Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Kretsträning

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Kretsträning
Arrangörsorganisation: OK Djerf
Datum: lördag 19 mars 2016

Längre

7 600 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Per FredbergKristinehamns OK54:467:12
2Marie PetterssonOK Djerf55:55+1:097:21
3Robin SvennbergDegerfors OK1:08:10+13:248:58
4Anders HaglundOK Milan1:08:14+13:288:58

Långa

6 800 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Oskar NymanOK Tyr57:098:24
2Elin LindbladOK Djerf1:13:34+16:2510:49
3Amanda JanssonOK Djerf1:15:25+18:1611:05
Malin NymanOK Tyrej godkänd
Anders PelanderOK Djerfej godkänd
Jonas LarssonKristinehamnej godkänd
Björn SvenssonOK Djerfej godkänd

Mellan

4 100 m, 35 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Marcus NylénDegerfors OK34:228:22
2Jan KarlssonKristinehamns OK36:04+1:428:47
3Tomas SvennbergDegerfors OK36:14+1:528:50
4Stefan GunnarssonKristinehamns OK36:21+1:598:51
5Daniel ThörnKristinehamns OK37:24+3:029:07
6Tore MartinssonDegerfors OK37:35+3:139:10
7Elin LindbergOK Djerf38:08+3:469:18
8Anders Hedqvist- -38:16+3:549:20
9Stina LindbergOK Djerf38:24+4:029:21
10Beritl JohanssonKristinehamns OK38:59+4:379:30
11Sven-Erik BrodinKristinehamns OK40:29+6:079:52
12Tova ErikssonOK Djerf40:44+6:229:56
13Ulf NordzellOK Djerf41:05+6:4310:01
14Christer NälemarkOK Djerf41:16+6:5410:03
15Håkan LindbergOK Djerf41:59+7:3710:14
16Erica OlssonOK Djerf42:08+7:4610:16
17Per PetterssonOK Djerf42:34+8:1210:22
18Rebecka SalenbäckKristinehamns OK43:07+8:4510:30
19Runo JohanssonKristinehamns OK43:11+8:4910:31
20Ylva JohanssonOK Djerf43:41+9:1910:39
21Emma JohanssonKristinehamns OK44:45+10:2310:54
22Amanda JohanssonKristinehamns OK48:03+13:4111:43
23Christer GillenäsKristinehamns OK50:13+15:5112:14
24Patrik NylénDegerfors OK50:55+16:3312:25
25Amanda NylénDegerfors OK51:37+17:1512:35
26Peter HagströmKRISTINEHAMN52:44+18:2212:51
26Michael ForslundKristinehamns OK52:44+18:2212:51
28Cecilia HagströmKristinehamns OK53:33+19:1113:03
29Emma WahlströmOK Djerf53:41+19:1913:05
30Anders WahlströmOK Djerf53:43+19:2113:06
31Ellen PelanderOK Djerf1:00:04+25:4214:39
32Jonna LindbladOK Djerf1:00:05+25:4314:39
33Magdalena SalenbäckKristinehamns OK1:02:08+27:4615:09
34Sten AnderssonKristinehamns OK1:03:07+28:4515:23
Rebecka NylénDegerfors OKej godkänd

Korta

3 300 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Arvid JohanssonOK Djerf29:398:59
2Birgitta JohanssonKristinehamns OK30:33+0:549:15
3Roland ÖhmanKristinehamns OK30:55+1:169:22
4Britt GunnarssonKristinehamns OK31:32+1:539:33
5Börje MüllerKristinehamns OK33:41+4:0210:12
6Gunnel GillenäsKristinehamns OK36:16+6:3710:59
7Gustav LjungbergDegerfors OK36:39+7:0011:06
8Jonathan EloDegerfors OK36:44+7:0511:07
9Axel LindbladOK Djerf37:37+7:5811:23
10Pia ThörnKristinehamns OK38:37+8:5811:42
11Oliwer MolinDegerfors OK39:03+9:2411:50
12Edvard PelanderOK Djerf39:13+9:3411:53
13Elsa HagströmKristinehamns OK39:51+10:1212:04
14Ingemar HaglundOK Djerf40:03+10:2412:08
15Linus Liliegren BodinOK Djerf40:16+10:3712:12
16Anton HagströmKristinehamns OK43:00+13:2113:01
17Emelie ForslundKristinehamns OK43:03+13:2413:02
18Leif FredbergKOK46:36+16:5714:07
19Peter OlssonOK Djerf48:48+19:0914:47
20Annika OlssonOK Djerf48:50+19:1114:47
21Ella LaineDegerfors OK50:07+20:2815:11
22Saga QvickDegerfors OK50:20+20:4115:15
23Viktoria HöjmanKristinehamns OK1:15:35+45:5622:54
Yngve JohanssonKristinehamns OKej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser