybergSäterbygdens OK30:23+3:458:56
7Bo BörjessonStorviks IF31:33+4:559:16
8Karl-Erik EngblomValbo AIF32:14+5:369:28
9Mats ThelinIF Thor32:29+5:519:33
10Thomas JanssonLänna IF32:41+6:039:36
11Sven WigertzLånghundra IF39:14+12:3611:32
12Erik BengtssonSala OK53:34+26:5615:45
Tommy HolmérVäsby OKej start
Torbjörn LännevallOK Roslagenej start
Per-Olof OlofssonSigtuna OKej start

D60

3 160 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1My RönnolsTäby OK37:3711:54
2Catharina EkmanVästerås SOK46:07+8:3014:35
3Helena EkbrinkIF Thor47:12+9:3514:56
4Kerstin Alneberg StenssonSträngnäs-Malmby OL48:00+10:2315:11
5Annette RagvaldVingåkers OK1:00:53+23:1619:16
Elisabeth HedlöfRånäs OKej start

H60

3 390 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Thomas JohanssonRånäs OK26:007:40
2Roland JanssonOK Linné28:15+2:158:20
3Anders Stefan VestlundOK Kåre30:34+4:349:01
3Mikael ByströmJärfälla OK30:34+4:349:01
5Svend Erik MathiassenOK Linné31:28+5:289:16
6Lars BoudrieVäsby OK31:54+5:549:24
7Lars RönnolsTäby OK34:01+8:0110:02
8Lars ForsstedtSöders-Tyresö35:23+9:2310:26
9Göran HedmanValbo AIF36:06+10:0610:38
10Claes LandqvistVallentuna-Össeby OL42:48+16:4812:37
11Reinhold LenneboIF Thor44:10+18:1013:01
12Per-Erik NyströmRånäs OK49:50+23:5014:42
13Kurt MaxéSundbybergs IK52:01+26:0115:20
14Per-Åke HolmSigtuna OK1:01:34+35:3418:09
Mats LundmanOK Roslagenej start
Lars HagrotTäby OKej start
Weine WolterÅkers IFej start

D65

3 160 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ingegerd LusenskySträngnäs-Malmby OL46:0814:35
2Lena Nyström-NilssonRånäs OK53:54+7:4617:03
3Birgitta PåledalSträngnäs-Malmby OL1:05:33+19:2520:44
4Kristina ErikssonLänna IF1:06:25+20:1721:01

H65

3 390 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hasse ÅbergValbo AIF27:258:05
2Hans AurellGävle OK31:06+3:419:10
3Jan JohanssonIF Thor32:20+4:559:32
4Per Erik FogelVästerås SOK39:23+11:5811:37
5Lennart LundquistOK Nalle40:05+12:4011:49
6Lars-Erik HermanssonOK Linné40:17+12:5211:52
7Gunnar KvarnerudLänna IF41:30+14:0512:14
8Bengt-Göran StjernaLänna IF43:26+16:0112:48
9Sven-Inge NylundJärfälla OK43:37+16:1212:51
10Tommy HöglundLånghundra IF43:44+16:1912:54
11Carl-Gunnar BoströmEnebybergs IF44:36+17:1113:09
12Bo WinanderJärfälla OK47:52+20:2714:07
13Hans RagvaldVingåkers OK49:16+21:5114:31

D70

3 050 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Margareta HagstedtVäsby OK42:0913:49
2Ewa NordlundLänna IF47:28+5:1915:33
3Elke WilkeTierps SOK1:02:38+20:2920:32
4Birgitta NylundJärfälla OK1:32:42+50:3330:23
Gun-Inger SahlbergLånghundra IFej start

H70

3 160 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Leif NordlundLänna IF31:309:58
2Sören JohanssonSala OK35:11+3:4111:08
3Jan BojlingSolna OK37:58+6:2812:00
4Bengt-Olov TörnqvistSigtuna OK38:23+6:5312:08
5Ulf WaldenfjordLinköpings OK39:28+7:5812:29
6Sören WingeUpsala IF39:51+8:2112:36
7Anders EdlingOK Linné41:19+9:4913:04
8Ulf SkogtjärnOK Linné41:52+10:2213:14
9Göran NilssonValbo AIF41:56+10:2613:16
10Stig OvelandValbo AIF42:01+10:3113:17
11Bengt JönssonÅkers IF42:07+10:3713:19
12Sören ErikssonLänna IF42:18+10:4813:23
13Yngve PerssonTierps SOK46:45+15:1514:47
14Conny HusénOK Roslagen50:02+18:3215:50
15Sten JohanssonOK Borgen50:46+19:1616:03
16Mats TörngrenOK Linné52:51+21:2116:43
17Jan-Erik LarssonUpsala IF55:03+23:3317:25
Torsten PetterssonLånghundra IFej start

D75

2 350 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Dagny GustavssonSigtuna OK30:5913:11
2Eva von HeijneSigtuna OK35:20+4:2115:02
3Margareta WallénTäby OK35:25+4:2615:04
4Margaretha NyströmLänna IF48:09+17:1020:29

H75

3 050 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Thord RådbergOK Roslagen36:1711:53
2Lars-Erik RaskVästerås SOK39:53+3:3613:04
3Lars-Erik KarlssonRasbo IK44:55+8:3814:43
4Kurt BoströmOK Linné47:32+11:1515:35
5Åke PerssonOckelbo OK51:34+15:1716:54
6Jan-Olof MalmSigtuna OK55:04+18:4718:03
7Bertil KarlssonOK Linné1:00:14+23:5719:44
8Gunnar DahlströmFredrikshofs IF Skid & OK1:22:09+45:5226:56
Sven-Olov NorlinRimbo SOKej start
Kjell TancredIBM-Klubbenej start
Staffan GanteliusVallentuna-Össeby OLej start

H80

2 350 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Martin EngqvistUpsala IF31:3913:28
2Sigurd WallénTäby OK37:20+5:4115:53
3Stig RoosOK Linné38:50+7:1116:31
4Lars PerssonVäsby OK41:24+9:4517:37
5Inge HåkanssonOK Linné42:40+11:0118:09
6Lars LöthmanJärfälla OK44:31+12:5218:56
7Sivert SöderbärgOK Roslagen52:11+20:3222:12
8Ragnar HasselquistHallstahammars OK1:04:02+32:2327:14

H85

2 350 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jörgen AxelssonIF Thor1:12:4130:55

Inskolning

1 880 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Jonathan AlnebergSträngnäs-Malmby OLfullföljt
Noah AlnebergSträngnäs-Malmby OLfullföljt
Vanna BylundIF Thorfullföljt
Malte HallmanAttunda OKfullföljt
Christian JönssonOK Triangelnfullföljt
Nathanel LandströmOK Linnéfullföljt
Siri LindIF Thorfullföljt
Axel LindahlIF Thorfullföljt
Wilhelm LindqvistKlublös Klubb 90001fullföljt
Fanny NilssonOK Triangelnfullföljt
Joel WesterberghRasbo IKfullföljt
Freja ÄngIF Thorfullföljt
Test TestSträngnäs-Malmby OLej start

U1

1 880 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anton ÅbergOK Linné17:319:19
2Olle GranefeltOK Tyr18:42+1:119:56
3Vidar LarssonIF Thor21:02+3:3111:11
4Maja LyckebäckSigtuna OK21:04+3:3311:12
5Julia ErlanssonLänna IF23:20+5:4912:24
6Elis EklundOK Rodhen23:28+5:5712:28
7Emilia LennellSträngnäs-Malmby OL23:39+6:0812:34
8Freja IvermarkVästerås SOK24:55+7:2413:15
9Axel BorellOK Linné26:28+8:5714:04
10Wille RådströmOK Enen26:52+9:2114:17
11Julia BoströmOK Linné27:26+9:5514:35
12Agnes BoströmOK Linné27:28+9:5714:36
13Ebba HjelmÅkers IF31:52+14:2116:57
14Melvin SjöbergIF Thor38:25+20:5420:26
15Ebba LindIF Thor38:42+21:1120:35
16Olle IhrsenSträngnäs-Malmby OL55:10+37:3929:20
17Sally Ridefelt BergeåGävle OK11:09:26+10:51:555:56:04
Wilhelm KlavemyrOK Enenej start

U2

2 290 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gösta WallinSträngnäs-Malmby OL27:2811:59
2Henrik LarssonOK Enen28:20+0:5212:22
3Frej SöderholmSträngnäs-Malmby OL29:58+2:3013:05
4Oliver ErlandssonLänna IF31:27+3:5913:44
5Hugo RodinOK Enen35:08+7:4015:20
6Thea FurustigSträngnäs-Malmby OL40:20+12:5217:36
7Rasmus SedvallOK Enen45:34+18:0619:53
8Tindra BlomkvistSkattkärrs SOK45:50+18:2220:00
9Valdemar LagerwallOK Linné46:32+19:0420:19
10Ellen PalmKlubblös Klubblös49:40+22:1221:41
11Malte PalmKlubblös Klubblös49:43+22:1521:42
12Freja HjortenfalkKlubblös Klubblös49:51+22:2321:46
13Frida SöderkvistÅkers IF55:20+27:5224:09
14Tuva BjörkmanÅkers IF56:02+28:3424:28
15Daniel WahlnäsOK Linné1:00:12+32:4426:17
Jelmer SellingLänna IFej start

Öppen motion 1

1 880 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Alex KarlsenJärfälla OK14:337:44
2Emma ViklundRånäs OK17:13+2:409:09
3Katarina RolandKlublös Klubb 9000132:13+17:4017:08

Öppen motion 3

3 010 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Joel BörjessonStorviks IF24:518:15
2Krister LennellSträngnäs-Malmby OL40:53+16:0213:34
3Karolin VidingÅkers IF42:15+17:2414:02
4Leif LyckebäckSigtuna OK45:31+20:4015:07
5Torbjörn LindqvistKlublös Klubb 9000146:44+21:5315:31
6Cecilila SöderholmSträngnäs-Malmby OL51:04+26:1316:57
7Maja RundlöfVäsby OK54:11+29:2018:00
8Anneli RundlöfVäsby OK54:24+29:3318:04
9Maria Roland SandbladKlublös Klubb 9000156:49+31:5818:52
10Christina SälgbladVallentuna-Össeby OL57:51+33:0019:13
11Pia BylundIF Thor59:15+34:2419:41
Nicklas SöderholmSträngnäs-Malmby OLej godkänd
Elias LundgrenKlubblös Klubblösej godkänd
Nora jakobssonLånghundra IFutgått
Anna VisingOK Triangelnutgått
Lars VisingOK Triangelnutgått
Ida WarvelinLånghundra IFutgått
Katarina SellingLänna IFej start

Öppen motion 5

3 010 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jessica KarlsenJärfälla OK31:0610:19
2Jonas NygrenIF Thor31:16+0:1010:23
3Alice KarlssonIF Thor34:39+3:3311:30
4Anders Johnny KarlsenJärfälla OK35:01+3:5511:38
5Sture SundqvistLånghundra IF35:31+4:2511:47
6Cecilia KarlsenJärfälla OK39:31+8:2513:07
7Linda NilssonLånghundra IF40:19+9:1313:23
8Carin HormanJärfälla OK40:33+9:2713:28
9Andrea JonssonLånghundra IF44:13+13:0714:41
10Kerstin SundbergVästerås SOK44:28+13:2214:46
11Emma StremanKlubblös Klubblös46:40+15:3415:30
12Eva SchönquistOK Linné47:44+16:3815:51
13Anders FalkIF Thor48:09+17:0315:59
14Leif HagstedtVäsby OK50:49+19:4316:52
15Astri Lindgren MandahlOK Linné53:38+22:3217:49
16Anette EngströmValbo AIF57:20+26:1419:02
17Stefan PalmOK Roslagen1:01:08+30:0220:18
18Ingela BengtssonSala OK1:03:50+32:4421:12
19Gustav GrandinJärla Orientering1:04:16+33:1021:21
20Linea OlssonOK Linné1:04:41+33:3521:29
21Siv BergOK Klemmingen1:25:30+54:2428:24

Öppen motion 7

3 030 m, 34 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johan OhlströmIF Thor26:168:40
2Carl WennertorpOK Linné26:23+0:078:42
3Pär JanssonIF Thor26:31+0:158:45
4Lars Peter KullinKlublös Klubb 9000129:34+3:189:45
5Ulf IsacssonOK Linné29:54+3:389:52
6Pernilla SahlénVästerås SOK32:08+5:5210:36
7Camilla NygrenIF Thor32:21+6:0510:40
8Anne-Chr SchunnessonAttunda OK34:22+8:0611:20
9Bernhard KlingOK Rodhen35:29+9:1311:42
10Olof NilssonOK Triangeln36:27+10:1112:01
11Pelle HöökKöping-Kolsva OK36:56+10:4012:11
12Josefin ErikssonLänna IF37:53+11:3712:30
13Nils OlssonVandrarringen38:10+11:5412:35
13Bo AnderssonSträngnäs-Malmby OL38:10+11:5412:35
15Jimmy LarssonIF Thor38:54+12:3812:50
16Mari LindströmOK Triangeln39:10+12:5412:55
17Filip NilssonOK Triangeln39:54+13:3813:10
18Malin JanssonRånäs OK40:35+14:1913:23 Ladda ner rutt i gpx-format
19Jakob HedbergKlublös Klubb 9000141:31+15:1513:42
20Petra HelmerssonVandrarringen44:19+18:0314:37
21Anna WesterberghRasbo IK44:47+18:3114:46
22Jesper AnderssonVingåkers OK46:23+20:0715:18
23Bo EklundIF Thor46:50+20:3415:27
24Annica SundebyTumba-Mälarhöjden OK47:11+20:5515:34
25Stefan IhrsenSträngnäs-Malmby OL47:36+21:2015:42
26Per NybonsVästerås SOK49:34+23:1816:21
27Gullan AnderssonSträngnäs-Malmby OL49:37+23:2116:22
28Jan RisingerLånghundra IF50:11+23:5516:33
29Malin SundebySkogslöparna51:06+24:5016:51
30Mariann ÅsåkerHudiksvalls OK53:52+27:3617:46
31Centh PåledalSträngnäs-Malmby OL1:01:33+35:1720:18
32Sofia IsacssonOK Linné1:03:53+37:3721:05
33Lars-Olov AnderssonSigtuna OK1:07:19+41:0322:13
34Yosief ArkebomSala OK1:09:02+42:4622:46

Öppen motion 8

4 400 m, 30 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jesper ChahineIF Thor33:207:34
2Dan HörnellOK Linné36:25+3:058:16
3Jens LindquistLånghundra IF37:42+4:228:34
4Magnus JohanssonLånghundra IF39:40+6:209:00
5Per MelinOK Rodhen40:12+6:529:08
6Erik ViklundRånäs OK41:21+8:019:23
7Johan KüglerSigtuna OK42:24+9:049:38
8Oliver AngelsiööOK Linné43:55+10:359:58
9Filip IvermarkVästerås SOK44:29+11:0910:06
10Lina FredrikssonKorsnäs IF OK46:02+12:4210:27
11Magnus BergströmRånäs OK46:18+12:5810:31
12Björn JohanssonOK Borgen47:39+14:1910:49
13Erik CallebergSnättringe SK50:26+17:0611:27
14Fredrik OlssonTierps SOK50:33+17:1311:29
15Julia AngelsiööOK Linné50:39+17:1911:30
16Christian BjörkmanÅkers IF52:24+19:0411:54
17Hanna GustafssonOK Kåre53:59+20:3912:16
18Emil JanssonOK Rodhen54:48+21:2812:27
19Anna JanssonRånäs OK54:58+21:3812:29
20Dag SundinSträngnäs-Malmby OL59:22+26:0213:29
21Johan ValinSträngnäs-Malmby OL1:00:09+26:4913:40
22Christina AlnebergSträngnäs-Malmby OL1:03:12+29:5214:21
23Mattias GålnanderRånäs OK1:06:41+33:2115:09
24Sofia KihlmanAttunda OK1:09:24+36:0415:46
25Lars Petersson- -1:10:14+36:5415:57
26Håkan WahlnäsOK Linné1:10:33+37:1316:02
27Elin PettersonVingåkers OK1:12:32+39:1216:29
28Arvid BergOK Klemmingen1:14:03+40:4316:49
29Jonas StåhlbrandtRasbo IK1:14:57+41:3717:02
30Nick HolmVingåkers OK1:40:04+1:06:4422:44

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser